Wysłany: 2006-01-10, 19:03 Sportowe podsumowanie roku 2005 - kandydaci
KANDYDACI
SPORTOWIEC ROKU
Małgorzata Babicka (Cukierki Odra Brzeg); koszykówka - sportowiec grudnia; wyróżniająca się zawodniczka Odry w drugiej połowie roku;
Joanna Chełczyńska (Cukierki Odra Brzeg); koszykówka - jedna z najlepiej i najrówniej grających zawodniczek Odry w minionym roku;
Tomasz Chrzanowski (LZS Olszanka/Pogorzela); wyciskanie leżąc - sportowiec października; mistrz Polski i wicemistrz Europy;
Norbert Czapka (Błyskawica Gać/BTP Piast Brzeg); piłka nożna - jesienią najlepszy strzelec BTP, z którym zajmuje drugie miejsce w lidze okręgowej;
Janusz Fabijaniak (BTP Piast Brzeg); piłka nożna - jeden z najlepszych graczy BTP w minionym roku;
Aleksander Hnydiuk (Prokonex Brzeg); szachy - jeden z najlepszych zawodników zespołu, który awansował do I ligi;
Paweł Hofman (Orlik Brzeg); piłka ręczna - sportowiec września; czołowy zawodnika Orlika, często najskuteczniejszy gracz brzeskiego zespołu w meczach ligowych;
Wojciech Kaszub (BTP Piast Brzeg); piłka nożna - rozgrywający BTP, czołowy zawodnik zespołu;
Martyna Koc (Cukierki Odra Brzeg); koszykówka - objawienie sezonu 2004/05 w ekstraklasie, czołowa zawodniczka Odry;
Marcin Nowacki (Groclin Grodzisk Wlkp./Kolporter Korona Kielce); piłka nożna - sportowiec czerwca; z Groclinem wicemistrz Polski i zdobywca Pucharu Polski, z Koroną trzecie miejsce po rundzie jesiennej;
Agnieszka Makowska (ŁKS Łódź/Cukierki Odra Brzeg); koszykówka - sportowiec lipca; trafiła do Brzegu jako reprezentantka Polski, zagrała na Uniwersjadzie, w Brzegu dobre mecze ligowe;
Krzysztof Owsiany (Tur Ryki); wyciskanie leżąc - mistrz Polski
Krzysztof Pawlik (Burza Lipki/Skarbimierz); piłka nożna - sportowiec maja; najlepszy strzelec Burzy, z którą awansował do IV ligi;
Tomasz Pociecha (Orlik Brzeg); piłka ręczna - najskuteczniejszy gracz Orlika, niezmiennie wysoka forma;
Olena Proszczenko (Cukierki Odra Brzeg); koszykówka - kapitan i "mózg" drużyny Cukierków;
Tomasz Rabanda (BTP Piast Brzeg/Start Siołkowice); piłka nożna - wiosną najlepszy strzelec BTP, jesienią podobna rola w Starcie;
Łukasz Szczucki (Wisła Płock); piłka ręczna - mistrz Polski z Wisłą, uczestnik Ligi Mistrzów;
Szymon Szczucki (Kadetten Schaffhausen - Szwajcaria); piłka ręczna - wicemistrz Szwajcarii;
Mariusz Świtoń (Burza Lipki/Skarbimierz); piłka nożna - czołowy gracz zespołu, który awansował do IV ligi;
Grzegorz Wierzba (Start Siołkowice/Swornica Czarnowąsy); piłka nożna - bramkarz lidera IV ligi.
MŁODZIEŻOWIEC ROKU
Natalia Bajor (UGKS Odra Brzeg); tenis stołowy - mistrzyni Polski skrzatów, zawodniczka zespołu mistrza Polski Uczniowskich Klubów Sportowych do 10 lat;
Patryk Bajor (UGKS Odra Brzeg); tenis stołowy - sportowiec listopada; zawodnik zespołu mistrza Polski Uczniowskich Klubów Sportowych do 10 lat;
Paweł Boczarski (BTP Piast Brzeg); piłka nożna - czołowy gracz zespołu wicelidera Opolskiej Ligi Juniorów;
Mateusz Janklowski (Orlik Brzeg); piłka ręczna - czołowy gracz zespołu juniorów, który dotarł do ćwierćfinału mistrzostw Polski juniorów;
Ewelina Klimek (UKS Szóstka Brzeg); softball - czołowa zawodniczka mistrzyń Polski i Europy, uczestniczka mistrzostw Świata;
Karolina Kozera (Cukierki Odra Brzeg); koszykówka - najskuteczniejsza zawodniczka zespołu kadetek;
Ewa Nierzwicka (Cukierki Odra Brzeg/MKS Strzelce Opolskie); koszykówka - rozgrywająca zespołu juniorek, który dotarł do ćwierćfinału mistrzostw Polski, czołowa zawodniczka I-ligowego MKS-u;
Mirela Pułtorak (Cukierki Odra Brzeg/SMS Łomianki); koszykówka - uczestniczka mistrzostw Europy kadetek, czołowa zawodniczka I-ligowego zespołu;
Bartosz Sierakowski (BTP Piast Brzeg); piłka nożna - czołowy gracz zespołu juniorów, wicelidera Opolskiej Ligi Juniorów;
Adrian Tekliński (Ziemia Brzeska); kolarstwo - sportowiec sierpnia; srebrny i brązowy medalista mistrzostw Polski juniorów
OBCOKRAJOWIEC ROKU
Giennadij Markiełow - Rosja (Orlik Brzeg); piłka ręczna - podstawowy bramkarz II-ligowego Orlika;
Olena Proszczenko Ukraina (Cukierki Odra Brzeg); koszykówka - kapitan i "mózg" drużyny Cukierków
TRENER ROKU
Janusz Dziura (Burza Lipki/Skarbimierz); piłka nożna - awans do IV ligi;
Zdzisław Grobelski (UGKS Odra Brzeg); tenis stołowy - trener października i listopada; trener mistrzyni Polski skrzatów i najlepszego zespołu mistrzostw Polski UKS do 10 lat;
Dariusz Ilów (LZS Olszanka/Pogorzela); wyciskanie leżąc - trener Chrzanowskiego, mistrza Polski i wicemistrza Europy;
Bartosz Kowalski (BTP Piast Brzeg); piłka nożna - trener września; trener wicelidera Opolskiej Ligi Juniorów;
Jacek Krzciuk (UKS Szóstka Brzeg); softball - trener lipca; mistrz Polski i Europy, uczestnik mistrzostw Świata;
Krzysztof Kubiak (Cukierki Odra Brzeg); koszykówka - trener grudnia; trener 7. drużyny w Polsce;
Edward Małek (BTP Piast Brzeg); piłka nożna - trener wicelidera ligi okręgowej;
Franciszek Moszumański (Ziemia Brzeska); kolarstwo - trener sierpnia; jego zawodnicy zajmowali wysokie miejsca w wielu wyścigach, Tekliński zdobył srebrny i brązowy medal mistrzostw Polski juniorów;
Marek Szulczewski (PSP nr 3 Brzeg); piłka ręczna - trener maja; jego zespół był najlepszy na Opolszczyźnie w mistrzostwach szkolnych i klubowych;
Zbigniew Świerczek (Victoria Dobrzyń); piłka nożna - trener czerwca; awans do ligi okręgowej
KOSZYKARZ ROKU
Adam Adamczyk (Mysłek-Optident/AZS Opole)
Grzegorz Jarosławski (Orbiliusz Brzeg)
Marcin Kucharski (Orbiliusz Brzeg/AZS Opole)
Tomasz Pieszyński (Orbiliusz Brzeg)
Jacek Pociecha (Piomar)
Piotr Rosiński (Piomar/Orbiliusz Brzeg)
Sławomir Sikora (Marand/QRB Trafika)
Marek Soroka (Piomar)
Maciej Stępień (Piomar)
Marcin Wilk (Astra Gaśnice Team/Piomar)
PIĄTKA ROKU (koszykarzy)
Adam Adamczyk (Mysłek-Optident/AZS Opole); Dawid Frańczak (Marand/WSH-E Basket); Zbigniew Guzak (Piomar/Orbiliusz Brzeg); Grzegorz Jarosławski (Orbiliusz Brzeg); Marcin Kucharski (Orbiliusz Brzeg/AZS Opole); Łukasz Marciniak (I.T.D./WSH-E Basket); Tomasz Pieszyński (Orbiliusz Brzeg); Jacek Pociecha (Piomar); Piotr Rosiński (Piomar/Orbiliusz Brzeg); Sławomir Sikora (Marand/QRB Trafika); Marek Soroka (Piomar); Maciej Stępień (Piomar); Marcin Wieczorek (Marand/QRB Trafika); Marcin Wilk (Astra Gaśnice Team/Piomar); Artur Zagórski (Mysłek-Optident)
PIŁKARZ ROKU
Norbert Czapka (Błyskawica Gać/BTP Piast Brzeg)
Janusz Fabijaniak (BTP Piast Brzeg)
Wojciech Kaszub (BTP Piast Brzeg)
Krzysztof Kowalczyk (Burza Lipki/Skarbimierz)
Marcin Nowacki (Groclin Grodzisk Wlkp./Kolporter Korona Kielce)
Krzysztof Pawlik (Burza Lipki/Skarbimierz)
Tomasz Rabanda (BTP Piast Brzeg/Start Siołkowice)
Michał Sobczuk (BTP Piast Brzeg)
Mariusz Świtoń (Burza Lipki/Skarbimierz)
Grzegorz Wierzba (Start Siołkowice/Swornica Czarnowąsy)
JEDENASTKA ROKU
Bramkarze: Łukasz Błaszczyk (Sokół Kleczew); Mirosław Boczarski (Burza Lipki/Skarbimierz); Krzysztof Łubowski (Fortuna Głogówek/BTP Piast Brzeg); Grzegorz Wierzba (Start Siołkowice/Swornica Czarnowąsy)
Obrońcy: Tomasz Drobniak (Burza Lipki/Skarbimierz); Krzysztof Kowalczyk (Burza Lipki/Skarbimierz); Artur Majewski (Burza Lipki/Skarbimierz); Grzegorz Piekarczyk (Burza Lipki/Skarbimierz); Michał Sobczuk (BTP Piast Brzeg); Mirosław Woroniecki (Foto Higiena Oława/BTP Piast Brzeg)
Pomocnicy i napastnicy: Marcin Banowicz (Start Siołkowice); Łukasz Bonar (BTP Piast Brzeg); Norbert Czapka (Błyskawica Gać/BTP Piast Brzeg); Janusz Fabijaniak (BTP Piast Brzeg); Tomasz Jaworski (Polonia Warszawa/Okęcie Warszawa); Stefan Karnatowski (Polonia Warszawa/BTP Piast Brzeg); Wojciech Kaszub (BTP Piast Brzeg); Zbigniew Marzec (Victoria Dobrzyń); Marcin Nowacki (Groclin Grodzisk Wlkp./Kolporter Korona Kielce); Krzysztof Pawlik (Burza Lipki/Skarbimierz); Tomasz Rabanda (BTP Piast Brzeg/Start Siołkowice); Mariusz Świtoń (Burza Lipki/Skarbimierz)
SZCZYPIORNIAK ROKU
Krzysztof Bort (Gwardia Opole/Orlik Brzeg)
Marek Budny (OHV Aurich Niemcy)
Kamil Herudziński (Orlik Brzeg)
Paweł Hofman (Orlik Brzeg)
Giennadij Markiełow (Orlik Brzeg)
Tomasz Pociecha (Orlik Brzeg)
Przemysław Sobieraj (Orlik Brzeg)
Marcin Stefaniszyn (Orlik Brzeg/Gwardia Opole)
Łukasz Szczucki (Wisła Płock)
Szymon Szczucki (Kadetten Schaffhausen Szwajcaria)
SIÓDEMKA ROKU Bramkarze: Krzysztof Kania (Orlik Brzeg); Giennadij Markiełow (Orlik Brzeg); Marcin Stefaniszyn (Orlik Brzeg/Gwardia Opole)
Gracze pola: Łukasz Bazylewicz (Orlik Brzeg); Krzysztof Bort (Gwardia Opole/Orlik Brzeg); Marek Budny (OHV Aurich Niemcy); Kamil Herudziński (Orlik Brzeg); Paweł Hofman (Orlik Brzeg); Mateusz Janklowski (Orlik Brzeg); Michał Janklowski (Orlik Brzeg); Tomasz Pociecha (Orlik Brzeg); Przemysław Sobieraj (Orlik Brzeg); Łukasz Szczucki (Wisła Płock); Szymon Szczucki (Kadetten Schaffhausen Szwajcaria); Stanisław Światłowski (Orlik Brzeg)
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Możesz ściągać załączniki na tym forum