Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Widzisz wypadek? Pożar? Poinformuj nas o tym telefonicznie lub sms: 886-33-07-33
Wypadek na rondzie w Brzegu
Autor Wiadomość
butter 
Powodzonka i szerokości :)



Wiek: 36
Dołączył: 13 Gru 2005

UP 61 / UP 15


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-12-08, 21:54   

Yvvone napisał/a:
No dobra, nie gdybajmy, ale rondo JEST, a skoro jest to należy po nim JEŹDZIĆ!

zamiast rondo miało być chyba ścieżka rowerowa ;)

roko napisał/a:
To Ty przyjacielu jesteś nie zorientowany pokaż mi konkretny paragraf który mówi że nie wolno jeździć po rondzie. A gdyby nie było ścieżki rowerowe-pieszej to po czym miałby jechać skoro jazda po chodniku jest zabroniona. Czytaj Kodeks Ruchu Drogowego

nie gdybaj przyjacielu, bo jest w tym przypadku, jak i z resztą bardzo czesto ścieżka dookoła ronda po której JEST OBOWIĄZEK jechac.
0 UP 0 DOWN
 
riccardo 


Wiek: 64
Dołączył: 21 Mar 2008

UP 35 / UP 60



Wysłany: 2008-12-09, 09:04   

Ja tam jeżdżę rowerem po chodniku szczególnie po ul.A.Krajowej w kierunku ronda.
Jeśzcze żaden patrol mnie nie zatrzymał.Mam jednak zasadę,że jadę powoli uważając na
pieszych.Większośc pieszych nie ma uwag.Zdarzają się jednak osoby bardzo oburzone jadza po chodniku i zaczynają dyskutować,szczególnie osoby starsze.Z racji swojego wieku
zsiadam wtedy z rowera i grzecznie wyjasniam powody mojej jazdy po chodniku.Nieuwieżycie to Skutkuje.
0 UP 0 DOWN
 
Calipso1 
walczę o pokój aż się krew leje...



Wiek: 46
Dołączył: 16 Kwi 2008

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-12-09, 09:33   

riccardo napisał/a:
Z racji swojego wieku
zsiadam wtedy z rowera i grzecznie wyjasniam powody mojej jazdy po chodniku.Nieuwieżycie to Skutkuje.



To pewnie bardzo długo do celu jedziesz jak tak ze wszystkimi oburzonymi dyskutujesz :mrgreen:


Osobiście jeśli już się na rower przesiadam (najczęściej w lecie,wiadomo pogoda) to korzystam z chodnika jeśli sytuacja na to pozwala,nie ma dużo pieszych i tp i td.Jednak wiadomo że czasami trzeba zjechać na jezdnie,wiadomo,i wtedy to już troszkę się obawiam bo mam wrażenie że kierowcy samochodów traktują rowerzystów jak największe zło i zresztą troszkę się nie dziwię.Jednak jest zasadnicza różnica pomiędzy wiekowym dziadkiem lub babcią na rowerze a młodym energicznym człowiekiem.Jednak ten konflikt zawsze był i chyba zawsze będzie :?


Sorki za mały :offtopic:
Ostatnio zmieniony przez Calipso1 2008-12-09, 11:04, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
riccardo 


Wiek: 64
Dołączył: 21 Mar 2008

UP 35 / UP 60



  Wysłany: 2008-12-09, 10:37   

No nie jest tak żle.Aż tak dużo tych niezadowolonych niema.
Kwestia tylko jak zwrócić uwagę starszej osobie.":censored2: chamie",ja stosuje te drugą
0 UP 0 DOWN
 
maciusiek1888 


Wiek: 37
Dołączył: 06 Gru 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2008-12-09, 23:42   

czesto, gesto sam nie raz widzac osobe poruszajaca sie na rondzie (zazwyczaj jest to dziadek na kolumbrynie) trabie na niego a dziadek malo nie spada z roweru krzyczac do tego ty smarkaczu! DZIADKI NIE WJEZDZAC NA RONDA!!!
0 UP 0 DOWN
 
lippek2505 
WYGINAM ŚMIALO CIAŁO


Wiek: 39
Dołączył: 09 Wrz 2008

UP 13 / UP 25



Wysłany: 2008-12-10, 19:54   

maciusiek1888 napisał/a:
czesto, gesto sam nie raz widzac osobe poruszajaca sie na rondzie (zazwyczaj jest to dziadek na kolumbrynie) trabie na niego a dziadek malo nie spada z roweru krzyczac do tego ty smarkaczu! DZIADKI NIE WJEZDZAC NA RONDA!!!

Kiedys tez bedziesz dziadkiem... to zebys o tym nie zapomniał :wink:
"starość nie radość, młodość nie wieczność"
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Ostatnio zmieniony przez lippek2505 2008-12-10, 19:56, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
GTX 


Wiek: 51
Dołączył: 13 Gru 2008

UP 13 / UP 4



Wysłany: 2008-12-13, 20:43   

W myśl przepisów ruchu drogowego to jazda rowerem po chodniku jest dozwolona tylko w tedy, gdy dopuszczalna prędkość maksymalna przekracza 60 km/h.
A jeżeli chodzi o nasze rondo, to są ścieżki rowerowe i tylko po nich można się poruszać rowerem.
Sam stosuję tą zasadę i mam gdzieś kierowców bluźniących na mnie kiedy jadę ulicą.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: brzegu, na, rondzie, wypadek


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 25
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu