Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Edytowanie postow
Autor Wiadomość
A.Mason 



Wiek: 109
Dołączył: 05 Lip 2007

UP 138 / UP 71


Skąd: skądinąd

Wysłany: 2008-11-10, 11:12   Edytowanie postow

W zasadzie jest to prosba/wniosek i pytanie do zarowno admina, modow jak i zwyklych uzytkownikow edytujacych posty. Przy czym nie jest to problem, ktory spedzalby mi sen z powiek.

Rozumiem, ze zdarza sie, ze w poscie zrobi sie jakas literowke lub inny blad i chce sie go poprawic, ale czy naprawde konieczne jest poprawianie po dluzszym czasie postow, na ktore juz ktos odpowiedzial. Wybacz Franco, ale szczegolnie Ty sie w tym lubujesz, choc zdarza sie to i innym.

Podobnie zastanawiaja mnie porzadki moderatorow w starych postach. Czy scalanie po miesiacu dwoch postow napisanych po sobie itp. porzadki, sa konieczna koniecznoscia? Rozumiem dzien, dwa, ale po dluzszym czasie?

Tego typu zachowania sa uciazliwe dla innych uzytkownikow. Dla mnie glownie wtedy, gdy czytam forum przez telefon komorkowy.

To tyle z mojej strony. Powyzsze napisalem przede wszystkim pod rozwage...
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2008-11-10, 11:48   

A.Mason napisał/a:
Wybacz Franco, ale szczegolnie Ty sie w tym lubujesz, choc zdarza sie to i innym.


Wiem, Mason. Spoko. Mnie to też wkurza - gdy stoję z drugiej strony. Nie wiem - może była by możliwość, aby rozdzielić POPRAW od DODAJ?

Ja mam trochę problemów w związku z faktem, że korzystając z forum korzystam z różnych komputerów - różne klawiatury i etc. A osobiście nie lubię literówek ani ortów.

Przepraszam wszystkich, których wkurza moje edytowanie. Zwłaszcza Masona, który mi na to uwagę zwracał już nie jednokrotnie (a w zasadzie przy każdej okazji spotkania face to face :P ).
Ostatnio zmieniony przez Franco Zarrazzo 2008-11-10, 11:49, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-11-10, 12:00   

A.Mason napisał/a:
sa konieczna koniecznoscia?


hmmm w zasadzie jakbym chciał odpowiedzieć na pytanie to napisałbym, że konieczną koniecznością nie jest moderowanie. Scalenie dwóch postów do jednego jeśli się nie mylę ma wpływ na bazę danych, więc to już nie o same porządki dla porządków chodzi, nie o to żeby pokazać, że porządek trzymamy.

Masonie a w zasadzie na czym polega ten problem w scalaniu po miesiącu dwóch postów...?
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2008-11-10, 12:04   

smooth napisał/a:
Masonie a w zasadzie na czym polega ten problem w scalaniu po miesiącu dwóch postów...?


W profilu użytkownika pojawia się pula Postów Nieprzeczytanych, liczonych np w wypadku scalenia, od posta scalengo. Tak było dzisiaj rano - nagle mi się pojawiło kilkadziesiąt postów nieczytanych, a wszystkie były znane i czytane. Podobnie chyba jest z edytowaniem - raz przeczytany post po wyedytowaniu, od nowa pojawia się jako nieczytany, a do tego do nieczytanych wliczane są wszystkie posty, które nastąpiły po edytowanym.

Jeśli się korzysta z komórki, to oczywistym jest, że wkurza i irytuje. Ja jeszcze mam normalnego neta, ale i mnie to trochę irytuje.
Ostatnio zmieniony przez Franco Zarrazzo 2008-11-10, 12:05, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-11-10, 12:12   

Franco Zarrazzo, faktycznie racja!! Zapomniałem o tym! Hmmm nie wiem może udałoby się yasiowi coś pogrzebać żeby licznik tak nie szalał, choć mnie osobiście jakoś to nie przeszkadza..albo się przyzwyczaiłem ..no i przede wszystkim nie czytam forum przez komórkę :wink:
0 UP 0 DOWN
 
Soroslaw 
wielebny



Wiek: 33
Dołączył: 22 Lip 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: z nienacka

Wysłany: 2008-11-10, 16:27   

hym, może limit czasowy na edycje posta przez użytkownika?
Ostatnio zmieniony przez Soroslaw 2008-11-10, 16:28, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Yvvone 



Wiek: 33
Dołączyła: 23 Lut 2007

UP 66 / UP 12


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-11-10, 19:25   

Soroslaw napisał/a:
hym, może limit czasowy na edycje posta przez użytkownika?

Mój drogi, jakbyś nie zauważył - limit wynosi 1500 minut.
A może edytowane posty po prostu nie wliczać do nieprzeczytanych?
0 UP 0 DOWN
 
KtOŚ 
<--(x_x)-<<



Wiek: 37
Dołączył: 10 Kwi 2006

UP 18 / UP 25


Skąd: a domyśl się :P

Wysłany: 2008-11-10, 19:32   

Yvvone napisał/a:
A może edytowane posty po prostu nie wliczać do nieprzeczytanych


tak było kiedyś, to był płacz, że posty są edytowane i o tym nie wiadomo :]
0 UP 0 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2008-11-10, 19:33   

Edycja jest blokowana po 1500 minutach, właśnie z obowiązku edycji postem (nie piszemy post pod postem) wprowadziłem zmianę która oznacza go jako nieczytany. Wiele osób coś dopisywało i bulwersowało się, że nie jest jako nieczytany. Zastanawiam się nad automatycznym łączeniem postów pisanych jeden pod drugim.

Niestety nie można wszystkim dogodzić. :(
0 UP 0 DOWN
 
A.Mason 



Wiek: 109
Dołączył: 05 Lip 2007

UP 138 / UP 71


Skąd: skądinąd

Wysłany: 2008-11-10, 19:57   

Mnie przeszkadza nie licznik, a to, ze jesli klikam w linka, przenosi mnie do nieprzeczytanego postu, czesto bedacego na innej stronie watku niz pozostale posty...

Co do niemoderowania, to wypraszam sobie takie nawiazania, bo zupelnie o cos innego mi chodzi.
Natomiast oszczednosc dla bazy... wybaczcie, ale o ile sie znam na tym, to przy zoptymalizowanej bazie tak naprawde jest tak marginalny, ze nie warto o nim wspominac :-P

Pomysl z automatycznym scalaniem mnie odpowiada w zupelnosci. Niestety nie rozwiazuje on problemu z edycja postu przez userow. Marzylby mi sie zupelny zakaz edycji postow w momencie, kiedy pojawilyby sie w watku juz jakies odpowiedzi :-) Dopoki nikt nie odpowie na posta, to niech sobie czas edycji bedzie nawet wiecej niz te 26 godzin...
0 UP 0 DOWN
 
Soroslaw 
wielebny



Wiek: 33
Dołączył: 22 Lip 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: z nienacka

Wysłany: 2008-11-12, 17:19   

Yvvone napisał/a:
Soroslaw napisał/a:
hym, może limit czasowy na edycje posta przez użytkownika?

Mój drogi, jakbyś nie zauważył - limit wynosi 1500 minut.
A może edytowane posty po prostu nie wliczać do nieprzeczytanych?


Przepraszam, nie czytam codziennie swoich postów.
0 UP 0 DOWN
 
Yvvone 



Wiek: 33
Dołączyła: 23 Lut 2007

UP 66 / UP 12


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-11-12, 17:34   

Soroslaw napisał/a:
Przepraszam, nie czytam codziennie swoich postów.

Chodzi mi o samą edycję, a nie czytanie swoich postów i nie miałam na celu w żadnym wypadku użycie jakiejkolwiek ironii! ;)
Ostatnio zmieniony przez Yvvone 2008-11-12, 17:34, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
A.Mason 



Wiek: 109
Dołączył: 05 Lip 2007

UP 138 / UP 71


Skąd: skądinąd

Wysłany: 2009-01-04, 14:01   

Pozwole sobie odswiezyc watek, bo mam jeszcze 5 godzin jazdy pociagiem, baterie w komorce naladowana juz zaledwie w 20%, a problem mnie wkurza.
Postuluje zaniechanie ustawiania przez modow tabliczek o tym, ze post jest nie na temat i zostanie usuniety! Wywalac w pizdu offtopy, ewentualnie wydzielac do osobnych watkow jesli offtop wartosciowy. Jak kto ma co waznego do napisania, to nawet po wywaleniu przez pomylke przez moda, bedzie potrafil powtorzyc!
0 UP 0 DOWN
 
KtOŚ 
<--(x_x)-<<



Wiek: 37
Dołączył: 10 Kwi 2006

UP 18 / UP 25


Skąd: a domyśl się :P

Wysłany: 2009-01-04, 14:03   

A.Mason napisał/a:
, ze post jest nie na temat i zostanie usuniety!


jak jest tabliczka to po 24h post sam znika ;)
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2009-01-04, 14:04   

Za Masonem. Po co wstawiać info o czymś, że będzie coś usunięte. Tematy, które dzisiaj nagle ozywają w nieprzeczytanych, wcale nie ozywają, tylko irytują. Usunąć od razu, a autora na priv informować. Poza tym jakbym pogrzebał w pamięci, to wydaje mi się, że niektore moje posty znikały bez info o usunięciu, chociażby przez priva. Zresztą na ten temat napiszę oddzielny wątek - chodzi mi o archiwizację forum.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: edytowanie, postow


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 34
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu