Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
nowe albumy - Bracia, Coma
Autor Wiadomość
zalev 
szyderca


Wiek: 33
Dołączył: 22 Kwi 2005

UP 7 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-11-09, 17:40   nowe albumy - Bracia, Coma

Bracia - Tribute to Queen
wyczekiwałem tej płytki odkąd z ust Piotrka usłyszałem kawałek "Another one bites the dust" podczas tegorocznych Dni Księstwa :) w dniu premiery skoczyłem do Traffiki by zaopatrzyć się w książeczkowo-wydaną płytkę, jednocześnie spóźniając się na wykład z prawa ;) generalnie covery zagrane pięknie, ale powiewu świeżości nie poczujemy. w sumie dokładnie tego oczekiwałem i się nie zawiodłem. "You don't fool me" w wersji PL nie zachwyca, no ale zawsze to jakiś polski akcent. brzmienie niektórych utworów urzekło mnie nawet bardziej, niż oryginalne wersje (nie bić!). "Innuendo" potwierdza zdolności instrumentalistów, a mastering wyszedł nadzwyczaj dobrze.
Queen-maniacy powinni podchodzić do pozycji Braci z pewną rezerwą, lub nie podchodzić wcale. za to fanów Cugowskich chyba nie trzeba przekonywać do zakupu :P

Coma - Hipertrofia
pozycja obowiązkowa, choć wielu fanów "starej Comy" może poczuć delikatne rozczarowanie. ja wręcz przeciwnie - chciałem w tym wypadku czegoś nowego. i oto jest - dwupłytowe wydawnictwo, zawierające łącznie 35 (sic!) utworów. liczbą tą z początku się przeraziłem, bo "jak można tyle nowych kawałków napisać? pewnie shit i odcinanie kuponów". obawy były bezpodstawne, bo połowa numerków to przerywniki instrumentalno-dźwiękowe, wprowadzające do kolejnych Utworów (tych pełnych). spójność i delikatne przejścia pomiędzy kawałkami powodują, że odsłuchując całego albumu czujemy się, jakbyśmy byli częścią dziwnej przygody. przywołało mi to skojarzenia z "The Human Equation" Ayreona, i myślę, że nie tylko mi ;) co do reszty - teksty wydają się jakby mniej grafomańskie, bardziej dojrzałe. różnorakość stylów muzycznych daje nam do myślenia. w "Emigracji" Roguc przeszedł samego siebie, pokazując uniwersalność swojego wokalu. w końcu doczekliśmy się też wydania stareńkiej kompozycji "Cisza i ogień". i choć w niektórych kawałkach możemy napotkać na trudności w dosłyszeniu niektórych partii tekstu, tego trzeba posłuchać!

ktoś jeszcze miał do czynienia z tymi płytkami? jakieś refleksje? zapraszam do dyskusji
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-11-10, 01:07   

zalev, wielkie dzięki bo wieści muzyczne to niebanalne.. dwie ..prawdopodobnie świetne płyty, bo zespołów, w przypadku których można takie stwierdzenie zaryzykować, nawet bez słuchania..cóż więcej napiszę po przesłuchaniu...jak tylko możliwość taką mieć będę :)
0 UP 0 DOWN
 
a2r 
07 zgłoś się...!!!



Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2006

UP 1 / UP 0



Wysłany: 2008-11-10, 01:33   

zalev napisał/a:
Queen-maniacy powinni podchodzić do pozycji Braci z pewną rezerwą, lub nie podchodzić wcale. za to fanów Cugowskich chyba nie trzeba przekonywać do zakupu


Powinienes dodać ze przy tworzeniu tej płyty swoje trzy grosze dołożył m.in. Bryan May i jeszcze ktoś z realizacji Queenowej więc muzycznie napewno źle nie jest :-P

Generalnie płyta mi się podoba choć Fredy to Fredy :evil: i czasami mi jego "chmurek" brakuje :-P
0 UP 0 DOWN
 
Soroslaw 
wielebny



Wiek: 33
Dołączył: 22 Lip 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: z nienacka

Wysłany: 2008-11-11, 12:39   

Jeśli chodzi o nową płytę comy to niespodzianki nie ma. Tak jak przewidziałem jestem nią oczarowany :)
0 UP 0 DOWN
 
Deathwing 
Kefiropijca



Wiek: 37
Dołączył: 23 Kwi 2005

UP 19 / UP 14


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-11-14, 19:17   

Nowa płyta Comy...

Jest to spojrzenie na całość żywota ludzkiego od samego aktu stworzenia - dzieciństwo ("kołysanka" Lśnienie), poprzez różnego rodzaju perypetie życiowe - tułaczkę, wewnętrzne rozterki, załamania. Następnie nawiązanie do starości pełnej chęci wykrzesania z siebie sił do życia, której towarzyszą wspomnienia i nieuchronność nadejścia śmierci... Która następuje wraz z kawałkiem znanym nam - "Cisza i Ogień".
Ostatni utwór "Archipelagi" to dość straszna wizja - człowiek, z którym "przeżywamy" płytę jest w raju... ale czy jest tam szczęśliwy :evil: ?

To takie ogólne spojrzenie, a teraz bez pitu pitu:

Pierwsze wrażenie - proszę mi wybaczyć - gówno :)

W niektórych utworach Roguc brzmi jak Panasewicz, co mnie obrzydza i przeraża.
Płyta sponsorowana jest przez producenta wódki Absolut - ilość tego trunku w tekstach wypijana przez tydzień dałaby nam zgoła lepsze doświadczenie transcendencji niż treść, która na siłę chce znieść formy ;O

Im dłużej słucham tej płyty, podoba mi się coraz bardziej. Tak było także z drugą płytą, ale tutaj podoba mi się jedynie kilka kawałków(podczas gdy w "Zaprzepaszczonych" trafiła do mnie zdecydowana większość) - za mało by HIPERpozytywnie ocenić ten album.

Spodobały mi się:
Trujące rośliny
Zero osiem wojna (choć to nie do końca to :/ )
Ehkart (ściślej od 6:40)
Widokówka
Południa bezkarnie cytrynowe
Archipelagi - moja na ten czas ulubiona...

6 utworów na takie HIPER-dwupłytowe wydawnictwo to jednak niezbyt wiele...

Podsumowanie:

+/-ogólny koncept całości - to zarazem niezła przygoda, ale też bycie fajnym na siłę...

- wokal na minus względem poprzednich płyt i innych znanych mi wystąpień Roguca...

- "Emigracja" - ciekawy, acz nietrafiony żart - wraz ze stosunkiem do służby wojskowej tworzą badziewny duet - to chyba ma szokować - mnie zażenowało...

- Teksty pogorszyły się, nie są tak przekonujące - nawet po kilkakrotnym przesłuchaniu

+ zawsze śmieszą mnie takie argumenty, ale... to jednak Coma :P

Ogółem 5/10 - Jest... po prostu średnio



Cały post to wyłącznie moje zdanie i nie trzeba się z nim zgadzać :O
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: albumy, bracia, coma, nowe


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 24
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu