Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: yasiu
2008-11-16, 01:10
Sklep z legalnymi używkami w Brzegu,wasze opinie..??
Autor Wiadomość
zalev 
szyderca


Wiek: 33
Dołączył: 22 Kwi 2005

UP 7 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-11-08, 17:04   Re: Sklep z legalnymi używkami w Brzegu,wasze opinie..??

UncleTom napisał/a:
Jestem ciekaw,co wy mieszkancy Brzegu myslicie o pomysle otworzenia takiego sklepu....Czekam na wasze opinie....

abstrahując od tematu legalności tego przedsięwzięcia (czego podważyć - póki co - nie można, nie wiadomo jakby się "obrońcy trzeźwości umysłowej" starali):
nikt nie broni spróbować - malkontenci znajdą się zawsze :) klienci również. z pewnością intratny to biznes, popyt na takie rzeczy jest i będzie - niezależnie od miejsca i od tego, jakie komplikacje czekają nas przy próbie ich zdobycia.

specjalnością osób starszych jest narzucanie własnych opinii, wpajanie na siłę tego, co dobre, a co złe. oczywiście, z całym szacunkiem dla doświadczenia życiowego, przekonań religijnych, mam prawo - jako człowiek młody - się z tym nie zgodzić. człowiek uczy się na własnych błędach i zdania typu "nie wolno próbować tego i tamtego" jeszcze bardziej podsycają ludzką ciekawość. i jestem niemalże w stu procentach pewien, że "gdy byliście w naszym wieku" też niemało na sumieniu mieliście ;)

strach o losy własnej pociechy (lub pociech) jest podstawny tylko w wypadku, gdy możemy zarzucić sobie błędy wychowawcze. of course, rodzice nigdy się do tego nie przyznają i zapewne ja, w przyszłości, też będę "trzepał portkami" gdy syn/córka pójdzie wieczorem gdzieś z przyjaciółmi niewiadomego pochodzenia :) konflikt pokoleń końca mieć nie będzie. nigdy

ave :evil:
0 UP 0 DOWN
 
Agnes 
zadziorra ;)



Zaproszone osoby: 3
Wiek: 35
Dołączyła: 26 Mar 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: CDŚ

Wysłany: 2008-11-08, 17:05   

problemem tutaj nie jest sklep. jak ktoś nie bedzie chciał, to tam nie pójdzie. a jak ktoś chce, to pomimo tego, że nie ma teraz sklepu - i tak sobie załatwi co potrzebuje... problemem jest to, że do tych środków bedą miały dostęp dzieci, które na pewno sie pokuszą, żeby spróbować...
0 UP 0 DOWN
 
brzeżanin 


Wiek: 64
Dołączył: 02 Sie 2008

UP 512 / UP 297



Wysłany: 2008-11-08, 17:23   

widac że dzisiejszy swiat dalej durnieje a ludzie w pogoni za zyskiem sprzedadza wszelkie ówno .Mam propozycje dla osob ktore tak ochoczo sa za legalizacja tego gówna ,niech zaczna od swoich dzieci.swoich rodzin.Ta tzw. liberyzacja powoduje ze gowniarze rządzą w szkołach przestepcy czuja sie bezkarni,teraz jeszcze maja byc sklepy z tzw. uzywkami to jest chore
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2008-11-08, 17:27   

zalev napisał/a:
specjalnością osób starszych jest narzucanie własnych opinii


Specjalnością dzieci jest wpychanie każdego gówna, jakie znajdzie pod ręką, do buzi, więc dorośli wiedząc, że gówno z reguły raczej nie tylko niesmaczne jest, ale i niezdrowe co najmniej, starają się uchronić swoje pociechy przed konsumpcją gówna.

zalev napisał/a:
i jestem niemalże w stu procentach pewien, że "gdy byliście w naszym wieku" też niemało na sumieniu mieliście


I być może dlatego, że zalety takiego a nie innego świństwa przetestowali na sobie, albo widzieli jak ono pustoszy ich rówiesników, starają się teraz uchronić dzieci przed tym, czego sami doświadczyli, lub doświadczyło ich środowisko. Niestety nie mogą tego zrobić Ci najbardziej doświadczeni, bo z racji tego, że są już BARDZO doświadczeni, to przekroczyli albo barierę życia i śmierci, albo sa w takim stanie, że nie są żadnym autorytetem dla kogolwiek.

zalev napisał/a:
specjalnością osób starszych jest narzucanie własnych opinii


Jak by nie patrzył, to naliczyłem w tej dyskusji dwie osoby, które deklarują wiek, ktory możemy uznać za "starszy" i co najmniej 4-5 osób deklarujących wiek raczej wykluczający posiadanie własnych pociech i będące przeciwne zarówno sklepowi, jak i używkom. A do tego używających dość mocnych argumentów.

Agnes napisał/a:
problemem jest to, że do tych środków bedą miały dostęp dzieci, które na pewno sie pokuszą, żeby spróbować...


O to właśnie mniej więcej chodzi. W jednym z moich ulubionych filmów "SARA", to czy sie dialog między Leonem (Lindą), a Józefem - gangsterem, szefem mafii i dilerów narkotyków w mieście. Józef twierdzi, że ich pokolenie (Józefa i Leona) było lepsze, bo nie brało tego gówna (narkotyków), na co Leon odpowiada "ale ciebie nie było wtedy w miescie". I o to mniej więcej biega...

Drugą strona medalu jest fakt, że te świństwa i tak mają zarówno pobyt, jak i swoich sprzedawców...
0 UP 0 DOWN
 
Dalville 


Wiek: 34
Dołączył: 19 Gru 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2008-11-08, 18:16   

Franco Zarrazzo napisał/a:
A do tego używających dość mocnych argumentów.


Gdzie? Jak pisałem post wcześniej, badania, statystyki i wykresy, to są mocne argumenty.
W tej chwili w większości to są mądrulki, a nie argumenty.
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2008-11-08, 18:23   

Dalville napisał/a:
zie? Jak pisałem post wcześniej, badania, statystyki i wykresy, to są mocne argumenty.


Tak Dalville - większość z nas wie, że dla Ciebie najważnieszje są wykresy, tautologie, podmioty i etc. Takie mędrca szkiełko i oko. Taka hiperrzeczywistość, model statystyczny, taki jak komunizm np. który modelowo był zajefajny.

Dla mnie argumentem jest wypowiedź młodej dziewczyny, która nosi cechy zetknięcia sie z problemem na własnej skórze (np poprzez obserwacje otaczającej ja rzeczywistości), a nie poprzez obserwację wykresów. Obserując wykresy nawet w ciążę można zajść, chociaż one temu zaprzeczą (wykresy).

Mądrulki, to Ty wypisujesz, oczywiście IMHO ;) .
Ostatnio zmieniony przez Franco Zarrazzo 2008-11-08, 18:24, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Bochen 


Wiek: 33
Dołączył: 18 Mar 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2008-11-08, 18:48   

Yvvone napisał/a:

Uwierz, że presja otoczenia ma na prawdę ogromny wpływ na to, co robią młodzi ludzie. Niekoniecznie musi być to błąd w wychowaniu, bo to nie ma nic do rzeczy. Jeśli nastolatce zostały przekazane prawidłowe wartości w domu to wie, że robi źle. To niczego nie zmieni - osoba ma wolną wolę i pewnie już jakiś (chociażby mały) bagaż doświadczeń, który powinien wskazać jej co jest białe, a co czarne. Ale jak napisałam - presja otoczenia, koledzy, koleżanki, chęć zaimponowania, doznania czegoś nowego - to często jest silniejsze od prawidłowego wychowania przez rodziców, a oni przecież nie mogą jej trzymać na smyczy i w kagańcu do 18 roku życia - człowiek uczy się na błędach. Kiedyś pewnie było inaczej, ale czasy się zmieniają i nie pozostaje nam nic innego, jak się dostosować.


Rozśmieszylo mnie to bardzo jak również opinie innych w tym temacie.. bo co obchodzi to przedsiębiorcę?


Co ma to wspólnego z biznesem? W biznesie nie ma sentymentów, liczy się tylko zarobek, pamiętaj o tym uncle, jeśli przyniosło by ci to zysk (a to jest podstawa działalności, coś co nie przynosi zysku trzeba wyrzucić na śmietnik) to otwieraj, zapewne byś miał dużo klientów. To czy kogoś tam córka czy syn miała do tego dostęp przez pełnoletniego kolegę powinno Cię mało obchodzić, ich dzieci , ich sprawa - ty proces sprzedaży wykonujesz zgodnie z prawem (legitymacja za pomocą dowodu). Wszystko na ten temat. Główne zasady ekonomi: "Pieniądz robi pieniądz", "Liczy się tylko zysk". Zapewne znalazła by się jakaś grupka nawiedzonych ludzi, którzy żyją jeszcze komuną i zgłosiliby to do odpowiednich osób - z korzyścią dla ciebie, to jest super reklama. Otwieraj i zarabiaj, nie patrz za siebie ani na innych.
Ostatnio zmieniony przez Bochen 2008-11-08, 18:49, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2008-11-08, 18:50   

Bochen napisał/a:
W biznesie nie ma sentymentów, liczy się tylko zarobek, pamiętaj o tym uncle,


Serio? Biznes to biznes - milion za głowe Bochena (wypłace, gdy znajde sponsora nagrody). Biznes tylko - nie ma sentymentów :P
0 UP 0 DOWN
 
iero10 



Wiek: 38
Dołączył: 11 Maj 2005

UP 96 / UP 42


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-11-08, 19:16   

biznes biznesem, a zdrowy rozsądek,rozum i czyste sumienie swoją drogą
0 UP 0 DOWN
 
ManiekBRG! 


Zaproszone osoby: 1
Wiek: 32
Dołączył: 10 Lip 2008

UP 52 / UP 25


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-11-08, 19:32   

Ale popatrzcie że to do nieczego nie prowadzi...:D

Bo każdy ma swoje zdanie jeden jest ZA a drugi za tym żeby nie było tego sklepu, ja osobiście jestem przeciwny.
i chyba takie wypowiedzi powinny byc a nie rozpisywac się itd.
0 UP 0 DOWN
 
Yvvone 



Wiek: 33
Dołączyła: 23 Lut 2007

UP 66 / UP 12


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-11-08, 21:28   

Bochen napisał/a:
Rozśmieszylo mnie to bardzo jak również opinie innych w tym temacie.. bo co obchodzi to przedsiębiorcę?

Mój drogi - jakbyś przeczytał całość mojej wypowiedzi, to zrozumiałbyś, że wymieniałam aspekty mające wpływ na kupowanie tego g***a oraz uargumentowanie faku, iż to nie tylko błędy wychowawcze mogą mieć na to wpływ. Nie brałam pod uwagę tego sklepu jako jednostki mającej na celu zarabianie pieniędzy, dlatego nie rozumiem, co Cię rozśmieszyło. Przedsiębiorca też mnie mało obchodzi.

ManiekBRG! napisał/a:
Bo każdy ma swoje zdanie jeden jest ZA a drugi za tym żeby nie było tego sklepu, ja osobiście jestem przeciwny.
i chyba takie wypowiedzi powinny byc a nie rozpisywac się itd.

A ja jestem pewna, że powinniśmy uargumentować swoje opinie. ;)
0 UP 0 DOWN
 
zalev 
szyderca


Wiek: 33
Dołączył: 22 Kwi 2005

UP 7 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-11-08, 21:29   

a wódka cacy jest, od regularnego łojenia winka nikt nie popadł w alkoholizm, po whiskaczu nikt nie zabił dziecka samochodem :) tego się trzymajmy - trucizny dzielmy na "be" i "cacy"

naprawdę wiele osób potrzebuje sensownego wytłumaczenia, racjonalnej odpowiedzi na pytanie: dlaczego picie wódki zamiast zapalenia Marii Konopnickiej jest dobrym posunięciem, a palenie MK zamiast picia to już patologia i margines społeczny?

sorka za offtop, ale skoro już "wszechwiedzący" generalizują, to załóżmy podobieństwo ganji do używek z dopalacze.com i relatywną pokrewność tematów

syrop na kaszel też dziecko może kupić i wypić ze dwie-trzy buteleczki, będzie miało ciekawiej niż po ćwiartce Wyborowej dajmy na to. i już w gimnazjum (albo i wcześniej) takie informacje popularne są. także zlikwidujmy apteki - to krok pierwszy.

nie mówiąc już o szamaniu nasionek bielunia z działki czy innego ogródka. mało to wypadków płukania żołądka było? syn czy córka nie weźmie "gryzka" grzybusia, o którym tak wiele słyszało od starszych kolegów?
a drzewiej nie wcinało się różnych dziwnych ziółek prosto z lasu? do dzisiaj powiada się "najadł się szaleju". więc: na pohybel Matce Naturze! tożto największy dealer jakiego można sobie wyobrazić!

nevermind, i tak zostanę zjechany za "gówniarskie podejście" bo mam 18 lat i jestem człowiekiem niższej kategorii bo czegoś kiedyś spróbowałem ;)
0 UP 0 DOWN
 
witu 



Wiek: 33
Dołączył: 22 Mar 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2008-11-08, 21:56   

mi ten sklep by w ogole nie przeszkadzał otwieraj smiało. Ludziom ktorym sie to nie podoba niech p oprostu nie kupuja i tyle sam nei wiem czy bym kupil ale na pewno bym zajrzał
Ostatnio zmieniony przez witu 2008-11-08, 22:03, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
ManiekBRG! 


Zaproszone osoby: 1
Wiek: 32
Dołączył: 10 Lip 2008

UP 52 / UP 25


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-11-08, 22:21   

witu napisał/a:
mi ten sklep by w ogole nie przeszkadzał otwieraj smiało. Ludziom ktorym sie to nie podoba niech p oprostu nie kupuja.....


A pomyślałeś o nieletnich osobach które będą dążyły do zdobycia czegoś z tego sklepu...?! Bo chyba nie.!
i kolejny problem się tworzy jest alkohol, narkotyki, papierosy to jeszcze będzie to...:(
0 UP 0 DOWN
 
witu 



Wiek: 33
Dołączył: 22 Mar 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2008-11-08, 23:09   

prawda jest taka ze nawet mlodej osobie jesli bardzo zalezy to zdobedzie wszystko bez znaczenia czy jest to legalne czy nie... wiec sam wiesz jak jest..
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: brzegu, legalnymi, opinie, sklep, uzywkami, wasze


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 35
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu