Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziura na drodze? Powalone drzewo? Sąsiad który pali opony w domowym piecu?
Napisz do nas na adres forumbrzeg@forumbrzeg.pl a zajmiemy się każdą sprawą.
Internauta poszukiwany za pomówienie na forum.
Autor Wiadomość
R002 



Wiek: 43
Dołączył: 29 Mar 2008

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2008-10-14, 19:26   

ślicznotka-e-34 napisał/a:
śmiech na sali :x


Hmm dlaczego uważasz ze śmiech na sali ?

To myślisz, ze można publicznie wyzwać kogoś "nierobami", "złodziejami" i "przekręciarzami". Włazić w prywatne życie z butami i oczerniać jego rodzinę ?

Co do sprawy, cieszę się ze anonimowy użytkownik stanie przed sądem, ale już nie anonimowo. Ciekawe czy powtórzy to wszystko sędziemu ?
0 UP 0 DOWN
 
Bilu 



Wiek: 39
Dołączył: 25 Kwi 2005

UP 66 / UP 43



Wysłany: 2008-10-14, 19:43   

A czy to nie ty byłeś taki odważny w tekstach i gdy miało dojść do PUBLICZNEJ wymiany zdań i powtórzenia tego co PRAWISZ na forum zakończyło się wymówieniem ?
Szkoda że patrzysz na chłopaka jak na jakiegoś przestępcę , szkoda mi go że już ma pod górkę...
0 UP 0 DOWN
 
blaster 



Zaproszone osoby: 10
Wiek: 39
Dołączył: 26 Kwi 2006

UP 138 / UP 192


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-10-14, 19:43   

R002 napisał/a:
Ciekawe czy powtórzy to wszystko sędziemu ?


pewnie tak :) co do zycia prywatnego moze przesadzil :) ale wszyscy wiemy zemial duzoooo racji :)
0 UP 0 DOWN
 
sevissman 

Wiek: 41
Dołączył: 21 Kwi 2008

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2008-10-14, 20:44   

Teraz wszyscy wiemy że jakiś internauta mocno przesadził w swojej wypowiedzi.Ocenę tej sprawy jak i osoby winnej pozostawmy jednak dla sądu.Ja przed chwilą przeczytałem forum nto bo ktoś podał link gdzie piszą o tej sprawie i tam na forum rozgorzała dyskusja..........że aż szkoda gadać co tam piszą.
0 UP 0 DOWN
 
A.Mason 



Wiek: 109
Dołączył: 05 Lip 2007

UP 138 / UP 71


Skąd: skądinąd

Wysłany: 2008-10-14, 21:04   

Od wielu lat odnosze wrazenie, ze niektorzy ludzie sobie zupelnie nie zdaja sprawy czym jest internet. Ten sam problem byl w czasach, kiedy popularne byly grupy mailingowe, usenet, a teraz fora internetowe.
Internet to miejsce publiczne, a nie knajpa, gdzie przy piwie mozna sobie pieprzyc od rzeczy na temat kazdego bez zadnych konsekwencji poza ewentualnym oberwaniu po pysku od osoby pomowionej, gdyby ta sie znalazla przypadkiem w okolicy...
0 UP 0 DOWN
 
Janio 
Express IT



Wiek: 35
Dołączył: 13 Sie 2005

UP 17 / UP 4


Skąd: www.ExpressIT.pl

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2008-10-14, 21:39   

R002 napisał/a:
ślicznotka-e-34 napisał/a:
śmiech na sali :x


Hmm dlaczego uważasz ze śmiech na sali ?

To myślisz, ze można publicznie wyzwać kogoś "nierobami", "złodziejami" i "przekręciarzami". Włazić w prywatne życie z butami i oczerniać jego rodzinę ?

Co do sprawy, cieszę się ze anonimowy użytkownik stanie przed sądem, ale już nie anonimowo. Ciekawe czy powtórzy to wszystko sędziemu ?


Tylko winny się tłumaczy, kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamieniem. Sumienie dręczy a prawda w oczy kole.

Czy zostanę pozwany? (ironia)
0 UP 0 DOWN
 
a2r 
07 zgłoś się...!!!



Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2006

UP 1 / UP 0



Wysłany: 2008-10-14, 21:40   

Cytat:
"""""""Doniesienie do prokuratury oprócz Stefańskiego złożyli też pozostali dwaj politycy PiS-u.""""""""

Aaaaaa... Z PiSu... No to jest się czym pochwalić... Po zbóju ma się rodowód.

Honor, Ojczyzna i Trzysta Złotych Diety! Brawo PiS! Brawo elita Narodu!

I tak w żadnej, dumnie uniesionej, pisowskiej główce nie wylęgła się myśl, żeby z tego bagna wiać po ostatnim skandalu?!
Nie powstała... Oj nie powstała... Odium sejmowego obciachu nie poruszyło członków pisu tak dogłębnie, nie sponiewierało
ich tak, jak nierozważna wypowiedź internauty. Do szefa swojej partyjki za trzy grosze (sorry, za trzy stówki) ze słowami
oburzenia nie pognali! A dla internauty prokurator! Koniecznie prokurator! I zamknąć na dwadzieścia pięć lat! Albo więcej!

Honor, Ojczyzna i Trzysta Złotych Diety!


Pozwoliłem sobie wkleic ten tekst z forum nto bo bardzo mi sie spodobal i w duzej mierze odzwierciedla moije zdanie na ten temat. Inne wpisy "dosłowne" pominę...

Chciałbym przeczytać akt oskarżenia - dokładnie za jakie teksty jest sprawa. O rodzienie to było przegiecie i wszyscy w temacie od razu zareagowali.. A za resztę ??? Jak się młody dobrze uprze to na jednej sprawie się nie skończy :evil:

Bardzo podobal mi się wywiad dzisiaj w Dzień dobry tvn z Bartoszem Opanią bodajże (bodajze bo słuchałem a nie ogladałem) który pojechał na żywo po premierze i prezydencie nawet porównując ich do gejów.... to apropos sytuacji CZY LECI Z NAMI PILOT... Jak redaktor zapytał czy nie boi się tak mówić na wizji odparł że obaj go obrażają jako wyborce swoimi postawami i sposobem rządzenia wiec jako wyborca ma prawo równiez obrazić ich... Dodam ze wywiad na żywo nie został przerwany tylko kontynuowany !!! Pewnie na stronce jest zapisany ten wywiad.

Więc młody jeżeli uważa że np podwyżka Staroście nie należy sie z publicznych pieniedzy na które on i jego np rodzina sie dorzuca a Starosta za posrednictwem "swoich" radnych takową podwyżkę dostaje to młody moze smiało uważać że czuje sie okradziony a ten kto okrada to złodziej :evil:

NIEZŁE TŁUMACZENIE CO ??? :-P :-P :-P

Starosta w moim i nie tylko moich oczach OŚMIESZYŁ się jeszcze bardziej niż za czasów burmisiowania !!! Mimo ze go tam ani lubie ani nie lubie to takie zachowanie pisiowego "przykładnego karania" (jak z pewnym doktorem pan Ziobro próbował )mnie poprostu odraża.... :x
0 UP 0 DOWN
 
bartek0123456789 


Wiek: 99
Dołączył: 09 Wrz 2008

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2008-10-14, 21:48   

Rodzinę przepraszałem i przepraszam jeszcze raz. Przepraszam nie tylko na forum ale również na łamach prasy- jutrzejsze gazety. Co do tego się przyznaję! Źle zrobiłem, nie powinienem tego pisać, choć jak już wcześniej podkreślalem, pisząc to, nie miałem na celu obrażenia rodziny! Co do rodziny- bzdura zgadzam się, ale jakie jeszcze bzdury popisałem?
0 UP 0 DOWN
 
sevissman 

Wiek: 41
Dołączył: 21 Kwi 2008

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2008-10-14, 22:03   

Najlepiej się szkaluje osobę winną,nie wiem co powypisywaleś na temat pewnych osób ale mimo wszystko JA wierze ci że żalujesz tego co zrobiłeś [chyba] i jeśli tak jest to jestem z tobą duchowo w tych trudnych chwilach dla ciebie poprostu wiem co czuje człowiek który popełnił a potem zrozumiał swój ludzki błąd.Wszyscy jesteśmy omylnymi istotami i każdemu w miarę możliwości należy się jakieś przebaczenie.
0 UP 0 DOWN
 
Bochen 


Wiek: 33
Dołączył: 18 Mar 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2008-10-14, 23:08   

imho ten temat jak ten nie powinien istnieć, bo:
- sprawa niewątpliwie zniechęci użytkowników do wypowiadania się,
- mogą się tu pojawić zbędne komentarze, które mogą zaszkodzić sprawie/komuś (już się pojawiły)

"W zasadzie to mieszkamy w wolnym mieście Brzeg".
Ostatnio zmieniony przez Bochen 2008-10-14, 23:10, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Marcim B. 



Wiek: 52
Dołączył: 05 Sty 2007

UP 855 / UP 1842



Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: 2008-10-15, 10:00   

A ja podziwiam odwagę p. starosty. Zwróćcie uwagę, że zachował się jak typowy drapieżnik - z całego stada wybrał sztukę najsłabszą. Pamiętacie naiwne pytania Bartka w tematach związanych ze Stefańskim? Świadczą one dobitnie o tym, że chłopak pojęcia zielonego nie ma na temat naszej lokalnej "polytyki". Ze starcia ze starostą może wyjść posiniaczony, a kto wie, jak się starosta postara to może nawet Bartkowi się kredki z tornistra wysypią. Dlaczego starosta w żaden sposób nie odniósł się do konkretnych zarzutów, które pod jego adresem wysuwali inni internauci? Przypomnę , że zarzucano mu m.in. nepotyzm, kolesiostwo, nieudolność i niegospodarność. I co? Żadnej reakcji, sprostowania, riposty czy pozwu. Rozumiem, że z tymi zarzutami Stefański się zgadza. Ba, był nawet w ukrytym temacie post, w którym ktoś sugerował, że starosta kupował sobie głosy miejscowych "żuli" za butelkę wina. W tym przypadku też zero reakcji. Czy mamy sądzić p. starosto, że to też prawda? Skoro tak, to mam pytanie: dlaczego był pan tak samolubny i nie podzielił się tą skuteczną receptą na sukces wyborczy ze swoim kolegą, który startował w ubiegłym roku do Sejmu? Mielibyśmy swojego posła, pierwszego od czasów Piątkowskiego parlamentarzystę z Brzegu. Ja wiem, że złośliwi mówią, że poseł z PiS-u to żaden poseł, ale ja złośliwy nie jestem i sądzę, że lepszy taki niż żaden. Pan Byczkowski nie znał recepty na sukces i musiał stać pod kościołem z koszem jabłuszek. Mizerny dało to efekt. Pomijam fakt, że agitacja w miejscach kultu jest zabroniona, przecież nie jesteśmy tak małostkowi i mściwi jak starosta żeby z taką pierdołą biegać do prokuratora, ale jest jeszcze druga strona medalu. Agitując w miejscu dla wielu ludzi (zwłaszcza Bartka) świętym obrażał on ich uczucia religijne. Pal licho mnie. Ja z kościołem jestem raczej luźno związany związany, ale biorąc pod uwagę autentyczną skruchę Bartka to musi być żarliwy katolik. Jego Byczkowski mógł obrazić i kto wie czy nie zechce dochodzić swoich praw przed sądem. Pomijam subtelności związane z podatkami - p. Byczkowski jest dorosły, miał już przygody związane z samochodami i pewnie stosowne dokumenty, które uprawniały go do rozdawania jabłek ma.
I na koniec rada dla Bartka. Na Twoim miejscu zaproponowałbym sądowi dobrowolne poddsanie się karze. Możesz np. zbierać w weekendy papierki w parku. Myślę, że sąd weźmie pod uwagę Twoją skruchę, fakt, że niemal natychmiast przeprosiłeś starostę publicznie i bardzo niską szkodliwość społeczną czynu i do Twojej prośby się przychyli. Zaproponuj też, żeby kosztami procesowymi obciążyć starostę - jak chce angażować sąd do obrony swojego "dobrego imienia" niech za to płaci. Jeżeli go nie stać to może Caritas odwdzięczy się za kamienicę w centrum Brzegu.
0 UP 0 DOWN
 
krt 



Wiek: 47
Dołączył: 08 Gru 2007

UP 41 / UP 37



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2008-10-15, 10:27   

heh więcej szumu niż faktycznej kary dla Bartka, po pierwsze zawsze może powiedzieć że to skrót myślowy PIS ma przecież w tym doświadczenie , po drugie takie sprawy są bardzo trudne dla prokuratury , po trzecie nazwanie kogoś złodziejem bez dowodów to przegięcie ale żeby już robić takie wielkie halo??
Politycy ciągle kłamią - pierwszy z brzegu przykład obietnica zniesienia podatku belki i PIS i PO nie wywiązał się z tej obietnicy więc z całą odpowiedzialnością powiem tak: KŁAMCY! czy to słowo jest obraźliwe?? ja tylko stwierdzam fakt - dlatego przestrzegam innych użytkowników jak widać żeby kogoś ocenić trzeba mieć dowody.

Osobiście przewiduje że będzie więcej szumu niż faktycznej kary dla Bartka prawdopodobnie nieletni a takim czymś popsuje sobie papiery, a co do syna Stefańskiego po skończonej szkole starałem sie o staż w Starostwie ale dla mnie miejsca jakoś się nie znalazło :) Nerwowy ten Pan Stefański
Ostatnio zmieniony przez krt 2008-10-15, 10:29, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Zbychoo 
desperate househusband ;)



Wiek: 46
Dołączył: 01 Cze 2007

UP 72 / UP 23



Wysłany: 2008-10-15, 10:28   

Marcim B. napisał/a:
A ja podziwiam odwagę p. starosty. Zwróćcie uwagę, że zachował się jak typowy drapieżnik - z całego stada wybrał sztukę najsłabszą.

Z podziwem bym się nie zapędzał, ale rzeczywiście, wybrał sztukę najłatwiejszą do ataku (udowodnienia winy) licząc na to, że będze przykładem dla innych.
Ale może to odnieść skutek odwrotny, bo przecież takimi środkami sympatii internautów nie zyska, zyska natomiast nowego wroga, który pomny doświadczeń Bartka będzie walczył troszkę innymi środkami. Wystarczy przecież napisać "chodzą słuchy..." "podobno..." "wśród miejscowej ludności panuje opinia..." itp. a sprawa nie będzie już taka oczywista i łatwa do ukarania :wink: Tego typu środków zapoznania opinii publicznej ze swoim zdaniem za pomocą domysłów (oczywistych ale zawsze domysłów) jest bardzo wiele.
Marcim B. napisał/a:
Dlaczego starosta w żaden sposób nie odniósł się do konkretnych zarzutów, które pod jego adresem wysuwali inni internauci? Przypomnę , że zarzucano mu m.in. nepotyzm, kolesiostwo, nieudolność i niegospodarność. I co? Żadnej reakcji, sprostowania, riposty czy pozwu.

Dlatego, że zagłębianie się w ten temat mogłoby panu staroście dać efekt przeciwny. O ile kradzież trzeba udowodnić, a jemu dotąd niczego udowodnić nie zdołano, to tu ma czystą drogę do udowodnienia pomówienia. A komu potrzebne jest grzebanie w tym , czy kogoś zatrudnił "po znajomości" czy nie. Niegospodarność to też niełatwa i niejednoznaczna sprawa. Tak więc mogłoby wyjść różnie.
Marcim B. napisał/a:
p. Byczkowski jest dorosły, miał już przygody związane z samochodami
Co opisywała szeroko lokalna prasa i jakoś procesem się nie skończyło :wink: :twisted:

Czyli nauka na przyszłość - pisząc nie bądźmy tak dosłowni, a wyjdzie tak jak jest na codzień. W mieście swego czasu huczało o przekrętach, różne rzeczy przekazywano pocztą pantoflową, nawet przechrzczono ulicę Herberta (nieoficjalnie :wink: ) a jakoś nikt w sądzie nie wylądował. Niech w internecie też tak będzie. Pokażmy, że ust nam się nie zamknie. Zróbmy to tylko tak, żeby pokazać, że głupi nie jesteśmy i powodów do podania do sądu o zniesławienie nie damy :wink:
0 UP 0 DOWN
 
bartek0123456789 


Wiek: 99
Dołączył: 09 Wrz 2008

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2008-10-15, 10:33   

Marcin B. Jeśli chodzi o rodzinę, fakt, czuję skruchę, bo ich w tym nie powinno być. Jeśli dostanę wezwanie, po prostu powiem co wiem, a prokuratura niech robi z tym, co chce.
0 UP 0 DOWN
 
krt 



Wiek: 47
Dołączył: 08 Gru 2007

UP 41 / UP 37



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2008-10-15, 10:41   

Zbychoo napisał/a:
Czyli nauka na przyszłość - pisząc nie bądźmy tak dosłowni, a wyjdzie tak jak jest na codzień. W mieście swego czasu huczało o przekrętach, różne rzeczy przekazywano pocztą pantoflową, nawet przechrzczono ulicę Herberta (nieoficjalnie :wink: ) a jakoś nikt w sądzie nie wylądował. Niech w internecie też tak będzie. Pokażmy, że ust nam się nie zamknie. Zróbmy to tylko tak, żeby pokazać, że głupi nie jesteśmy i powodów do podania do sądu o zniesławienie nie damy :wink:



Można zastosować trik PISu czy prawdą jest że Pan X..... i tu oskarżenie :) prawda że genialne i prokuratura nie zdoła nic udowodnić bo przecież forma pytania
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: forum, internauta, na, pomowienie, poszukiwany, za


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu