Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Kathia
2011-04-27, 21:50
Niepubliczny Żłobek "Słoneczko"
Autor Wiadomość
butter 
Powodzonka i szerokości :)



Wiek: 36
Dołączył: 13 Gru 2005

UP 61 / UP 15


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-10-10, 23:14   

cena wysoka bo musza chyba sami rodzice płącić bez "wspomagaczy" oraz brak konkurencji....
0 UP 0 DOWN
 
a2r 
07 zgłoś się...!!!



Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2006

UP 1 / UP 0



Wysłany: 2008-10-10, 23:32   

Bez obrazy ALE macie dzieci że mówicie o cenach uznając je za wysokie ??? Wiecie jakie są koszty utrzymywania dzieci ??? Jestescie pewni ze za tzw Państwowy nic nie trzeba płacić ??? Wiecie ile bierze dobra opiekunka "z doswiadczeniem" ??? Ile kosztuja prywatne żłobki w innych miastach ???

Jeżeli macie porównanie to napiszcie - porównamy i ocenimy czy drogo czy nie...

Żeby było jasne nie jestem z rodziny ani bezpośrednio jakkolwiek powiązany z tym żłobkiem czy Klubem - tylko obiektywnie i z doswiadczeniem patrzę na to co piszecie...
0 UP 0 DOWN
 
babcia_48 

Wiek: 75
Dołączyła: 10 Paź 2008

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2008-10-10, 23:47   

Tymcio napisał/a:

A tu będzie zapewniona profesjonalna opieka osób z doświadczeniem :)


Znaczy się Twoja mama nie będzie prowadziła zajęć tylko będzie dyrektorowała? Bo przecież nie skończyła kierunku z pedagogiki wczesnoszkolnej, ani przedszkolnej. Profilaktyka psychopedagogiczna, którą kończyła Twoja mama ma nie wiele wspólnego z przedszkolem. a do żłobka jak dobrze pamiętam trzeba mieć coś dodatkowo jeszcze (przynajmniej tak było kiedyś).
Osobiście nie dałabym pod opiekę swojego dziecka TEJ pani. Widziałam kiedyś jak traktowała swoją pracownicę jeszcze jak była właścicielką Żabki. Na kasie z Brico jak pracowała to osobiście mnie niemiło potraktowała. I nie mogę sobie wyobrazić jej podejścia do małych dzieci po tej widzianej scenie i po kontakcie z nią w Brico.
0 UP 0 DOWN
 
a2r 
07 zgłoś się...!!!



Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2006

UP 1 / UP 0



Wysłany: 2008-10-10, 23:56   

babcia_48 napisał/a:
Tymcio napisał/a:

A tu będzie zapewniona profesjonalna opieka osób z doświadczeniem :)


Znaczy się Twoja mama nie będzie prowadziła zajęć tylko będzie dyrektorowała? Bo przecież nie skończyła kierunku z pedagogiki wczesnoszkolnej, ani przedszkolnej. Profilaktyka psychopedagogiczna, którą kończyła Twoja mama ma nie wiele wspólnego z przedszkolem. a do żłobka jak dobrze pamiętam trzeba mieć coś dodatkowo jeszcze (przynajmniej tak było kiedyś).
Osobiście nie dałabym pod opiekę swojego dziecka TEJ pani. Widziałam kiedyś jak traktowała swoją pracownicę jeszcze jak była właścicielką Żabki. Na kasie z Brico jak pracowała to osobiście mnie niemiło potraktowała. I nie mogę sobie wyobrazić jej podejścia do małych dzieci po tej widzianej scenie i po kontakcie z nią w Brico.


Czyli co ? Jak była szefową i w Żabce ochrzaniła podwładną to znaczy ze zabija dzieci ??? A jak pracowała na kasie i była nie miła to odrywa im głowy ???

A poważnie to myk polega na tym ze ma byc to klub a nie żłobek. Patrzac kryteriami wyżej wypisanymi to nasze babcie ciotki i wujki i dziadki i all family powinna byc po pedagogice żeby moimi dziecmi sie zajmować ??????

A co z opiekunkami do dzieci które mają predyspozycje - uwielbiaja bawic się z dziećmi i duzo je nauczyć/pomóc im odkryć ??? Czy wszystkie "Starsze Panie" które przez pół życia bawiły dzieci mają mieć tytuł mgr pedagogiki wczesnoszkolnej ??? NO BEZ JAJ :mrgreen: :evil: :mrgreen:
0 UP 0 DOWN
 
Angel 
carpe diem !



Wiek: 47
Dołączyła: 27 Kwi 2005

UP 29 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-10-10, 23:58   

Pewnie też złobek-klub skoro powstał ma zapotrzebowanie. Ceny w porównaniu do Opola czy Wrocławia są małe uwierzcie. I nie zawsze jest ktoś kto się zajmnie dzieckiem typu babcia, sąsiadka , koleżanka . Ja mam Nianie i tylko ona mi pomaga w opiece nad dzieckiem. Czasem sa takie sytuacje ze nie pracuje się dla pieniedzy wbrew pozorom. Znam osoby które po opłaceniu opiekunki i biletu na dojazd zostało 200zł w portfelu. Ale musiały pracować np. aby skoćzyć staż, kurs itp. Poza tym wiele osób pracuje na zmiany a nie tylko w godzinach pracy normalnego przedszkola.
0 UP 0 DOWN
 
Tymcio 


Zaproszone osoby: 1
Wiek: 31
Dołączył: 07 Wrz 2006

UP 24 / UP 19


Skąd: Michałowice

Wysłany: 2008-10-10, 23:59   

Moja mama skończyła właśnie licencjackie studia o kierunku: Pedagogika opiekuńczo-wychowawcza.
A teraz zaczyna magisterskie na kierunku Pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna :)

A co do pracy w Żabce...to nigdy publicznie nie zwracała uwagi swoim pracownikom.

Jeśli się komuś pomysł nie podoba, trudno :)
Ale niech nie wysuwa zaraz informacji nieprawdziwych... :/


poza tym droga "babciu"...widać, iż musisz znać moją mamę dobrze, gdyż ja nie widziałem, aby było gdzieś podane gdzie ona pracowała oraz co robiła...:/
Ostatnio zmieniony przez Tymcio 2008-10-11, 10:40, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-10-11, 01:34   

W tym temacie podtrzymuję stanowisko a2r, który/która z mego rozeznania jest w stanie obiektywnie się wypowiedzieć w kwestii opieki maluchów..natomiast zastanawiam się czy takie osoby jak np. babcia_48, liczą na to, że ich wypowiedzi zostaną odebrane inaczej jak zawiść?
Z tego co obserwuje to wiele osób się boryka z problemem opieki nad maluchami i nie dla każdego rozwiązanie opiekunki jest dobre..a z czasem, należałoby zadbać o elementy integracji ze społeczeństwem...
0 UP 0 DOWN
 
ktoto 


Wiek: 33
Dołączył: 03 Gru 2007

UP 2 / UP 5



Wysłany: 2008-10-11, 09:19   

1. Tymcio, Ty chyba liczyć nie umiesz
1. Abonament miesięczny (opieka do 10 godzin, ubezpieczenie) 500 zł.
2. Abonament miesięczny (opieka do 12 godzin, ubezpieczenie)600zł.
3. Wpisowe (jednorazowe, przy abonamencie miesięcznym) 200 zł.
4. Karnety godzinowe: 10h - 80zł (adaptacyjny), 50h - 300zł, 100h - 500 zł.
5. Wyżywienie stawka dzienna ok. 8 zł lub we własnym zakresie.
Czyli pkt. 3 + 1 daje 700 zł i do tego wyżywienie 8 zł x np. 22 dni w m-cu = 176 zł
Oczywiście pkt. 3 jest jednorazową opłatą, ale co jeżeli dziecko się nie zaadoptuje i trzeba będzie je zabrać - - oddacie wtedy te 200 zł ?
Pytanie też jest co w przypadku kiedy dziecko choruje, czy proporcjonalnie zmniejszana jest opłata w stosunku do ilości dni nieobecnych ?

2. nie można łączyć zarobków obojga rodziców ( np. te 2000,-zł), bo przecież tylko jedno musi zostać z dzieckiem w domu, a drugie może spokojnie pracować. Należy skalkulować fakt, czy jeżeli mama zarobi max 1200 zł, to jest aż tak strasznie dużo do przodu jak wróci do pracy - moim zadaniem nie i napisałem o tym wcześniej.

3. Dziecko do 3 lat powinno siedzieć w domu z mamą !!!! - tak podają wszystkie książki z zakresu pedagogiki. Inną sprawą jest fakt, że czasami sytuacja zmusza do powrotu do pracy. Pracująca mama jest często przemęczona i nie ma szans żeby po pracy poświęciła dziecku tyle czasu ile może mu dać, kiedy nie pracuje i jest wypoczęta.

4. Tak więc żłobek czy też nianię należy traktować jako ostateczność i dobrze skalkulować czy dla 200 - 300 zł warto wracać do pracy
0 UP 0 DOWN
 
Tymcio 


Zaproszone osoby: 1
Wiek: 31
Dołączył: 07 Wrz 2006

UP 24 / UP 19


Skąd: Michałowice

Wysłany: 2008-10-11, 09:40   

ktokto...

Takie pytania nie zadawaj mi, tylko mojej mamie :)
To nie ja otwieram tą placówkę, tylko ona :)

poza tym, sam sobie odpowiedziałeś w 3 punkcie po co on jest :)

przecież nie wszystkie mamy zgłoszą swoje dzieci do żłobka...
niektóre dadzą babci do opieki, inne zostaną w domu, a jeszcze inne wynajmą sobie osobistą opiekunkę :)
0 UP 0 DOWN
 
ktoto 


Wiek: 33
Dołączył: 03 Gru 2007

UP 2 / UP 5



Wysłany: 2008-10-11, 10:24   

Tymcio to Ty zareklamowałeś żłobek Twojej mamy i się tutaj wypowiadasz, więc nie unikaj odpowiedzi na pytania, jak się powiedziało "a" to trzeba umieć powiedzieć "b"
Jak się zaloguje na forum Twoja mama to będę jej zadawał pytania.
Więc spytaj się łaskawie Twojej mamy, czy jeżeli dziecko będzie chore 1/2 miesiąca i nie będzie chodziło do tego żłobka to za okres nieobecności oddana zostanie kasa ?
To jest bardzo ważne, zwłaszcza przy tak wysokich kosztach !
Co do mojego pkt. 3, to właśnie chodzi o to, aby mamy porządnie się zastanowiły czy warta jest przysłowiowa "skórka wyprawki" ?
Nie neguję pomysłu żłobka prywatnego, to bardzo dobrze że się taka forma opieki nad dziećmi pojawia w naszym mieście, na pewno jest to lepsze niż nie sprawdzona niania, ale warto tutaj mówić o wszystkich kwestiach, aby rodzice mieli cały obraz sytuacji.

Swoją drogą szkoda, że nikt się nie wysilił, aby w naszym mieście otworzyć szkołę prywatną - podstawową, gimnazjalną a nawet ogólniak :cry:
Nie ma nic lepszego jak zdrowa konkurencja, może wtedy nasi belfrzy zaczęliby się bardziej przykładać do swojej pracy
0 UP 0 DOWN
 
Tymcio 


Zaproszone osoby: 1
Wiek: 31
Dołączył: 07 Wrz 2006

UP 24 / UP 19


Skąd: Michałowice

Wysłany: 2008-10-11, 10:41   

A czy forum jest od informowania od takich rzeczach :)

Masz dzieci? Jeśli tak, to zadzwoń pod numer podany na stronie klubu lub przyjdź i się dowiedz. Istnieje regulamin Klubu Malucha "Słoneczko", w którym jest wszystko wypisane:) Bo jeśli ktoś będzie zainteresowany, to sam przyjdzie i się dowie :)
0 UP 0 DOWN
 
ktoto 


Wiek: 33
Dołączył: 03 Gru 2007

UP 2 / UP 5



Wysłany: 2008-10-11, 10:58   

No to się Tymcio popisałeś.
Otóż mam małego braciszka i moja mama jest potencjalną klientką placówki Twojej mamy.
Forum jest jak najbardziej do informowania i odpowiadania. Skoro uważasz inaczej to po co wprowadziłeś temat :twisted:
A może to Ty chciałeś darmowo zareklamować ten biznes ? Otóż za reklamę się płaci i trzeba było wykupić sobie stronkę w gazecie !!!!! Wtedy ludzie dzwoniliby na podany telefon.
A tak to oczekuję odpowiedzi tutaj, właśnie w tym temacie !!!!!!!!!

Pośrednio odpowiedziałeś na moje pytanie - czyli Twoja mama nie będzie oddawać kasy, bo jakby było inaczej to byś się tym pochwalił. To idąc dalej, na rękę jej będzie jak dziecko będzie chorowało, aż strach pomyśleć co będzie się działo w tej palcówce.

I w tym momencie nabrałem bardzo dużych wątpliwości co do tej palcówki, bo jak w ten sposób traktujecie potencjalnych klientów, to powodzenia Wam życzę.
Jak rodzice będą płacić tyle kasy to będą wymagać i takie grubiaństwo Wam nie przejdzie.
Życzę powodzenia, ale jeżeli takie będzie podejście do sprawy, to na 90% jestem przekonany, że ten biznes szybko się zwinie.
0 UP 0 DOWN
 
Yvvone 



Wiek: 33
Dołączyła: 23 Lut 2007

UP 66 / UP 12


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-10-11, 11:06   

ktoto, wyluzuj trochę, Boże :|

ktoto napisał/a:
Pośrednio odpowiedziałeś na moje pytanie - czyli Twoja mama nie będzie oddawać kasy, bo jakby było inaczej to byś się tym pochwalił.

Ale nie BEZpośrednio...

ktoto napisał/a:
To idąc dalej, na rękę jej będzie jak dziecko będzie chorowało, aż strach pomyśleć co będzie się działo w tej palcówce.

Zostawię bez komenatarza. Będą palić, grabić i zabijać? :?

ktoto napisał/a:
Życzę powodzenia, ale jeżeli takie będzie podejście do sprawy, to na 90% jestem przekonany, że ten biznes szybko się zwinie.

Nie znasz podejścia do sprawy, także nie pierdziel głupot.

Kurdę, jak mnie tacy ludzi irytują. Nie wiedzą, a dopowiadają sobie jakieś dziwne rzeczy... :|
0 UP 0 DOWN
 
iero10 



Wiek: 38
Dołączył: 11 Maj 2005

UP 96 / UP 42


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-10-11, 11:26   

czytam nie które wypowiedzi i mnie zastanawia fakt, czemu jak ktoś się "wychyli" z jakimś pomysłem, chce zrobić coś nowego to zaraz spotyka się z falą ataków i dziwnych pytań. dajmy szanse, niech ten klub zacznie działać i po miesiącu działania można coś komentować.

a co do zadawania pytań autorowi tematu, to wydaje mi się to śmieszne. Bez urazy Tymcio, ale sądząc po jego wieku nie jest osobą kompetentną do udzielania informacji na tematy organizacyjne klubu malucha oraz inne tematy związane z klubem. z tego względu, że po 1 nie jest osobą pełnoletnią, a po 2 nie jest osobą z kadry placówki.
także jeżeli ktoś ma jakieś pytania to niech dzwoni lub uda się osobiście do klubu i dowie się na pewno więcej.

a co do reklamowania, to z tego co wiem w jakiejś gazecie pojawił się artykuł o tym klubie. poza tym na forum istnieje/istniało dużo wątków reklamujących "coś" i jakoś nikt nie miał o to pretensji.
0 UP 0 DOWN
 
Tymcio 


Zaproszone osoby: 1
Wiek: 31
Dołączył: 07 Wrz 2006

UP 24 / UP 19


Skąd: Michałowice

Wysłany: 2008-10-11, 11:35   

więc tak...

Jak napisał iero10 ja nie jestem od udzielania informacji...
Piszę to już poraz kolejny...

Po drugie, w gazecie jest reklama :) a nawet powiedziałbym, że 2 są wykupione...na 1 stronie i w środku :)

Po trzecie, czemu od razu się bulwersujesz? Ja dałem informację, że coś takiego powstaje, a Ty już setkę pytań mi zadajesz, a na końcu ze złością piszesz, że biznes padnie...
Twoja mama przecież może zadzwonić pod podany numer, napisać e-maila lub nawet odwiedzić samą placówkę :)

Trwają tam obecnie remonty, więc często znajdzie się tam albo mama, albo ktoś, kto po nią zadzwoni :)
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: Brak tagów.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 35
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu