Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Rok 1612
Autor Wiadomość
robin 


Wiek: 41
Dołączył: 30 Sty 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2008-09-29, 14:53   Rok 1612

Szczerze wszystkim odradzam obejrzenie tego filmu. Jest to najabrdziej zknocona produkcja filmu historycznego jaką kiedykolwiek widziałem. W zasadzie to ten film nie wiele ma wspólnego z filmem historycznym, już raczej więcej z baśnią rosyjską. A oto kilka argumentów:
1. Główny wątek filmu to trójkąt miłosny : Hetman - Carówna - Rosyjski (Hiszpański) Chłop (najemnik). Z jednej strony jednostronna zachłanna miłość Hetmana, z 2 strony wielka ukryta miłość Chłopa, no i carówna, która nie chce ani 1 ani 2, a jedynie swoja córeczkę (rzekomo ukrywaną przez HEtmana), a tak wogóle to dopiero na samym końcu wychodzi, zę to niby ich wspólna córka -co było juz zupełnie niezrozumiałe ....
2. Wydarzenia historyczne: Główna bitwa na polach dziewiczych pod Moskwą sprowadziła się jedynie do 1 pojedynku głównych bohaterów, natomiast długi fragment filmu zajęła próba zdobycia przez Hetmana 1 grodu, do którego Chłop porwał mu carównę (pokazywane walki były tak niewiarygodne, że aż bolało na to patrzeć, jak np. Chłop zrobił w ciągu 1 nocy armatę z drewna i uruchomił produkcję kul, a następnie dzięki temu powstrzymał atak potężnego odddziału Polskiej husarii.
3. Wątek z Hiszpańskim najemnikiem, za którego przebrał się później Chłop i cała Rosja włąśnie Hiszpanowi zawdzięczała wyzwolenie oraz wybrała go na cara -no kompletna bzdura.
4. Zupełnie niezrozumiane i nieudane próby wplątania wątków fantasy (nadmiernie eksponowany jednorożecf, pojawiająca się zmora zmarłego Hiszpana, no i co najjbardziej już wszystkich rozbroiło motyw z biedronką i tekst :biedroneczko lec do nieba i przynies kawałek chleba), a także stary pokutnik, przepowiadający przyszłość, czyli niby taki Gandalf -żenada.

Najlepszym podsumowaniem tego filmu, jest chyba scena, gdy papieski wysłannik wraca z tej wyprawy i mówi "wiem jedno, nie sposób zrozumiec Rosji" i to chyba trzeba przypisac do całego filmu, po prpstu nie spoób zrozumieć zamiarów i intencji twórców tego filmu. A mieli naprawdę szansę zrobić świetny film, na podstawie bardzo ciekawych wydarzeń historycznych.

Moja ocena w skali 1-10 to 1.
Szkoda kasy na bilety.
0 UP 0 DOWN
 
grampp 
www.gamer-olawa.pl



Wiek: 33
Dołączył: 24 Maj 2007

UP 14 / UP 7


Skąd: GAMER

Wysłany: 2008-09-29, 15:01   

Widziałem (ale nie w kinie :D ) i przyznam że załował bym tych pieniędzy w kinie.
Więcej śmiechu w tym ... ale z żałości.
Popieram zdanie przedmówcy 8)
0 UP 0 DOWN
 
Necia 
*zakręcony pechowiec*



Zaproszone osoby: 2
Wiek: 34
Dołączyła: 18 Kwi 2006

UP 24 / UP 8


Skąd: LA

Wysłany: 2008-09-29, 16:47   

a ja dzięki mojej nauczycielce :evil: obejrzałam ten film w kinie, film może i poruszy historyków ale dla grupy nastolatków odpada juz lepsza była by bajka jakas ;/
0 UP 0 DOWN
 
robin 


Wiek: 41
Dołączył: 30 Sty 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2008-09-30, 08:28   

Historyków to ten film ani nie poruszy, ani nie zainteresuje, bo tak jak już wczesniej napisałem z filmem historycznym to on ma nie wiele wspólnego.
0 UP 0 DOWN
 
Marcim B. 



Wiek: 52
Dołączył: 05 Sty 2007

UP 855 / UP 1842



Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: 2008-09-30, 09:00   

Podobnie jak nasza trylogia. Ma "krzepić serca", a nie uczyć historii.
0 UP 0 DOWN
 
LiscLisc 



Wiek: 31
Dołączył: 12 Mar 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-11-09, 13:29   

Film za długi, stanowczo za długi, aż męczący. Ja sam mam skromną nadzieje na Krzyżaków w nowej wersji.
0 UP 0 DOWN
 
Silver 
^__^



Zaproszone osoby: 1
Wiek: 29
Dołączył: 30 Kwi 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Jana Pawła II

Wysłany: 2008-11-10, 10:16   

Dobrze wiedziec że nikt nie poleca tego filmu, ponieważ mamy z klasą iśc na niego w sobote(odrabiamy poniedziałek). Już słyszałem parę razy że jest on nudny. A wprawdzie pójdziemy na ten film bo nie chcemy miec lekcji.
0 UP 0 DOWN
 
Natalka;) 


Wiek: 28
Dołączyła: 01 Lis 2008

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2008-11-22, 17:12   

Film 1612 jeeest najnudniejszym filmem jaki widziałam.
cały czas jedno i to samo.;|





pozdroo.;d
0 UP 0 DOWN
 
Tymcio 


Zaproszone osoby: 1
Wiek: 31
Dołączył: 07 Wrz 2006

UP 24 / UP 19


Skąd: Michałowice

Wysłany: 2008-11-23, 22:18   

bajka...fikcja i fantastyka...

film dłuży się i męęęczy strasznie :/

osobiście uważam, że to nieudolna riposta ze strony Rosjan za film "Katyń" :P
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: 1612, rok


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 28
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu