Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Mam problem z systemem-Pomocy!!!
Autor Wiadomość
Bart 



Wiek: 42
Dołączył: 04 Wrz 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-09-25, 11:18   Mam problem z systemem-Pomocy!!!

Wyłączyłem antywirusa w celu naprawy plików muzycznych gdyż ten usuwał mi pliki,z dnia na dzien przy starcie systemu wszystko ładuje sie pięknie ale z pulpitu nie mozna wejsc na Mój Komputer a tym bardziej na jakąs partycję,w sumie to wchodzi ale po strasznych meczarniach i długim czasie oczekiwania,nie moge wejsc w żaden skrot ani program,bo komputer zachowuje sie jakby nie reagował na nic,lecz ikoną myszy mogę chodzić po całym ekranie,nie chce mi sie robic formata,dlatego jeśli kotoś wie co poradzić to proszę o pomoc.
0 UP 0 DOWN
 
hajtek 



Wiek: 40
Dołączył: 16 Lis 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-09-25, 12:50   

Jesli programy antywirusowe nie pomogą ci to niestety, ale będziesz musiał zrobić tego nieszczęsnego formata... :/

Ps. ostatnio koleżanka miała taki problem ze nie mogła wejść na Moj komputer... Wgrałem jej avasta zrobilem skanowanie przed uruchomieniem systemu wykryło masę trojanów itp. Pousuwałem je i system chodzi jako tako...
Ostatnio zmieniony przez hajtek 2008-09-25, 12:53, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Corvin 



Wiek: 49
Dołączył: 26 Cze 2007

UP 5 / UP 2



Wysłany: 2008-09-25, 12:59   

Sprawdz w procesach co ci tak zamula. Jaka masz winde? Jaki antywir?
0 UP 0 DOWN
 
Bart 



Wiek: 42
Dołączył: 04 Wrz 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-09-25, 15:34   

Mam Wina XP i antyvir Nod32,niestety komp tak zamula ze nie moge otworzyć niczego,nawet żadnych programów z dysku ani tym bardziej płyt.
Chyba format zbliża sie nieubłaganie :x
0 UP 0 DOWN
 
Yvvone 



Wiek: 33
Dołączyła: 23 Lut 2007

UP 66 / UP 12


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-09-25, 15:48   

Ja miałam podobnie, a okazało się, że na komputerze siedział wirus sality win32. To wirus, który infekuje wszystkie programy, które są przez nas otwierane i co za tym idzie - blokuje po jakimś czasie ich działanie.
Po 2 formatach dalej siedział na moim komputerze...
Też mam noda 32, spróbuj zeskanować kompa MKSem TU, sprawdzisz, czy to nie wina jakiegoś wirusa...
0 UP 0 DOWN
 
Bart 



Wiek: 42
Dołączył: 04 Wrz 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-09-26, 00:57   

Hmmm.....jestem juz po formacie,na szczęscie miałem tylko parę programów na dysku systemowym ,niestety nawet gdybym chciał to nie otworzył bym nic nawet przegladarki internetowej nie mówiąc nic już o wykonaniu jakiejs operacji skanowania,niestety wirus nadal zaznacza swoje epole i po kilkakrotnym przełączeniu kabli do dysku bios informował mnie ze nie mozna zainstalowac windy na C:,dysk moze byc uszkodzony,teraz wszystko chodzi ale gdy chce wejsc na pozostałe partycje dwukrotnie klikajac na ikonę partycji ukazuje mi sie dziwaczny komentarz :Wybierz pragram którego chcesz użyc do otwarcia pliku D:, E:,F:.
Zastanawia mnie też czy to nie jest walnięty bios?

scalono - Madziunia

Nie mogę wejsc na partycje D,E,F. Zostały jakby zablokowane albo wyłaczone.
Wychodzi komunikat odmowa dostępu,a stało sie to po formacie partycji C.
Na pozostałych partycjach miałem jakies trojany,czy mozna jakos odzyskac dostęp do tych partycji?
Ostatnio zmieniony przez Madziunia 2008-10-01, 10:55, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
bekamsobie 


Wiek: 42
Dołączył: 21 Kwi 2006

UP 6 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-09-28, 21:47   

A próbowałeś puścić komputer z jakiejś płytki z systemem LiveCD, jakiś linux (ubuntu czy coś w tym stylu) i pod nim zobaczyć czy masz dostęp do partycji?
Ostatnio zmieniony przez bekamsobie 2008-09-28, 21:48, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
KtOŚ 
<--(x_x)-<<



Wiek: 37
Dołączył: 10 Kwi 2006

UP 18 / UP 25


Skąd: a domyśl się :P

Wysłany: 2008-09-28, 21:53   

Bart, a próbowałeś po prostu w pasku wpisywać D: i dać enter? ;)

powinno wejść :)
0 UP 0 DOWN
 
Pan_Pasztet 



Wiek: 36
Dołączył: 10 Maj 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg :)

Wysłany: 2008-09-28, 21:55   

Bart, jak mialbys chwile podrzuc to pokombinujemy ;) ostatnio Kathi udalo sie uratowaćc troszkę rzeczy a tez nie otwierało dysków ;)
0 UP 0 DOWN
 
Bart 



Wiek: 42
Dołączył: 04 Wrz 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-09-28, 22:57   

bekamsobie napisał/a:
próbowałeś puścić komputer z jakiejś płytki z systemem LiveCD, jakiś linux (ubuntu czy coś w tym stylu) i pod nim zobaczyć czy masz dostęp do partycji?

Niestety nie próbowałem bo nie znam tych programów. Ale jesli by miały pomóc to skąd takie programy wziąc?
KtOŚ napisał/a:
Bart, a próbowałeś po prostu w pasku wpisywać D: i dać enter?

powinno wejść

Niestety! pisze mi na każdej partycji że jest niedostepna oraz że Plik lub katalog jest uszkodzony i nieczytelny.
Pan_Pasztet napisał/a:
Bart, jak mialbys chwile podrzuc to pokombinujemy ostatnio Kathi udalo sie uratowaćc troszkę rzeczy a tez nie otwierało dysków

Jeśli masz jakis pomysł co z tym fantem zrobić chętnie umówilibyśmy sie jakoś w celu pomocy,daj mi znac kiedy jak i co.
0 UP 0 DOWN
 
KtOŚ 
<--(x_x)-<<



Wiek: 37
Dołączył: 10 Kwi 2006

UP 18 / UP 25


Skąd: a domyśl się :P

Wysłany: 2008-09-28, 23:22   

Bart,

jak i tak nie pomaga to zrób scan diska :) u mnie pomogło, bo też nei mogłem wejść, ale na dysk C :]
0 UP 0 DOWN
 
bekamsobie 


Wiek: 42
Dołączył: 21 Kwi 2006

UP 6 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-09-29, 07:58   

Bart mogę ci kilka takich płytek nagrać (ubuntu, Hiren's BootCD, jakiegoś windowsa uruchamianego prosto z płyty). Przy ich pomocy nawet jak dalej nie będzie dostępu do partycji to będzie można się pokusić o odzyskanie danych jakimś programikiem do tego celu stworzonym, który jest na jednej z tych płyt.
0 UP 0 DOWN
 
Bart 



Wiek: 42
Dołączył: 04 Wrz 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-09-29, 08:39   

Ok możesz mi nagrac te płytki! będę wdzięczny za każdą pomoc,chciałbym za wszelką cenę miec dostęp do tych partycji bez utraty danych, przeskanowałem wczoraj je programem Data recovery i program widzi wszystkie pliki które znajdują sie na tych parytcjach ale nie mam pełnej licencji więc nic nie mogłem zrobic.
Lecz jak mówie zależy mi aby odblikowac te partycje.


scalono - Madziunia

Może to jeszcze komuś cos podpowie i pomoże mi.

Pisze coś takiego:
d:\ jest nie dostepny
Plik lub katalog jest uszkodzony i nieczytelny


No i system plików zmienił się z NTFS na RAW
Probowalem odzyskac Testdiskiem ale po ponownym uruchomieniu kompa odpala sie
to windowsowskie cos do sprawdzania dyskow i powiada ze nic zrobic nie moze pomniewaz Uszkodzona glowna tablica plikow .
Ostatnio zmieniony przez Madziunia 2008-10-01, 10:56, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Kathia 
Czubek i Patol ;)



Zaproszone osoby: 2
Wiek: 35
Dołączyła: 27 Lip 2007

UP 4 / UP 2


Skąd: z kątowni :P

Wysłany: 2008-10-01, 09:58   

Bart napisał/a:
chciałbym za wszelką cenę miec dostęp do tych partycji bez utraty danych,

Miałam podobny problem, nie mogłam wejść na żadną z partycji, na szczęście Pan_Pasztet naprawił i uratował prawie wszystkie dane, przynajmniej te najważniejsze. Także zgłoś się do niego :wink:
0 UP 0 DOWN
 
Bart 



Wiek: 42
Dołączył: 04 Wrz 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-10-04, 13:54   

Witam!

Poradziłem sobie już z tym problemem!
Otóż znalazlem super programik firmy EASEUS Data recoery Wizard,który potrafil odczytac mi wszystkie foldery i pliki na partyjach do których nie mialem dostepu.
Nastepnie kopiowalem te pliki na inny dysk potem szybki format moich partycji i siup spowrotem na mój dysk.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: mam, problem, systemempomocy


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 35
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu