Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Cadbury Schweppes w Skarbimierzu. Inwestycja za 100 mln Euro
Autor Wiadomość
warlike 


Zaproszone osoby: 4
Wiek: 42
Dołączył: 23 Kwi 2005

UP 12 / UP 2



Wysłany: 2006-08-18, 18:13   

tak słyszalem od jednego z radnych, więc raczej info dość pewne...tylko z tego co mówił to są plany takie więc tak na 90%
0 UP 0 DOWN
 
Devon 


Wiek: 38
Dołączył: 28 Kwi 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-08-19, 10:21   

to jak będzie Doda to napewno tam pojade jeszcze postaram sie gdzies to potwierdzić :)
0 UP 0 DOWN
 
Adyk 



Wiek: 24
Dołączył: 02 Cze 2005

UP 7 / UP 1



Wysłany: 2006-08-19, 12:03   

Na oficjalce nie ma mowy o zadnym koncercie... ktoś chyba sobie marzy :D

No chyba, że Doda by sie pojawiła jako atrakcja w co szczerze watpie
0 UP 0 DOWN
 
Devon 


Wiek: 38
Dołączył: 28 Kwi 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-08-19, 12:36   

Cytat:
No chyba, że Doda by sie pojawiła jako atrakcja w co szczerze watpie


Adyk, no własnie też mi się coś tak wydaja bo przecież zawsze planuja i podaja gdzie są koncerty i w jakim czasie. Ktoś sobie robi nadzieje :) No ale poczekamy zobaczymy... :evil:
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2006-08-19, 14:39   

Nie obiecujmy sobie zbyt wiele po fabryce gumy do żucia. Wpływ na spadek bezrobocia tej inwestycji będzie niewielki. Skoro jedno miejsce pracy ma kosztować 200 000 euro, to z góry wiadomo o jakich pracowników chodzi. Kilkudziesięciu znajdzie się po nowo otwartym kierunku mechatronika na Słowiańskiej, kilkunastu byłych pracowników Odry Brzeg, a reszta do 500 osób? No właśnie. To nie betoniarnia, czy wytwórnia asfaltu a elektronika, automatyka i chemia. A ilu specjalistów w tej dziedzinie jest zarejestrowanych w PUP? Skończy się na tym, że przyjezdnych zatrudnią jak to było w innych strefach. Nie wystarczy ściągnąć jakiegokolwiek inwestora, najpierw trzeba sprawdzić kto jest zarejestrowany w PUP, albo równocześnie z podpisaniem umowy szkolić pracowników. A wiadomo przynajmniej w jakich specjalnościach? Czy ktokolwiek się tym zainteresował? Sukces odtrąbiono, sprawa przed wyborami załatwiona.
Ostatnio zmieniony przez Roztropek 2006-08-19, 14:43, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Inez 
Mod na emeryturze ;)



Wiek: 46
Dołączyła: 15 Wrz 2005

UP 10 / UP 0



Wysłany: 2006-08-19, 15:05   

Roztropek napisał/a:
To nie betoniarnia, czy wytwórnia asfaltu a elektronika, automatyka i chemia. A ilu specjalistów w tej dziedzinie jest zarejestrowanych w PUP?

A tylko bezrobotnych mają brać :?: :shock: Mój mąż jest elektronikiem (wciąż pracującym), ale szuka innej pracy. Poza tym mieszkamy na Skarbimierzu, więc dla nas to byłaby idealna lokalizacja, bo wkońcu bez dojazdów. (Mąż dojeżdżą od 10 lat i prawie cały czas za te same pieniądze, a ile razy ceny poszły w tym czasie do góry? :( ). Nawet jeśli dostałby te same pieniądze to i tak zaoszczędzi na dojazdach jakieś 200 zł miesięcznie. Więc dla nas jest to jednak szansa, by troszkę lepiej żyć :wink:
0 UP 0 DOWN
 
wzp14 



Wiek: 32
Dołączył: 18 Sty 2006

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-08-19, 15:10   

Z tego co czytalem w jakiejs gazecie to w irlandi potrzebuja elektrykuw z uprawnieniami za dobre zarobki tak pisalo w gazecie.
Ostatnio zmieniony przez wzp14 2006-08-19, 15:12, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
alferx 



Wiek: 51
Dołączył: 11 Cze 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-08-19, 15:19   

wzp14 napisał/a:
Z tego co czytalem w jakiejs gazecie to w irlandi potrzebuja elektrykuw z uprawnieniami za dobre zarobki tak pisalo w gazecie.


A ja czytałem, że końcówke "ów" ZAWSZE poszemy przez "ó" :twisted:

Cytat:
Rzeczowniki rodzaju męskiego w dopełniaczu liczby mnogiej mogą przybierać końcówki -ów, -i, -y lub formę bezkońcówkową:

* Te wyrazy, które mają temat zakończony na spółgłoskę twardą, przyjmują w D. l. mn. końcówkę -ów, np. kłopotów, paluszków, panów, ptaków, stołów.
* Rzeczowniki z tematem zakończonym na spółgłoskę historycznie miękką (tzw. stwardniałą), czyli -c, -cz, -dz, -dż, -rz, -sz, -ż, -l przybierają w D. l. mn. końcówkę -y lub -ów, np. działaczy, bandaży (rzadko bandażów), pisarzy (przestarzały pisarzów), chłopców, palców, balów (zabawa taneczna), ale: bali (pień drzewa).
* Rzeczowniki męskie zakończone na spółgłoskę miękką najczęściej przyjmują końcówkę -i, np. gości, koni, leni, dni.
Uwaga! W nazwach osób zakończonych na spółgłoskę miękką występuje końcówka -ów, np. uczniów, przechodniów, więźniów. Także w grupie wyrazów z tematem zakończonym na spółgłoskę miękką -j częściej pojawia się końcówka -ów, np. przebojów (por. przykład cytowany wyżej), dziejów, krajów, ale czasem obie końcówki uznawane są za poprawne, np. napoi (wymawiamy: napoji) albo napojów, pokoi (wym. pokoi) albo pokojów, tramwajów (w języku potocznym również forma tramwai).
* Rzeczowniki męskie zakończone na -anin: (chrześcijanin, mieszczanin, Amerykanin, dominikanin) przybierają w D. l. mn. formę bezkońcówkową, np. chrześcijan, mieszczan, Słowian, wilnian, wrocławian lub końcówkę -ów, np. Amerykanów, dominikanów, Meksykanów.
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2006-08-19, 15:33   

Alferx przynajmniej rozrywka jest. "Straszno ale śmieszno". Wpisuj same linki do stron z ortografią i gramatyką bo transferu szkoda HaHa.
Inez napisał/a:
A tylko bezrobotnych mają brać?
Ja tak z przyzwyczajenia o bezrobotnych. Sam dojeżdżam i jestem na granicy wytrzymałości. Powiedzmy, że chcących zmienić pracę będzie kilkudziesięciu. To i tak nie załatwia sprawy. Są specjalności i zawody, o których z góry wiadomo, że zabraknie ich w Skarbimierzu np. ustawiacze i konserwatorzy automatów pneumatycznych stosowanych w przemyśle spożywczym. PUP powinień zebrać takie dane, a to nie problem i przystąpić do szkolenia kursowego. Efekt jest taki, że będą zatrudnieni specjaliści zachodni, na co są liczne przykłady.
Ostatnio zmieniony przez Roztropek 2006-08-19, 16:17, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
Kaspersky 


Wiek: 36
Dołączył: 10 Cze 2005

UP 15 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-08-21, 16:46   

Może zawartość tego postu nie będzie ściśle związana z kilkoma poprzednimi, ale jestem pewien, że na forum jest grupa osób, które przyjmą to z radością ;)

Otóż już po raz któryś dochodzą do mnie pogłoski (niestety żadnych oficjalnych wiadomości), iż firma CutBerry ma w posiadaniu teren, do którego nie zalicza się główny pas lotniska :) Cała inwestycja będzię budowana, ale ominie miejsce zarówno oficjalnych jak i nie oficjalnych zlotów. Podkreślam, że to tylko pogłoski; chociaż mnie osobiście one poprawiają humor :)
0 UP 0 DOWN
 
Domel 



Wiek: 44
Dołączył: 05 Lis 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-08-21, 17:46   

Kaspersky napisał/a:
Może zawartość tego postu nie będzie ściśle związana z kilkoma poprzednimi, ale jestem pewien, że na forum jest grupa osób, które przyjmą to z radością ;)

Otóż już po raz któryś dochodzą do mnie pogłoski (niestety żadnych oficjalnych wiadomości), iż firma CutBerry ma w posiadaniu teren, do którego nie zalicza się główny pas lotniska :) Cała inwestycja będzię budowana, ale ominie miejsce zarówno oficjalnych jak i nie oficjalnych zlotów. Podkreślam, że to tylko pogłoski; chociaż mnie osobiście one poprawiają humor :)


też tak słyszałem, jeśli to prawda to bardzo pozytywnie :)
0 UP 0 DOWN
 
Lotnik 



Wiek: 41
Dołączył: 04 Lip 2006

UP 8 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-08-21, 23:40   

i bardzo dobrze :)
0 UP 0 DOWN
 
a2r 
07 zgłoś się...!!!



Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2006

UP 1 / UP 0



Wysłany: 2006-08-22, 01:34   

bodajze 29-30.09 imprezy związane z rozpoczeciem budowy na skarbimierzu - 29,09 oficjałki przekazania gruntów ciecie wsteg czy cos w tym stylu (czyli władza z ministrami na czele iitp) 30.09 koncerty - wiem że na bank będzie doda i virgin jako gwiazda, bedzie gang marcela, princes (czesi z Queenami) i inne.
Ostatnio zmieniony przez a2r 2006-08-22, 22:44, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2006-08-22, 07:11   

A gdzie promocja, gdzie reklama.... kto to organizuje? Ludzie - przecież trzeba sobie zaplanować weekendy etc... !!!!!!
0 UP 0 DOWN
 
warlike 


Zaproszone osoby: 4
Wiek: 42
Dołączył: 23 Kwi 2005

UP 12 / UP 2



Wysłany: 2006-08-22, 09:38   

Spoko Franco Zarrazzo, jak znam żeycie to ulotki i plakaty zobaczysz dzień góra dwa...po koncercie :-P . To chyba tak specjalnie abyś wiedział co Ciebie omineło.... :evil:
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: 100, cadbury, euro, inwestycja, mln, schweppes, skarbimierzu, za


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu