Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
4 pory książki w tym Syfon :)
Autor Wiadomość
Radek W. 



Wiek: 49
Dołączył: 21 Wrz 2005

UP 5 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-09-18, 23:25   4 pory książki w tym Syfon :)

Szanowni Współmieszkańcy
W roku 2009 wspólnie z Instytutem Książki w naszym miasteczku Stowarzyszenie Żywych Poetów (http://szp.free.art.pl) oraz współorganizatorzy (czyli zapewne BCK, Biblioteka - grupa robocza się ustala) będzie robić wszystkie cztery edycje festiwalu 4 Pory Książki a będą to:

- w marcu Pora Poezji - czyli Syfon (wspólnie z Bielawą, Oleśnicą, Nową Rudą, Wołowem i Świdnicą)
- w kwietniu Pop-lit - czyli literatura popularna
- w październiku Pora prozy
- w listopadzie Pora reportażu

Oczywiście są jakieś pomysły, idee w obrębie grupy, ale może istnieją potrzeby, propozycje życzenia na które nie wpadnie nikt z nas, dlatego zapraszam do wypowiadania się w tym wątku. Mogą być pożądani konkretni autorzy, zjawiska, koncerty, akcje, warsztaty.
Program musimy zamknąć i przełożyć na język urzędowej oferty do Instytutu Książki do listopada 2008, więc jest chwila czasu.
0 UP 0 DOWN
 
A.Mason 



Wiek: 109
Dołączył: 05 Lip 2007

UP 138 / UP 71


Skąd: skądinąd

Wysłany: 2008-09-21, 12:46   

Ja co prawda nie z konkretnymi nazwiskami (bo jeszcze kogos bym pominal), ale gdyby byly checi, to moge zadzialac jako "zapraszacz", ewentualie "ulatwiacz kontaktow" z pisarzami z gatunku fantastyki. Mam wsrod nich kilkoro przyjaciol.
0 UP 0 DOWN
 
Radek W. 



Wiek: 49
Dołączył: 21 Wrz 2005

UP 5 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-09-21, 18:13   

no a potrzeby jakie? Wiem że pare osób pytało o jacka Dukaja, ale on ponoć prawie w ogóle się autorsko nie rusza, chodzą słuchy, że ma taką koncepcję pisarza-mnicha.
0 UP 0 DOWN
 
A.Mason 



Wiek: 109
Dołączył: 05 Lip 2007

UP 138 / UP 71


Skąd: skądinąd

Wysłany: 2008-09-21, 19:05   

Jacek Dukaj chyba faktycznie nie pojawia sie na mniejszych imprezach poza Krakowem czy Warszawa. Byl na spotkaniu w Krakowie przy okazji Poplitu.
Podobnie problem bywa ze sciagnieciem Sapkowskiego i Ziemkiewicza. Ziemianski praktycznie nie daje oznak zycia.

Nie wiem, jak w Brzegu ze swiadomoscia literatury fantastycznej, wiec ciezko mi rzucac propozycje, a nie chcialbym, zeby na spotkanie z zaproszonymi przeze mnie ludzmi przyszlo zaledwie pare osob.
Z praktycznie teoretycznych pewniakow, ktorych moge proponowac, to Andrzej Pilipiuk i Milena Wojtowicz.
Ogolnie fantasci sa otwarci na takie inicjatywy - oczywiscie o ile zapewni sie im dojazd, ewentualny nocleg, jakies wyzywienie itd. ;-) Wiec nie byloby problemu ze zrobieniem listy nawet kilkunastu nazwisk (oczywiscie obecnosc zalezna od terminu, sytuacji rodzinnej...).
Moge pomoc przy probach sciagniecia pisarzy zza poludniowej granicy, a poprzez przyjaciol - takze zza wschodniej granicy.

Co do moich potrzeb, to ja sam nie mam zadnych, ktore moznaby spelnic. No, moze poza sprowadzeniem z Wroclawia Krajewskiego, bo sie cos z nim kontakt urwal :- /
0 UP 0 DOWN
 
Radek W. 



Wiek: 49
Dołączył: 21 Wrz 2005

UP 5 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-09-21, 21:36   

Ponieważ program 4 pór książki który będziemy koordynować obejmuje hurtem Brzeg - Nową Rudę, Oleśnicę, Bielawę, Świdnicę i Wołów - to jest spora szansa na powyciąganie niektórych autorów. Pieniądze na zwroty kosztów, przebyt i honorarium to pewna oczywistość, nikt nie jeździ za darmo czy tez z dopłatą. No, prawie nikt.
A za publicznością trudno trafić, ale sądzę, że jak kilka osób zgłosi w tym wątku swoje potrzeby to będzie o te kilka osób na spotkaniach więcej
0 UP 0 DOWN
 
A.Mason 



Wiek: 109
Dołączył: 05 Lip 2007

UP 138 / UP 71


Skąd: skądinąd

Wysłany: 2008-09-23, 02:43   

Radek W. napisał/a:
A za publicznością trudno trafić, ale sądzę, że jak kilka osób zgłosi w tym wątku swoje potrzeby to będzie o te kilka osób na spotkaniach więcej

Oczywiscie, to nie musza byc zadne tlumy, chodzi mi tylko o to, zebym nie zapraszal na spotkania autorskie ludzi, ktorzy w Brzegu sa zupelnie nieznani, bo to sie mija z celem, jesli "nikt" nie przyjdzie na takie spotkanie.
Na konwentach fantastycznych rozwiazuje sie to w ten sposob, ze autorzy oprocz spotkan autorskich maja takze spotkania tematyczne i mysle, ze warto pojsc wlasnie w cos takiego. Ot, chocby z ostatniego konwentu: "Samo zycie" czyli biografia jako punkt wyjscia dla bohatera literackiego; Strachy na lachy - jak przerazac Polakow; itd. itp.
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2008-09-23, 09:25   

Pogadaj z Jackiem Inglotem, Mason. To polonista, fantasta i niezły gawędziarz. A jako kumpel Ziemiańskiego pewnikiem i tego drugiego spod ziemii wyciągnie - kiedyś razem z jeszcze jednym inżynierem (teraz chyba) doktorem) Drzewińskim i rusycystą Gienem razem jeździli. Oczywiście warto wrócić w odpowiednim wątku do promocji literatury spad znaku magii i podatków :) .

Jacek Inglot kiedyś imho b. dobrze odniósł się do "Kantyczki dla Leibowitza" Millera - to dość imho dobry temat - kościół jako ostoja - pewnikiem niezłe kotrowersje by już powstały tutaj na forum jeszcze przed spotkaniem. No i w ogole pisał s-f z życia szkół i uczniów przez pryzmat własnych doświadczeń. Podlinkować, polecić w odpowiednim dziale i kto wie :) . Ci ludzie są otwarci, nie noszą nosa w gwiazdach (chociaż umysły nawet dalej), siada się uz nimi i się po prostu rozmawia. Tak ich zapamiętałem, takimi mi ich fotografie i opowieśc Masona przypomniały ;) .

Ja brnę przez swoje "SF jako traktat filozoficzny", być może bym chciał pogadać (a na pewno powspominać legendarne początki Fandomu Polskiego) o tym i tamtym.
Ostatnio zmieniony przez Franco Zarrazzo 2008-09-23, 16:12, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Radek W. 



Wiek: 49
Dołączył: 21 Wrz 2005

UP 5 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-11-02, 21:33   

Podrzucam wątek do góry bowiem termin zgłaszania propozycji i wniosków mija 30 listopada.
poniżej kilka pomysłów z innych miast z którymi będziemy współorganizować 4 pory książki:

Rzeszów
Imie-słowy
Dzień 1
godzina 12:00
Wizyta autorów w I LO w Rzeszowie
18:00
Czytanie wierszy w Starej Drukarni
Adam Wiedemann vs. Adam Pluszka
Asia Wajs vs. Asia Mueller
Roman Honet vs.Roman Misiewicz

Dzień 2
18:00
Czytanie wierszy w Teatrze im. W. Siemaszkowej
Paweł Lekszycki vs. Paweł Sarna
Wojciech Brzoska vs. Wojciech Wencel
Jarosław Klejnocki vs. Jarosław Mikołajewski
Jacek Gutorow vs. Jacek Napiórkowski
20:00
Dyskusja o bliskości odległości poetyk pokoleniowych.
Jarosław Mikołajewski, Jarosław Klejnocki, Joanna Mueller, Jacek Gutorow
Prowadzenie – wszystkie imprezy: Dariusz Pado i Juliusz Gabryel

Przypominam, że impreza 4 pory książki dzieli się na części poświęcone:
-poezji - marzec 2009
-literaturze popularnej, prozie gatunkowej - koniec kwietnia 2009
-prozie - październik 2009
-reportażowi - listopad 2009
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: ksiazki, pory, syfon, tym


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 26
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu