Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziura na drodze? Powalone drzewo? Sąsiad który pali opony w domowym piecu?
Napisz do nas na adres forumbrzeg@forumbrzeg.pl a zajmiemy się każdą sprawą.
Centrum Brzegu zakorkowane
Autor Wiadomość
steve 
w.w.j.d??



Zaproszone osoby: 4
Wiek: 38
Dołączył: 25 Kwi 2005

UP 6 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-09-08, 13:21   Centrum Brzegu zakorkowane

Przez miasto prowadzi objazd, jaki wytyczyła policja po wypadku w Oławie na Dolnym Śląsku.

Na wjazd do Brzegu od strony Michałowic czeka się teraz około 20 minut. Większe niż zazwyczaj korki tworzą się też na skrzyżowaniu ulic 3 Maja z Chrobrego, gdzie tiry czekają na przejazd do drugiej części miasta.

- To efekt wypadku do jakiego doszło w Oławie w poniedziałek rano - informuje sierżant Wioleta Kozińska z oławskiej policji. - Około godz. 5.00 kierowca auta ciężarowego nie zachował należytej ostrożności i wjechał w filar mostu na Odrze od strony Jelcza Laskowic. Konstrukcja jest uszkodzona. Stąd auta kierowane są objazdem przez Brzeg. Teraz czekamy na ekspertyzę czy przeprawa nadaje się do przywrócenia ruchu kołowego. Piesi mogą z niej nadal korzystać.

Jednak w poniedziałek most na pewno będzie nieczynny dla aut.

Brzescy policjanci radzą miejscowym kierowcom i wszystkim właścicielom aut osobowych podróżujących przez Brzeg omijanie centrum miasta.

nto.pl
0 UP 0 DOWN
 
Tymcio 


Zaproszone osoby: 1
Wiek: 31
Dołączył: 07 Wrz 2006

UP 24 / UP 19


Skąd: Michałowice

Wysłany: 2008-09-08, 15:46   

heh....gdyby droga trwała 20 min, to byłoby super ;P
30 minut trwa dojechanie z Michałowic do mostu na Odrze...

dzisiaj rano miałem niemiłą przyjemność spóźnić się przez to do szkoły xD ;P

a teraz jak wróciłem i patrzę na korek, to prawie mam pod domem auta :/

EDIT:
więcej info o wypadku:

LINK

LINK
Ostatnio zmieniony przez Tymcio 2008-09-08, 15:59, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
steve 
w.w.j.d??



Zaproszone osoby: 4
Wiek: 38
Dołączył: 25 Kwi 2005

UP 6 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-09-09, 15:04   

Korki w Brzegu co najmniej przez tydzień
To fatalna informacja dla brzeskich kierowców. Powodem utrudnień jest uszkodzony most w dolnośląskiej Oławie.

Wypadek w Oławie
Wypadek w Oławie sprawił, że ruch m.in. wielkich ciężarówek skierowano do Brzegu. (fot. Tomasz Dragan/Archiwum)

Najgorzej sytuacja wygląda aktualnie na drodze pomiędzy Michałowicami a Brzegiem. Korek do świateł na ul. Chobrego w Brzegu sięga 3 kilometrów. Auta stoją również na moście na Odrze czekając na przejazd.

Jedyny sposób na ominięcie korków to skierowanie się na Kościerzyce a potem Popielów. W tej ostatniej miejscowości trzeba skręcić w lewo na Mikolin, gdzie jest most na Odrze. Jest tam mały ruch, więc nie powinno być żadnych problemów z przejazdem. Z Mikolina mamy prostą drogę do Skorogoszczy. Stamtąd już tylko 20 kilometrów do Brzegu lub 25 do Opola.

Kłopoty zmotoryzowanych zaczęły się wczoraj (8 września). W czasie wypadku w Oławie uszkodzony został most. Główny objazd prowadzi właśnie przez centrum Brzegu. W efekcie na największych miejskich drogach tranzytowych (ulicach Jagiełły, Chrobrego, Piastowskiej, Armii Krajowej oraz Chocimskiej) tworzą się korki.
reklama

- By zapewnić w miarę płynny ruch musimy kierować objazdem auta przez Brzeg i Wrocław. Most w Oławie na Odrze będzie zamknięty przez minimum tydzień dla aut o masie powyżej 2 ton - informuje Joanna Jarocka z Dolnośląskiego Zarządu Dróg i Kolei we Wrocławiu. - Po uderzeniu ciężarówki jeden z górnych filarów podtrzymujących most został uszkodzony. Zleciliśmy już ekspertyzę stanu technicznego przeprawy. Jednak trzeba będzie na nią poczekać. Niestety może okazać się, że po otrzymaniu tej analizy będziemy musieli w całości wyłączyć most w Oławie do czasu jego remontu.

W sprawie komplikacji ruchu drogowego na drogach stolicy powiatu zamierzają dzisiaj debatować brzescy samorządowcy i miejscowe służby drogowe. Szykowany jest plan awaryjny poprowadzenia objazdów w taki sposób by ograniczyć negatywne skutki zwiększenia ilości tirów w mieście.

nto.pl
0 UP 0 DOWN
 
butter 
Powodzonka i szerokości :)



Wiek: 36
Dołączył: 13 Gru 2005

UP 61 / UP 15


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-09-09, 15:24   

Nie ma co sie dziwić takiemu ruchowi, teraz przez Brzeg dla dużych mobilów jest wytyczony objazd Wrocławia dla trasy KUDOWA-WARSZAWA, czyli krajówka. czyli gro cieżarówek z Kłodzka przez Wrocław do Warszawy jedzie teraz przez Brzeg. Jedyne wyjscie to puszczenie ruchu Kudowa-Warszawa przez opole, czestochowe piotrków do wawy, wtedy sporo TIRÓW by nas omijało. a tak pozatym... albo misiek na krzyżówke ( odradzam) albo wydłużyć zieloną fale na trasie jagieły-armi krajowej koło tej rudery co remontują. Bo przy obecnym ukłądzie przejadą 3 cieżarówki i już czerowne.
0 UP 0 DOWN
 
Pan_Pasztet 



Wiek: 36
Dołączył: 10 Maj 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg :)

Wysłany: 2008-09-09, 15:27   

butter, ale nie byłoby takiego ruchu gdyby nie wczorajszy wypadek... masz CB to posluchaj ile aut wali przez przeg na jelcz... i w tym miejscu ponownie należałoby sie zastanowić na obwodnicą od strony Gać... przecież druga przeprawa miedzy Gać a Brzegiem i tyle... ale Opole mądrzejsze a my Cierpimy ;/
0 UP 0 DOWN
 
butter 
Powodzonka i szerokości :)



Wiek: 36
Dołączył: 13 Gru 2005

UP 61 / UP 15


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-09-09, 15:31   

no własnie o tym pisałem Pasztecie :P a walą raczej nie na jelcz tylko na namysłow i dalej do Kępna, chodź jest tam jeden wiadukt łukowy, który ponownie odstrasza i trza sie tłuc bokami.
a Co do mostu... LITOŚCI, lekko skrzywiony łuczek i most juz grozi "zawaleniem" heh, partactwo kolejne.
0 UP 0 DOWN
 
OlaMania 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Sie 2006

UP 2 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-09-09, 15:45   

butter napisał/a:
a Co do mostu... LITOŚCI, lekko skrzywiony łuczek i most juz grozi "zawaleniem" heh, partactwo kolejne.

Wiesz, przez takie LEKKIE skrzywienie konstrukcja jest naruszona i ciężar się inaczej rozkłada...
0 UP 0 DOWN
 
Pan_Pasztet 



Wiek: 36
Dołączył: 10 Maj 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg :)

Wysłany: 2008-09-09, 16:25   

butter napisał/a:
a walą raczej nie na jelcz tylko na namysłow i dalej do Kępna


cały dzień siedze na CB ;) i wiem ile jedzie do Jelcza... ;) do namysłowa duzo mniej niż do Jelcza i dalej ;)

a wracając do mostu... to lekkie skrzywienie grozi wypadkiem... ;) i puszczają na moście tylko osobowe... ;)
0 UP 0 DOWN
 
butter 
Powodzonka i szerokości :)



Wiek: 36
Dołączył: 13 Gru 2005

UP 61 / UP 15


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-09-09, 16:27   

Nie jestem z polibudy ( jak ktoś z budownictwa to niech sie wypowie :P ) most w Oławie nie pamietam teraz, ale jest tak jak w Brzegu ( most oparty o 2 brzegi i dodatkowo podpórka w wodzie) lub całkowicie wiszący ( opiera sie tylko o brzegi). No to wg mnie most taki sam w sobie leżac ma swoją spora wytrzymałosć, łuki i poprowadzone od nich bądź liny bądź jakieś szyny, mają tylko usztywnić ten most i zeby mniej sie gioł w dół gdy coś ciężkiego przejeżdza. Z jednej strony łuk jest nienaruszony, z drugiej tylko fragment, który ani nie pękł ani nic... Wiec moze lepiej puścić wachadłówke i jakieś badania prowadzic? czy sie coś rusza, wygina albo coś, a nie zamykać całkowicie most. (oprócz osobówek)
0 UP 0 DOWN
 
KtOŚ 
<--(x_x)-<<



Wiek: 37
Dołączył: 10 Kwi 2006

UP 18 / UP 25


Skąd: a domyśl się :P

Wysłany: 2008-09-09, 16:31   

butter, tylko musisz też wziąć że tym uderzeniem mogło spowodować znaczące osłabienie wytrzymałości danej części mostu i np. to co dzisiaj nie grozi zawaleniem np za 2-3 lata użytkowania może spowodować nieodwracalne szkody i koszty o wiele wyższe niż teraz porządna ekspertyza i usunięcie niebezpiecznych napięć :)
0 UP 0 DOWN
 
butter 
Powodzonka i szerokości :)



Wiek: 36
Dołączył: 13 Gru 2005

UP 61 / UP 15


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-09-09, 16:40   

KtOŚ napisał/a:
to co dzisiaj nie grozi zawaleniem np za 2-3 lata użytkowania może spowodować nieodwracalne szkody i koszty o wiele wyższe niż teraz porządna ekspertyza i usunięcie niebezpiecznych napięć

no zgoda, ale poco zamykać most dla dużych, czy w czasie przejazdu samochodów nie ma możliwosci przeprowadzenia badań? czy badacze mogą robić to tylko gdy nic nie jedzie? czy bedą to robić 24 godziny na dobe przez 7 dni w tygodniu? gdzieś czytałem ze najmniej tydzień bedą to badać i bedzie zamknięty... tylko ja mam takie złudzenie, czy moze Oława nie śpieszy sie z otwarciem aby sobie "ulrzyć" od dużych...
0 UP 0 DOWN
 
KtOŚ 
<--(x_x)-<<



Wiek: 37
Dołączył: 10 Kwi 2006

UP 18 / UP 25


Skąd: a domyśl się :P

Wysłany: 2008-09-09, 16:46   

butter napisał/a:
dzieś czytałem ze najmniej tydzień bedą to badać i bedzie zamknięty..



bo może muszą poobserwować, czy np nic teraz pod samym ciężarem mostu nie pęknie itp. chyba lepiej puścić ten objazd niż ryzykować życie ludzkie?
0 UP 0 DOWN
 
OlaMania 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Sie 2006

UP 2 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-09-09, 18:39   

butter napisał/a:
no zgoda, ale poco zamykać most dla dużych, czy w czasie przejazdu samochodów nie ma możliwosci przeprowadzenia badań? czy badacze mogą robić to tylko gdy nic nie jedzie? czy bedą to robić 24 godziny na dobe przez 7 dni w tygodniu? gdzieś czytałem ze najmniej tydzień bedą to badać i bedzie zamknięty... tylko ja mam takie złudzenie, czy moze Oława nie śpieszy sie z otwarciem aby sobie "ulrzyć" od dużych...

Dlatego, że duże są ciężkie. Możliwość przeprowadzania badań w czasie przejazdu samochodów jest, ale te badania będą prowadzone po to, aby ocenić jakim zniszceniom uległ most i na ile uszkodzona została konstrukcja. Przejeżdżające ciężarówki stanowią duże obciążenie dla mostu, który może być tak uszkodzony, że może stwarzać zagrożenie.
0 UP 0 DOWN
 
derdy 


Wiek: 41
Dołączył: 07 Paź 2007

UP 8 / UP 21



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2008-09-09, 20:07   

była sobie dawno temu taka gierka gdzie się budowało most i później należało sprawdzić jego wytrzymałość przez przejazd pociągu....

to tak jeśli chcesz sprawdzić różne napięcia konstrukcji dla mostów... polecam gorąco

wracając do tematu a nie robiąc :offtopic: dla władz Oławy lepiej jest poczekać teraz tydzień czy nawet miesiąc niż za jakiś czas nie mieć mostu.... a co za tym idzie bardzo utrudnić życie osobom po drugiej stronie Odry...

gdyby w Brzegu wydarzył się identyczny przypadek a most kwalifikowałby się do analizy i/lub remontu postąpiono by identycznie....

a co do krzyżówki.... Chrobrego / 3 Maja / Armii Krajowej... tam należy !! !! wydłużyć zielone światło bo szczerze powiem że blokuje się bo kierowcy TIRów mają problem z przejechaniem !! dwa / trzy auta i reszta stoi....
0 UP 0 DOWN
 
skalpel 



Wiek: 37
Dołączył: 20 Maj 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Wrocław / Brzeg

Wysłany: 2008-09-09, 20:21   

Cytat:
Nie jestem z polibudy ( jak ktoś z budownictwa to niech sie wypowie ) most w Oławie nie pamietam teraz, ale jest tak jak w Brzegu ( most oparty o 2 brzegi i dodatkowo podpórka w wodzie) lub całkowicie wiszący ( opiera sie tylko o brzegi). No to wg mnie most taki sam w sobie leżac ma swoją spora wytrzymałosć, łuki i poprowadzone od nich bądź liny bądź jakieś szyny, mają tylko usztywnić ten most i zeby mniej sie gioł w dół gdy coś ciężkiego przejeżdza. Z jednej strony łuk jest nienaruszony, z drugiej tylko fragment, który ani nie pękł ani nic... Wiec moze lepiej puścić wachadłówke i jakieś badania prowadzic? czy sie coś rusza, wygina albo coś, a nie zamykać całkowicie most. (oprócz osobówek)


Widzę, że z Ciebie prawdziwy Polak - znasz się na wszystkim, nawet budowaniu mostów ;-)

Cytat:
i w tym miejscu ponownie należałoby sie zastanowić na obwodnicą od strony Gać... przecież druga przeprawa miedzy Gać a Brzegiem i tyle...


z tego co gdzieś tam obiło mi się o uszy, słyszałem że taka przeprawa jest planowana, ale na lata około 2015-2020 ;)
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: brzegu, centrum, zakorkowane


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu