Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziura na drodze? Powalone drzewo? Sąsiad który pali opony w domowym piecu?
Napisz do nas na adres forumbrzeg@forumbrzeg.pl a zajmiemy się każdą sprawą.
Praca w Starostwie dla "wybranych"... w drodze kon
Autor Wiadomość
blaster 



Zaproszone osoby: 10
Wiek: 39
Dołączył: 26 Kwi 2006

UP 138 / UP 192


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-09-09, 10:18   

gracz napisał/a:
Wybiorą tych, którzy mają wyższe wykształcenie lub zaczeli albo studiują. Jak każdy pracodawca.


w normalnej instytucji gdzie zależy na pracowniku tak zrobia ale gdy jest cos załatwaine po rodzinie juz nie koniecznie :) nie mówie ze tak jest w tym przypadku ale kto go tam wie ;]
0 UP 0 DOWN
 
gracz 
życie to gra


Wiek: 45
Dołączył: 27 Lut 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-09-09, 10:39   

Twoja wypowiedź kojarzy mi się z jednym nie wiem jak jest ale mogę poplotkować. A w ten sposób szkodzisz innym. Powiem szczerze, że nie zazdroszczę temu synowi starosty nie dość, że pewnie w pracy każdy patrzy na niego inaczej to jeszcze paru "mądrych" jedzie po nim bo chłopak chce coś robić.
0 UP 0 DOWN
 
cirek 



Wiek: 43
Dołączył: 15 Maj 2008

UP 19 / UP 2654


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-09-09, 10:39   

gracz napisał/a:
blaster napisał/a:
wystarczy że Starostwo da cynk do Urzedu pracy że potrzebują stażyste przyjdzie 10 chętnych kogo wybiorą w Starostwie?
Wybiorą tych, którzy mają wyższe wykształcenie lub zaczeli albo studiują. Jak każdy pracodawca.

Niekoniecznie bo na stażu w Starostwie są sbsolwenci szkół średnich którzy nie podejmuja dalszej nauki
0 UP 0 DOWN
 
gracz 
życie to gra


Wiek: 45
Dołączył: 27 Lut 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-09-09, 11:23   

możliwe nie wiem ale to tylko oznacza, że jak mają miejsce to przyjmują chętnych. Kto wie może w tym czasie nie było innych, ale tego niestety nie wiem.
0 UP 0 DOWN
 
kuuura 

Wiek: 44
Dołączył: 10 Sie 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2008-09-09, 15:15   

Podobna sytuacja była z przyjęciem pracownika w Wydz. Finansowym. Konkurs wygrała była Skarbnik w gminie Pulita, gdzie straciła pracę za … (ciekawi niech poszukają). Nawet nie było testu kwalifikacyjnego (standardowa procedura przy naborach na stanowiska samorządowe, którą można obejść, bo przecież robi się wszystko pod kandydata) – pewnie, dlatego że się bali, iż była Pani Skarbnik nie zaliczy minimum.
Do Wydziału Inicjatyw Gospodarczych przypadła osoba, która ‘zaliczyła’ chyba wszystkie urzędy i banki w regionie – oczywiście - tam się nie sprawdziła. Miejsce znalazło się w Starostwie.

Same spady trafiają pod Skrzydła tak znakomitego Gospodarza, jakim jest Pana Maciek.
Tak gospodarz z niego niespotykany – dał popis umiejętności za kadencji burmistrza.


Aha! Co do synka - to czy nie mógł mu znaleźć roboty w jednej z podległych jednostek??
Na pewno lepiej by to wyglądało.


Jak zwykle, żenada!

Cirek masz rację. Pomyliłem z umową interwencyjną. Sorki za mój błąd.

A pieniądze, które trafiają do PUP-u na zagwarantowanie stażu, jako jednostka podległa Starostwu otrzymuje drogą Uchwały właśnie od Rady Powiatu. Tym samym Starosta może mieć wiele do powiedzenia.



Ups, bym zapomniał o Pani z Wydziału Organizacyjno – Prawnego na stanowisku BHP-owca, Pani Mariola Stefańska.

I jeszcze kilka miesięcy temu na pół etatu jako kadrowa pracowała Wioletta Stefański.

Mogę tak wymieniać dale……..ale może o tym i o innym opowiem kiedyś…
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-09-09, 23:17   

kuuura napisał/a:
to czy nie mógł mu znaleźć roboty w jednej z podległych jednostek??


Podległą jednostką jest właśnie Urząd Pracy, który działa z upoważnienia starosty.
Trzeba podkreślić dwa fakty.
Pierwszy, trochę szkoda syna starosty, bo wszyscy będą go odbierali przez pryzmat starosty czy też znajomości. Drugi fakt, że nie wiem jak to jest w przypadku Starostwa, ale Urząd Pracy, bardzo pilnuję aby Urząd nie był rodzinny, czyli jeśli w PUP zatrudniony jest Pan Kowalski, to z dużym prawdopodobieństwem Pani Kowalska spokrewniona z Panem Kowalskim, nie zostanie w PUP zatrudniona, może nawet nie dostanie się na staż i w tym przypadku, moim zdaniem, jest to działania ze szkodą dla osoby zainteresowanej stażem, pracą..itp..(niestety)..no ale taka polityka, coby nie było zarzutów, że niby po znajomości...
0 UP 0 DOWN
 
Pan_Pasztet 



Wiek: 36
Dołączył: 10 Maj 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg :)

Wysłany: 2008-09-10, 08:58   

daruj sobie, a ujawnić się nie chcesz.... nie wiem... strach przez Ciebie przemawia czy co...?? :D
0 UP 0 DOWN
 
cirek 



Wiek: 43
Dołączył: 15 Maj 2008

UP 19 / UP 2654


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-09-10, 09:15   

daruj sobie i kuuura - może to pracownicy Starostwa ??
Ostatnio zmieniony przez cirek 2008-09-10, 09:15, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
blaster 



Zaproszone osoby: 10
Wiek: 39
Dołączył: 26 Kwi 2006

UP 138 / UP 192


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-09-10, 09:48   

Starosta i jego syn :D buahhaa
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: dla, drodze, kon, praca, quotwybranychquot, starostwie


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 27
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu