Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziura na drodze? Powalone drzewo? Sąsiad który pali opony w domowym piecu?
Napisz do nas na adres forumbrzeg@forumbrzeg.pl a zajmiemy się każdą sprawą.
Co się stanie jak nie zgodzisz się z policjantem.
Autor Wiadomość
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2008-08-30, 15:19   Co się stanie jak nie zgodzisz się z policjantem.

Przedstawię wam bardzo kontrowersyjną sytuację jakiej doświadczyłem w okolicach miejscowości Wschowa (woj. Lubuskie).

Przez około 3 kilometry jechałem za pojazdem z prędkością około 60 - 70 km/h poza terenem zabudowanym. Jechałem za nim z powodu linii ciągłej która uniemożliwiała mi wyprzedzanie. Gdy pojawiła się linia przerywana rozpocząłem manewr wyprzedzania tego pojazdu (przypominam, poza terenem zabudowanym). Kiedy byłem już na lewym pasie i wyprzedzałem pojazd do prawej krawędzi jezdni podszedł policjant zatrzymując mnie (ja byłem w trakcie wyprzedzania). W tym momencie ja jak i pojazd przeze mnie wyprzedzany rozpoczęliśmy hamowanie. Ja na lewym pasie, pojazd który wyprzedzałem na prawym pasie (byliśmy mniej więcej zrównani). Zahamowałem mocniej chowając się za niego i zatrzymałem się na poboczu (przy policjancie). Policjant poinformował mnie, że nie dokończyłem manewru wyprzedzania. Nie miałem takiej możliwości gdyż byłem przez niego zatrzymywany. Po okazaniu dokumentów udaliśmy się do radiowozu. Policjant dalej usilnie wmawiał mi, że złamałem przepis (niedokończenie manewru wyprzedzania) i przez około 15 minut szukał go w przepisach ruchu drogowego. Gdy nie mógł go znaleźć stwierdził, że najbardziej pasuje tu przepis "Nieupewnienie się o możliwości wyprzedzania", nie zgodziłem się na przyjęcie mandatu. Policjant poinformował, że jak nie przyjmę mandatu to będę musiał dojechać do sądu grodzkiego a to jest daleko od mojego miejsca zamieszkania. Z ironią powiedziałem mu "Daj mi człowieka a znajdę na niego przepis" co go bardzo rozzłościło. Mandatu oczywiście nie przyjąłem i po oddaniu dokumentów i poinformowaniu mnie, że mogę jechać odjechałem.

Sprawa komplikuje się gdy dostaję zarzut wykroczenia drogowego, uwaga:

"Wyprzedzanie na podwójnej linii ciągłej, niezakończonym manewrze wyprzedzania na łuku drogi oraz zmuszenia do hamowania pojazdu jadącego z przeciwka".

Dlaczego sprawa jest kontrowersyjna?

Była to prosta droga, linia była przerywana i uwaga nie było żadnego pojazdu jadącego z przeciwnej strony! Manewru nie mogłem dokończyć ze względu na policjanta który dał znak do zatrzymania się (pojazd wyprzedzany przeze mnie również chciał się zatrzymać bo myślał, że to jego zatrzymuje a nie mnie).

W dniu dzisiejszym złożyłem wyjaśnienia i nie przyznałem się do zarzutów podanych powyżej, gdyż sytuacja wyglądała zupełnie inaczej jak przedstawia ją policjant. Sprawa na pewno znajdzie swój finał w sądzie i po ogłoszeniu wyroku powiadomię was o tym.

Po tym co się stało, mam wrażenie, że nie można odmówić przyjęcia mandatu, gdyż policjant i tak będzie miał rację (pomimo, że jej nie miał). Miałem świadka na miejscu pasażera który słuchając zarzutów przecierał oczy ze zdumienia tak samo jak ja.

Pozdrawiam Policję z miejscowości Wschowa i życzę wstrzemięźliwości w swoich postępowaniach, bo policjant też człowiek i popełnia błędy, sztuką jest się do niego przyznać.
0 UP 0 DOWN
 
KtOŚ 
<--(x_x)-<<



Wiek: 37
Dołączył: 10 Kwi 2006

UP 18 / UP 25


Skąd: a domyśl się :P

Wysłany: 2008-08-30, 15:50   

zawsze możesz złożyć też sprawę do sądu o nadużycie władzy przez policjanta
0 UP 0 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2008-08-30, 16:35   

Teraz czekam na wyrok sądu grodzkiego.
0 UP 0 DOWN
 
Pan_Pasztet 



Wiek: 36
Dołączył: 10 Maj 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg :)

Wysłany: 2008-08-30, 16:58   

to ja moze sie wypowiem także ;)

otóż znam sprawę dosyć dobrze...

policjant zatrzymał osobe która była po spozyciu alkoholu niosącą pustą puszkę o piwie
osoba ta przechodziła 20 metrów z jednej posesji na drugą ( sąsiadujące płotem).
Policjant twierdził iż osoba ta spożywa alkohol w miejscu publicznym. osoba ta nie zgodziła sie. Tak samo stwierdziła że nie będzie dmuchać w balonik ponieważ mówi wprost iz piła wiec nie widzi sensu bo i tak wykaże... zostały spisane dane osobowe i policjanci podziekowali... kilka tyg pozniej przyszedł dzielnicowy spisać zeznania... sprawa trafiła do grodzkiego... policjanci zmieniali zeznania kilkukrotnie... twierdzac iż ta osob była na ibzie wytrzezwien pozniej ze nie byla także że pobierano krew.. a tak nie było... sąd uznał że ze względu na nienaganną opinię osoby ... osoba ta musiała zapłacić grzywnę... potwierdza sie powiedzenie ze z policja się nie wygywa...

Sędzina powiedziała " nie mam podstaw by nie wierzyć policjantom" pewnie spała z którymś... to tez jest dowód że policja może wiele...


Jednakże Yasiu trzymam kciuki ;) w razie czego zglebujemy sedzine to bedzie czynna napaść ?? czy jak to bedzie traktowane? pozniej dostanie budyn ;D

oczywiście żartuje i nie róbcie tego w domu...
0 UP 0 DOWN
 
rastaman 



Wiek: 33
Dołączył: 25 Sie 2008

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-08-30, 17:36   

Napisz skarge do naczelnika wielkopolskiej drogówki, albo do komendanta
0 UP 0 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2008-08-30, 18:15   

rastaman, uwierz mi, że myślałem nad tym. Czekam tylko na rozwiązanie sprawy przez sąd. Jeżeli sąd będzie uczciwy to i policjant otrzyma karę za składanie fałszywych zeznań.
0 UP 0 DOWN
 
butter 
Powodzonka i szerokości :)



Wiek: 36
Dołączył: 13 Gru 2005

UP 61 / UP 15


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-08-30, 18:16   

to samo chciałem napisać jak wyzej... czyli chyba nalezało by po komendanta zadzwonić aby w trybie natychmiastowym przybył na miejsce zdarzenia i opowiedzieć o całej sytuacji... sądząc po tym co napisałeś, można sądzić ze poprostu... chciał w łape, a jeśli chciał, to po słowach "dzwonie po komendanta" raczej odrazu by puścił../.
0 UP 0 DOWN
 
Pan_Pasztet 



Wiek: 36
Dołączył: 10 Maj 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg :)

Wysłany: 2008-08-30, 18:16   

yasiu napisał/a:
Czekam tylko na rozwiązanie sprawy przez sąd. Jeżeli sąd będzie uczciwy to i policjant otrzyma karę za składanie fałszywych zeznań.


masz przciez swiadka... goscia ktorego wyprzedzałeś ;) ale policjant bedzie sie bronił strasznie bo bedzie mial w papierach nasrane
0 UP 0 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2008-08-30, 18:50   

Świadek siedział u mnie w samochodzie, jeżeli chodzi o gościa którego wyprzedzałem to odjechał na gest policjanta. Nie pamiętam nawet marki, tylko kolor ;)

Walczyć będę i nie podaruję.
0 UP 0 DOWN
 
rastaman 



Wiek: 33
Dołączył: 25 Sie 2008

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-08-30, 19:39   

yasiu napisał/a:
w okolicach miejscowości Wschowa


A to jakaś duża miejscowość? Bo jak to nie jest powiat, a mówiłeś że to była drogówka (białe czapki) to mogli być z Poznania albo z innego miasta bliżej polożonego. A jeżeli z tej miejscowości to pewnie z nudów tak Cie przydupili.

PS: Pamiętam jak kiedyś policja ze skarbimierza łapała "na siłe" piratów, ale nie będe się wypowiadał i robił off topicu. :D
0 UP 0 DOWN
 
zipi 



Wiek: 70
Dołączył: 20 Kwi 2005

UP 64 / UP 34


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-08-30, 19:39   

yasiu napisał/a:
Czekam tylko na rozwiązanie sprawy przez sąd. Jeżeli sąd będzie uczciwy to i policjant otrzyma karę za składanie fałszywych zeznań.

Nie czekaj na sprawę sądową. Nikt nie udowodni mu, ze składał fałszywe zeznania, uznają to za rozbieżność postrzegania sytuacji. Zrób sobie nagranie na video i zdjęcia miejsca zdarzenia, złóż skargę na postępowanie policjanta do jego przełożonego ( a kopię prześlij do KWP), powiadom jakąś prasę lu TV. Sędzia nie będzie wnikać za bardzo w treść zarzutów, uzna, że świadek policjant mówi prawdę, a obwiniony ma prawo kłamać i z tego prawa korzysta.
0 UP 0 DOWN
 
barmanik 


Wiek: 49
Dołączył: 22 Kwi 2005

UP 1624 / UP 147


Skąd: OB/GSL

Wysłany: 2008-08-30, 21:08   

yasiu - coś mi sie kojarzy, że w przypadku odmowy przyjęcia mandatu policjant wpisuje przyczyne twojej odmowy. Czy coś takiego miało miejsce?

Jezeli zostaniesz uznany wykroczenia bedziesz miał 7 dni na złożenie odwołania. Napisz w odwołaniu dokładnie jak wyglądąło zajscie, podaj zeznania i dane świadka, dołącz zdjącia albo szkic. Opisz zachowanie policjanta.
0 UP 0 DOWN
 
jezu880 



Wiek: 43
Dołączył: 14 Cze 2007

UP 108 / UP 84


Skąd: Ciemnogród

Wysłany: 2008-08-30, 21:30   

Pomijając fakty Wschowa leży w województwie lubuskim.
0 UP 0 DOWN
 
ptak82 
Create WWW



Wiek: 41
Dołączył: 20 Lis 2006

UP 1 / UP 2


Skąd: LA

Wysłany: 2008-08-30, 21:30   

Pan_Pasztet napisał/a:
potwierdza sie powiedzenie ze z policja się nie wygywa...


Wygrywa, wygrywa :) na własnej skórze to doświadczyłem.

yasiu, myślę, że warto by było poradzić się prawnika, jak on to widzi. Dopiero potem rozpocząć walkę. Prawnik Ci powie, co możesz jeszcze zrobić, aby w oczach sądu Twoje zeznania miały większą wiarygodność. Zawsze może Ci też pomoże przygotować się do tej sprawy.
0 UP 0 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2008-08-30, 21:51   

Cytat:
Bo jak to nie jest powiat


Tak jest to miejscowość powiatowa, niedaleko Leszna

Cytat:
yasiu - coś mi sie kojarzy, że w przypadku odmowy przyjęcia mandatu policjant wpisuje przyczyne twojej odmowy. Czy coś takiego miało miejsce?


Nic nie podpisywałem, po odmowie oddał dokumenty i powiedział, że mogę jechać. Co do przyczyny to jej nie ujął, wpisał w swoim notesie, że niby przyznałem się że tak zrobiłem, ale nie przyjąłem mandatu.

Cytat:
Zrób sobie nagranie na video i zdjęcia miejsca zdarzenia,


Tu może być problem, gdyż jest to około 180km stąd. Ponieważ pracuję nie mam czasu by tam pojechać.

jezu880 napisał/a:
Pomijając fakty Wschowa leży w województwie lubuskim.


Przepraszam, moje niedopatrzenie.

Czy ktoś z forumowiczów potrafi kleić ładne pisma? Bo faktycznie nie zaszkodzi mi nic jak napiszę do jego przełożonego z powiadomieniem o składaniu fałszywych zeznań.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: co, jak, nie, policjantem, sie, sie, stanie, zgodzisz


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu