Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Francuski zespół folklorystyczny w Brzegu - koncerty
Autor Wiadomość
Rzecznik UM Brzeg 

Wiek: 51
Dołączył: 08 Maj 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2008-08-18, 14:57   Francuski zespół folklorystyczny w Brzegu - koncerty

Trzydziestoosobowy zespół folklorystyczny „Les Hospitaliers” z francuskiego Bourg en Bresse (miasto partnerskie Brzegu) wystąpi dwukrotnie w czwartek 21 sierpnia br. Najpierw o godzinie 11.00 na placu przed Brzeskim Centrum Kultury, a następnie o godzinie 18.00 na dziedzińcu zamku Piastów Śląskich. Wstęp jest bezpłatny.
Francuzi do Brzegu przyjechali na kilka dni. 18 sierpnia br. w ratuszu miejskim spotkali się z wiceburmistrzem Brzegu Stanisławem Kowalczykiem, który pokrótce opowiedział im o mieście i jego atrakcjach. Mówił również o szerokiej współpracy Brzegu z Bourg en Bresse. – Dzięki takim wizytom nasza współpraca może się rozwijać – stwierdził Stanisław Kowalczyk. – My w Brzegu prowadzimy różne działania mające na celu promowanie kultury francuskiej – na przykład Festiwal Piosenki Francuskiej. Goście z Francji zwiedzili ratusz, a później pojechali do Muzeum Wsi Opolskiej w Bierkowicach koło Opola. W czasie pobytu zaplanowano im również m.in. zwiedzanie Brzegu, Wrocławia i Panoramy Racławickiej.
Sławomir Mordka
Urząd Miasta w Brzegu

fran3.jpg
Plik ściągnięto 130 raz(y) 179,24 KB

fran1.jpg
Plik ściągnięto 114 raz(y) 158,3 KB

fran2.jpg
Plik ściągnięto 109 raz(y) 161,68 KB

0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2008-08-18, 22:50   

Rzecznik UM Brzeg napisał/a:
My w Brzegu prowadzimy różne działania mające na celu promowanie kultury francuskiej – na przykład Festiwal Piosenki Francuskiej.


A jakieś inne przykłady? I co z tego wynika dla mieszkańców? Jakoś nie słychać na ulicach francuskiego, tylko zwykłą, staropolską łacinę.
0 UP 0 DOWN
 
a2r 
07 zgłoś się...!!!



Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2006

UP 1 / UP 0



Wysłany: 2008-08-18, 23:10   

Rzecznik UM Brzeg napisał/a:
My w Brzegu prowadzimy różne działania mające na celu promowanie kultury francuskiej – na przykład FPF


I to z nakazu a nie z inicjatywy czy z rozsądku... :evil: jak mówił jeden z organizatorów... A nie dziwne bo cos francuskiego trzeba bylo zrobic bo Francuzi w tym roku mieli przyjechać a generalnie niczym innym francuskim nie ma sie jak pochwalić... :evil:
Ostatnio zmieniony przez a2r 2008-08-18, 23:16, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
zalev 
szyderca


Wiek: 33
Dołączył: 22 Kwi 2005

UP 7 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-08-19, 01:17   

a2r, skąd my tych ludzi znamy...? :evil:
ale jeśli czas pozwoli, z miłą chęcią przyjdę i popatrzę po raz kolejny na to przesympatyczne tuptanie ;) i wspomnienia wrócą, hehe


może nawet będzie świetny pan z brodą robiący "łi-hi-hi-hi" :lol:
0 UP 0 DOWN
 
Łukasz18 
Oskar



Wiek: 36
Dołączył: 31 Sie 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: z własnego świata

Wysłany: 2008-08-19, 11:46   

Zalev tup tup tup... buzi buzi... klask klask.... tup tup tup... buzi buzi... klask klas... łi-hi-hi-hi i tak milion razy przez 2 godzinyyy.
Tak to szło...:D
Swoją drogą dobrze że wstęp bezpłatny, bo mam prawo mieć wątpliwości czy po pierwszym wystepie przed bck, ktoś zdecydowałby się na kupno biletu na występ zespołu na zamku przy poziomie tanecznym zespołu i całego show francuskich "Szpitalniaków" (Les hospitaliers jednoznacznie kojarzy mi sie ze szpitalem :D )....
Z resztą co ja tu będę marudził.... Publiczność brzeska przyzwyczajona do wysokiego poziomu zespołów brzeskich, becekowskich, kg i innych może poczuć pewien niedosyt po obejrzeniu programu "szpitalniaków"....


O jak się w tym mieście duuuzo dzieje.... same festiwale, eventy i w ogóle ... Promujmy hasło... "Brzeg drugim Sopotem"...
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2008-08-19, 12:15   

Przed wydaniem jakichkolwiek opinii sprawdźmy o co chodzi:
"Grupa Hospitallers powstała w 1960 roku w stowarzyszeniu pracowników Szpitala Fleyriat z myślą zapewnienia rozrywki kulturalnej pensjonariuszom domów emerytów w Bourg. W następnych latach przekształciła się w grupę folklorystyczną propagującą folklor i tradycje bressanes (miejscowego regionu). Obecnie oferuje tańce regionu bressanes z lat 1830 - 1900 (szkocki, quadrille lub farandole)." to cytat ze strony miasta Bourg en Bresse. Czy ktoś pisał, że przyjeżdża francuski zespół rockowy?
0 UP 0 DOWN
 
a2r 
07 zgłoś się...!!!



Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2006

UP 1 / UP 0



Wysłany: 2008-08-19, 12:33   

Nie ma sie co czepiać - dla brzezan napewno bedzie to cos nowego i innego niż zwykle a jesli chodzi o walory artystyczne to wszystko jest uzależnione od długosci trwania występu bo jak to mówią co za dużo...

Pana od łii-hi-hi-hi widziałęm wiec pewnie i usłyszymy :-P

Poczekajmy z komentarzami do czwartku bo nie wiadmomo czy nas czyms nie zaskocza (widziałem 4 osoby młodsze niz srednia wieku zespołu która pewnie i przez nich zanizyła się do 65 lat...) ale mam nadzieje zobaczyć "Babcie z woalką" która robiła furorę :lol: grając na ich tradycyjnym instrumencie z korbą ;)

Fakt wspomnienia wróciły i jakoś znowu z trudem przełykam pomidory.... :evil:
0 UP 0 DOWN
 
a2r 
07 zgłoś się...!!!



Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2006

UP 1 / UP 0



Wysłany: 2008-08-23, 23:29   

Ano bylimy i widzielimy i posłuchalimy a i pogadalimy bo ni stąd ni zowąd mielismy okazję pogadać z kilkoma osobami które mielismy farta we Francji poznać osobiście ;) Eh tematu rozciagać tutaj nie chcę ale uspokoilismy ich ze żyjemy tańczymy dzialamy i mamy się bardzo dobrze :evil: (I wtedy oni sie tez zdziwili :wink: )

Ale co do wystepów - dziedziniec zamkowy jest dużo lepszą lokalizacja niż plac przed bck bo ciekawiej słychać tupot drewniaków i ludową muzykę graną m.in. przez wyzej juz wymienianą chyba niesmiertelna "Babcię z woalką" !!! Naprawde jakos lepiej sie to ogladało na zamku - lepsza akustyka nikt nie biega z zakupami i nikt nie pokrzykiwał szczeniackich tekstów jak to miało miejsce na długiej/mlecznej...

Wystep nas nie zaskoczył ale pełne uznanie i szacunek że ludzie w tym wieku (a moga być moimi dziadkami i pradziadkami) bawia sie w taniec a przede wszystkim bawia się tańcem i wytrzymuja to jeszcze kondycyjnie i to doskonale !!!

Wystepy oba były jednak popsute przez Panią tłumaczkę która nie dość że yyała co drugie słowo to jeszcze nie wiedziała co do niej mówią... Oprócz dukania poraziła mnie streszczeniem 3 minutowych podziekowań strony francuskiej do 20 sekundowego dukania i powtarzania że Francuzi ogólnie to chca podziękować władzy.... A i jeszcze specjalne ogromne podziękowania dla Durektora BCK Pana Adama Bubiłka mimo.... że Francuzi tego nie powiedzieli nawet nie wymówili tego nazwiska... (już widze jak mówicie ze się czepiam i jestem uprzedzony :evil: )

Jak juz lece po całości to powiem że bardzo podobała mi sie szybka reakcja prasy lokalnej która bardzo szybko spełniala "prosby starszego kolegi po fachu lecz na stanowisku" i sprawnie wykonywała instrukcje jak i komu robic zdjęcia i w jaki sposób :evil:

Generalnie miło spedziłem z rodziną czas w Zamkowej (o ile nazwy nie pomyliłem :-P ) a moja córa zapatrzyła sie w tańczące i huczące drewniaki a do tancerzy mówiła "baba" ;)

Amen
0 UP 0 DOWN
 
ewelina1984 

Wiek: 40
Dołączyła: 19 Kwi 2008

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2008-08-24, 17:19   

Będąc teraz w Brzegu turystycznie przypadkowo udało mi się uczestniczyć w obu występach francuskiej grupy i jestem naprawdę pod wrażeniem! Takiej formy w tym wieku tylko pozazdrościć! :D . I nie zgodzę się z moim poprzednikiem, że cokolwiek było popsute przez Panią tłumaczkę! A w ogóle to nie wiem na jakiej podstawie ktoś (czyt. a2r), kto nie ma zielonego pojęcia o języku francuskim (a na to wygląda skoro wysnuwa taki bzdurny wniosek) twierdzi, że Francuzi czegoś nie powiedzieli, że coś zostało źle przetłumaczone...Przecież to jest śmieszne!! W mieście, w którym mieszkam jestem nauczycielka języka francuskiego i mogę jako znawczyni tego języka upewnić Pana a2r ,że tłumaczenie było adekwatne.
A może Wy Brzeżanie już tak macie, ze zamiast cieszyć się, że coś fajnego się w Waszym mieście dzieje dzięki różnym osobom, które włożyły w przygotowanie całego występu na pewno sporo pracy , wytykacie tylko wyssane z palca błędy…Mam nadzieję ,że się mylę i znajdzie się ktoś dojrzały emocjonalnie na tym forum kto potwierdzi ,moje odczucia, że występy były naprawdę udane pod każdym względem!!!!
Ostatnio zmieniony przez ewelina1984 2008-08-24, 20:28, w całości zmieniany 3 razy  
0 UP 0 DOWN
 
ewelina1984 

Wiek: 40
Dołączyła: 19 Kwi 2008

UP 0 / UP 0



  Wysłany: 2008-08-24, 18:03   

pozdrawiam!
Ostatnio zmieniony przez ewelina1984 2008-08-24, 20:36, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: brzegu, folklorystyczny, francuski, koncerty, zespol


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 30
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu