Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Papierosy znikną ze sklepów
Autor Wiadomość
$ Koral $ 



Wiek: 33
Dołączył: 20 Mar 2008

UP 2 / UP 3


Skąd: BrzeG

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2008-08-08, 14:37   

Nie naprawdę teraz to polecam kupować Tytoń maszynkę i blety i samemu kręcić taniej wychodzi i więcej ;)
0 UP 0 DOWN
 
Bolasso 
ale o so chodzi


Wiek: 48
Dołączył: 29 Lip 2008

UP 0 / UP 0


Skąd: z piwnicy

Wysłany: 2008-08-08, 16:36   

RaVeN napisał/a:
Za wagon szlug dać po 200zł i spokoj. Szybko by wiekszosc ograniczyła


tak, to ja jestem za tym żeby ceny stałych łączy do netu poszły do 1000zł/m
0 UP 0 DOWN
 
cirek 



Wiek: 43
Dołączył: 15 Maj 2008

UP 19 / UP 2654


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-08-08, 16:43   

a ja jestem za tym żeby wycofać fajki całkowicie ze sprzedaży, wystarczy wejść do knajpy gdzie ktoś pali a po paru godzinach Twoje ubrania przesiąknięte są tym smrodem
0 UP 0 DOWN
 
Agnes 
zadziorra ;)



Zaproszone osoby: 3
Wiek: 35
Dołączyła: 26 Mar 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: CDŚ

Wysłany: 2008-08-08, 16:58   

cirek napisał/a:
a ja jestem za tym żeby wycofać fajki całkowicie ze sprzedaży, wystarczy wejść do knajpy gdzie ktoś pali a po paru godzinach Twoje ubrania przesiąknięte są tym smrodem



ale przecież nikt Cie nie zmusza do chodzenia do knajp gdzie sie pali, wiec nie rozumiem o co te pretensje... :roll:
0 UP 0 DOWN
 
grampp 
www.gamer-olawa.pl



Wiek: 33
Dołączył: 24 Maj 2007

UP 14 / UP 7


Skąd: GAMER

Wysłany: 2008-08-08, 17:02   

Każdy będzie miał swoje za i przeciw więc tak myśle, że bezsensu jest tu sie przekonywać czy to dobry pomysł czy zły. Dla palących zabranie fajek ze sklepów bedzie tragedią i będą je załatwiać na lewo a dla nie palących bedzie to korzyść. Każdy ma swoje racje
0 UP 0 DOWN
 
yashin 


Wiek: 35
Dołączył: 27 Lut 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2008-08-08, 17:34   

Bolasso napisał/a:

tak, to ja jestem za tym żeby ceny stałych łączy do netu poszły do 1000zł/m


Może od razu jak znikną papierosy to od razu internet zlikwidować :mrgreen: . Zresztą wprowadzają nierozumne przepisy, nie zlikwidują sprzedaży, marne szanse. Kolejne sprawa to palenie w miejscu publicznym, co komu do tego kto gdzie pali, nie ma zakazu to sobie pali. Mamy w końcu demokrację. Po niskim kursie euro zaczynają wymyślać te śmieszne przepisy.
0 UP 0 DOWN
 
ślicznotka-e-34 
Transporter



Wiek: 36
Dołączył: 31 Maj 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: stąd

Wysłany: 2008-08-08, 17:37   

Jak to Kononowicz mówi Nie Będzie Niczego !!
0 UP 0 DOWN
 
yashin 


Wiek: 35
Dołączył: 27 Lut 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2008-08-08, 17:44   

W skrócie zabierają się za to za co nie powinni. Za dużo siedzi w rządzie i palma na dekied wali. Niech cmokną się w pompkę. Ci co palą palić będą. Jeśli komuś to przeszkadza to jego problem.
0 UP 0 DOWN
 
$ Koral $ 



Wiek: 33
Dołączył: 20 Mar 2008

UP 2 / UP 3


Skąd: BrzeG

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2008-08-08, 20:01   

RaVeN napisał/a:
Dla palących zabranie fajek ze sklepów bedzie tragedią i będą je załatwiać na lewo a dla nie palących bedzie to korzyść.


To jeszcze trochę a wyroby tytoniowe będzie jeszcze gorzej dostać niż ..... Wiadomo co:D

Ale poważnie kto chce palić niech pali kto nie chce to nie akurat tutaj nie widzę żadnego problemu.
0 UP 0 DOWN
 
Corvin 



Wiek: 49
Dołączył: 26 Cze 2007

UP 5 / UP 2



Wysłany: 2008-08-08, 20:30   

Agnes napisał/a:
cirek napisał/a:
a ja jestem za tym żeby wycofać fajki całkowicie ze sprzedaży, wystarczy wejść do knajpy gdzie ktoś pali a po paru godzinach Twoje ubrania przesiąknięte są tym smrodem




ale przecież nikt Cie nie zmusza do chodzenia do knajp gdzie sie pali, wiec nie rozumiem o co te pretensje...

Jest tu pewien paradosks, bo niepalacy chce sie napic zimnego browaru w knajpie gdzie akurat pala paierosy. Bledne kolo. Zakazujac sprzedarzy papierosow, czy zakaz palenia w knajpach ograniczamy palacych. Brak takiego zakazu jest ze szkoda dla niepalacych i ogranicza ich przestrzen zyciowa.
Takze twoje tlumaczenie jest obarczone bledem.
0 UP 0 DOWN
 
kubut 
Antyreporter



Wiek: 31
Dołączył: 31 Maj 2006

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-08-08, 20:54   

Bardzo dobrze! niech wycofają fajki ze sprzedaży...
1. argumenty typu "sam sobie mogę wybrać co dla mnie jest złe a co dobre, czemu wybierają za mnie?" są bezsensu...to czemu trzeba pasy zapinać? przecież to tez dla naszego bezpieczeństwa...może zalegalizujmy też narkotyki? przecież też każdy może sam wybrać czy chce czy nie...bezsensu myślenie
2. Zakaz palenia w miejscach publiczny? nie rozśmieszajcie mnie...ktoś będzie tego przestrzegał? sami pomyślcie...każdy by palił i chował fajkę na widok policji albo innych służ” porządkowych...
3. Podwyżka cen do kosmicznej ceny? zaraz odezwały by się organizacje że to zniewalanie rynku itp.

Jeszcze na temat tego że "każdy może wybrać co chce żeby mu szkodziło a co nie"...ok...ale ja nie chce być palacze biernym, a muszę bo oddychać nie przestane...czemu ja nie mam wyboru takiego jak palacze?
Ostatnio zmieniony przez kubut 2008-08-09, 12:10, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Emill 
Neutral Good



Wiek: 40
Dołączył: 13 Maj 2006

UP 196 / UP 148


Skąd: Stąd

Wysłany: 2008-08-09, 09:11   

kubut napisał/a:
to czemu trzeba pasy zapinać?

no właśnie nie rozumiesz... dlaczego ktoś ma mi mówić w jakim zakresie mam się zabezpieczać? jak człowiek jest inteligentną jednostką i zależy mu, to zapnie pasy...
a czy to, że mam lub nie mam zapiętych pasów poza mną wpływa na kogoś innego?


kubut napisał/a:
przeciesz to tez dla naszego bezpieczeństwa...

wg takiej zasady to człowiekowi można prawie wszystkiego zabronić i tym zdaniem to uzasadnić... problem w tym, że ja nie mam 10 lat i potrafię sam myśleć...


kubut napisał/a:
może zdelegalizujmy też narkotyki? przeciesz też każdy może sam wybrac czy chce czy nie...bezsensu myslenie

narkotyki wpływają na zachowanie danej osoby, która może być nieprzyjemna dla osób w jego otoczeniu...


kubut napisał/a:
2. Zakaz palenia w miejscach publiczny? nie rozśmieszajcie mnie...ktoś będzie tego przestrzegał? sami p-omyślcie...każdy by palił i chował fajke na widok policji albo innych służ” porzadkowych...

niech sami ludzie to zgłaszają... poza tym jeśli chodzi o miejsca publiczne - mi na świeżym powietrzu nie przeszkadza jak ktoś 2-3 metry odemnie pali papierosa.. skupić się powinno na pomieszczeniach zamkniętych...


kubut napisał/a:
ale ja nie chce być palacze biernym, a musze bo oddychać nie przestane...czemu ja nie mam wyboru takiego jak palacze?

a w jakich to ty miejscach musisz bywać, że jesteś biernym palaczem? gdzie to każą ci wdychać ten dym? naprawdę jestem ciekaw...
0 UP 0 DOWN
 
Maga 



Wiek: 33
Dołączyła: 22 Kwi 2005

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2008-08-09, 11:31   

Nie jestem dokładnie obeznana, ale mam wrażenie, że (w Brzegu) wszędzie (oprócz Karczmy i Komody) są wyznaczone strefy dla palących i niepalących, lub palenie w jest zabronione, także nie wiem jaki problem widzą ludzie, którzy chcą się piwa napić i uniknąć nieprzyjemnego zapachu. ;]
Podkreślam, że nie zwiedziłam wszystkich brzeskich knajp.

A co do przestrzegania zakazu palenia w miejscach publicznych (jeśli takowy zostałby wprowadzony), to sądzę, że nie byłoby problemy z wyciąganiem konsekwencji z racji jego nieprzestrzegania. Bo niby piwo też zawsze można schować na widok radiowozu i policja nie może dokładnie stwierdzić, że ta puszka lub butelka to akurat nasza, a mandat bardzo łatwo można dostać. ;]


PS. Kubut, myślę, że coś Ci się pomyliło pisząc o zdelegalizowaniu narkotyków. Może chodziło Ci o *zlegalizowanie*?
Ostatnio zmieniony przez Maga 2008-08-09, 11:35, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
kubut 
Antyreporter



Wiek: 31
Dołączył: 31 Maj 2006

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-08-09, 12:08   

Emill napisał/a:
a w jakich to ty miejscach musisz bywać, że jesteś biernym palaczem? gdzie to każą ci wdychać ten dym? naprawdę jestem ciekaw...

Nie mówie tu o sobie tylko ogółem. Może ktoś właśnie chce iść dajmy na to ze znajomymi do Karczmy a nei chce być palaczem biernym? A słyszałem, że wchodząc tam odrazu dostaje sie "chmurę". I nie mów mi że może iść gdzie indziej... Bo czemu ma być ograniczony przez smród i właściwości szkodzące tytoniu?

Maga napisał/a:
A co do przestrzegania zakazu palenia w miejscach publicznych (jeśli takowy zostałby wprowadzony), to sądzę, że nie byłoby problemy z wyciąganiem konsekwencji z racji jego nieprzestrzegania. Bo niby piwo też zawsze można schować na widok radiowozu

Puszkę tak...ale promili już nie za bardzo ;) To po pierwsze a po drugie z fajkami to sam mam kilku znajomych (nie można tutaj użyć określenia "kolegów) którzy są rok młodsi ode mnie a chodzą po mieście z fajką w ręku i jak widzą policje to do rękawa chowają i jeszcze dzień dobry mówią...

Cytat:
PS. Kubut, myślę, że coś Ci się pomyliło pisząc o zdelegalizowaniu narkotyków. Może chodziło Ci o *zlegalizowanie*?


Fakt...pomyłka ;)
0 UP 0 DOWN
 
Emill 
Neutral Good



Wiek: 40
Dołączył: 13 Maj 2006

UP 196 / UP 148


Skąd: Stąd

Wysłany: 2008-08-09, 12:35   

kubut napisał/a:
Nie mówie tu o sobie tylko ogółem. Może ktoś właśnie chce iść dajmy na to ze znajomymi do Karczmy a nei chce być palaczem biernym? A słyszałem, że wchodząc tam odrazu dostaje sie "chmurę". I nie mów mi że może iść gdzie indziej... Bo czemu ma być ograniczony przez smród i właściwości szkodzące tytoniu?

a czemu chcesz mieć wszystko pod siebie? karczma nie jest twoja tylko właściciela a jeśli on tak postanowił, to albo akceptujesz albo się obrażasz i nie przychodzisz...

przymusu fizycznego nie masz, aby tam chodzić więc albo zdrowie albo karczma - wybór należy do ciebie...
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: papierosy, sklepow, ze, znikna


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu