Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Powódź na Ukrainie - czas zadziałać
Autor Wiadomość
skoczek 


Wiek: 42
Dołączył: 07 Sty 2008

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2008-08-04, 14:29   Powódź na Ukrainie - czas zadziałać

W ostatnich dniach lipca Ukrainę nawiedziła potężna powódź, najbardziej straty zanotowano w obwodach iwano-frankowskim, lwowskim, zakarpackim, czerniowieckim oraz tarnopolskim.
Podtopionych jest 40 tysięcy budynków, zatopionych blisko 34 tysiące hektarów pól uprawnych. Żywioł uszkodził 360 samochodów oraz 561 pieszych mostów. Woda zniszczyła ok. 680 km dróg. :cry:

Czy w naszym mieście są osoby zainteresowane pomocą dla mieszkańców terenów dotkniętych powodzią ... mile widziane byłoby zainteresowanie władz miasta taką zbiórką !!!
0 UP 0 DOWN
 
Soroslaw 
wielebny



Wiek: 33
Dołączył: 22 Lip 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: z nienacka

Wysłany: 2008-08-04, 14:42   

a czy Ukraina była zainteresowana żeby nam pomóc w 1997?
0 UP 0 DOWN
 
warlike 


Zaproszone osoby: 4
Wiek: 42
Dołączył: 23 Kwi 2005

UP 12 / UP 2



Wysłany: 2008-08-04, 14:46   

Soroslaw napisał/a:
a czy Ukraina była zainteresowana żeby nam pomóc w 1997?


a czy ludzie nie powinni sobie pomagać :?:
0 UP 0 DOWN
 
Soroslaw 
wielebny



Wiek: 33
Dołączył: 22 Lip 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: z nienacka

Wysłany: 2008-08-04, 14:49   

A czy nie ma w Polsce ludzi którym mógłbyś pomóc?
0 UP 0 DOWN
 
warlike 


Zaproszone osoby: 4
Wiek: 42
Dołączył: 23 Kwi 2005

UP 12 / UP 2



Wysłany: 2008-08-04, 14:52   

Cytat:
A czy nie ma w Polsce ludzi którym mógłbyś pomóc?


a czy Ty nie rozumiesz że ludzie tam w ciągu kilku godzin stracili wszystko co mieli :?: kiedy u nas była powódz to miałeś 6 lat więc pewnie nie pamiętasz jak to wyglądało po powodzi...więc uważam że trzeba im pomóc
0 UP 0 DOWN
 
Pan_Pasztet 



Wiek: 36
Dołączył: 10 Maj 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg :)

Wysłany: 2008-08-04, 15:01   

warlike napisał/a:
.więc uważam że trzeba im pomóc


takze tak uważam ;) poza tym z ukrainy przemycają spirytus i fajki do POlski... a Polacy czerpią z tego zyski.... wiem nielegalne ale i tak uwazam ze trzeba im pomoc ;)
0 UP 0 DOWN
 
Soroslaw 
wielebny



Wiek: 33
Dołączył: 22 Lip 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: z nienacka

Wysłany: 2008-08-04, 15:04   

7 :D

Na czym będzie polegała pomoc forum? Wyślemy linka do tego tematu znajomym? Nie trawie takich postaw jak ktoś robi wielkie halo i na tym się kończy jego czynienie dobra. Nie mówię że to koniecznie ty, żeby zapobiec kłótni :)
0 UP 0 DOWN
 
skoczek 


Wiek: 42
Dołączył: 07 Sty 2008

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2008-08-04, 15:14   

Soroslaw napisał/a:
a czy Ukraina była zainteresowana żeby nam pomóc w 1997?

Pomogli nam Ukraińscy Strażacy , a materialnie Niemcy :-P

Jeżeli nie interesuję cię ten temat to nie wypowiadaj się ...
Ja wróciłem dwa dni temu z Ukrainy, i wiem że same państwo ukraińskie nie będzie w stanie pomóc swoim obywatelom.
Napisałem ten post gdyż są osoby które pracują w Urzędzie Miasta, w różnych firmach np. budowlanych więc może będą chętni pomóc. Warto wysłać TIR-a z pomocą ,to naprawdę nie jest dużo na 40-tyś. miasto jakim jest Brzeg.

Osobiście podejdę jutro do UM i zainteresuję tym tematem urzędasów ... którzy zresztą ostatnio balowali na Ukrainie w ramach współpracy partnerskiej :P
0 UP 0 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2008-08-04, 15:48   

Cytat:
Osobiście podejdę jutro do UM i zainteresuję tym tematem urzędasów ... którzy zresztą ostatnio balowali na Ukrainie w ramach współpracy partnerskiej :P



Daj proszę znać o efektach tych rozmów. Jeżeli trzeba będzie to ja włączę się do tej akcji i pomogę. Pomogę również w promocji tej akcji.
0 UP 0 DOWN
 
skoczek 


Wiek: 42
Dołączył: 07 Sty 2008

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2008-08-07, 09:45   

W dniu wczorajszym przeprowadziłem rozmowę z rzecznikiem UM Brzeg. Dziś kolejny etap rozmów w sprawie organizacji pomocy dla powodzian na Ukrainie.
Najprawdopodobniej nie będzie problemu z organizacją pomocy, tym bardziej że cztery lata temu pomoc materialna z Brzegu została wysłana dla powodzian w Czechach. :wink:
0 UP 0 DOWN
 
Corvin 



Wiek: 49
Dołączył: 26 Cze 2007

UP 5 / UP 2



Wysłany: 2008-08-07, 12:35   

skoczek napisał/a:
Soroslaw napisał/a:
a czy Ukraina była zainteresowana żeby nam pomóc w 1997?


Pomogli nam Ukraińscy Strażacy , a materialnie Niemcy

Jest dokladnie tak jak piszesz, wiec nie ma co tu fochy stroic. Po za tym obwod iwano-frankiwski jest dla naszego wojewodztwa partnerem.
Dodam tylko, ze w umwo prowadzona byla akcja skladkowa dla Ukrainy, a sam problem powodzi i pomocy Ukrainie jest nawet przedmiotem obrad Zarzadu Wojewodztwa Oposlkiego.
0 UP 0 DOWN
 
OlaMania 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Sie 2006

UP 2 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-08-07, 13:36   

Soroslaw napisał/a:
A czy nie ma w Polsce ludzi którym mógłbyś pomóc?

A co za różnica, czy w Polsce, czy poza jej granicami?? Ludziom powinno się pomagać, nie ważne czy polakom czy obcokrajowcom.
0 UP 0 DOWN
 
basiek8 


Wiek: 56
Dołączyła: 06 Lis 2007

UP 7 / UP 1



Wysłany: 2008-08-07, 21:12   

Trochę mnie przerażają niektóre posty, tzn że zanim komuś pomogę to muszę zapytać czy on mi kiedyś pomógł lub wziąć zobowiązanie że kiedyś mi pomoże????
W powodzi 1997 r pomoc była przeogromna, również z zagranicy i nikt chyba nie zadawał takich pytań . Jeśli będzie jakaś informacja w jaki sposób można pomóc to piszę się bez dwóch zdań ( kasa lub zbiórka).
0 UP 0 DOWN
 
BeZet 



Wiek: 50
Dołączyła: 14 Mar 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: pewnie, że Brzeg

Wysłany: 2008-08-08, 15:37   

skoczek napisał/a:


Osobiście podejdę jutro do UM i zainteresuję tym tematem urzędasów ... którzy zresztą ostatnio balowali na Ukrainie w ramach współpracy partnerskiej :P


Wypraszam sobie... :twisted:
Nikt z UM ostatnio ani przedostatnio nie balował na Ukrainie, a już tym bardziej w ramach współpracy partnerskiej. Gmina Miasto Brzeg nie ma podpisanej żadnej umowy o współpracy partnerskiej z Ukrainą.


A tak na marginesie, to tym urzędasem, z którym się spotkałeś - byłam ja, a nie rzecznik UM.

Pozdrawiam kolegę z budżetówki! 8)

PS
I jeszcze jedno - kilka informacji na temat możliwości zorganizowania pomocy dla Ukrainy będę mogła przekazać w poniedziałek.
0 UP 0 DOWN
 
skoczek 


Wiek: 42
Dołączył: 07 Sty 2008

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2008-08-09, 11:24   

dziękuję za zainteresowanie tematem... udało się zmobilizować urzędników do działania teraz czekać na efekty :D

...ja za dwa tygodnie wyruszam z niewielką pomocą na zalane tereny UA :-P
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: czas, na, powodz, ukrainie, zadzialac


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu