Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Warsztaty dla młodzieży w Brzegu...?!?!?
Autor Wiadomość
ManiekBRG! 


Zaproszone osoby: 1
Wiek: 32
Dołączył: 10 Lip 2008

UP 52 / UP 25


Skąd: Brzeg

  Wysłany: 2008-07-30, 16:35   Warsztaty dla młodzieży w Brzegu...?!?!?

Czy ktoś się może orientuje czy jest możliwość żeby w Brzegu zostały zorganizowane Warsztaty min. dla :
-fryzjerów
-wizażystów
-przyszłych modelek , modeli
-projektantów mody
-fotografów
Ponieważ to wszystko można połączyć na jednych takich warsztatach....:)
Albo czy można się do kogoś zgłosić żeby rozpatrzył propozycję takich warsztatów...???
0 UP 0 DOWN
 
Emill 
Neutral Good



Wiek: 40
Dołączył: 13 Maj 2006

UP 196 / UP 148


Skąd: Stąd

Wysłany: 2008-07-30, 17:13   

z takim czymś to chyba do Urzędu Pracy trzeba by się przejść i im zaproponować... o ile te dwa pierwsze mogły by zostać zorganizowane, to kolejne...

hm... tylko nie nastawiaj się zbyt optymistycznie... to przecież Brzeg jest :P
Ostatnio zmieniony przez Emill 2008-07-30, 17:13, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
ManiekBRG! 


Zaproszone osoby: 1
Wiek: 32
Dołączył: 10 Lip 2008

UP 52 / UP 25


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-07-30, 18:33   :(

Emill napisał/a:
hm... tylko nie nastawiaj się zbyt optymistycznie... to przecież Brzeg jest :P

No i właśnie to mnie najbardziej wkurza...:(
Wrocław i inne miasta cały czas coś takiego oragnizują...! A wiem że w Brzegu było by mnóstwo osób które by chciały uczestniczyć w takich Warsztatach.
0 UP 0 DOWN
 
A.Mason 



Wiek: 109
Dołączył: 05 Lip 2007

UP 138 / UP 71


Skąd: skądinąd

Wysłany: 2008-07-31, 04:42   

Maniek, nie do konca jestem pewien, co rozumiesz pod pojeciem warsztatow? Typowe warsztaty, kursy, czy moze bardziej cos w rodzaju kolka zainteresowan?

Jest tez BCK, w ktorym odbywaly sie (i chyba odbywaja) warsztaty fotografii (ale analogowej). I gdyby znalezc chetnych, moim zdaniem istnieje szansa, ze moznaby tam podzialac i z innymi dziedzinami.

Do tego, zeby jakies kolka mialy sens, potrzebni sa ludzie, ktorzy beda prowadzic oraz ci, ktorzy beda przychodzic, a z tym moze byc problem.

Ja sam bardzo chetnie widzialbym w Brzegu jakies kolko fotograficzne nastawione przede wszystkim na fotografowanie cyfrowa, dyskusje o fotografii, albumach i wystawach, itp. Tyle ze nie za bardzo jest komu cos takiego zorganizowac.
Kiedys proponowalem zorganizowanie pleneru fotograficznego z forumowiczami i nadal mysle o jego realizacji (nawet jako prowadzacy), ale nie wyobrazam sobie, zebym cos takiego mial ciagnac bardziej regularnie.
Czas to nie jest najwiekszy problem, ale checi - tak. Aby miec checi, z takich warsztatow sam musialbym miec frajde i uczyc sie czegos, w przeciwnym przypadku prozaicznie - pieniadze (potrzebne m.in. na nauke wlasna). Dodatkowo nie mogloby sie obyc bez jakiegos wsparcia instytucjonalnego.
Jak to wyglada... wiadomo...
0 UP 0 DOWN
 
ManiekBRG! 


Zaproszone osoby: 1
Wiek: 32
Dołączył: 10 Lip 2008

UP 52 / UP 25


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-07-31, 16:32   ;)

Chodzi mi powiedzmy o takie 5 dniowe Warsztaty czyli plener jakis zajęcia z profesjonalistami itd...:)
0 UP 0 DOWN
 
A.Mason 



Wiek: 109
Dołączył: 05 Lip 2007

UP 138 / UP 71


Skąd: skądinąd

Wysłany: 2008-07-31, 16:55   Re: ;)

ManiekBRG! napisał/a:
Chodzi mi powiedzmy o takie 5 dniowe Warsztaty czyli plener jakis zajęcia z profesjonalistami itd...:)

To raczej mozna zapomniec o Urzedzie Pracy. Tego typu warsztaty raczej nie sa efektywne z punktu widzenia UP.

Z tego co zauwazylem, wiekszosc tego typu warsztatow jest platna (czesto spore sumy), bo profesjonalisci kosztuja, a to oznacza, ze sprowadzenie ich do Brzegu bedzie raczej trudne. Oczywiscie sa i warsztaty darmowe, ale one opieraja sie chyba na nieco innych warunkach (sponsorzy itp.)...
0 UP 0 DOWN
 
ManiekBRG! 


Zaproszone osoby: 1
Wiek: 32
Dołączył: 10 Lip 2008

UP 52 / UP 25


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-07-31, 17:06   :(

No właśnie wszędzie kasa...:(
Szkoda że nie ma kogoś kto by coś takiego zorganizował..:(
Bo było by bardzo dużo osób(widze po moich znajomych)...:)
0 UP 0 DOWN
 
Bajabajka 


Wiek: 47
Dołączyła: 24 Maj 2007

UP 8 / UP 74



Wysłany: 2008-07-31, 17:07   

Ach te marzenia młodych ludzi........

Zapomnij o UP, jesli nie zapewni Ci to pracy (czyt. zapotrzebowanie na rynku pracy), to brak szans....Jesli masz pasje, marzenie zeby zostac kims z powyzej wymienionych profesji, to albo szkola o takim profilu, albo inwestycja w siebie(czyt. kasiora z kieszeni) i masz co chcesz!

Niestety nadejszły lata bez kasy niema nic! Taka oto nasza rzeczywistość- nicość, powiadam Wam, nicość nas dopada....
Zawsze twierdziłam, ze mieszkam na wsi (...bo u mnie na wsi...),wczesniej traktowalam to jak zart, bo w porownaniu z moim "ojczystym miastem (26lat "stażu") Wroclawiem", jest to malenka miejscowosc, ale jak przygladam sie temu co sie tutaj dzieje, a najczesciej niedzieje, to stwierdzam, ze ta wies jest fajna, tylko traktorow troche malo, a i koguty nie chca mnie budzic o swicie...... :?
0 UP 0 DOWN
 
Radek W. 



Wiek: 49
Dołączył: 21 Wrz 2005

UP 5 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-07-31, 20:03   

http://www.flattenimage.p...php?gid=1&pid=1 - to kawałek po takich warsztatach.
Kubę Certowicza pewnie dałoby sie spokojnie na warsztaty namówić i to bez trudu - bo był w Bg kilka razy i zawsze powtarzał, że jest happy i razem z nim raz już projekt prowadziliśmy.
Kasa na warsztaty z projektu. Trzeba projekt napisać, wyliczyć koszty, pomyśleć o sponsorze, fajnym programie i atrakcjach i hulaj dusza. Kilka takich około fotograficznych pomysłów chodziło i mnie po głowie i paru ludziom naokoło tylko brakowało zawsze jakiegoś prowodyra który by pokierował sprawą.
W Brzegu tez jest kilku fajnych fotografików, którzy na pewno mają sporo do powiedzenia i opowiedzenia - Romek Baran, Iwona Wojtycza to Ci którzy mi przychodzą do łba od razu. Swego czasu świetne zdjęcia robił Andrzej Kęśminowicz (ale chyba wybył hen hen) i Wacek Wantuch z Krakowa (cała seria pocztówek z Brzegiem odbijającym sie w kałużach, wystawa w Galerii), obecnie zajmuje się raczej innymi klimatami:
http://www.waclawwantuch.com/

Pozdro
Ostatnio zmieniony przez Radek W. 2008-07-31, 20:07, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Graham 



Wiek: 31
Dołączył: 20 Wrz 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2008-07-31, 20:31   

Bajabajka napisał/a:
Ach te marzenia młodych ludzi........

Zapomnij o UP, jesli nie zapewni Ci to pracy (czyt. zapotrzebowanie na rynku pracy), to brak szans....

(...)

Niestety nadejszły lata bez kasy niema nic! Taka oto nasza rzeczywistość- nicość, powiadam Wam, nicość nas dopada....

(...)

ale jak przygladam sie temu co sie tutaj dzieje, a najczesciej niedzieje, to stwierdzam, ze ta wies jest fajna, tylko traktorow troche malo, a i koguty nie chca mnie budzic o swicie...... :?


Jeśli ma się takie nastawienie, to nic się nigdy nie zmieni w tej ,,wiosce''... :/ :x

≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡

Pomysł co do warsztatów fotograficznych w Brzegu jest super. Trzeba przejść do realizacji, bo w Brzegu znajdzie się naprawdę dużo osób o tym właśnie zainteresowaniu... Na początku może być ciężko, ale z czasem powinno się rozkręcić.

Trzeba wziąć sprawy w swoje ręce, bo samo nic nie zmieni się :!: (i mam nadzieję, że nie skończy się tylko na gadaniu...)
Jak coś to jestem chętny do pomocy...
Ostatnio zmieniony przez Graham 2008-07-31, 20:38, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Bajabajka 


Wiek: 47
Dołączyła: 24 Maj 2007

UP 8 / UP 74



Wysłany: 2008-07-31, 20:38   

Graham123 napisał/a:


Jeśli ma się takie nastawienie, to nic się nigdy nie zmieni w tej ,,wiosce''... :/ :x

≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡≡

Pomysł co do warsztatów fotograficznych w Brzegu jest super. Trzeba przejść do realizacji, bo w Brzegu znajdzie się naprawdę dużo osób o tym właśnie zainteresowaniu... Na początku może być ciężko, ale z czasem powinno się rozkręcić.

Trzeba wziąć sprawy w swoje ręce, bo samo nic nie zmieni się:!: (i mam nadzieję, że nie skończy się tylko na gadaniu...)
Jak coś to jestem chętny do pomocy...[/i][/b]



Czekam na efekty....oby moje slowo w g.... się obróciło....pozdrawiam!
0 UP 0 DOWN
 
ManiekBRG! 


Zaproszone osoby: 1
Wiek: 32
Dołączył: 10 Lip 2008

UP 52 / UP 25


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-07-31, 20:56   :P

Radek W. napisał/a:
......Swego czasu świetne zdjęcia robił Andrzej Kęśminowicz (ale chyba wybył hen hen)

A nie przypadkiem Krzysiek Kęśminowicz...???

Ja oczywiście też mogę pomoc ponieważ bardzo by mi zależało na takich warsztatach...:)
To jak kombinujemy coś...???
0 UP 0 DOWN
 
Radek W. 



Wiek: 49
Dołączył: 21 Wrz 2005

UP 5 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-08-01, 09:02   

jakby w zegarku wczoraj zadzownił Kuba Certowicz. On teraz takich warsztatów prowadzi na masy, ale sentyment do miasta i ludzi ma, moge z nim pogadać ile by chciał za takie powiedzmy tygodniowe warsztaty. I kiedy ma wolne terminy.
Mielismy z Kubą zresztą projekt do realizacji fotograficzno-historyczny o Brzegu - świetny temat na warsztaty.
0 UP 0 DOWN
 
ManiekBRG! 


Zaproszone osoby: 1
Wiek: 32
Dołączył: 10 Lip 2008

UP 52 / UP 25


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-08-01, 16:12   :)

Ja mogę sponsorów znależć....:)
Między innymi Fotojoker bo znam pare ważnych osób z ich firmy i jeszcze ktoś by się znalazł....:P
0 UP 0 DOWN
 
Radek W. 



Wiek: 49
Dołączył: 21 Wrz 2005

UP 5 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-08-01, 17:47   

Kuba mówi że robią warsztaty zwyczajowo we dwójkę, biorą po 1000 na głowę, plus materiały, zwroty kosztów, kwaterunek - razem około 3.000
Sa dwa rozwiązania - jedno działać jeszcze teraz cos na szybkiego
drugie - załatwiać dofinansowanie przez stowarzyszenie.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: brzegu, dla, mlodziezy, warsztaty


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu