Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Prawo jazdy Kategorii A
Autor Wiadomość
ciupik 



Wiek: 33
Dołączył: 19 Lut 2006

UP 1 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-07-21, 23:52   Prawo jazdy Kategorii A

Mam takie pytanie w zwiazku z tym że podobno ma wejść ustawa ze prawo jazdy bedzie mozna zrobic od 24 roku życia
czy wchodzi ta ustawa na 100%
jeżeli tak czy zaczynajac 3 miesiace przed urodzinami(poczatek lutego)
zaczynajac jeszcze w tym roku zdąże je zrobić.
0 UP 0 DOWN
 
Pandzik 
Nic na siłę,wszystko młotkiem!



Zaproszone osoby: 1
Wiek: 36
Dołączył: 06 Lut 2008

UP 3 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-07-22, 01:32   

Były plany, że prawko kat.B normalnie od 18 ale wiecej godzin kursu. Testy miały się skladać z około 1500pytań, z tego tylko 800 jawnych. Prawko na kat A od 24 roku życia, a jeszcze zlikwidowanie kart motorowerowych i wejście nowej kat pod nazwą A4 na motorowery o 16 roku życia, czy jakos tak :)

Dwa tygodnie temu pytałem się osoby pracującej w opolskim WORD'zie i usłyszałem, że jak na razie nie weszło to w życie i skończyło się tylko na planach. Chociaż w Brzegu krąży dużo plotek o tym jak to już wprowadzają i tylko do września załapiesz sie na stare zasady.
Mi powiedziano, że spokojnie mogę za rok robić kat.A i nic sie nie zmienia.
0 UP 0 DOWN
 
coastbasse 



Wiek: 35
Dołączył: 13 Mar 2007

UP 13 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-07-22, 01:44   

Z tego co zrozumiałem jak tłumaczył mi znajomy instruktor który uczy wyłącznie motocyklistów ma byc tak że najpierw będzie można zrobić prawo jazdy na kat. A2 tj. do poj 125 cm3 i będzie trzeba jeździć co najmniej pół roku, po tym czasie znów trzeba będzie zdawać egzamin ( i co za tym idzie płacic) na kat. A1 co dotyczy motorów do poj. 500 cm3 i takim motorkiem będzie trzeba jeździć 2 lata i dopiero po tych dwóch latach można zrobic ( znowu zdać egzamin) prawojazdy kat.A ,która obejmuje motory powyżej pojemności 500 cm3. Mogą tu byc niedokładności jeśli chodzi o liczby ale mniej więcej tak ma to wyglądać, mimo że brzmi to absurdalnie. Tak więc radziłbym robic prawo jazdy jeszcze w tym roku. Niby ustawa poszła do sejmu ale nie została zatwierdzona. To tyle co mi wiadomo.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: jazdy, kategorii, prawo


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 21
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu