Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
List Motywacyjny a CV
Autor Wiadomość
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2008-07-13, 07:54   

Z ostatnich wypowiedzi nasuwa się jeden wniosek. List motywacyjny NIE MÓWI NIC o osobowiści kandydata na jakiekolwiek stanowisko. Co najwyżej może świadczyć o tym, że kandydat umie serfować w necie, albo.... zna Smootha ;) .

Sorki - ale tak uważam. Myślę, że to tak samo jak z pracami dyplomowymi i magisterskimi. Promotor i tak będzie wiedział, na co stać delikwenta i kiedy ten przepisał/zapłacił (za napisanie pracy) pracę, a kiedy praca jest rzeczywiście owocem jego zaangażowania, pracy i etc....

A poza tym moim zdaniem zbyt dobry list motywacyjny może spowodować w pracodawcy poczucie zagrożenia o własną dupę - nagle się może okazać, że delikwent ma lepsze predyspozycje do kierownikowania i zarządzania, niż pracodawca ;) /

Pozdrawiam

P.S.
W badaniach mojej osobości, które kiedyś przeprowadził PUP, okazało się że mam predyspozycje na dwa stanowiska. Analityk systemów informacyjnych i.... dyrektor GENERALNY. Jak myślicie, ilu pracodawców przyjmie mnie do pracy z takim badaniem? Dwa razy je wykorzystałem i dwa razy widziałem skwaszenie na twarzach czytelników... oczywiście pracy nie dostałem...

A w innym badaniu wyszło, że mam profil.... pisarza. I tylko tym się mogę parać, jeśli nie Dyrektor (generalny).
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-07-13, 09:21   

Franco Zarrazzo napisał/a:
List motywacyjny NIE MÓWI NIC o osobowiści kandydata na jakiekolwiek stanowisko


A ja uważam dokładnie odwrotnie (ale powtarzać się nie będę :wink: )

Franco Zarrazzo napisał/a:
A poza tym moim zdaniem zbyt dobry list motywacyjny może spowodować w pracodawcy poczucie zagrożenia o własną dupę -


Analogiczny wniosek można wyciągnąć w stosunku do CV :wink: więc i tutaj trzeba byłoby mieć kilka wersji CV i najlepiej znać zespół rekrutacyjny, żeby wiedzieć co można napisać w CV :wink: żeby się jeden z drugim nie obraził...
Ja wyciągnąłbym inny wniosek

Franco Zarrazzo napisał/a:
A w innym badaniu wyszło, że mam profil.... pisarza. I tylko tym się mogę parać, jeśli nie Dyrektor (generalny).


przecie Franior Ty masz profil Zarrazzy :-P (
0 UP 0 DOWN
 
K.B 


Wiek: 36
Dołączył: 03 Wrz 2007

UP 3 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-07-13, 11:51   

smooth napisał/a:
No jak widać mogłeś, ale akurat na tak sformułowane pytanie masz odpowiedź na przeogromnej ilości serwisów poświęconym zagadnieniom szukania pracy.

Dlatego własnie pytanie jest osadzone w kontekście - wystarczy całego posta przeczytać a nie tylko temat, który zresztą ktoś wydzielił i zatytuował jakoś nieadekwatnie do tego, do czego piłem ;)
Ja naprawdę potrafię napisać LM, ale nie lubie robić rzeczy nonsensownych.
Pisanie LM do pracy typu magazynier, kasjer, podawacz cegły na budowie, kopacz rówów itp. to dla mnie kuriozum - ot co :)
Za chwilę okaże się, że aby skorzystać z TOI TOI'a na festynie trzeba wypełnic stosowny formularz, załączyć zdjęcie + obowiązkowo LM :lol:
Ja to tak odbieram - śmieszy mnie to :)

Szczerze wątpie, czy taki rekrutujący ma na tyle duże pojęcie o HR, żeby z takiego listu wyczytał więcej niż to, że ktoś potrafi używac Worda :P Cóż - czytanie LM = atrybut +2 do ego... :lol:

Osobiście jeśli szukałbym ludzi do takich prac to wybrałbym prare odpowiednich, moim zdaniem, osób - zaprosił na rozmowę i jeśliby mi ktoś odpowiadał to od razu omawianie warunków i podpisanie umowy.
LM = pisanie bzdur ( w tego typu pracach).
0 UP 0 DOWN
 
JanekS 


Wiek: 41
Dołączył: 09 Paź 2011

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2011-10-09, 21:56   

Główne cele listu motywacyjnego z punktu widzenia pracodawcy:

* list motywacyjny powinien dostarczać rekruterowi odpowiedzi na pytania/ oczekiwania zawarte w ofercie pracy. Informuje go, na jakie stanowisko aplikujesz, jak to uzasadniasz i dostarcza wstępnej odpowiedzi, czy się na nie nadajesz

* list motywacyjny (zgodnie ze swą nazwą) powinien wyjaśniać motywacje obydwu stron – po pierwsze, dlaczego kandydat chce pracować w danej firmie na określonym stanowisku (czy w danej branży lub w określonego rodzaju zawodzie, jeśli list motywacyjny wysyłany jest do agencji doradztwa personalnego, a nie do konkretnego przedsiębiorstwa) – po drugie, dlaczego pracodawca powinien zatrudnić daną osobę

* rekruterzy często po wstępnej selekcji kandydatów dokonanej na podstawie ich CV dokonują kolejnej selekcji na podstawie listów motywacyjnych – list motywacyjny powinien zatem uzupełniać CV. Mogą być w nim opisane np. przyczyny zmiany pracy, zakres dotychczasowych obowiązków, jeśli odpowiadają charakterowi pracy, o którą się staramy, czy też jakieś szczególne osiągnięcia. Listy motywacyjne na wstępnym etapie procesu rekrutacji najczęściej uważnie czytane są wtedy, kiedy nasz życiorys zawodowy nie całkiem odpowiada pożądanemu profilowi pracownika na dane stanowisko
0 UP 0 DOWN
 
nowyforumbrzeg 


Wiek: 49
Dołączył: 21 Sty 2009

UP 8 / UP 6



Wysłany: 2011-10-09, 22:54   

Franco Zarrazzo napisał/a:
Z ostatnich wypowiedzi nasuwa się jeden wniosek. List motywacyjny NIE MÓWI NIC o osobowiści kandydata na jakiekolwiek stanowisko. Co najwyżej może świadczyć o tym, że kandydat umie serfować w necie, albo.... zna Smootha ;) .

Sorki - ale tak uważam. Myślę, że to tak samo jak z pracami dyplomowymi i magisterskimi. Promotor i tak będzie wiedział, na co stać delikwenta i kiedy ten przepisał/zapłacił (za napisanie pracy) pracę, a kiedy praca jest rzeczywiście owocem jego zaangażowania, pracy i etc....

A poza tym moim zdaniem zbyt dobry list motywacyjny może spowodować w pracodawcy poczucie zagrożenia o własną dupę - nagle się może okazać, że delikwent ma lepsze predyspozycje do kierownikowania i zarządzania, niż pracodawca ;) /

Pozdrawiam

P.S.
W badaniach mojej osobości, które kiedyś przeprowadził PUP, okazało się że mam predyspozycje na dwa stanowiska. Analityk systemów informacyjnych i.... dyrektor GENERALNY. Jak myślicie, ilu pracodawców przyjmie mnie do pracy z takim badaniem? Dwa razy je wykorzystałem i dwa razy widziałem skwaszenie na twarzach czytelników... oczywiście pracy nie dostałem...

A w innym badaniu wyszło, że mam profil.... pisarza. I tylko tym się mogę parać, jeśli nie Dyrektor (generalny).


Uff włos się jeży Franku jak czytam Twoje wypociny.
"List motywacyjny NIE MÓWI NIC o osobowiści kandydata na jakiekolwiek stanowisko" bzdura - styl pisowni spsób układania zdań wszystko ma znaczenie!!!

" A poza tym moim zdaniem zbyt dobry list motywacyjny może spowodować w pracodawcy poczucie zagrożenia o własną dupę - nagle się może okazać, że delikwent ma lepsze predyspozycje do kierownikowania i zarządzania, niż pracodawca ;) " - czyli np. prezes korporacji zarabiający kilkanaście tys. zł będzie się bał Franka szukającego pracy HAHAHAHAHAHAHA przeceniasz się kolego

"W badaniach mojej osobości, które kiedyś przeprowadził PUP, okazało się że mam predyspozycje na dwa stanowiska. Analityk systemów informacyjnych i.... dyrektor GENERALNY" - Masz się czym chwalić faktycznie w PUP siedzą sami fachowcy i eksperci BRAWO Dla Pana!

Nie obrażając Cię Franku w D... byłeś i G...... widziałeś. Idz na prawdziwą rozmowę kwalifikacyjną gdzie dostaniesz kilka zadań do zrobienia i dopiero się wypowiadaj na temat rekrutacji.
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2011-10-09, 22:56   

nowyforumbrzeg napisał/a:
Idz na prawdziwą rozmowę kwalifikacyjną gdzie dostaniesz kilka zadań do zrobienia i dopiero się wypowiadaj na temat rekrutacji.


A skąd pewność, że nie byłem? A skąd też pewność, że sam takowej nie prowadzę? ;) .
0 UP 0 DOWN
 
nowyforumbrzeg 


Wiek: 49
Dołączył: 21 Sty 2009

UP 8 / UP 6



Wysłany: 2011-10-09, 23:02   

Bo bzdury piszesz kolego!

Jeżeli prowadzisz to proponuję Ci zatrudnić do tego firmę która się w tym specjalizuje jak chcesz to na PW dam Ci namiary :)
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2011-10-10, 05:31   

nowyforumbrzeg napisał/a:
Jeżeli prowadzisz to proponuję Ci zatrudnić do tego firmę która się w tym specjalizuje jak chcesz to na PW dam Ci namiary :)


Co by rozwiać Twoje wątpliwości - pierwszego pracownika przyjąłem do własnej firmy gdzieś ok 1993 lub 1994 roku. Przechodziłem też skomplikowane procesy rekrutacyjne, trwające nawet po dwa tygodnie, w tym takie, gdzie owe "zadania" nagrywano na nośnik cyfrowy i analizowano ;) .

Zresztą sposób, w jaki wprowadzasz "firmę" na rynek, skutecznie mnie od niej odrzuca.

Dziękuję.
Ostatnio zmieniony przez Franco Zarrazzo 2011-10-10, 05:52, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Dziedzic_Pruski 



Wiek: 63
Dołączył: 19 Lut 2007

UP 4808 / UP 7271



Wysłany: 2011-10-10, 11:44   

Franco Zarrazzo napisał/a:
W badaniach mojej osobości, które kiedyś przeprowadził PUP, okazało się że mam predyspozycje na dwa stanowiska. Analityk systemów informacyjnych i.... dyrektor GENERALNY

http://www.youtube.com/watch?v=wMylPgEAVQE
:D
Ostatnio zmieniony przez Dziedzic_Pruski 2011-10-10, 11:45, w całości zmieniany 3 razy  
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: cv, list, motywacyjny


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 27
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu