Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziura na drodze? Powalone drzewo? Sąsiad który pali opony w domowym piecu?
Napisz do nas na adres forumbrzeg@forumbrzeg.pl a zajmiemy się każdą sprawą.
Hurtownia "Anna"
Autor Wiadomość
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2008-07-12, 14:41   Hurtownia "Anna"

Kupiłem spodnie w "Annie" koło Biedronki po Plusie. Ponieważ nie było odpowiedniego rozmiaru były zbyt długie. Z tego powodu dostałem kartkę do krawcowej na bezpłatną przeróbkę. Po chwili zastanowienia postanowiłem sprawdzić w "Annie" koło apteki na Piastowskiej czy czasami nie ma odpowiedniego rozmiaru. Okazało się, że jest. Ponieważ właściciel jest ten sam, a ja miałem paragon sprzedaży wydawało się, że nie ma nic prostrzego niż wymienić je na takie same spodnie o odpowiednim rozmiarze. Niestety sprawa z pozoru była prosta. Musiałem oddać spodnie tam gdzie kupiłem i kupić u tego samego właściciela, ale w "Annie" koło apteki. Gdybym tego nie zrobił krawcowa i tak skróciłaby mi te nieszczęsne spodnie w ramach wynagrodzenia płaconego przez tego samego właściciela sklepów i hurtowni. Gdzie tu sens i logika? W tym wypadku fakt, że musiałem trochę pospacerować wydaje mi się mniej istotny.
0 UP 0 DOWN
 
blaster 



Zaproszone osoby: 10
Wiek: 39
Dołączył: 26 Kwi 2006

UP 138 / UP 192


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-07-12, 15:06   

Roztropek, jak zwykle szukasz dziury w całym :| to właściciela broszka czy sprzeda /wymieni ci na inne a on niechciał ma prose zasady takie zebys zwrocil tam i kupil w 2 annie.

Jemu tak wygodniej tobie nie tylko ze to ty kupujesz u niego a nie on u ciebie :)
0 UP 0 DOWN
 
Juni 



Wiek: 35
Dołączył: 14 Lut 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-07-12, 15:12   

Wiesz Roztropku co to jest inwetaryzazja?? Stan faktyczny?? Spis z natury czy niedobory?? Każdy z tych sklepów prowadzi osobną księgowość więc normalne jest, że zwrócic spodnie musialeś w tym sklepie, w którym je nabyłeś ;)
0 UP 0 DOWN
 
basiek8 


Wiek: 56
Dołączyła: 06 Lis 2007

UP 7 / UP 1



Wysłany: 2008-07-12, 15:33   

popieram Juni, rzeczy z pozoru proste wcale takie nie są.
0 UP 0 DOWN
 
KtOŚ 
<--(x_x)-<<



Wiek: 37
Dołączył: 10 Kwi 2006

UP 18 / UP 25


Skąd: a domyśl się :P

Wysłany: 2008-07-12, 15:39   

Roztropek napisał/a:
Gdzie tu sens i logika?


sens jest taki, że jak wspomniał Juni, mimo że ten sam właściciel to inny jednostka sprzedająca........wiem że naoglądałeś się reklam Aldika, Lidla i tym podobnych marketów, w których towary oddajesz w obojętnie której jednostce, ale tam to jest rozliczane inaczej i tam jedna para na 1000/10000 to nic, w tym sklepie miałeś może 50/1 i to jest rozpatrywane inaczej...może trochę więcej zrozumienia....
0 UP 0 DOWN
 
derdy 


Wiek: 41
Dołączył: 07 Paź 2007

UP 8 / UP 21



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2008-07-12, 15:45   

proponuje na paragonie sprawdzić czy te dwa punkty to te same firmy...

i po problemie
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2008-07-13, 08:03   

blaster napisał/a:
jak zwykle szukasz dziury w całym


Nie zgdzam się - jak zwykle, to Roztropek porusza dość istotne problemy i raczej w dużej mierze podzielam jego frustracje i emocje. Ale w tym wypadku faktycznie właściciel nie musi oznaczać tej samej księgowości, bazy danych i etc. Hurtownia Anna ma swoje może i minusy, ale zaopaptruje dużą część społeczeństwa Brzegu w dość tanie ciuchy. Myślę, że w tym wypadku nie ma co szukać dziury. W całym :) .
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2008-07-13, 13:24   

Franco Zarrazzo napisał/a:
Nie zgdzam się - jak zwykle, to Roztropek porusza dość istotne problemy i raczej w dużej mierze podzielam jego frustracje i emocje.
Tu nie chodzi o przysłowiową "dziurę w całym". Po prostu właściciel hurtowni w ramach rozliczania personelu z efektów pracy "przegiął" lub mówiąc inaczej przedobrzył sprawę. Panie z "Anny" koło apteki prawdopodobnie chętnie wymieniłyby spodnie na te o właściwym rozmiarze, ale nie są tym w żaden sposób zainteresowane finansowo, wręcz przeciwnie prawdopodobnie rozliczane są z utargu. Ale przy takim ustawieniu sprawy właściciel sam sobie robi za przeproszeniem w gniazdo, bo musi płacić krawcowej za to, że w jednym z jego sklepów akuratnie są wymagane rozmiary, a w innym nie ma. Skoro taka sytuacja mu odpwiada to jego sprawa, dla mnie jest absurdalna. Starałem się wykazać bezsensowność tej sytuacji.
0 UP 0 DOWN
 
Walenty 



Wiek: 48
Dołączył: 02 Mar 2007

UP 2 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-07-13, 14:22   

Skoro jeden właściciel sklepów, więc i pewnie zaopatrzenie pochodzi z tych samych hurtowni. A skoro tak, to i asortyment podobny lub nawet taki sam we wszystkich sklepach "sieci Anna". Wystarczyłby więc jeden telefon sprzedawczyni do drugiego sklepu i byłoby po problemie.
Problem może być tylko jeden..., a mianowicie taki, że w sklepach sami nie wiedzą co mają na stanie. I chyba dlatego są tacy tani, bo wiedza kosztuje :)
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: hurtownia, quotannaquot


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 27
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu