Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Urzędnicy brzescy i Huczyński
Autor Wiadomość
Borut 


Wiek: 40
Dołączył: 28 Cze 2005

UP 4 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2005-11-16, 11:50   Urzędnicy brzescy i Huczyński

Pozwoliłem dodać sobie taki temat, iż jestem zbulwersowany poczynaniami naszego burmistrza i jego kompanów. Chcę zasiegnąć waszej opini, bo może tylko ja odnosze takie wrażenie. Chodzi mi miedzy innymi o strone urzedu miasta. Wśród wydarzeń nie ma nic pozytywnego dla jego mieszkańców. Wciąż są pokazywane zdjęcia z "obchodów" pana barmistrza. Wciąż jest na jakiś imprezach, wciąż sie wszyscy nawzajem nagradzają, kogo to interesuje, że burmistrz po raz dziesiąty bierze udział w jakiejś tam imprezie czy ponownie kogoś odznacza czy wyróżnia. Ta strona nie jest stroną życiorysu pana burmistrza tylko informatorem dla ludzi!! Chyba, że nie mamy juz o czym pisać bo nic sie nie dzieje. A nie dzieje sie nic bo burmistrz nie ma na nic czasu bo musi w tym tygodniu nagrodzić jeszcze kilku ziomków i koło sie zamyka. Pozatym w dalszym ciągu nie ma porządnej oferty inwestycyjnej na stronie, nie wspominając już o omówieniu gospodarki naszego miasta z prezentacją istniejących firm. Czekam na wasze opinie. Jeśli takie sie pokażą przyżekam, że je wydrukuje i sam dostarcze do tego goscia- bo inaczej nie moge go nazwać, który kieruje tym miastem. Pozdrawiam z nadzieją, że będzie lepiej.
0 UP 0 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2005-11-16, 16:27   

Ja też mam nadzieję że będzie lepiej. Rozmawiałem z Burmistrzem na ten temat ale niestety nie mogę ujawnić treści rozmowy aby nie zapeszać. Wszystko okaże się początkiem nowego roku. I też mam nadzieję że będzie lepiej. POZDRAWIAM
0 UP 0 DOWN
 
YMTqVtX@neostrada.pl


Dołączył: 04 Sie 2005

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2005-11-18, 17:31   Czy będzie lepiej?

Osobiście nie mam nic do samego Burmistrza. Natomiast mam duże pretensje do Jego działania, a raczej do zupełnego braku działań w kierunku poprawy sytuacji miasta. O tym, że wszystko się sypie i wali napisano już wiele stron. i co? I nic. Poprawy żadnej mimo upływu trzech lat tej kadencji. Najlepszym dowodem braku zainteresowania gospodarką miasta jest fakt, choćby braku kompletnego zainteresowania tym Forum. A przecież to Forum jest odzwierciedleniem sytuacji panującej w mieście. Nie spotkałem ani jednej wzmianki na tym Forum, ani jednego wystąpienia Burmistrza, jak i Jego urzędników. To o czym to świadczy, niech każdy sobie sam odpowie. Być może, że aby zatrzeć złę wrażenie, w roku 2006 /wyborczym/ zechce zaimponować przyszłym wyborcom. Jeżeli tak, to zła to polityka skazana na niepowodzenie.

[ Dodano: 2005-11-20, 15:58 ]
Yasiu to bardzo dobrze świadczy o Tobie, że rozmów poufnych nie zdradzasz. Ja jednak z nikim nie rozmawiałem i nie muszę tej tajemnicy trzymać wyłącznie dla siebie. Otóż sobotni dodatek do NTO ujwnił tajemnice pilnie strzeżone przez władze/to właśnie popieram/ a dotyczące prowadzonych rozmów z dwoma inwestorami na temat sprzedaży terenu pod budowę fabryk na lotnisku w Skarbimierzu. Nieoficjalnie mówi się, o potentacie na rynku spożywczym Catbury Wedel /ten którego nie chciało Opole/ oraz grupa firm Siemens - produkcja części elektrotechnicznych. Jeżeli ci inwestorzy nie skończą tak jak ich poprzednicy tylko na rozmowach to byłby to hit, tak dla miasta jak i całego regionu, czego sobie bardzo życzymy. POZDRAWIAM
0 UP 0 DOWN
 
Rich Kramer 


Wiek: 41
Dołączył: 10 Wrz 2005

UP 2 / UP 0



Wysłany: 2005-12-02, 16:01   

http://www.radio.opole.pl...ej_news&id=8908 - wywiad burmistrza w radiu opole, dosc krotki
0 UP 0 DOWN
 
dzika600

Dołączył: 11 Maj 2005

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-05-01, 11:40   

Patrząc na zachowanie Burmistarza przez ostanie trzy lata nietrudno o wnioski , które same sie nasuwają-nic nie zrobił.Ale w ostanim czasie bardzo sie zaangazował...zasponsorował koncert jazzu na Odra... posadził dzrzewka....kostka(np. plac przy ulicy Żeromskiego).......a gdzie był przez ostanie trzy lata...Moim skromnym zdaniem są to typowe chwyty przedwyborcze....W najbliższych wyborach zadaniem wyborcow będzie ocenienie jego dokonań przez pryzmat całej jego kandencji. W sumie mam nadzieję, że nie zostanie wybrany na nastepną kadencje.
0 UP 0 DOWN
 
Devon 


Wiek: 38
Dołączył: 28 Kwi 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-05-01, 11:54   

No niedługo wybory to trzeba się uśmiechnąc do ludzi. Nic nie zrobił tylko siedział jak Car na imieninach. A teraz wybory to trzeba sie pokazać a co ....
0 UP 0 DOWN
 
butters



Dołączył: 30 Kwi 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-05-01, 13:41   

Nie chcę tu nikogo bronić, ale czy przypadkiem nie zmiejszyło się zadłużenie miasta przez ostatnie 3 lata?
0 UP 0 DOWN
 
kwm 



Wiek: 49
Dołączył: 30 Lis 2005

UP 411 / UP 33



Wysłany: 2006-05-01, 16:32   

Zgadza sie, nie mozna burmistrza calkiem skreslac. Zrobil pare waznych rzeczy dla miasta, takich jak np. oddluzenie miasta, ponowne uruchomienie olejani (EWICO), rondo, czy wyzwolenie Brzegu od ECO, budowa hali sportowej, sponsorowanie cukierkow. Jest jeszcze wiele do zrobienia. W sumie nie powstala zadna powazna inwestycja, a to ludzi insteresuje najbardziej. Co zrobil burmistrz zeby pomyslec o rozwoju Brzegu? Jakies miejsca pod rozbudowe mieszkaniowa, jakies tereny pod inwestycje? NICZEGO NIE MA!
Tereny wzdluz ul. Wroclawskiej leza bezpanskie, choc sa uzbrojone od wielu lat.

Nie oszukujmy sie i nie mylmy pojec apropos inewstycji na SKARBIMIERZU. To nie jest CADBURY w Brzegu tylko w Skarbimierzu. Nie bedzie siemensa czy czegokolwiek na lotnisku w Brzegu tylko w Skarbimierzu. Brzeg nie bedzie mial inwestycji dopoki nie zaoferuje odpowiednich terenow pod inwestycje. Dokonac tego mozna w rozny sposob: albo po prostu wziac sie do roboty i zaczac cos kombinowac na terenie miasta ( co jest bardzo trudne w naszej obecnej syt. kiedy jestesmy otoczeni gmina skarbimierz), lub starc sie za wszelka cene porozumiec z wojtem Pulitem w sprawie przylaczenie Skarbimierza i Skarbimierza oseidele do Brzegu i utworzenie z nich dzielnicy Brzegu. To jest jedyna szansa dla miasta. Dlaczego o to nikt nie zabiega?? Niezapominajmy ze Cadbury jest dzieki Pulitowi a nie Huczynskiemu. Prawie we wszystkich artykulach nie ma wzmianek o Brzegu. Jesyt tylko Skarbimierz. Moze postaraliby sie jakos w koncu wziac porzadnie za nasze piekne miasto.
0 UP 0 DOWN
 
dzika600

Dołączył: 11 Maj 2005

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-05-01, 16:57   

Nie mozna mowic ze niemozliwe jest, ze Brzeg sie rozwinie (taka np. Oława rozkwita, wiele miejsc pracy, nie trzeba sie tam zatzymywac wystarczy przejechac przez nia pociagiem)narazie mozemy miec tylko nadzieje na cos lepszego. Byle do wyborow...
0 UP 0 DOWN
 
barmanik 


Wiek: 49
Dołączył: 22 Kwi 2005

UP 1624 / UP 147


Skąd: OB/GSL

Wysłany: 2006-05-01, 17:32   

kvm napisał/a:
Co zrobil burmistrz zeby pomyslec o rozwoju Brzegu? Jakies miejsca pod rozbudowe mieszkaniowa, jakies tereny pod inwestycje? NICZEGO NIE MA!

Brzeg nie bedzie mial inwestycji dopoki nie zaoferuje odpowiednich terenow pod inwestycje. Dokonac tego mozna w rozny sposob: albo po prostu wziac sie do roboty i zaczac cos kombinowac na terenie miasta ( co jest bardzo trudne w naszej obecnej syt. kiedy jestesmy otoczeni gmina skarbimierz), lub starc sie za wszelka cene porozumiec z wojtem Pulitem w sprawie przylaczenie Skarbimierza i Skarbimierza oseidele do Brzegu i utworzenie z nich dzielnicy Brzegu. To jest jedyna szansa dla miasta. Dlaczego o to nikt nie zabiega??

Niezapominajmy ze Cadbury jest dzieki Pulitowi a nie Huczynskiemu. Prawie we wszystkich artykulach nie ma wzmianek o Brzegu. Jesyt tylko Skarbimierz. Moze postaraliby sie jakos w koncu wziac porzadnie za nasze piekne miasto.


Zgadzam się, do powyższego dorzuciłbym jeszcze fakt "uciekania" miejskich firm do strefy ekonomicznej. Wiadomo, w strefach płaci sie niższe podatki. Ja myslę, że juz teraz w firmach myśli się o utworzeniu jakiejś spółki-córki w strefie. Tak dzieje się w w strefach w całej Polsce.
W ten sposób uciekna podatki z miasta do gminy. I burmistrz powienien równiez myslec jak zachęcić firmy do pozostania w Brzegu.
0 UP 0 DOWN
 
kwm 



Wiek: 49
Dołączył: 30 Lis 2005

UP 411 / UP 33



Wysłany: 2006-05-01, 17:32   

2 podstawowe sprawy:

- Olawa lezy w wojewodztwie Dolnoslaskim - rowijajacym sie w niesamowitym tempie, ze stolica ktora jest jednym z najwiekszych osrodkow naukowych, gospodaczych w Polsce. Ze stolica ktora ma najwiekszy wzrost gospodarczy. My jestesmy na drugim Biegunie.

- Olawa nie jest otoczona inna gmina. Jesli popatrzysz sie na mapre naszego powiatu, zabaczysz ze Miasto gmina Brzeg jest otoczone prawie calkowicie gmiana skarbimierz (byla gmina wiejska Brzeg). Po tym jak nasze wspaniale wladze pozwolily sie oddzielic gminie wiejskiej, nie mamy do tych ziemi prawa. Nie sa juz nasze. Nie mamy szans na rozwoj, gdyz jestesmy doslownie zablokowani.

Tez mam nadzieje ze w koncu ktos cos zrobi. Szanse widze w madrze rzadzacych wladzach samorzadowych i wojeowdztwie Dolnoslaskim. Co bedzie zobaczymy. Na razie nic sie nie dzieje w tym kierunku.
0 UP 0 DOWN
 
Brzeski
Brzeski


Dołączył: 05 Wrz 2005

UP 110 / UP 54


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-05-02, 12:17   

kvm napisał/a:
2 podstawowe sprawy:
- Olawa nie jest otoczona inna gmina.


Ależ jest otoczona inną gminą. Gminą Oława. Jest tak samo jak w Brzegu: gmina miasto Oława i gmina wiejska Oława. (No chyba, że przeciągu ostatnich kilku lat coś się zmieniło.)
0 UP 0 DOWN
 
Radek W. 



Wiek: 49
Dołączył: 21 Wrz 2005

UP 5 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-05-02, 15:49   

Ja tam mam żal do mojego miasta o zupełnie coś innego, o to że przespało rok 2003 i 2004 kiedy trzeba było juz pracowac nad projektami unijnymi do ZPORR-u na ten przykład. A fakty są takie że miasto ten czas PRZESPAŁO, teraz walczymy o dogrywkę.

Ze zabrakło skuteczności żeby wywalczyc odpowiednie zapisy w strategiach, ale wtedy kiedy były na etapie opracowywania, a nie w momencie kiedy były ogłaszane.
Ze z tego co sie oreintuję w nowym Regionalnym Planie Oprecyjnym dla funduszy z UE na lata 2007-2013 znowu będziemy walczyć z innymi miastami opolszczyzny o ogryzki.

W dolnosląskim gimny projekty składały juz kwietniu 2004 roku, co oznacza że pracowały nad nimi juz jesienią 2003 roku! I tutaj nie ma do rzeczy nic geografia, administracja (że to gimny dolnośląskie) po prostu ludzie mieli w szufladach prwdopodobnie gotowe projekty. Czego nie przepchnięto w Phare czy ISPA, szło natychmiast po przeróbkach wniosków do ZPORR-u

I takiego startegicznego działania jak mi się wydaje w naszym mieście zbrakło. A ściślej brakuje od lat jakichś 8 - 10.

Może sie odmieni.
0 UP 0 DOWN
 
kwm 



Wiek: 49
Dołączył: 30 Lis 2005

UP 411 / UP 33



Wysłany: 2006-05-02, 15:56   

Brzeski napisał/a:
Ależ jest otoczona inną gminą. Gminą Oława. Jest tak samo jak w Brzegu: gmina miasto Oława i gmina wiejska Oława. (No chyba, że przeciągu ostatnich kilku lat coś się zmieniło.)


No tak, ale my stracilismy nasza gmine wiejska. Brzeg nie ma juz gminy wiejskiej. Zamiast niej powolano do zycia gmine Skarbimierz i tym samym odcielismy sobie droge rozwoju przestrzennego.

Co do zaprzepaszczonych szans to Radek W. ma racje. Tylko tyle ze te przyklady to kropla w morzu. Nie wiem z czego to wynikalo: z niewiedzy? z lenistwa? a moze nikt nie proponowal niczego w zamian ( jedyne co proponowano w zamian to dobro miasta, a kogo to tam obchodzi). ehhh
0 UP 0 DOWN
 
Radek W. 



Wiek: 49
Dołączył: 21 Wrz 2005

UP 5 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-05-29, 15:51   

między nami kobietami - do ZPORR-u i innych porgramów operacyjnych moga startowac także organizacje pozarządowe, także przesapnie ZPORR-u swiadczy także o sektorze pozarządowym w nasyzm miescie czyli o nas samych o obywatelach. Bo gdyby były islne ngo'sy a Organizacji Pozytku Publicznego były by nie sztuk - 2 ale 22 to można by było nawet stworzyc odpowiednie porozumienie formalne miedzy nimi na rzecz jakiegos wspólnego celu, chociażby rewitalizacji kepy młyńskiej czy Gimnazjum Piatsowskiego a tak to kto i z kim miałby takie porozumienie zawierać. Pozarządówka uboga jest ilościowo a jak ilościowo to i finansowo.

Ale to jest także szansa dla ludiz tworzących to forum, dla nas --- może z takich akcji jak czyszczenie Parku Wolności wyewoluują jakies stowarzyszenia i zmaiast narzekac na Ratusz (ktokolwiek będzie nim rządził) po prostu skryzkniemy sie za rok czy półtora i sami napiszemy projekt do RPO?
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: brzescy, huczynski, urzednicy


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 34
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu