Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: alferx
2007-03-17, 18:50
kto się bawi w czarno-białe?
Autor Wiadomość
slawq 



Wiek: 45
Dołączył: 01 Wrz 2006

UP 37 / UP 6


Skąd: Skarbimierz

Wysłany: 2007-06-09, 09:12   

piękne woyteg :)


Ja też przeglądnąłem stare zbiory, znalazłem parę sztuk w B&W.

- wycieczka do ZOO w Opolu





- Skorogoszcz - Odra nie mieści się w korycie...



A teraz prywatne - mój mały rozrabiaka







a tu musiałem coś wyciągnąc do koloru :)

Ostatnio zmieniony przez slawq 2007-06-09, 12:18, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
LiscLisc 



Wiek: 31
Dołączył: 12 Mar 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-06-09, 11:25   

Moja babcia pracowała u fotografa i robiła retusz zdjęć czarno-białych. Nie na kompie!!
0 UP 0 DOWN
 
woyteg 
Glupota nie boli



Wiek: 49
Dołączył: 08 Sty 2006

UP 0 / UP 1


Skąd: Wies kolo Ciupago

Wysłany: 2007-06-09, 17:08   

...dzisiaj "darkroom" zamienilismy w codziennej pracy na "lightroom". Jednak smrod i magia ciemni pozostaje nie pobita.
0 UP 0 DOWN
 
A.Mason 


Wiek: 109
Dołączył: 05 Lip 2007

UP 138 / UP 71


Skąd: skądinąd

Wysłany: 2007-08-31, 20:50   

Rzadko robie czarno-biale fotki, czesciej sepia lub cos posredniego. Kilka wybranych:


1. Najlepsze imho zdjecie, jakie dotad wykonalem:


2. Magdalena Kozak (pisarka):


3. Glowy Krakowa


4. Noc przy operze:
0 UP 0 DOWN
 
Pan_Pasztet 



Wiek: 36
Dołączył: 10 Maj 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg :)

Wysłany: 2007-08-31, 21:12   

1 zdjęcie baardzo mi się podoba :) i nie oceniam ze względu technicznego czy cos ale duchowego ;)
0 UP 0 DOWN
 
verbeina 



Zaproszone osoby: 5
Wiek: 34
Dołączyła: 03 Kwi 2007

UP 13 / UP 3


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-09-01, 15:50   

A mi sie podoba 1 i 3 fotka....śliczne zdjęcia :D
0 UP 0 DOWN
 
woyteg 
Glupota nie boli



Wiek: 49
Dołączył: 08 Sty 2006

UP 0 / UP 1


Skąd: Wies kolo Ciupago

Wysłany: 2007-09-03, 20:53   

Skoro temat zrobil sie taki troche ala "pokaz swoje czarno biale" to cos wrzuce. Przegladalem swoje archiwum i jakos mnie to zdjecie zmusilo, zeby je zrobic w "szarosciach". Kilka warstw pozniej wyszlo jak widac. Pozdrawiam.



...jeszcze jedno mi sie dzisiaj zrobilo na czarno biale. Jakis taki mam dzien na dualtony czy tez bichromie :-)

Ostatnio zmieniony przez woyteg 2007-09-04, 00:05, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
woyteg 
Glupota nie boli



Wiek: 49
Dołączył: 08 Sty 2006

UP 0 / UP 1


Skąd: Wies kolo Ciupago

Wysłany: 2007-09-05, 09:21   

Cisza jakas sie zrobila w tych czarno-bialych, to dorzuce jeszcze jedno, ktore to wlasnie "ratowalem" sobie dzisiaj z nudow.

Oryginal--

Nie ostre, ruszone, wogole do pupy

A tutaj mala odnowa biologiczna--


Pozdrawiam.
0 UP 0 DOWN
 
A.Mason 


Wiek: 109
Dołączył: 05 Lip 2007

UP 138 / UP 71


Skąd: skądinąd

Wysłany: 2007-09-08, 14:31   

woyteg napisał/a:
Cisza jakas sie zrobila w tych czarno-bialych, to dorzuce jeszcze jedno, ktore to wlasnie "ratowalem" sobie dzisiaj z nudow.

Przepraszam, dawno nie zagladalem w watek.

Jedyne czego bym sie przyczepil, ale to kwestia gustu, to tego, ze blondynka na fotce z wczesniejszego posta wyglada tak, jakby ze smietnika wyciagnela swoj stroj, a wrazenie wzmagaja "maziaje" probujace ukryc tlo? :-/

Ale i tak jestem pelen podziwu dla Woytega, co zawodowiec, to zawodowiec :-O
Nie lubie takich ludzi, bo wpedzaja mnie w kompleksy, a 90% ich zdjec mozna skomentowac jedynie ochami, albo achami ;-D
Ostatnio zmieniony przez A.Mason 2007-09-08, 14:33, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
woyteg 
Glupota nie boli



Wiek: 49
Dołączył: 08 Sty 2006

UP 0 / UP 1


Skąd: Wies kolo Ciupago

  Wysłany: 2007-09-08, 17:38   

A.Mason napisał/a:

Jedyne czego bym sie przyczepil, ale to kwestia gustu, to tego, ze blondynka na fotce z wczesniejszego posta wyglada tak, jakby ze smietnika wyciagnela swoj stroj, a wrazenie wzmagaja "maziaje" probujace ukryc tlo? :- /


No to co ja poradze, ze taka moda? A te "maziaje" to nie probuja ukryc tla, tylko to jest tlo. O ile dobrze pamietam to byla szyba wystawowa sklepu Apple'a.

No i rzeczywiscie, fotografia jest moim zawodem, ale ja nie fotografuje zeby zyc, tylko zyje zeby fotografowac, wiec wole jak nazywa sie mnie pasjoinatem :mrgreen:

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez woyteg 2007-09-08, 17:39, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
A.Mason 


Wiek: 109
Dołączył: 05 Lip 2007

UP 138 / UP 71


Skąd: skądinąd

Wysłany: 2007-09-08, 18:37   

woyteg napisał/a:
No to co ja poradze, ze taka moda?

Nie patrz, nie fotografuj tego, ignoruj ;-D

woyteg napisał/a:
A te "maziaje" to nie probuja ukryc tla, tylko to jest tlo. O ile dobrze pamietam to byla szyba wystawowa sklepu Apple'a.

Aaa, faktycznie! Kazdy, kto by chcial cos tam ukryc usunalby ten kawalek napisu :-)

woyteg napisał/a:
No i rzeczywiscie, fotografia jest moim zawodem, ale ja nie fotografuje zeby zyc, tylko zyje zeby fotografowac, wiec wole jak nazywa sie mnie pasjoinatem :mrgreen:

Choc pod pojeciem zawodowiec mialem na mysli profesjonalista, bardzo dobrze wykonujacy swoja robote, ale niech Ci bedzie :-)
0 UP 0 DOWN
 
woyteg 
Glupota nie boli



Wiek: 49
Dołączył: 08 Sty 2006

UP 0 / UP 1


Skąd: Wies kolo Ciupago

Wysłany: 2007-09-08, 18:38   

A.Mason napisał/a:

Nie patrz, nie fotografuj tego, ignoruj ;-D


Kiedy to zlecenie bylo :-)
0 UP 0 DOWN
 
lukstapol 
Forum łączy ludzi....



Wiek: 39
Dołączył: 08 Wrz 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-09-11, 18:14   

Zdjęcia w B&W mają swój nie zaprzeczalny urok jest w nich coś takiego że kolorowe zdjęcie nawet najabrdziej przepełnione barwani nie odda tego co potrafi oddac zdjęcie właśnie w takim kolorze biało - czarnym. Może to tez zprzez fakt że wiele zdjęć historycznych, czy nawet wcześniejszych do lat 70 było robione własnie w tej technice. A w tym ukryta jest historia.
0 UP 0 DOWN
 
A.Mason 


Wiek: 109
Dołączył: 05 Lip 2007

UP 138 / UP 71


Skąd: skądinąd

Wysłany: 2007-09-12, 01:10   

lukstapol napisał/a:
Zdjęcia w B&W mają swój nie zaprzeczalny urok jest w nich coś takiego że kolorowe zdjęcie nawet najabrdziej przepełnione barwani nie odda tego co potrafi oddac zdjęcie właśnie w takim kolorze biało - czarnym. Może to tez zprzez fakt że wiele zdjęć historycznych, czy nawet wcześniejszych do lat 70 było robione własnie w tej technice. A w tym ukryta jest historia.

Nie do konca zgodze sie z powyzszym.

Wzialem jedno swoje zdjecie, ktore akurat mi wpadlo w oko (jest na nim EuGeniusz Dębski):


Po konwersji (szybkiej i pewnie niedopracowanej, ale znosnej) do czarnej bieli wyszlo cos takiego:


Mozna nawet zabawic sie w grafika:


Moim zdaniem pierwsza wersja jest najlepsza, nawet pomimo tego, ze w wersji drugiej lekko podbity kontrast i usuniecie kolorow nadaly nieco dramatyzmu zdjeciu.

Przegladam kilka forumow o fotografii i czesto zdarzaja sie kolorowe zdjecia, ktore ktos konwertuje do cz-b i wychodza one o dwie klasy wyzsze. Bywa tez w odwrotna strone, autorzy czasem wrzucaja fotke cz-b i pierwsze posty brzmia "chcialbym to zobaczyc w oryginale/kolorze".
Sa wybitne zdjecia kolorowe, i sa wybitne czarno-biale. Wszystko zalezy od zdjecia - co i jak sfotografujemy.
Nie ma wiec co bic poklonow dla cz-b, bo jest to technika rownowazna do kolorowej.

Zadne czarno-biale zdjecie nie odda piekna niebieskich oczu ;-)
Ostatnio zmieniony przez A.Mason 2007-09-12, 01:35, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
woyteg 
Glupota nie boli



Wiek: 49
Dołączył: 08 Sty 2006

UP 0 / UP 1


Skąd: Wies kolo Ciupago

Wysłany: 2007-09-12, 05:38   

Chcialem dorzucic dwa grosze na temat konwertowania zdjec z oryginalnych cyfrowych negatywow na czarno biale. Wielu osobom zdaje sie, ze konwersja do czarno bialego zdjecia to poprostu usuniecie kolorow, desaturacja. Nic bardziej blednego. Ci z Was, ktorzy pracowali na czarno bialych filmach (i jeszcze moze w ciemni) wiedza, ze do osiagniecia odpowiedniego efektu nie wystarcza film BW i aparat. Lata praktyki i lektury sprawily, ze wiedzialem jaki film, jaki filtr, jaki sposob naswietlania i do tego jaki proces wywolywania przyniesie mi zadany efekt. Do jednych rzeczy nadawaly sie tylko Ilfordy do innych Kodaki (tu: T-Maxa zawsze dazylem swego rodzaju sympatia). Nie mozna tu rowniez zapomniec o kwestii doboru papieru.
Wracajac jednak do czarno bialych cyfrowych zdjec. Nie ma jedego lekarstwa na ich tworzenie. Sam uzywam conajmniej kilkunastu sposobow i zaden z nich nie jest mechanicznie powtarzanym procesem. Jezeli macie na to ochote, chetnie podziele sie z Wami swoim doswiadczeniem i przedstawie kilka prostrzych typow konwersji. Pozdrawiam.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: bawi, czarnobiale, kto, sie


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 35
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu