Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Jazda po pijanemu - słaby wymiar kary
Autor Wiadomość
HS-R 



Wiek: 41
Dołączyła: 10 Wrz 2006

UP 63 / UP 6


Skąd: Kraina Marzeń

Wysłany: 2008-06-07, 13:27   Jazda po pijanemu - słaby wymiar kary

http://wiadomosci.onet.pl/1764538,11,item.html

Czy nie sądzicie, że po 6 razach jazdy w stanie nietrzeźwości klient nie powinien już otrzymać więcej prawka?
Może jestem zbyt surowa, ale to tacy kierowcy najczęściej powodują groźne wypadki.
0 UP 0 DOWN
 
Emill 
Neutral Good



Wiek: 40
Dołączył: 13 Maj 2006

UP 196 / UP 148


Skąd: Stąd

Wysłany: 2008-06-08, 00:18   

heh, 6 razy złapany po pijaku... ciekawe za którym razem kogoś w końcu zabije...

HS-R napisał/a:
Czy nie sądzicie, że po 6 razach jazdy w stanie nietrzeźwości klient nie powinien już otrzymać więcej prawka?

ja bym był nawet, aby np po 3 razie odbierano prawko dożywotnio, lub na okres powiedzmy 25 lat bez możliwości odwołania się...
gdyby kilkadziesiąt-kilkaset pierwszych kierowców straciło prawko, może przemówiło by to do reszty... swoją drogą, ostatni pomysł odbierania pojazdów nietrzeźwym kierowcom też nie jest imo taki zły - tylko u nas jest tak jak zawsze: dużo gadania, zero akcji..
Ostatnio zmieniony przez Emill 2008-06-08, 00:21, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Pandzik 
Nic na siłę,wszystko młotkiem!



Zaproszone osoby: 1
Wiek: 36
Dołączył: 06 Lut 2008

UP 3 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-06-08, 04:07   

Żadne kary nie zmienią tego jak niektórzy myślą, zawsze znajdzie sie ktoś kto będzie liczył na szczęście, "może złapią a może nie... a może wcale nie będzie policji po drodze... a to tylko kawałek drogi... przecież jestem dobrym kierowcą... wypiłem tylko 2 piwa i czuje się trzeźwy... itd". Uważam, że przynajmniej 50% kierowców chociaż ten jeden raz pojechało wmawiając sobie coś podobnego, niekoniecznie po alkoholu.

Ja też nie jestem święty (do niczego się nie przyznam :P ) i nikt mi nie wmówi, że nie przekraczał prędkości, nie jechał bez pasów, przynajmniej raz np. wypił piwo oglądając mecz a później przeparkował samochód pod domem, wsiadł za kierownicę niewyspany czy prowadził kilka godzin bez przerw lub za młodu jeździł Rometem bez karty motorowerowej czy coś innego w tym stylu.

Kary karami 3 lata to mało? Wystarczy pomyśleć "jakbym miał/a odsiedzieć tyle na czterech literach", a następnie przeliczyć ile to dni i ile to godzin... Spróbuj się nudzić przez 1 godzinę dodając do tego powiedzmy strach, samotność, wielkiego włochatego i obrzydliwego współlokatora albo nawet kilku, 4 szare ściany i jakieś tam stare wyro ze śmierdzącym kocem. Mi się takie coś nie podoba i już kilka dni więzienia byłoby szokujące :cry:
Jeszcze by brakowało żeby za prowadzenie po spożyciu było surowiej karane niż większe przestępstwa, to by było wręcz śmieszne. Owszem kara powinna być ale bez przesady, a że koleś już 6 raz został złapany to sobie nabrechtał i lepiej wymyślić jak zapobiegać czemuś takiemu, a nie brać ludzi na strach. Można zamontować w aucie alkomat i warcaby żeby kierowca się nie nudził czekając aż alkohol wyparuje :mrgreen:
pogra - dmuchnie, ja dalej za dużo to jeszcze pogra i jeszcze raz dmuchnie w alkomat
0 UP 0 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2008-06-08, 04:08   

Emill napisał/a:
ostatni pomysł odbierania pojazdów nietrzeźwym kierowcom też nie jest imo taki zły - tylko u nas jest tak jak zawsze: dużo gadania, zero akcji..


W Polsce każdy zacznie się zastanawiać co z tym pojazdem się stało. Pojazd ten powinien być zlicytowany na potrzeby ofiar wypadków spowodowanych przez pijanych kierowców.


Nie siadam za kółkiem po alkoholu, to się powinno propagować i reklamować!
0 UP 0 DOWN
 
warlike 


Zaproszone osoby: 4
Wiek: 42
Dołączył: 23 Kwi 2005

UP 12 / UP 2



Wysłany: 2008-06-08, 10:12   

yasiu napisał/a:
Nie siadam za kółkiem po alkoholu, to się powinno propagować i
reklamować!


zdaje się coś takiego jest teraz na butelkach i puszkach z piwem..........
0 UP 0 DOWN
 
Emill 
Neutral Good



Wiek: 40
Dołączył: 13 Maj 2006

UP 196 / UP 148


Skąd: Stąd

Wysłany: 2008-06-08, 11:18   

yasiu napisał/a:
Pojazd ten powinien być zlicytowany na potrzeby ofiar wypadków spowodowanych przez pijanych kierowców.

dokładnie.. domy dziecka, czy inne fundacje też na pewno by się ucieszyły...

propagowanie i reklamowanie jest ok, ale po prostu niektórzy muszą poczuć nad sobą bat, aby się do pewnych zasad dostosować...
0 UP 0 DOWN
 
Necia 
*zakręcony pechowiec*



Zaproszone osoby: 2
Wiek: 34
Dołączyła: 18 Kwi 2006

UP 24 / UP 8


Skąd: LA

Wysłany: 2008-06-08, 20:43   

warlike napisał/a:
zdaje się coś takiego jest teraz na butelkach i puszkach z piwem..........
\

to jest jak z "palenie zabija" na papierosach, każdy wie i dalej pali...
0 UP 0 DOWN
 
HS-R 



Wiek: 41
Dołączyła: 10 Wrz 2006

UP 63 / UP 6


Skąd: Kraina Marzeń

Wysłany: 2008-06-08, 21:37   

Jak dla mnie jest to po prostu jakieś niedopatrzenie ze strony prawa, że taka sytuacja ma w ogóle miejsce. Facet powinien dawno się na nogi przerzucić.
Może jestem za bardzo rygorystyczna, ale skoro ja nigdy nie wsiadam za kierownicę pod wpływem alkoholu bo wiem czym to grozi to inni też mogą odmówić picia jak kierują. Sama mam w bliskim otoczeniu osobę, która dwa razy już straciła prawko i cieszę się niezmiernie, że nie zdaje kolejny raz egzaminu...
Dla mnie pijani to największe zagrożenie na drodze i nikt mi nie powie, że powinny być dla nich słabe kary, dlatego, że dzisiaj po pijanemu ktoś dojedzie do domu i nikt się nie dowie jakim cudem dojechał, ale jutro zabije dziecko przechodzące prawidłowo przez pasy i nawet za bardzo nie będzie wiedział co się stało. Dlatego też uważam, że już po pierwszej wpadce powinno się odbierać prawko już na zawsze i tyle.
0 UP 0 DOWN
 
Sandach 

Wiek: 39
Dołączył: 11 Cze 2008

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2008-06-11, 18:20   

Ja bym zabierał po pierwszym razie, na pięć lat, po drugim na dziesięć, po trzecim dożywotnio i żeby nie oddawali uprawnień automatycznie tylko dopiero po kursie i egzaminach.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: jazda, kary, pijanemu, po, slaby, wymiar


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 27
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu