Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziura na drodze? Powalone drzewo? Sąsiad który pali opony w domowym piecu?
Napisz do nas na adres forumbrzeg@forumbrzeg.pl a zajmiemy się każdą sprawą.
500 tys. zl dla Romów!
Autor Wiadomość
ad hoc 

Wiek: 44
Dołączył: 26 Sty 2008

UP 5 / UP 2



Wysłany: 2008-04-06, 00:12   

Devon napisał/a:
wyciąg do nich rękę


No fakt Devon, podręczniki do edukacji to bardziej Tobię będą potrzebne (bez urazy).



Devon napisał/a:
widać ze kozakować potrafisz przez internet, żenujący to ty jesteś.

I nie wyjeżdżaj mi tu z przepisami, bo wiem co można a co NIE



Chłopczyku, a kim Ty jestes? Jakimś kretem w masece czy co? Co Ty niby wiesz, bo jak śledze Twoje wypowiedzi to mam wrażenie, że jedyne co wiesz to jak sklecić zdania, które są zaprzeczniem logiki i sensu.

Chłopie temat poważny a Ty jakąś kozacką dziecinade robisz.. to nie jest pole to paintballa czy asg tylko płaszczyzna, na której wymienia się zdania i próbuje się liczyć ze zdaniem innych, a przynajmniej takie mam wrażenie.



KOKSU napisał/a:

Zawsze chcą kase jak im dasz normalną bułke to wywalą do śmietnika bo woli sobie klej "buchać"... omijać z daleka i jak devon powiedział "Nie warto ręki wyciągać"


Ile Ty masz lat. A fakt, 15 to nie dziwie się, że jeszcze nie rozumiesz znaczenia słowa edukacja.

---

Oczywiście jak słusznie zauważył bekamsobie, kontrola powinna być..żeby nie mieli odczucia, ze tak po prostu się im daje. Ok. pomóżmy, dajmy rękę...ale oczekujmy też..tak to działa.


bekamsobie napisał/a:
I jeszcze jedno, skoro tak ciężko jest u nas znaleźć pracę będąc Romem, to proponowałbym za te 80tys. zł stworzyć miejsca pracy dla tych biednych ludzi, którzy tak bardzo chcą pracować, jednak nie mają takiej możliwości. Albo w formie dodatku dla pracodawców, w zamian za zatrudnienie Roma. Wtedy mieli by możliwość pokazania, że są pełnowartościowymi członkami naszego społeczeństwa co mogłoby ułatwić ich zatrudnianie na normalnych już warunkach w przyszłości.



Tak, masz poniekąd racje, ale myślę, że pomoc jest raczej celowaniem w działania, które przyniosą rezultat na większą skale. Edukajca młodych. Pokażmy im jak żyć w naszym społeczeństwie, a wartości które zdobędą przeniosą dalej...i to będzie miało wydźwięk na kwestie pracy..bez konieczności jakiegoś szczególnego tworzenia im miejsc pracy
0 UP 0 DOWN
 
Devon 


Wiek: 38
Dołączył: 28 Kwi 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-04-06, 10:36   

kolejny kozak jak wyżej

a tu więcej na NTO.pl http://www.nto.pl/apps/pb...EGION/298264547
0 UP 0 DOWN
 
Latarnik 



Zaproszone osoby: 2
Wiek: 32
Dołączył: 11 Lis 2006

UP 1 / UP 0



Wysłany: 2008-04-06, 10:45   

Cytat:
Bezrobotnym Romom, którzy nie płacili czynszu, zaproponowaliśmy prace typu koszenie trawy, sprzątanie papierków czy pomoc w remontach mieszkań komunalnych.


Sprzątanie papierków :shock: :shock: czyli co bo nie rozumiem
0 UP 0 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2008-04-06, 10:48   

NTO napisał/a:
Urząd Miasta w Brzegu za 70 tysięcy wyremontuje trzy mieszkania.


Jakoś nie podoba mi kwota jaką przeznaczono na remont zaniedbanych mieszkań. Po 23 tysiące na jedno mieszkanie. Za takie pieniądze nie robi się remontu mieszkania a kompletne wyposażenie. A co z ludźmi którzy ciężko pracują i mają bardziej zniszczone mieszkania? Oni pracują więc nie dostaną. Mam wrażenie że w Polsce trzeba być nierobem i tylko narzekać i wtedy dostaniemy.


Kto jest odpowiedzialny za wydawanie decyzji o przyznawanie środków na remont? Pewnie środki otrzymają ci co całe życie najmniej dbali o swoje.
0 UP 0 DOWN
 
Devon 


Wiek: 38
Dołączył: 28 Kwi 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-04-06, 10:49   

KOKSU napisał/a:
Sprzątanie papierków :shock: :shock: czyli co bo nie rozumiem


Najlepiej dać im do roboty najlżejszą pracę, aby sobie rąk nie pobrudzili.

yasiu napisał/a:
Mam wrażenie że w Polsce trzeba być nierobem i tylko narzekać i wtedy dostaniemy.


Tylko jak będziemy nierobami to nie dostaniemy tyle co romowie.

A wystarczy poszukać pracy, sprzedawać dywany cokolwiek i wyjdzie się na prostą. A oni widoczniej nie chcą.
Ostatnio zmieniony przez Devon 2008-04-06, 10:52, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Silke 
wodniczek szuwarek :D



Wiek: 37
Dołączyła: 28 Kwi 2007

UP 2 / UP 0



Wysłany: 2008-04-06, 10:49   

Devon napisał/a:
kolejny kozak jak wyżej

a tu więcej na NTO.pl http://www.nto.pl/apps/pb...EGION/298264547


Według mnie mądry człowiek.

Jak można wyczytać dobrze na stronce, której link podałeś Devon nikt nie dostanie pieniędzy do ręki. Co sama osobiście też pochwalam. W końcu dobry sposób pomocy :)

Devon a Ty pracujesz w kamieniołomach, tak? :-P Nie bądź złośliwy, proszę Cię :)
Ostatnio zmieniony przez Silke 2008-04-06, 10:51, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
R002 



Wiek: 44
Dołączył: 29 Mar 2008

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2008-04-06, 11:05   

Natasha napisał/a:
Według mnie mądry człowiek.


Według mnie kozak, bo nie potrafił się powstrzymać przed dołowanie czy też obraża użytkownika na forum. Patrząc na wiek użytkownika dał się sprowokować.
Ostatnio zmieniony przez R002 2008-04-06, 11:07, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Silke 
wodniczek szuwarek :D



Wiek: 37
Dołączyła: 28 Kwi 2007

UP 2 / UP 0



Wysłany: 2008-04-06, 11:07   

yasiu napisał/a:
NTO napisał/a:
Urząd Miasta w Brzegu za 70 tysięcy wyremontuje trzy mieszkania.


Jakoś nie podoba mi kwota jaką przeznaczono na remont zaniedbanych mieszkań. Po 23 tysiące na jedno mieszkanie. Za takie pieniądze nie robi się remontu mieszkania a kompletne wyposażenie. A co z ludźmi którzy ciężko pracują i mają bardziej zniszczone mieszkania? Oni pracują więc nie dostaną. Mam wrażenie że w Polsce trzeba być nierobem i tylko narzekać i wtedy dostaniemy.


Kto jest odpowiedzialny za wydawanie decyzji o przyznawanie środków na remont? Pewnie środki otrzymają ci co całe życie najmniej dbali o swoje.


Co do rzekomego kozaczenia czy też nie to już off topic ale każdy ma prawo do swoich osobistych sądów, nie wnikam :)

yasiu, jesteś tu głową tego forum a brakuje Ci szerokich horyzontów, niedobrze.

Cały czas powraca temat biednych Polaków, którym państwo nie pomaga a oni wcale ale to wcale nie zasłużyli sobie na taki los. Ludzie czy Wy oczu nie macie? Nie chodzi mi o to, żeby nie pomagać ludziom, ale zauważcie ile jest takich rodzin nawet w Brzegu, gdzie rodzice biorą pieniądze z socjalnego i później:
a) idą przepić
b) idą kupić sobie ciuchy a dzieci chodzą ciągle w tym samym

i jest oczywiście część ludzi, którzy wykorzystują pomoc jak się da dla dobra swojego i dzieci i starają się stworzyć im ciepły dom.

Pieniądze już zostały przeznaczone i miejmy nadzieję, że zostaną one wykorzystane w dobry sposób. :)
Ostatnio zmieniony przez Silke 2008-04-06, 11:09, w całości zmieniany 3 razy  
0 UP 0 DOWN
 
R002 



Wiek: 44
Dołączył: 29 Mar 2008

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2008-04-06, 11:12   

Wydaje mi się, że lepiej by było kupić ubrania, sprzęt gospodarstwa domowego i wręczyć to najbardziej potrzebującym ludziom polakom jak i cyganom to też ludzie, ale nie potrafią w dalszym ciągu zaakceptować środowiska, w jakim się znajdują.
0 UP 0 DOWN
 
Silke 
wodniczek szuwarek :D



Wiek: 37
Dołączyła: 28 Kwi 2007

UP 2 / UP 0



Wysłany: 2008-04-06, 11:19   

R002 napisał/a:
Wydaje mi się, że lepiej by było kupić ubrania, sprzęt gospodarstwa domowego i wręczyć to najbardziej potrzebującym ludziom polakom jak i cyganom to też ludzie, ale nie potrafią w dalszym ciągu zaakceptować środowiska, w jakim się znajdują.


Może właśnie dlatego chcą im pomóc pod względem edukacji także? Żeby mieli możliwość włączenie się do społeczeństwa, możliwość wyboru a nie tylko to, co oferują im rodzice, mam na myśli młodych Romów. Oni nie żyją z nami tylko obok nas a większość z nas ma ochotę ich powybijać...
Ostatnio zmieniony przez Silke 2008-04-06, 11:20, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
zahrah 
North Starr.



Wiek: 36
Dołączyła: 21 Cze 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: bg

Wysłany: 2008-04-06, 11:20   

Kolejny beznadziejny pomysł, bo bez żadnych funduszy dobrze sobie radzą i żyją lepiej niż nie jedna polska rodzina. W innych krajach (bardziej cywilizowanych) władza skupia się przede wszystkim na swoich obywatelach, a w następnej kolejności na mniejszościach narodowych...u nas jak zwykle jest na odwrót :shock:
Natasha napisał/a:
Cały czas powraca temat biednych Polaków, którym państwo nie pomaga a oni wcale ale to wcale nie zasłużyli sobie na taki los. Ludzie czy Wy oczu nie macie? Nie chodzi mi o to, żeby nie pomagać ludziom, ale zauważcie ile jest takich rodzin nawet w Brzegu, gdzie rodzice biorą pieniądze z socjalnego i później:
a) idą przepić
b) idą kupić sobie ciuchy a dzieci chodzą ciągle w tym samym

Nie masz prawa oceniać wszystkich jedną miarą, więc lepiej powstrzymaj się zanim coś powiesz. Zastanów się ile jest takich rodzin, które nawet nie myślą o ciuchach i piciu tylko wyliczają jak podzielić kasę żeby było chociaż na chleb i cukier :x
0 UP 0 DOWN
 
Silke 
wodniczek szuwarek :D



Wiek: 37
Dołączyła: 28 Kwi 2007

UP 2 / UP 0



Wysłany: 2008-04-06, 11:21   

zahrah napisał/a:
Kolejny beznadziejny pomysł, bo bez żadnych funduszy dobrze sobie radzą i żyją lepiej niż nie jedna polska rodzina. W innych krajach (bardziej cywilizowanych) władza skupia się przede wszystkim na swoich obywatelach, a w następnej kolejności na mniejszościach narodowych...u nas jak zwykle jest na odwrót :shock:
Natasha napisał/a:
Cały czas powraca temat biednych Polaków, którym państwo nie pomaga a oni wcale ale to wcale nie zasłużyli sobie na taki los. Ludzie czy Wy oczu nie macie? Nie chodzi mi o to, żeby nie pomagać ludziom, ale zauważcie ile jest takich rodzin nawet w Brzegu, gdzie rodzice biorą pieniądze z socjalnego i później:
a) idą przepić
b) idą kupić sobie ciuchy a dzieci chodzą ciągle w tym samym

Nie masz prawa oceniać wszystkich jedną miarą, więc lepiej powstrzymaj się zanim coś powiesz. Zastanów się ile jest takich rodzin, które nawet nie myślą o ciuchach i piciu tylko wyliczają jak podzielić kasę żeby było chociaż na chleb i cukier :x


Nie wiem czy doczytałaś do końca? Napisałam, że są różne typy ludzi a nie podałam proporcji ich występowania w społeczeństwie.

Bo o tym zdaniu zapomniałaś:

i jest oczywiście część ludzi, którzy wykorzystują pomoc jak się da dla dobra swojego i dzieci i starają się stworzyć im ciepły dom. :!:
Ostatnio zmieniony przez Silke 2008-04-06, 11:23, w całości zmieniany 3 razy  
0 UP 0 DOWN
 
zahrah 
North Starr.



Wiek: 36
Dołączyła: 21 Cze 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: bg

Wysłany: 2008-04-06, 11:31   

Natasha napisał/a:
i jest oczywiście część ludzi, którzy wykorzystują pomoc jak się da dla dobra swojego i dzieci i starają się stworzyć im ciepły dom
no i co z tego że chcą skoro nikt im nie daję szansy :!: Ty uważasz że wszystko jest wporządku, że dają kasę romom a nie takim rodzinom :shock:
Cytat:
Nie wiem czy doczytałaś do końca? Napisałam, że są różne typy ludzi a nie podałam proporcji ich występowania w społeczeństwie.
Ok, w każdym społeczeństwie są różne typy postępowań, ale nie musisz od razu wyliczać kto na co wydaje kase :?
0 UP 0 DOWN
 
Silke 
wodniczek szuwarek :D



Wiek: 37
Dołączyła: 28 Kwi 2007

UP 2 / UP 0



Wysłany: 2008-04-06, 11:41   

zahrah napisał/a:
Natasha napisał/a:
i jest oczywiście część ludzi, którzy wykorzystują pomoc jak się da dla dobra swojego i dzieci i starają się stworzyć im ciepły dom
no i co z tego że chcą skoro nikt im nie daję szansy :!: Ty uważasz że wszystko jest wporządku, że dają kasę romom a nie takim rodzinom :shock:
Cytat:
Nie wiem czy doczytałaś do końca? Napisałam, że są różne typy ludzi a nie podałam proporcji ich występowania w społeczeństwie.
Ok, w każdym społeczeństwie są różne typy postępowań, ale nie musisz od razu wyliczać kto na co wydaje kase :?


Wcale tak nie uważam, że tak jest dobrze. Wcześniej napisałam, że powinni takie akcje robić także dla Polaków. Przeczytaj cały temat proszę i nie oceniaj mnie po wycągniętym z kontekstu zdaniu, proszę.

Napisałam o tym, na co niektórzy biedni Polacy wydają pieniądze, żeby pokazać że nie wszyscy są tak święci jak próbują pokazać niektórzy forumowicze. Żeby nie pakowali wszystkich Romów do jednego worka z napisem "źli i brudasy". Wszędzie są ludzie źli i dobrzy i nie zależy to od narodowości czy rasy. Nie raz to, co nazywamy bycie złym jest po prostu brakiem świadomości i po to się pomaga, żeby to zmienić:)
Ostatnio zmieniony przez Silke 2008-04-06, 11:41, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2008-04-06, 11:46   

Zawsze tak było że pracujący utrzymywali tych którym się pracować nie chce. Powinno się zmuszać do pracy tych którzy jej nie mają. A nie dać pieniądze których później nie szanują. Tylko ciężka praca pozwala na poszanowanie zarobionych pieniędzy. Jak komuś da się za darmo to będzie chciał tylko więcej. I nie ważne czy to Polak czy Rom, przeznaczenie 70 tys na remont mieszkań dla najuboższych to lekka przesada.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: 500, dla, romow, tys, zl


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 28
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu