Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Problem z literami partycji dysku.
Autor Wiadomość
Jaśko 


Wiek: 36
Dołączył: 21 Mar 2008

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2008-03-25, 12:09   Problem z literami partycji dysku.

Mam taki problem z literami partycji. Podczas ostatniej instalacji Windowsa XP SP2, instalator wykrył moje partycje dysku z poprzestawianymi literami. Tam gdzie miałem system i literę C mam teraz D i odwrotnie. Z poziomu systemu nie da rady zmienić liter, bo windows na jednym dysku widzi system, a na drugim rozruch. Czy jest możliwość naprawienia tego, bez formatowania całego dysku i utraty danych?
0 UP 0 DOWN
 
d0mino 
The Art Of Torture


Wiek: 42
Dołączył: 04 Sty 2008

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg :]

Wysłany: 2008-03-25, 12:19   

Jaśko napisał/a:
bo windows na jednym dysku widzi system, a na drugim rozruch


troche nagmatwałeś. postaraj sie opisać dokładniej problem


System powinien być na partycji systemowej standardowo na C:/ i z tej samej partycji system startuje
0 UP 0 DOWN
 
Pan_Pasztet 



Wiek: 36
Dołączył: 10 Maj 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg :)

Wysłany: 2008-03-25, 12:24   

d0mino napisał/a:
Jaśko napisał/a:
bo windows na jednym dysku widzi system, a na drugim rozruch


troche nagmatwałeś. postaraj sie opisać dokładniej problem


System powinien być na partycji systemowej standardowo na C:/ i z tej samej partycji system startuje


i z tym się zgadzam... może instalowałeś bez formata na innej partycji i cos padło?? i nie musisz robic cudów ;) poza tym format to nie problem ;)
0 UP 0 DOWN
 
Jaśko 


Wiek: 36
Dołączył: 21 Mar 2008

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2008-03-25, 13:28   

No z reguły zawsze formatowałem i instalowałem na partycje C: , bo ona była stworzona pod system. Na D: trzymam swoje pliki itp. Ale podczas ostatniej instalacji systemu Windows wygrył mój dysk i sam przestawił litery dysku. I gdybym wtedy sformatował C to bym usuną swoje pliki, filmy itp. I sformatowałem dysk D z myśla, że po instalacji będę mógł zmienic litery.
0 UP 0 DOWN
 
Janio 
Express IT



Wiek: 35
Dołączył: 13 Sie 2005

UP 17 / UP 4


Skąd: www.ExpressIT.pl

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2008-03-25, 14:11   

No to zagmatwałeś. Na dysku D: (wcześniejszym C: ) zainstalował się Windows, natomiast na dysku C: (wcześniejszym D: ) został utworzony sektor rozruchowy, który odwołuje się do dysku z Windowsem. Mówiąc wprost - te dwie partycje są teraz ze sobą powiązane. Owszem, jest możliwa zmiana liter dysków, ale wiąże się to nie tyle z utratą danych, co z koniecznością zainstalowania systemu od nowa. Jeśli będziesz chciał zmienić literę dysku jakąś niezależną aplikacją, system może się po prostu nie uruchomić.
Ostatnio zmieniony przez Janio 2008-03-25, 14:11, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
d0mino 
The Art Of Torture


Wiek: 42
Dołączył: 04 Sty 2008

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg :]

Wysłany: 2008-03-25, 14:17   

I z tego wychodzi że sam wskazałeś przy instalacji dysk D na systemowy, a że C jest partycją podstawową to pliki odpowiedzialne za rozruch nadal są na C - hehehe sam sie teraz zamotałem :P ten temat jest tak pomieszany że już wszystko mi sie miesza ;p
0 UP 0 DOWN
 
Jaśko 


Wiek: 36
Dołączył: 21 Mar 2008

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2008-03-25, 14:21   

Też tak mi się zdaje, że używając np. Partition Magic i zmieniając litery dysków system sie nie odpali, bo nie bedzie "widział" sektora rozruchowego. Dlatego szukałem jakiegoś innego rozwiazania, które nie bedzie wymagało ponownego instalowania systemu.

Moderowany przez Kathia:
Nie piszemy post pod postem, użytwamy opcji edytuj.


--->scalono<---


dOmino napisał/a:
I z tego wychodzi że sam wskazałeś przy instalacji dysk D na systemowy, a że C jest partycją podstawową to pliki odpowiedzialne za rozruch nadal są na C - hehehe sam sie teraz zamotałem :P ten temat jest tak pomieszany że już wszystko mi sie miesza ;p



Niezupełnie. Instalator sam zmienił litery dysków i gdybym podczas instalacji chciał zainstalować system na C (wcześniejsze D) to straciłbym wszystkie swoje pliki. Dlatego byłem zmuszony do instalacji systemu na D (wcześniejsze C)
Ostatnio zmieniony przez Kathia 2008-03-25, 15:14, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
slawq 



Wiek: 45
Dołączył: 01 Wrz 2006

UP 37 / UP 6


Skąd: Skarbimierz

Wysłany: 2008-03-25, 20:12   

kliknij prawym na "Mój komputer", pozniej wybierz "Zarządzaj", potem znajdź "magazyn -> zarządzanie dyskami " i tu klikając prawym na dysk wybierasz " zmień literę dysku i ścieżki", ale musisz pamiętać że nie możesz przyporządkować literę dla dysku która jest zajęta, najlepiej zacznij od tych które maja być poustawiane na końcu, najpierw przypisz im dalsze litery alfabetu, no a po tym już układaj od początku jak chcesz... Pozdrawiam
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: dysku, literami, partycji, problem


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 27
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu