Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: yasiu
2010-03-19, 17:23
Prawybory w Platformie
Autor Wiadomość
skalpel 



Wiek: 37
Dołączył: 20 Maj 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Wrocław / Brzeg

Wysłany: 2010-03-22, 15:43   

Benon, dowcip niskich lotów :|

Śmieszą mnie opinie ludzi, którzy spodziewali się czegoś innego niż takiej nudnej gadki ;)


PS. Mała uszczypliwość na koniec: szkoda, że Bartek T. zignorował moją poprzednią wiadomość (przede wszystkim pierwszą część), bo liczyłem na jakąś reakcję :wink: Ale mam nadzieję, że wyborcy czuwają :wink:
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-03-22, 18:31   

skalpel napisał/a:
PS. Mała uszczypliwość na koniec: szkoda, że Bartek T. zignorował moją poprzednią wiadomość (przede wszystkim pierwszą część), bo liczyłem na jakąś reakcję :wink: Ale mam nadzieję, że wyborcy czuwają :wink:


To chyba liczyłeś na wykład z ekonomi. Nie jestem ekonomistą, ale nawet średniointeligentny człowiek wie, że są przynajmniej trzy metody podawania (obliczania) deficytu budżetowego. Powiem tylko, że wówczas realny deficyt wynosił ok 90 mld zł. Z tym, że oczywiście podawano tak jak Ty to zrobiłeś.
Poza tym to temat o prawyborach w PO a nie o dziurze Bauca. BTW: skoro deficyt był taki jak podałeś to nie przyszło Ci do głowy skąd w ogóle takie określenie??

Co do PO, to najlepiej ujął to Bartek Arłukowicz (z którym nota bene miałem kilka razy okazję luźno porozmawiać): debata porywająca jak brazylijski serial :P
0 UP 0 DOWN
 
mulder 


Wiek: 47
Dołączył: 21 Gru 2008

UP 2397 / UP 3901



Wysłany: 2010-03-22, 21:38   

No tak , gdyby było ostro każdy z opozycyjnych nieudaczników krzyczałby na całe gardło, że w PO rozłam i krach. Trudno dogodzić Polakom.
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-03-22, 22:21   

Dzisiaj Fakty TVN pokazywały kulisy przygotowań i samej debaty. To, co pokazał PO jest totalnym wypaczeniem debaty. To byłą rozmowa na tematy przygotowane wcześniej, a nie debata! Najzabawniejsze było, że kandydaci na kandydatów mieli przygotowane na kartkach podsumowanie debaty zanim się ona rozpoczęła :) No top ja przepraszam, jeśli jest ktoś kto uważa że wszystko odbyło się tam zgodnie ze sztuką :)
Nie bardzo wiem co miała całość na celu? Bo przecie jacy są i co reprezentują kandydaci to wiadomo nie od dziś: Sikorski to konserwa, a Komorowski coś pomiędzy liberałem a chadekiem. I nic w ich wizerunku ta debata nie zmieniła.

Wyreżyserowany, przemyślany spektakl hołdujący zasadzie"igrzysk i chleba". Skoro chleba coraz mniej...
0 UP 0 DOWN
 
skalpel 



Wiek: 37
Dołączył: 20 Maj 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Wrocław / Brzeg

Wysłany: 2010-03-22, 23:44   

Cytat:
To chyba liczyłeś na wykład z ekonomi.


Nie, liczyłem że po prostu odpowiesz ;) Stwierdziłeś, że rząd Millera był najlepszy (miał najlepsze wskaźniki), pokazałem że tak nie było, więc oczekiwałem że albo przyznasz się do błędu albo znajdziesz u mnie błąd.

Cytat:
Powiem tylko, że wówczas realny deficyt wynosił ok 90 mld zł. Z tym, że oczywiście podawano tak jak Ty to zrobiłeś.


Ja znalazłem inne dane, ale mniejsza z tym. Chciałbym prosić o wyjaśnienie co złego w tej wersji którą podałem? (Oprócz tego, że pokazuje że nie miałeś racji ;) )
I, jeżeli to możliwe, to mógłbyś podać ten inny sposób pokazania deficytu, którym byś mnie przekonał do swojego zdania?

Swoją drogą znalazłem zestawienie deficytu budżetowego w stosunku do PKB i czas rządów Millera również wypada najgorzej (poza rokiem 1992) i nawet gorzej niż budżet na rok 2010 (sic!). Warto dodać, że te porównanie, w zasadzie, lepiej obrazuje kondycję gospodarki, bo uwzględnia przyrost PKB i inflację.

Cytat:
Poza tym to temat o prawyborach w PO a nie o dziurze Bauca.


No to mam kolejny przykład jak działa polityk ;) Jeżeli temat (stanu gospodarki) jest korzystny, to rozmawiamy, a jak nie to koniec dyskusji ;-) Sam rozmowę zacząłeś, co więcej, sam też napisałeś, że cieszysz się na dyskusję i żałujesz, że to tylko offtopic ;)

Cytat:
To byłą rozmowa na tematy przygotowane wcześniej, a nie debata!


Przecież każda debata to rozmowa na wcześniej ustalone tematy, do których można (i jeśli chce się dobrze wypaść to nawet należy!) się przygotować.

Cytat:
Najzabawniejsze było, że kandydaci na kandydatów mieli przygotowane na kartkach podsumowanie debaty zanim się ona rozpoczęła No top ja przepraszam, jeśli jest ktoś kto uważa że wszystko odbyło się tam zgodnie ze sztuką


Jak wyżej ;) Dla mnie to oczywiste, że ktoś robi sobie notatki, z których potem może korzystać ;) A jeżeli ktoś przychodzi na debatę nieprzygotowany to pokazuje tylko swój poziom... amatorszczyzny ;]

Cytat:
Nie bardzo wiem co miała całość na celu?


Cel został osiągnięty: od trzech tygodni mówiło się tylko o PO, a w niedzielę w wieczornych serwisach informacyjnych była to, szeroko omawiana, informacja dnia. A opozycja pojawiała się tylko w krótkich migawkach rozkładając bezradnie ręce i narzekając jak to się wynudzili :P
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-03-23, 00:20   

skalpel napisał/a:
No to mam kolejny przykład jak działa polityk ;) Jeżeli temat (stanu gospodarki) jest korzystny, to rozmawiamy, a jak nie to koniec dyskusji

To ma być żart? Raczej ponury! "Dziura Bauca" byłą faktem. Namacalnym! Ekonomiści się na tym habilitowali, a Ty mi piszesz że to dla mnie temat niewygodny. Przyjacielu, zaczerpnij z historii a nie licz że ja będę Ci tu coś wykładał i udowadniał że fakty są faktami. Jeśli wolisz twierdzić że termin "dziura Bauca" wymyślili żydzi masoni i cykliści, Alot był najlepszym w historii prezesem ZUSu a AWS z Buzkiem i sterującym z tylnego siedzenia Maryjanem przegrał wybory w 2001 z powodu zmowy marsjan z komunistami to Twoja sprawa. Jest temat o PO i tego się trzymajmy. Gdyby nie moja prośba o przekształcenie tego tematu w "wybory 2010" i nie moderowanie go to wszystkie posty nt. nie prawyborów już dawno wyleciały by stąd w kosmos.

skalpel napisał/a:
Przecież każda debata to rozmowa na wcześniej ustalone tematy, do których można (i jeśli chce się dobrze wypaść to nawet należy!) się przygotować.

Wyczuwasz różnicę między ustalonymi tematami a ustalonymi pytaniami? Nie? To nic nie poradzę. Pokaż mi która debata ostatnio odbyła się w ten sposób? Wygogluj sobie pojęcie debaty, poczytaj jak odbywały się w Polsce do tej pory i jak odbywają się na świecie. Po co się je organizuje. I na wszystkie świętości - wytłumacz mi jak przed debatą można sobie przygotować jej podsumowanie? No, chyba że to debata PO :)

skalpel napisał/a:
Jak wyżej ;) Dla mnie to oczywiste, że ktoś robi sobie notatki

Notatki robili? Wszyscy widzieli kartki, widział ktoś długopis? :P Notatki to sobie zrobili tydzień wcześniej, później zrobili sobie gotowe odpowiedzi i podsumowanie. TEATR, wyreżyserowany spektakl, który nie ma prawa być nazywany debatą.

skalpel napisał/a:
Cel został osiągnięty: od trzech tygodni mówiło się tylko o PO


Pełna zgoda! Jest to jedyny cel sam w sobie o czym piszę od początku. Ty starasz się dorobić ideologię do wszystkiego co robią POwcy: mają gotowe odpowiedzi na kartkach a Ty widzisz notatki, mówisz że "dziury Bauca" właściwie nie było no bo przecież w przytoczonym przez Ciebie wykresie jej nie widać. Za chwilę napiszesz, że to PO wprowadzało Polskę do NATO i UE, wybudowało najwięcej autostrad, zmniejszyło bezrobocie i jutro nastąpi obiecywany cud.

Zagadka: Czy PO (wnioskując po "debacie") jest za czy przeciw in vitro? Nawet nie śmiem pytać o finansowanie z budżetu państwa :)
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2010-03-23, 06:19   

Bartek T. napisał/a:
Jeśli wolisz twierdzić że termin "dziura Bauca" wymyślili żydzi masoni i cykliści, Alot był najlepszym w historii prezesem ZUSu a AWS z Buzkiem i sterującym z tylnego siedzenia Maryjanem przegrał wybory w 2001 z powodu zmowy marsjan z komunistami to Twoja sprawa


To są cytaty z wypowiedzi skalpela? Czy kolejne zabiegi mające odwrócić kota ogonem, znaczy odwrócić uwagę potencjalnych czytelników od problematyki wskazywanej przez skalpela?

Bartek T. napisał/a:
Pokaż mi która debata ostatnio odbyła się w ten sposób? Wygogluj sobie pojęcie debaty, poczytaj jak odbywały się w Polsce do tej pory i jak odbywają się na świecie. Po co się je organizuje


Nie googlowałem. Myślę, że Ty Bartku zacytujesz tutaj jakieś w miarę sensowne i wiarygodne NAKAZY rozkazujące takim a nie innym politykom zachowywać się przed kamerami wobec faktu wpisania ich wystąpienia w przestrzeń debaty. Ja nie oglądałem tej debaty. Nie oglądam TV prawie wcale. Telewizor oddałem. Boję się, że jeśli za dużo będę oglądał, to moje postrzeganie świata zamknie się w fantasmagorie na temat wyimaginowanej rzeszy tzw "blondynek z dowcipów", oblegających lokale wyborcze, albo w jakieś inne, fekalne doświadczenie, o które opierają się wypowiedzi przeciwników PO.

Bartek T. napisał/a:
I na wszystkie świętości - wytłumacz mi jak przed debatą można sobie przygotować jej podsumowanie? No, chyba że to debata PO


Nie potrzeba żadnych świętości. Każdy, w miarę przygotowany do takiego wystąpienia polityk (aktor, publicysta i etc) ma przygotowane różne scenariusze, w tym też te wyidealizowane. O ile mnie pamięć nie myli, te dabaty, które oglądałem w TV (dwie lub trzy), wyraźnie wskazywały na wyreżyserowanie zakończenia i klepanie gotowymi odpowiedziami.

Bartek T. napisał/a:
TEATR, wyreżyserowany spektakl, który nie ma prawa być nazywany debatą.


Porażony ogromem i doniosłością tego odkrycia już dziś zamierzam napisać elaborat z wnioskiem o przyznanie doktora nauk humanistycznych radnemu lewicy Bartkowi T, wyrycie jego imienia i nazwiska na frontonach wszystkich uczelni humanistycznych w Polsce i na świecie, poinformować wszystkich antropologów mediów i specjalistów od PR, antropologów codzienności, antropologiczny świat w ogóle...
Czasami warto oglądać napisy na początku (a raczej końcu) każdego programu. O ile mnie pamięć (w wypadku rzeczonej debaty - jedynie intuicja), powinny się pojawiać na końcu każdego spektaklu różnego typu nazwiska i przypisane im funkcje - reżyseria światłą, reżyseria, prowadzenie, przygotowanie, czasami scenariusz i etc. A nawet, jeśli się takie napisy nie pojawiają (bo akurat trzeba zdążyć z reklamą, zanim zafascynowani spektaklem stworzonym przez PO, widzowie z lewej strony sceny politycznej odejdą od telewizorów pisać fekalne refleksje na forach), to za każdym takim widowiskiem stoi sztab ludzi. A zanim polityk, zwłaszcza tej rangi, co kandydat na premiera, prezydenta, papieża czy co tam, stanie przed kamerami, spotyka się z całą brygadą specjalistów od PR (bardzo szeroko rozumianego).

Specjalnie dla Ciebie, Bartku, gdyby do doktoratu potrzebna była chociaż minimalna wiedza na temat refleksji antropologicznej w temacie Teatru Świata, mały wycinek tekstu.

Z partyjnym (oczywiście) pozdrowieniem :) :) :)

antropologia_widowisk_wstep.jpg
Plik ściągnięto 59 raz(y) 296,92 KB

0 UP 0 DOWN
 
Marcim B. 



Wiek: 52
Dołączył: 05 Sty 2007

UP 855 / UP 1842



Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: 2010-03-23, 06:30   

Bartek T. napisał/a:
Czy PO (wnioskując po "debacie") jest za czy przeciw in vitro?

Za. Pod warunkiem, że z tego sposobu "pozyskania" potomstwa zechce skorzystać posłąnka Mucha. Ona urodzi dzieci zdrowe, urodziwe, inteligentne pewnie też i raczej dobrze je wychowa. Nawet nie będzie musiała za in vitro płacić.
0 UP 0 DOWN
 
WILU 


Wiek: 47
Dołączył: 02 Kwi 2006

UP 16 / UP 5


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-03-23, 07:22   

No tak ta debata a właściwie spotkanko/pogadanka nie rzuciła na kolana, była faktycznie przeznaczona dla członków PO, którzy wybiora kandydata na kandydata. Ja stawiam na Sikorskiego - Komorowski palnął gafe z in vitro i teraz się tłumaczy. Nie dziwi mnie, że opozycja a więc PiS i SLD przebiera nogami i kryrtkuje po całości bo... w mediach ciągle głośno o kandydatach PO a nie np. o Panu Szmajdzińskim, który ma pók,i co poparcie w granicach błędu statystycznego.
0 UP 0 DOWN
 
mulder 


Wiek: 47
Dołączył: 21 Gru 2008

UP 2397 / UP 3901



Wysłany: 2010-03-23, 07:40   

Nic nie stoi na przeszkodzie , by opozycja sprawiła sobie podobną imprezę, wszak dysponuje publiczną TV.Komentarze opozycji upewniają mnie w poglądzie o bezradności i wściekłości.Wczoraj Komorowski dość rzeczowo tłumaczył się ze swojego poglądu na temat in vitro i brzmiał sensownie porównując to do adopcji, która jest monitorowana przez odpowiednie służby socjalne ( ośrodki adopcyjne nie przyznają każdemu chętnemu prawa do adopcji ).Co do opozycji to o Kaczorrro czy Super Szmajdzińskim cichutko .
0 UP 0 DOWN
 
skalpel 



Wiek: 37
Dołączył: 20 Maj 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Wrocław / Brzeg

Wysłany: 2010-03-23, 09:15   

Cytat:

Bartek T. napisał/a:
Jeśli wolisz twierdzić że termin "dziura Bauca" wymyślili żydzi masoni i cykliści, Alot był najlepszym w historii prezesem ZUSu a AWS z Buzkiem i sterującym z tylnego siedzenia Maryjanem przegrał wybory w 2001 z powodu zmowy marsjan z komunistami to Twoja sprawa


Cytat:
To są cytaty z wypowiedzi skalpela? Czy kolejne zabiegi mające odwrócić kota ogonem, znaczy odwrócić uwagę potencjalnych czytelników od problematyki wskazywanej przez skalpela?


Odpowiedź jest chyba oczywista :)

Bartek T. po raz kolejny ignoruje moje proste, konkretne, rzeczowe pytania. A do tego wkłada mi w usta słowa, których nie wypowiedziałem. W żadnym poście nie pisałem niczego o "dziurze Bauca"! Ba! Nawet ani razu nie napisałem "Bauc"!


Smutne jest, że lider brzeskiej SLD nie potrafi obronić swojego zdania. Unika odpowiedzi na rzeczowe pytania przysłowiowo "odwracając kota ogonem". No, ale świadczy to jedynie o jakości rządzących :roll:


Cytat:
Wyczuwasz różnicę między ustalonymi tematami a ustalonymi pytaniami? Nie? To nic nie poradzę. (...) I na wszystkie świętości - wytłumacz mi jak przed debatą można sobie przygotować jej podsumowanie?


Już nie wiem czy śmiać się czy płakać... Jak są ustalone tematy, to pewnych pytań można się spodziewać. Jak wiadomo, że będziemy rozmawiać o służbie zdrowia to logiczne jest, że padnie pytanie o in vitro, bo to temat na czasie. Podobnie przy polityce zagranicznej wiadomo, że pojawi się pytanie o USA, Unię Europejską i Rosję. Jak? Już tłumaczę. Jeżeli jesteś tak doświadczony w temacie debat, to zapewne wiesz że na koniec każdej z nich uczestniczy dostają czas na powiedzenie kilku słów czyli... podsumowanie! I, o zgrozo, niektórzy politycy są tego świadomi w związku z czym te podsumowanie mają wcześniej przygotowane!

I tak, brawo! To jest teatr! Do którego można i należy się przygotować jeśli chce się dobrze wypaść. Jeżeli SLD sobie tego nie może uświadomić, to nie dziwota że ma takie poparcie jakie ma ;)
0 UP 0 DOWN
 
Marcim B. 



Wiek: 52
Dołączył: 05 Sty 2007

UP 855 / UP 1842



Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: 2010-03-23, 09:42   

Franco Zarrazzo napisał/a:
Boję się, że jeśli za dużo będę oglądał, to moje postrzeganie świata zamknie się w fantasmagorie na temat wyimaginowanej rzeszy tzw "blondynek z dowcipów", oblegających lokale wyborcze, albo w jakieś inne, fekalne doświadczenie, o które opierają się wypowiedzi przeciwników PO.


Ryknął Franciszek jak lew rozjuszony już po raz wtóry. Też Ci się Tuski 2,5 roku temu pomyliły?

skalpel napisał/a:
A do tego wkłada mi w usta słowa, których nie wypowiedziałem. W żadnym poście nie pisałem niczego o "dziurze Bauca"! Ba! Nawet ani razu nie napisałem "Bauc"!


W tym problem. Manipulacja wskaźnikami bez kontekstu nie prowadzi do właściwych wniosków.
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2010-03-23, 16:16   

Bartek T. napisał/a:
Wygogluj sobie

Myślę też, że kolejnym fenomenemm, jakżesz trudnym do zrozumienia przez oponentów Platformy Obywatelskiej, jest fakt posiadania przez nią w swoich szeregach zaplecza w postaci szeregu wykształconych ludzi czerpiących swoją wiedzę na różne tematy ze źródeł nieco bardziej wiarygodnych, niż wikipedia i wikicytaty...
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-03-23, 17:09   

skalpel napisał/a:
Bartek T. po raz kolejny ignoruje moje proste, konkretne, rzeczowe pytania. A do tego wkłada mi w usta słowa, których nie wypowiedziałem. W żadnym poście nie pisałem niczego o "dziurze Bauca"! Ba! Nawet ani razu nie napisałem "Bauc"!

Pisałeś o deficycie budżetu państwa w roku 2001 czy nie? Jeśli nie to zwracam honor, jeśli tak to oznacza, że słusznie uważam - nie masz pojęcia o czym rozmawiamy i oczekujesz ode mnie wyjaśnienia Ci, a nie taka jest moja rola. Forum jest do dyskutowania, wyrażania swoich opinii. Uważasz, że deficyt był za Buzka i Bauca taki jak podałeś a wyższy za Millera, Belki i Kołodki to ok - nie moja rola wyprowadzać Cię z błędu. Wolisz pisać nie sprawdzając - ok.

Franco Zarrazzo napisał/a:
Bartek T. napisał/a:
Wygogluj sobie

Myślę też, że kolejnym fenomenemm, jakżesz trudnym do zrozumienia przez oponentów Platformy Obywatelskiej, jest fakt posiadania przez nią w swoich szeregach zaplecza w postaci szeregu wykształconych ludzi czerpiących swoją wiedzę na różne tematy ze źródeł nieco bardziej wiarygodnych, niż wikipedia i wikicytaty...

Chyba nigdy nie zdarzyło mnie się podpierać się Wikipedią bo nie jest wiarygodna. Toteż nie odsyłam Franku nikogo do niej. Jeśli nie widzisz różnicy między google a Wikipegią to Twoja sprawa. Dobrze byłoby także, żeby ten "szereg wykształconych ludzi w szeregach PO wiedział, że "dziura Bauca" była niczym innym jak deficytem budżetowym w 2001 r. No przynajmniej Ci, którzy starają się o tym dyskutować publicznie.
Poza tym mam zaczynasz w swoje wypowiedzi wplatać dziwną filozofię, przeważnie nie mającą związku ani z tematem ani osobą z którą dyskutujesz. Przy czym filozofowanie ostatnio znaczenie wzrosło i przewyższa część dotyczącą tematu. Tendencja taką miał i posiada nadal niedawny szef brzeskiej PO w powiecie. Na sesjach skończyło się to tym, że poza burmistrzem, nikt z tym Panem nie chce dyskutować, bo to zwyczajnie nie ma sensu. Powiem za klasykiem: nie idź tą drogą. JA przynajmniej na pewno nie będę się odnosił do tego typu postów.

skalpel napisał/a:
Smutne jest, że lider brzeskiej SLD nie potrafi obronić swojego zdania. Unika odpowiedzi na rzeczowe pytania przysłowiowo "odwracając kota ogonem". No, ale świadczy to jedynie o jakości rządzących :roll:

Bardzo przepraszam, ale SLD nii świadczy o jakości rządzących. O jej jakości świadczy jej brak w PO i PSL - tak gwoli ścisłości. Uznałem dwie rzeczy: po pierwsze, jak na wstępie, że nie moją rolą jest wyjaśniać Ci błędów w których tkwisz, a po drugie skoro Ty mi nie udzielasz rzeczowych i prostych odpowiedzi na jakże proste pytania to ja także ;)
0 UP 0 DOWN
 
skalpel 



Wiek: 37
Dołączył: 20 Maj 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Wrocław / Brzeg

Wysłany: 2010-03-23, 19:10   

Cytat:
Pisałeś o deficycie budżetu państwa w roku 2001 czy nie? Jeśli nie to zwracam honor, jeśli tak to oznacza, że słusznie uważam - nie masz pojęcia o czym rozmawiamy


Nie pisałem!!! Dokładnie przytoczę co napisałem na poprzedniej stronie:

"Zmniejszony deficyt budżetowy?! Popatrzmy:

1998 - 13,2 mld
1999 - 12,5
2000 - 15,4
2001 - 32,4
2002 - 39,4
2003 - 37
2004 - 41!


Masz na myśli te zmniejszenie o 2mld między 2003 a 2002?

Dla uzupełnienia: po Millerze deficyt budżetowy wynosił stale poniżej 30mld zł. (Oczywiście obecnego budżetu nie biorę pod uwagę) "

Jeżeli uważnie spojrzysz to pogrubiłem deficyty budżetowe z lat 2002-2004 za które odpowiedzialny był rząd Millera, bo ich dotyczyło moje pytanie. Oczywiste jest, że budżet z 2001 roku skonstruowano wcześniej, rząd SLD był jedynie jego wykonawcą i w ogóle nie brałem go pod uwagę.

Cytat:
Uważasz, że deficyt był za Buzka i Bauca taki jak podałeś a wyższy za Millera, Belki i Kołodki to ok - nie moja rola wyprowadzać Cię z błędu. Wolisz pisać nie sprawdzając - ok.


Kiedy właśnie sprawdziłem przytaczając dane podawane przez instytucję, która ma najlepsze informacje, czyli Ministerstwo Finansów!

Ale dobra, pytanie w takim razie dodatkowe, może na nie odpowiesz. Nie zwracając uwagi na budżety sprzed 2002 roku (czyli od pierwszego budżetu SLD w 2002 do budżetu PO na 2010 rok), wciąż wychodzi na to że za Millera był największy deficyt budżetowy. Może chociaż to mógłbyś skomentować w kontekście swojej wypowiedzi, że SLD "jako jedyny rząd zmniejszył deficyt budżetowy"?

Cytat:
Bardzo przepraszam, ale SLD nii świadczy o jakości rządzących.


No racja, miałem na myśli całą klasę polityków ;) Bo z lewa czy prawa to bez różnicy.

Cytat:
Uznałem dwie rzeczy: po pierwsze, jak na wstępie, że nie moją rolą jest wyjaśniać Ci błędów w których tkwisz, a po drugie skoro Ty mi nie udzielasz rzeczowych i prostych odpowiedzi na jakże proste pytania to ja także


Ad1) To dosyć osobliwe wnioski. Jesteś politykiem i mając szansę przekonać mnie (i osoby czytające temat) do swoich racji nie robisz tego? Ciekawe zachowanie, zwłaszcza w kontekście nadchodzących wyborów.

Ad2) Rety, znowu chce odwrócić uwagę! Uparty! :D Dla pewności przejrzałem jeszcze raz Twoje posty i... wskaż mi proszę trzy pytania na które nie udzieliłem Ci odpowiedzi! :)
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: platformie, prawybory


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 32
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu