Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Brzeska Baza Lokalowa
Autor Wiadomość
discman 



Wiek: 34
Dołączył: 18 Mar 2011

UP 8 / UP 1


Skąd: Lubsza

Wysłany: 2013-01-09, 16:47   

Dziękuje serdecznie za zrozumienie i wyrozumiałość. Cieszę się, że byłem w stanie rozwiać wątpliwości na mój temat. Natomiast wedle zwiększonych oczekiwań innych (oraz mnie samego) względem mojej osoby będę starał się sumiennie i rzetelnie przeprowadzać audyty, tak aby nie zawieść oczekiwań czytelników. Pewnym uniedogodnieniem jest fakt, iż na codzień stacjonuję częściej we Wrocławiu, dlatego moje recenzje wychodzą dosć rzadko, pragnąc przy tym stawiać nie na ich ilość, lecz jakość.
Pozdrawiam ciepło wszystkich zainteresowanych
0 UP 0 DOWN
 
LiuKhongSum 


Wiek: 40
Dołączył: 25 Sty 2009

UP 205 / UP 73



Wysłany: 2013-01-09, 18:17   

W swoim czasie zdążysz odwiedzić każdy lokal godny uwagi bo w gruncie rzeczy zbyt wiele ich nie ma w naszej okolicy.

Ze swojej strony dodam jeszcze, abyś nie popełniał rzeczowych błędów jak chociażby w przypadku DLV, która nie jest restauracją. Skupiaj się również na tym co jest specjalnością danego lokalu tj. dań które wyznaczają profil działalności danego miejsca np. DLV pizzeria więc próbujesz pizzy, kebaba, tortilli, makaronów itp. Można sobie darować opinie na temat gorącej czekolady i tym podobnych, dlatego że to jedynie dodatek do menu a nie jego główna pozycja :) . Wszystkiego i tak nie spróbujesz i nie ocenisz więc warto skupić się na tym co najważniejsze odnośnie potraw.

Koncentruj się przede wszystkim na walorach estetycznych danego miejsca, wyglądu karty dań czy nie jest zbyt zużyta itp., czystości lokalu tj. podłogi, stoły itp., jakość obsługi - tutaj polecam odwiedzać lokale w godzinach szczytu żeby sprawdzić jak się owa obsługa spisuje, do tego opinia na temat WC co również jest istotne bo czasem krew mnie zalewa jak idę do porządnego lokalu a toaleta wygląda jak rynsztok z XV wieku :) . Warto zwracać na to uwagę.

Moim zdaniem opinie są trochę zmanierowane więc powinieneś spuścić z tonu i podejćć do tematu bardziej oficjalnie tj. obszerna recenzja samego lokalu z punktu widzenia klienta czyli to co wymieniłem powyżej, następnie recenzja skonsumowanych potraw i na koniec jakieś własne uwagi itp. bez zbędnego zagłębiania się w osobistych aspektach wizyty :) .

Sama inicjatywa jak najbardziej słuszna bo tego zdecydowanie brakowało w naszym mieście. Jeśli opinie dotrą do szerokiego grona to może właściciele lokali wezmą sobie do serca uwagi oraz niedociągnięcia, których się dopatrzysz ;) .
0 UP 0 DOWN
 
Dziedzic_Pruski 



Wiek: 63
Dołączył: 19 Lut 2007

UP 4808 / UP 7273



Wysłany: 2013-01-09, 19:59   

LiuKhongSum napisał/a:
Można sobie darować opinie na temat gorącej czekolady i tym podobnych, dlatego że to jedynie dodatek do menu a nie jego główna pozycja
Dlaczego? Liczą się także dodatki i to, jak zostały podane. Chyba nikt nie chciałby w restauracji popijać kotleta ciepłym piwem z butelki albo z plastikowego kubka.
0 UP 0 DOWN
 
LiuKhongSum 


Wiek: 40
Dołączył: 25 Sty 2009

UP 205 / UP 73



Wysłany: 2013-01-09, 21:27   

Dziedzic_Pruski napisał/a:
Dlaczego? Liczą się także dodatki i to, jak zostały podane. Chyba nikt nie chciałby w restauracji popijać kotleta ciepłym piwem z butelki albo z plastikowego kubka.


Nie wiem może dlatego, że jak idę do pizzerii to zamawiam pizzę a nie bigos? Mam nadzieje, że rozumiesz w czym rzecz :) .

Gdybym chciał wypić dobrą gorącą czekoladę to udałbym się do cukierni/herbaciarni, gdziekolwiek tylko nie do pizzerii :) . Istnieje cienka granica pomiędzy recenzowaniem a czepianiem się choć discman na pewno miał rację, ale podkreślam nie to jest najważniejsze w lokalu typu pizzeria. Do herbaty również przyczepiłbyś się gdybyś dostał torebkę liptona oraz kubek z wrzątkiem i miałbyś obiekcje, że owa herbata nie jest świeża i nie była zerwana na Twoich oczach z "czubka krzewu"?:) Jak już ktoś chce czepiać się gorącej czekolady niech pójdzie do lokalu, który opiera swoją działalność właśnie na tego typu napojach/potrawach/produktach cokolwiek.

Nie ma nad czym się rozwodzić bo to już będzie zwykłe czepianie się. Zaznaczam również, że na pewno nie bronię DLV bo mam na myśli również pozostałe lokale. Niech oceny będą obiektywne i skupią się na głównym menu a nie dodatkach. Wszystkim nie dogodzisz szczególnie, że ta nieszczęsna czekolada może innym smakować bo zdają sobie sprawę, że są w pizzerii a nie np. w Bombonierce?

Z pewnością dodatki również są istotne, ale trzeba przy tym zachować pewien dystans i wykazać się zrozumieniem dla miejsca w którym aktualnie się znajdujesz. Idąc Twoim tokiem myślenia musiałbym połowę rzeczy w każdym lokalu potępić za złe przygotowanie choć trzyma pewien znośny standard :) . Życzę sobie jak i wszystkim aby w każdym lokalu ogarniali wszystko jak należy, ale niestety nie jest to możliwe :) .
0 UP 0 DOWN
 
Dziedzic_Pruski 



Wiek: 63
Dołączył: 19 Lut 2007

UP 4808 / UP 7273



Wysłany: 2013-01-09, 21:35   

W takim razie nie należy też oceniać toalet, bo można przecież iść za stodołę.
1 UP 0 DOWN
 
LiuKhongSum 


Wiek: 40
Dołączył: 25 Sty 2009

UP 205 / UP 73



Wysłany: 2013-01-09, 23:16   

Nie ma to jak merytoryczna dyskusja :) .
0 UP 0 DOWN
 
discman 



Wiek: 34
Dołączył: 18 Mar 2011

UP 8 / UP 1


Skąd: Lubsza

Wysłany: 2013-01-10, 14:24   

Zgadzam sie z użytkownikiem LiuKhongSum, że w lokalach do których sie wybieram należy głównie oceniać produkty które są dla nich bazowe, co też zreszta czynię (Lawendowy ogród-pozycje polecone przez panią, Herbaciarnia-herbata,kawa i szarlotka, DLV-pizza, kebab). Dodatki typu czekolada są nieznaczną składową i uzupełnieniem, niemniej jednak nie należy także tych dodatków pomijać, choć nie są one kluczowe przy ocenie lokalu.
Pozdrawiam serdecznie i mam nadzieję, ze znajdę w końcu chwilke czasu na kolejna recenzję. Czy w nadchodzącą WOŚPową niedzielę lokale brzeskie bedą normalnie czynne? Jeśli tak to znamy juz kolejny termin ;)
Ostatnio zmieniony przez discman 2013-01-10, 14:26, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Dziedzic_Pruski 



Wiek: 63
Dołączył: 19 Lut 2007

UP 4808 / UP 7273



Wysłany: 2013-01-10, 21:16   

discman napisał/a:
Dodatki typu czekolada są nieznaczną składową i uzupełnieniem, niemniej jednak nie należy także tych dodatków pomijać, choć nie są one kluczowe przy ocenie lokalu.
Pewnie, że nie są, ale skoro są na karcie, to można się spodziewać, że będą przynajmniej w miarę "poprawne".
discman napisał/a:
w lokalach do których sie wybieram należy głównie oceniać produkty które są dla nich bazowe, co też zreszta czynię (.. Herbaciarnia - herbata, kawa i szarlotka, DLV - pizza, kebab)
Mam poważne wątpliwości, czy kawa jest "bazowym" produktem w herbaciarni, a kebab - w pizzerii.
discman napisał/a:
kawa i szarlotka
A ja myślałem, że zestaw obowiązkowy to kawa i wuzetka. :D

Link
Ostatnio zmieniony przez Dziedzic_Pruski 2013-01-10, 21:21, w całości zmieniany 1 raz  
1 UP 1 DOWN
 
LiuKhongSum 


Wiek: 40
Dołączył: 25 Sty 2009

UP 205 / UP 73



Wysłany: 2013-01-11, 09:45   

Ja z kolei mam poważne wątpliwości czy powinieneś wypowiadać się w tym temacie bo niczego do niego nie wnosisz a siejesz jedynie ferment.

Uważasz, że kebab nie jest bazową pozycją w pizzerii to wybierz się kiedyś do takiego lokalu, jednego, drugiego, trzeciego, setnego to doznasz niesamowitego olśnienia, to samo tyczy się kawy w herbaciarni.

Traktujesz chyba zbyt dosłownie nazwy branżowe lokali i szufladkujesz je zarazem. Do tego nie rozumiesz prostego faktu, że opinie dotyczą konkretnych lokali i ich głównych specjałów/dań, na których przede wszystkim opierają własną działalność.

Wyjdź czasem z domu do ludzi i zaszczyć kilka lokali swoją obecnością dzięki czemu rozwiniesz własną wiedzę na temat otaczającego Cię świata. Niewiedza nie zwalnia Cię z obowiązku weryfikowania własnych wpisów bo jednak powinny one zawierać jakiś element prawdy jak również powinny pokrywać się z rzeczywistością w odniesieniu do konkretnych miejsc o których mowa w tym temacie :) .

Czekam na kolejną "błyskotliwą" ripostę z Twojej strony :) .
Ostatnio zmieniony przez LiuKhongSum 2013-01-11, 09:47, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Dziedzic_Pruski 



Wiek: 63
Dołączył: 19 Lut 2007

UP 4808 / UP 7273



Wysłany: 2013-01-11, 19:13   

Prosty fakt jest taki, że konkretne lokale opierają własną działalność na jedzeniu i piciu i to głównie podlega ocenie, choć nie tylko. No, ale skoro wszystko wiesz lepiej, to może sam napisz jakąś krytykę, zamiast wciąż pouczać innych.
0 UP 0 DOWN
 
LiuKhongSum 


Wiek: 40
Dołączył: 25 Sty 2009

UP 205 / UP 73



Wysłany: 2013-01-12, 11:07   

Wystarczy, że założyciel tematu zajął się tą sprawą. Robi to w głównej mierze w sposób właściwy a ja pozwoliłem sobie jedynie na podsunięcie kilku pomysłów na czym dodatkowo powinien się skupić. Nie nazwałbym tego pouczaniem. To już wszystko z mojej strony odnośnie tej rozmowy bo wszystko już przekazałem to co miałem do przekazania ;) .
0 UP 0 DOWN
 
discman 



Wiek: 34
Dołączył: 18 Mar 2011

UP 8 / UP 1


Skąd: Lubsza

Wysłany: 2013-02-13, 17:53   

Zapraszamy serdecznie do zapoznania sie z kolejnymi audytami!

Ostatnio mieliśmy przyjemność zrecenzować
Restaurację 3 Życzenia
https://www.facebook.com/notes/brzeska-baza-lokalowa/restauracja-3-%C5%BCyczenia/592147864144194
oraz
Kawiarnię Ambrozja
https://www.facebook.com/notes/brzeska-baza-lokalowa/kawiarnia-ambrozja/577383675620613

Zapraszamy do lektury!
0 UP 0 DOWN
 
discman 



Wiek: 34
Dołączył: 18 Mar 2011

UP 8 / UP 1


Skąd: Lubsza

Wysłany: 2013-03-09, 20:22   

0 UP 0 DOWN
 
Baca 


Wiek: 42
Dołączył: 04 Mar 2013

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2013-03-12, 17:47   

Jako osoba, która dopiero zawitała do Brzegu, mam jedno pytanie: dlaczego w okolicach Rynku nie ma żadnych restauracji czy pubów ?! Do tej pory zauważyłem jedynie "Ratuszową". Gdzie tu można wyjść coś zjeść i/lub napić się piwka ? :)
Da Antonio już odwiedzona: dobry krem z pomidorów i pizza ! Piwo w El Passo wypite i to jak do tej pory wszystko :)
Co to za lokale: Parkowa/1881 czy ten pub vis a vis, albo pub grota i drugi lokal obok ?
0 UP 0 DOWN
 
auri-star 
częściej wredna niż miła



Wiek: 46
Dołączyła: 21 Paź 2007

UP 49 / UP 31



Wysłany: 2013-03-12, 20:31   

Baca napisał/a:
dlaczego w okolicach Rynku nie ma żadnych restauracji czy pubów


Pewnie dlatego ,że to "miasto" jedyne w swoim rodzaju ,raczej sypialnia niz miejsce rozrywki a inwestycje jesli już są to służą komuś tam a nie ogółowi mieszkańców :)
Jeśli o lokale chodzi to najlepiej samemu sprawdzić ,bo ile osób tyle opini i trudno coś konkretnego tu napisać :)
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: Brak tagów.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 29
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu