Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Zespół Szkół Budowlanych zaprasza!
Autor Wiadomość
lu 
Zawsze pozostaje niepewność.



Wiek: 30
Dołączył: 18 Cze 2010

UP 0 / UP 0


Skąd: Może Brzeg?

Wysłany: 2010-06-29, 09:31   

A zaświadczenie lekarskie itd. bo coś słyszałem, kiedy to i do kogo??
0 UP 0 DOWN
 
Lukasz10_2004 


Wiek: 31
Dołączył: 16 Mar 2008

UP 13 / UP 5


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-06-29, 09:37   

zaświadczenie lekarskie obowiązuje na kierunku:
-technik budownictwa
-technik pojazdów samochodowych
-i chyba technik rzemiosła

Jak ja 2 lata temu zanosiłem świadectwo to nie musiałem jakiegoś zaświadczenia a jestem na Logistyka :D

A co do daty to nie wiem musisz zapytac w sekretariacie


PS. Fajna szkoła naprawdę polecam :D :D
0 UP 0 DOWN
 
lu 
Zawsze pozostaje niepewność.



Wiek: 30
Dołączył: 18 Cze 2010

UP 0 / UP 0


Skąd: Może Brzeg?

Wysłany: 2010-06-29, 09:57   

I co mam iśc do lekarza rodzinnego i poprosic o zaświadczenie do szkoły czy jak się za to zabrac??
0 UP 0 DOWN
 
Lukasz10_2004 


Wiek: 31
Dołączył: 16 Mar 2008

UP 13 / UP 5


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-06-29, 10:20   

nie wiem jak to wygladam bo nie miałe takiego czegos ale chyba szkoła daje ci jakieś karty które musi wypełnić lekarz itp :) i to nie idziesz to zwyklego lekarza tylko chyba jakos do lekarza pracy tzn. szkola skieruje cie do specjalisty :)
0 UP 0 DOWN
 
burozo2 


Wiek: 73
Dołączył: 18 Maj 2008

UP 1 / UP 2



Wysłany: 2010-06-29, 10:31   

:arrow: Komisja rekrutacyjna Znajduje się na parterze szkoły sala nr.2--oznakowane wejście .
Komisja ta działa codziennie.
Właśnie tam w czasie składania np. orginałów świadectw lub podpisywania woli nauki ,otrzymuje się skierowanie na bezpłatne badania lekarskie./ul Herberta/
Można je wykonać w terminie późniejszym ale najlepiej po otrzymaniu skierowania!!!
zdecydowan

Radzę zdecydowanym na podjecie nauki w tej Szkole ,jeszcze w dniu dzisiejszym,wizytę i po złożeniu orginałów świadectw -podpisanie woli nauki.->Partrz warunki przyjęcia,ilość punktów /


Oczywiście przed ogłoszeniem nazwisk przyjętych do szkoły Jesteś kandydatem na dany kierunek, ale z orginalnym świadectwemi i określoną ilością punktów ,możesz zawsze zapytać członków komisji jak oceniają Twoje szanse na przyjęcie do Szkoły.

Jeżeli starasz się o przyjęcie do Technikum to dostaniesz skierowanie na badanie,do wszystkich typów szkoły ,za wyjątkiem "technik logistyk."/tam nie trzeba skierowania/

Jeżeli starasz się o przyjęcie do ZSZ to podpisując z pracodawcą umowę o praktykę ,też dostajesz skierowanie na badanie!
Powodzenia! :D
0 UP 0 DOWN
 
lu 
Zawsze pozostaje niepewność.



Wiek: 30
Dołączył: 18 Cze 2010

UP 0 / UP 0


Skąd: Może Brzeg?

Wysłany: 2010-06-29, 13:36   

ok już wszystko wiem
0 UP 0 DOWN
 
burozo2 


Wiek: 73
Dołączył: 18 Maj 2008

UP 1 / UP 2



Wysłany: 2010-06-29, 15:36   

To prawda,że po ukończeniu technikum ma się bardzo dobrze płatny zawód i lepszy start na uczelnie techniczne!

Oczywiście jeżeli ktoś się wybiera na medycynę ,filologię czy ekonomię ...to moim zdaniem LO.
0 UP 0 DOWN
 
oleksy 


Wiek: 41
Dołączył: 17 Cze 2010

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2010-06-29, 23:55   

Może troszke nie na temat ale nie mogłem się powstrzymać...
Pamiętam nie tak dawne czasy za panowania pewnego dyr tej szkoły .... reżim prawie jak Korea Pół... minuta po 8:00, spóźniłeś się to już nie było wstępu do szkoły, panowie dyrektorzy zamykali na klucz drzwi wejściowe... (oczywiście nie zawsze tak było)
W ubraniu byle jakim też nie można było chodzić, pamiętam kolega lubił nietypowe koszulki różnych zespołów czarnej muzyki.. życia nie miał. Co on się nasłuchał ... że go do szkoły nie wpuści ze go wyzuci. Dużo by jeszcze opowiadać .. ]
Mam nadzieje że zmieniło się dużo w tej szkole oczywiście na plus
0 UP 0 DOWN
 
Lukasz10_2004 


Wiek: 31
Dołączył: 16 Mar 2008

UP 13 / UP 5


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-06-29, 23:59   

oleksy napisał/a:
Może troszke nie na temat ale nie mogłem się powstrzymać...
Pamiętam nie tak dawne czasy za panowania pewnego dyr tej szkoły .... reżim prawie jak Korea Pół... minuta po 8:00, spóźniłeś się to już nie było wstępu do szkoły, panowie dyrektorzy zamykali na klucz drzwi wejściowe... (oczywiście nie zawsze tak było)
W ubraniu byle jakim też nie można było chodzić, pamiętam kolega lubił nietypowe koszulki różnych zespołów czarnej muzyki.. życia nie miał. Co on się nasłuchał ... że go do szkoły nie wpuści ze go wyzuci. Dużo by jeszcze opowiadać .. ]
Mam nadzieje że zmieniło się dużo w tej szkole oczywiście na plus


a za jakiego dyrektora jesli mozna wiedzieć :wink: napisz na Pw a chetnie opowiem jak jest teraz
0 UP 0 DOWN
 
LiuKhongSum 


Wiek: 40
Dołączył: 25 Sty 2009

UP 205 / UP 73



Wysłany: 2010-06-30, 00:16   

Ukończenie Technikum nie daje żadnej gwarancji znalezienia dobrze płatnej pracy. To samo tyczy się szans przyjęcia na uczelnie techniczne. Licea ogólnokształcące zdecydowanie lepiej przygotują kandydata do podjęcia studiów na uczelni technicznej (fizyka, matematyka). Technikum daje podstawy zawodowe, które na uczelniach technicznych i tak przerabiasz podczas kilku pierwszych miesięcy studiowania, a dalej jest już tylko ciekawiej.

Jeśli chodzi o ZSB, jako jej absolwent (5letnie technikum budowlane) stwierdzam absolutnie świadomie, że po owej szkole nie zyskałem kompletnie żadnego przygotowania zawodowego. Wprawdzie były praktyki miesięczne, ale trzeba było załatwić je we własnym zakresie. W 3 klasie, bodajże w każdy wtorek trzeba było uczestniczyć w praktykach organizowanych przez szkołę. Ogólnie fajna sprawa bo człowiek mógł psychicznie odpocząć, ale praktyki pod względem merytorycznym nie wnosiły zupełnie niczego. Zwykłe prace porządkowe, malowanie, przenoszenie różnych rzeczy. Tyle w gwoli wyjaśnień odnośnie praktyk zawodowych.

Sama dydaktyka stała na dobrym poziomie odnosząc się do przedmiotów technicznych. Osoby, które miały ambicje i jasny cel były w stanie wiele wynieść z lekcji choć były również pewne wyjątki od tej reguły. Zdawałem starą maturę więc na temat nowych matur wypowiadać się nie będę jak również na temat przygotowania do nich. Miałbym pewne odniesienie do systemu nauczania poszczególnych przedmiotów, gdybym powiedzmy w tym samym czasie chodził do kilku szkół. W tym przypadku nie jestem w stanie stwierdzić obiektywnie czy poziom nauczania przedmiotów maturalnych stał na wysokim czy niskim poziomie. Zaznaczę tylko, że każdy nauczyciel czegoś wymagał, dlatego pod adresem kadry nie mam żadnych zastrzeżeń.

Wracając do meritum. Dobrą pracę gwarantuje jedynie praktyka zawodowa, doświadczenie zawodowe, chęci, predyspozycje manualne, wyobraźnia, zaangażowanie, ambicje. W żadnym wypadku ukończenie samej szkoły z nazwy nie da nikomu dobrze płatnej pracy.

Cytuję poprzednika

"To prawda,że po ukończeniu technikum ma się bardzo dobrze płatny zawód..."

Zgadzam się z tym. Po ukończeniu technikum wkroczysz do szerokiego grona "budowlańców". Uzyskasz tenże zawód na papierze (o ile zdasz egzamin zawodowy) i na tym hurra-optymizm się kończy. Zawód masz dobrze płatny, ale co z tego jak przygotowanie nikłe. Jeśli chodzi o budowlankę to zdecydowanie lepsze przygotowanie daje zawodówka bo fundamentem tej szkoły są praktyki w zakładach pracy, małych przedsiębiorstwach, firmach, u prywaciarzy.

Mogę się mylić. Być może program nauczania pod kątem praktyk zawodowych w technikach ZSB zmienił się przez ostatnie 7 lat, ale nie sądzę aby zaistniał taki stan rzeczy.

Reasumując trzeba liczyć przede wszystkim na własne ambicje, życiowy cel, który musi być jasny i kształcić się w tym kierunku. Technikum, liceum, żadna szkoła nie da Tobie gwarancji powodzenia w życiu. Jedynie może ułatwić bieg wydarzeń jeśli posiada właściwy tok nauczania.
0 UP 0 DOWN
 
LiuKhongSum 


Wiek: 40
Dołączył: 25 Sty 2009

UP 205 / UP 73



Wysłany: 2010-06-30, 00:22   

Oleksy pamiętam te czasy, coś pięknego. Również nie raz nasłuchałem się na swój temat, ale tak już czasem bywa. Dyscyplina musi być bo inaczej zapanowałby chaos i każdy, każdemu właziłby na głowę.
0 UP 0 DOWN
 
Lukasz10_2004 


Wiek: 31
Dołączył: 16 Mar 2008

UP 13 / UP 5


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-06-30, 00:28   

a teraz powiem Wam koledzy że nie ma dyscypliny :) każdy moze robic co chce dosłownie :) atmosfera bardzo dobra i nauczyciele też nie wymagający oprócz nauczycielki geografi :D :D
0 UP 0 DOWN
 
LiuKhongSum 


Wiek: 40
Dołączył: 25 Sty 2009

UP 205 / UP 73



Wysłany: 2010-06-30, 00:32   

Czasy się zmieniły i nie ma już starej szkoły, gdzie rządziła żelazna ręka dyrektora heh. Kto uczy teraz geografii?
0 UP 0 DOWN
 
Lukasz10_2004 


Wiek: 31
Dołączył: 16 Mar 2008

UP 13 / UP 5


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-06-30, 00:35   

a kto za ciebie uczył :D napewno chodzi nam o ta samą osobę :)
0 UP 0 DOWN
 
LiuKhongSum 


Wiek: 40
Dołączył: 25 Sty 2009

UP 205 / UP 73



Wysłany: 2010-06-30, 00:36   

Z tego, co pamiętam to pani Sarba?
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: budowlanych, szkol, zaprasza, zespol


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu