Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
jak się kradnie w rynku
Autor Wiadomość
s.krol1 

Wiek: 41
Dołączył: 02 Maj 2008

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2008-05-03, 22:03   

Niewieze wlasnym oczom !!! Czytam i nie wieze !!!! :shock: To jest jakies chore !!!! I to pisza Polacy ?? :o Zamiast stanac po stronie pokrzywdzonej i sie zjednoczyc to co ja widze ?? --Bande KRETYNOW ktora broni zekoma mniejszosc Romow. A na dodatek jakby tego bylo malo to jeszcze maja czelnosc glupio komentowac !!!! Wstydzilbym sie stanoc kolo takich PAJACOW na ulicy i przyznac sie ze to tez sa Polacy.Wszyscy dobrze wiemy ze nie chodzi tutaj o wszystkich Romow, bo sa tez i tacy co zyja normalnie. Ciezko pracuja i sa normalnymi porzadnymi obywatelami. Wiec po co tu wypisywac takie bzdury ?? Zastanawiam sie jaka byla by Wasza reakcja gdyby to Wam sie cos takiego przydazylo ?? Czy tez chcielibyscie uslyszec od swoich Rodakow takie zbedne GLUPIE komentarze ?? - czy raczej wsparcie i wspolczucie ?? Zanim cos znowu glupio skomentujecie to polecam sie dwa razy zastanowic niz napiszecie. :evil:
0 UP 0 DOWN
 
krzywol 

Wiek: 43
Dołączył: 03 Maj 2008

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2008-05-04, 00:01   

s.krol1 napisał/a:
Niewieze wlasnym oczom !!! Czytam i nie wieze !!!! :shock:

Nie musisz
s.krol1 napisał/a:
Zamiast stanac po stronie pokrzywdzonej i sie zjednoczyc to co ja widze ?? --Bande KRETYNOW ktora broni zekoma mniejszosc Romow.

Piszemy o "marginesie" społecznym.
s.krol1 napisał/a:
A na dodatek jakby tego bylo malo to jeszcze maja czelnosc glupio komentowac !!!!

Mamy demokracje.
s.krol1 napisał/a:
Wstydzilbym sie stanoc kolo takich PAJACOW na ulicy i przyznac sie ze to tez sa Polacy.

stań koło takiego "marginesu" społecznego.
s.krol1 napisał/a:
Ciezko pracuja i sa normalnymi porzadnymi obywatelami.

Taaaa... i większość Romów o których tu mowa to pracują i ciężko zarabiają na siebie...
s.krol1 napisał/a:
Zastanawiam sie jaka byla by Wasza reakcja gdyby to Wam sie cos takiego przydazylo ??

Pojedź sobie za granicę i zobaczysz co to jest życie, jak będą chcieli ci wbić nóż w plecy, a nic o tym nie będziesz wiedział...
s.krol1 napisał/a:
Czy tez chcielibyscie uslyszec od swoich Rodakow takie zbedne GLUPIE komentarze ??

To słychać na mieście jak nie da się im 1zł na jedzenie...
s.krol1 napisał/a:
Zanim cos znowu glupio skomentujecie to polecam sie dwa razy zastanowic niz napiszecie. :evil:

To pozostawię bez komentarza...
0 UP 0 DOWN
 
Pan_Pasztet 



Wiek: 36
Dołączył: 10 Maj 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg :)

Wysłany: 2008-05-04, 00:04   

s.krol1 napisał/a:
Zanim cos znowu glupio skomentujecie to polecam sie dwa razy zastanowic niz napiszecie. :evil:


zastanowiłem się nawet trzy razy i napisze co sądzę...

s.krol1 napisał/a:
--Bande KRETYNOW


sam możesz być kretyn... to taki off


a na poważnie w pierwszym poście że nie było biegania za złodziejami a pozniej ze znaleziono karton w klatce... to ja pytam Kee ??

po drugie tak jak pisano wczesniej monitoring jest... butow moze i nie odzyska sie ale jak dorwa gnojka to poniesie karę...

zresztą nie będę pisał swojego stanowiska o Romach bo pisałem już gdzie indziej... s.krol1, nie wiem czy jestes pajacem czy nie ale z checia kolo Ciebie moge stanąć ;)
0 UP 0 DOWN
 
prinzen13 


Wiek: 31
Dołączył: 14 Kwi 2008

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2008-05-04, 00:21   

jak dla mnie jest tez roznica miedzy Romami a moresami/cyganami/mantami ci pierwsi sa porzadni maja swoja kulture i sa porzadni .... a ci drudzy ... sami wiecie szkoda gadac a jesli nei wiecie to wystarczy przejsc sie rynkiem czy koncem mlynarskiej ;/
0 UP 0 DOWN
 
Calipso1 
walczę o pokój aż się krew leje...



Wiek: 46
Dołączył: 16 Kwi 2008

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-05-04, 14:07   

Ja niestety mieszkam na Młynarskiej i podobnie jak większość mieszkańców tej ulicy mam już dość tej hołoty :?
Nie miałbym nic przeciwko gdyby tu mieszkali prawdziwi Romowie ale niestety na tej ulicy mamy doczynienia prawie z samymi odpadami z ich społeczeństwa (społeczeństwo??? grupa etniczna??? sam nie wiem) :offtopic:

Nawet w tej chwili banda cyganów prowadzi dyskusje pod moim oknem że ich pewnie na stadionie słychać :shock:

A to że kradną to niestety fakt, bardziej przykre jest to że policja już nic sobie z tego nie robi :/
0 UP 0 DOWN
 
sigalit 



Wiek: 38
Dołączyła: 13 Lis 2006

UP 0 / UP 3


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-05-04, 17:15   

luzne, ogolne przemyslenia

zauwazylam, ze temat Romow jest co jakis czas poruszany na tym forum, w taki sposob by pograzyc te juz i tak wystarczajaco gnebiona mniejszosc i wzbudzic do nich jeszcze wieksza niechec, niz powszechnie panuje. I tak sie zastanawiam z czego to moze wynikac, nie chce sie jednak tu dzielic swoimi przemysleniami na ten temat. A jedynie zauwazyc, ze Cyganie mieszkaja w Polsce od niepamietnych czasow i sa czescia polskiego spoleczenstwa, dla mnie sa Polakami takimi samymi jak inni. Kiedy wiec ktos pisze, ze Cygan cos ukradl, czytam to, ze ukradl Polak. Oczywiscie nie dyskutuje z tym, ze przestepczosc wsrod tej mniejszosci polskiej jest wieksza, jednak zwracam uwage, czytam, staram sie analizowac przyczyny takiej sytuacji, a nie oplakiwac, pokrzykujac jej skutki. Trzeba by sie zastanowic wiec, czy panstwo, region czy miasto robia wystarczajaco wiele by im pomoc i jak ta pomoc powinna wygladac, moim zdaniem jest wiele do zrobienia, ale to calkiem inny temat, nie na tu i teraz.
Od dziecka uczono mnie, ze na ulicach Szkolnej, Rybackiej, Mlynarskiej i paru innych zamieszkuja degeneraci, nieroby, patologia i B-g wie co jeszcze i nalezy sie od takich miejsc trzymac z daleka, a takich znajomych wycinac z kalendarza na dzien dobry, i wcale nie chodzi tu o Romow, zeby bylo jasne. Takie podejscie zawsze budzilo we mnie taki sam sprzeciw i obrzydzenie jak uprzedzenia do Cyganow.
Jeszcze wiekszy sprzeciw budzi we mnie klanianie sie balwanom, ktore weszlo juz chyba w krew wspolczesnym spoleczenstwom na calym swiecie, nie tylko w Polsce. Ludzie, gorzej lub lepiej wyksztalceni zajmuja wysokie stanowiska, pelnia wazne urzedy i kradna takie pieniadze przy jednej tranzakcji, ze Romowie w calym Brzegu przez cale zycie nie sa w stanie tyle ukrasc. I co? i nic. Sa powszechnie szanowani i nikt nawet nie osmieli sie napisac nic na ten temat, zeby sie nie narazic, napisze wiecej, przed takimi ludzmi czuje sie nawet respekt, wynikajacy z tego, ze taki gosc to wiele moze...ohyda, ale obecna, chyba nikt nie ma co do tego watpliwosci.
I ja sie pytam, gdzie tu jest sprawiedliwosc, ja moge zrozumiec, ze nie kazdego B-g stworzyl doskonalego, nikt nie wybiera sobie narodowosci, nikt nie wybiera sobie rodzicow i stu innych rzeczy, ktore niewatpliwie maja wplyw na jego dalsze zycie(mniejszy czy wiekszy),nie kazdy tez w zyciu radzi sobie swietnie, nie kazdy moze zdobyc wyksztalcenie na renomowanych uczelniach czy kierunkach, z roznych powodow, rowniez dlatego, ze nie kazdy jest taki zdolny czy inteligentny, nie kazdy tez zdobedzie wymarzona, dochodowa prace, nie kazdy jest zaradny, gospodarny etc, ale kazdy chce godnie zyc i takie godne zycie w 21 wieku, w takim miejscu jak Europa powinien miec zagwarantowane.
Latwiej mi zrozumiec, ze ktos, kto nie ma srodkow do zycia, nie ma wyksztacenia, nie rozwinal w sobie droga edukacji swiadomosci spolecznej, nie radzi sobie w zyciu z roznych powodow, czasem siega bo cudza wlasnosc. Nie usprawiedliwiam tego oczywiscie i prosze tego tak nie odczytywac, pisze tylko, ze jestem w stanie wybaczyc takiemu komus, ze dmuchnal mi portmonetke, telewizor czy komorke, choc to nie jest przyjemne uczucie, byc okradzionym, znam to z doswiadczenia. Natomiast nie jestem juz w stanie wybaczyc tego osobie, ktora, zdobywajac wyksztalcenie, pozycje, pieniadze, a tym samym majaca pelna swiadomosc, co to jest szkodliwosc spoleczna okrada ludzi bo ma takie hobby, bo ciagle mu malo.
Jeszcze wieksza odraze czuje do ludzi, ktorzy takim balwanom klaniaja sie nisko i zabiegaja o ich wzgledy, co niestety staje sie coraz bardziej powszechne, a za swoje niepowodzenia zyciowe obwinia sie, tych, ze sie tak brzydko wyraze, ktorym moga i czuja ze moga podskoczyc, bo ci nie maja najmniejszych szans by sie bronic, stanowia bowiem mniejszosc i jak to sie powszechnie lekkim jezykiem wypowiada, nie sa u siebie. Zawsze mozna sie z nimi rozprawic, bo po pierwsze nic nie znacza, a po drugie "jest nas kilkadziesiat razy wiecej".
Coz, wspolczuje zalozycielce watku, ze zostala okradziona, sama bylam okradziona kilka razy, przez swoja nieuwage i lekkomyslnosc i jak napisalam wczesniej, wiem jakie temu towarzyszy uczucie, ale apeluje o zdrowy rozsadek, wnikliwa analize i nie wyciaganie pochopnych wnioskow.
Przede wszystkim zas prosze o zachowanie sie na ludzkim poziomie i mimo, ze ptrzytrafilo ci sie cos przykrego, o nie nawolywanie do nienawisci na tle rasowym, bo czy gdyby okradla, badz skrzywdzila cie, banda mlodocianych Polakow, podkreslalabys ich narodowosc? zapewne nie. Przemysl to.
0 UP 0 DOWN
 
owip2001 
śniegu niema,a bałwanów pełno



Wiek: 45
Dołączył: 21 Cze 2006

UP 51 / UP 18


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-05-04, 18:20   

gdyby to była banda małoletnich polaków napisałabym ze tak było...a jak przeczytasz uważnie to co napisałam,to może wreszcie zauważysz ze nie miałam na celu nawoływanie do nienawisci,podkreślam poraz kolejny nie to było celem mojego postu...a że niektorzy potraktowali mój post jako możliwośc wyrzucenia swoich żali pod adresem Romów to napisz do nich a nie obarczaj mnie winą za nienawiśc innych do Romów....a to jest podobno wolny kraj i można chyba mieć odmienne zdanie na rózne tematy niż Twoje...tak jak Tobie wpajali ze tu i tam mieszkaja tacy a nie inni,mnie uczono,ze nienalezy krasc i bez znaczenia teraz jest to ze błędem było pozostawienie wózka przed sklepem....nie kradnij to nie kradnij...a równie dobrze można by teraz powiedziec ze w wielu sklepach dyskryminuje się matki bo nie mogą wejsc do niego z wózkiem(przeciez równie dobrze dla zabawy mogli mi zabrac wózek pozostawiony przed sklepem)...więc bardzo proszę nie doszukujcie się w mojej wypowiedzi tego czego tam niema :(
Ostatnio zmieniony przez owip2001 2008-05-04, 18:23, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
sigalit 



Wiek: 38
Dołączyła: 13 Lis 2006

UP 0 / UP 3


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-05-04, 18:50   Re: jak się kradnie w rynku

owip2001 napisał/a:
Niedawno o naszym miescie było bardzo głosno w związku z romską społecznością...jak to zle są traktowani w naszym mieście :roll:

[opis zajscia]...więc pytam problemem jestesmy my i to ze są zle postrzegani przez społeczenstwo czy jednak sami bardzo mocno pracuja na takie traktowanie?? :x


no prosze cie.
0 UP 0 DOWN
 
Robertinho_93 

Wiek: 114
Dołączył: 05 Lis 2006

UP 1 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-07-23, 13:36   

Dwóch 9-letnich Romów okradło sprzedawczynię jednego ze sklepów w Brzegu.
Pomagał im o rok starszy kolega z podwórka.

- Korzystając z zamieszania w sklepie, chłopcy weszli na zaplecze i z torebki ukradli kobiecie 1100 zł - informuje aspirant sztabowy Mirosław Dziadek, rzecznik brzeskiej policji. - Potem grzecznie wyszli ze sklepu i zaczęli uciekać. Kobieta po chwili zorientowała się, że chłopcy ukradli jej pieniądze. Zaczęła ich gonić.

W chwilę później na miejscu był już patrol policji. Zatrzymali całą trójkę, która przyznała się do kradzieży w sklepie. Funkcjonariusze dobrze znali małych złodziei, ponieważ już wcześniej zatrzymywali chłopców na kradzieżach.

- Po raz kolejny skierujemy wniosek w tej sprawie do sądu rodzinnego o zajęcie się nieletnimi oraz ich rodzicami - dodaje Mirosław Dziadek.

Źródło: www.nto.pl
0 UP 0 DOWN
 
Janio 
Express IT



Wiek: 35
Dołączył: 13 Sie 2005

UP 17 / UP 4


Skąd: www.ExpressIT.pl

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2008-07-23, 22:00   

Robertinho_93 napisał/a:

- Po raz kolejny skierujemy wniosek w tej sprawie do sądu rodzinnego o zajęcie się nieletnimi oraz ich rodzicami - dodaje Mirosław Dziadek.

Źródło: www.nto.pl


Po raz kolejny ch*j za przeproszeniem, z tego będzie. Dalej władzę będą się brandzlować z tym tematem, zamiast walnać z grubej rury.
0 UP 0 DOWN
 
lord 
antysikork



Wiek: 32
Dołączył: 20 Wrz 2008

UP 242 / UP 264



Wysłany: 2008-09-20, 19:18   

Może to i niezwiązane tematem ale też o cyganach. U kolegi w bloku mieszkają cygany. Pewnego razu gdy kumpel siedział przy kompie zadzwonił do drzwi jego sąsiad cygan , który chciał aby kumpel go wpuścił do mieszkania.Kumpel widząc że z tym gościem jest coś nie tak i że albo jest pijany albo naćpany kazał mu iść do siebie.Ten oczywiście poszedł ale jego stara też zauważyła chyba że coś z nim nie tak i też go nie wpuściła do domu.Efekt był taki żę gościu się wkurzył i za przeproszeniem :censored2: drzwi we WŁASNYM mieszkaniu :evil: :D ........
PS. w drzwiach były dziury na wylot a same drzwi nie były wymieniane przez 2 tygodnie
Ostatnio zmieniony przez yasiu 2008-09-20, 20:19, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2008-09-20, 19:58   

lord, pierwsze upomnienie, na forum nie stosujemy wulgaryzmów, zapoznaj się z regulaminem.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: jak, kradnie, rynku, sie


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 29
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu