Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Lęk
Autor Wiadomość
Bochen 


Wiek: 33
Dołączył: 18 Mar 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-10-17, 15:51   

Asstien napisał/a:
Zycie staje się wtedy nudne szare pozbawione szczęścia.Z góry mówiąc NIE NA WIDZĘ LUDZI!!!


Nie jesteś Sam, choć jakoś dziwnie się tak składa, że ja mam o dziwo teraz bardzo i to bardzo dużo znajomych i utrzymuje z nimi kontakty, choć mam świadomość tego, że ich nie cierpię. A wiesz jaki na to jest najlepszy sposób? Znaleźć swój styl, swój sposób ekspresji, którym będziesz to wszystko odreagowywał - nawet coś żenującego (tylko bez przesady).

Myślisz, że osobę, która rzuciła się pod pociąg przerastało zło? Ja myślę, że tchórzostwo. Nie przerastało go zło, tylko bał się zła. W ogóle samobójstwo nie rozwiązuje problemu - no bo nie - po prostu. Ten, kto nas stworzył specjalnie wymyślił zło, aby wystawić nas - ludzi na próbę. Kto podoła? Najsilniejsi.

A jeśli już rozmawiamy o tym, to w śp. moim blogu umieściłem kiedyś wpis na temat marności i przemijania - taki mój wewnętrzny lament.

Kod:
Jednak wszystko to marność, życie jest marnością, przyjaźń jest marnością, inne uczucia są marnością, przemijanie też jest marnością (bo chyba nie ma sensu) [...]

Czas jest pomocnikiem śmierci, niszczy wszystko i wszystkich, jest punktualny i nieomylny, nie można go oszukać, ani przed nim uciec, niszczy wspomnienia, czasem leczy rany, lecz i tak doprowadza człowieka do strasznego stanu.

[...]

Teraz coś o przemijaniu, o tym co dla mnie nie ma jakiegoś większego sensu, jest to jakaś droga, którą każdy z nas musi pokonać, ale gdzie prowadzi? Gdzie nas wiedzie? Skoro nie znamy odpowiedzi na takie proste pytania, to dlaczego nią podążamy?

Przykre, a może i nawet zachwycające, ekscytujące. Ale czasem cofnąłbym się w przeszłość, inaczej postąpił z niektórymi ludźmi, nadrobiłbym to co zabrało mi przemijanie w imię tego bo życie było życiem, a nie marną egzystencją
0 UP 0 DOWN
 
sabatina 



Wiek: 37
Dołączyła: 19 Lut 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-10-25, 23:44   

oprocz zmij boje sie wielu innych rzeczy, np. czasem mam lęk przed zabraniem glosu w wiekszym gronie ludzi. nie wiem z czego to wynika. bje sie tez samotnosci, niezrozumienia, porozumienia , utraty blieskiej osoby, no i smierci.....co potem ?!

boje sie tez,ze wypadne z pedzacego pociagu, jakim jest zycie, ze gdzies sie zagubie w milionach spraw...
0 UP 0 DOWN
 
JOKER 
LOADING.................99%



Wiek: 39
Dołączył: 06 Sie 2007

UP 0 / UP 0



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2007-10-25, 23:55   

sabatina napisał/a:
np. czasem mam lęk przed zabraniem glosu w wiekszym gronie ludzi
Fobia (nowołac. phobia "stany lęku u neuropatów", z gr. φόβος phóbos "strach, lęk") to zaburzenie nerwicowe, którego objawem osiowym jest uporczywy lęk przed różnymi określonymi sytuacjami, zjawiskami lub przedmiotami, związany z unikaniem sytuacji wywołujących go i utrudnieniem funkcjonowania w społeczeństwie. Fobie wywołane są przez pewne sytuacje lub obiekty zewnętrzne wobec osoby przeżywającej lęk, które obiektywnie nie są niebezpieczne. Cierpi na nie około 10% ludzkości.

Zasadniczy obraz fobii to przesadne reakcje zaniepokojenia i trwogi, pomimo świadomości o irracjonalności własnego lęku i zapewnień, że obiekt strachu nie stanowi realnego zagrożenia. Co więcej powoduje to chęć ukrycia fobii i odkrycie, lub nawet samo myślenie o odkryciu przez kogoś przypadłości może prowadzić do ataków paniki.
Desensytyzacja - wygaszanie lęku poprzez stopniową konfrontację z wyobrażeniami związanymi z lękiem i poprzez równoczesne stwarzanie poczucia bezpieczeństwa. Może oznaczać także pozbawienie wrażliwości wynikające z przyzwyczajenia się do widoku drastycznych scen (przeciwnicy brutalnych gier komputerowych stawiają tezę, że desensytyzują one dzieci).Pozdrawiam...
0 UP 0 DOWN
 
Kathia 
Czubek i Patol ;)



Zaproszone osoby: 2
Wiek: 35
Dołączyła: 27 Lip 2007

UP 4 / UP 2


Skąd: z kątowni :P

Wysłany: 2007-10-26, 00:10   

JOKER napisał/a:
to zaburzenie nerwicowe

Bez przesady :roll:
Każdy człowiek czuje tremę przed publicznym występem i niech ktoś powie, że nie, to nie uwierzę :P W mniejszym lub większym stopniu, ale jednak.
Każdy z nas czasami boi się publicznie wypowiedzieć, żeby nie zostać skrytykowanym, żeby nie popełnić żadnej gafy, żeby trafić do wszystkich odbiorców, żeby nikt go źle nie zrozumiał, żeby nikt go nie wyśmiał, itp, itd.
Każdy tak ma, ja też, a nie uważam, żebym posiadała zaburzenia nerwicowe :?
0 UP 0 DOWN
 
sabatina 



Wiek: 37
Dołączyła: 19 Lut 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-10-27, 21:54   

ja jestem nieco nerwowa, ale chyba nie mam zadnej fobii:) po prostu czasem tak mam. niektorym ludziom naprawde bardzo trudno sie przelamac. ciesze sie, ze jednak naleze do tych smielszych. tez uwazam,ze chyba kazdy ma czasem taki lek. nie wiem z czego to wynika:)
0 UP 0 DOWN
 
JOKER 
LOADING.................99%



Wiek: 39
Dołączył: 06 Sie 2007

UP 0 / UP 0



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2007-10-29, 17:38   

Z tego że trzeba się przełamać też miałem takie że nie potrafię tego czy też tamtego,ale to jakoś złamałem i jest dobrze... :-P
0 UP 0 DOWN
 
Maga 



Wiek: 33
Dołączyła: 22 Kwi 2005

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2009-04-14, 00:39   

Obawiam się bycia niedostrzeżoną. Że sobie przejdę przez życie niezauważona przez nikogo, tylko tak będę cicho ryczeć w poduszkę.
I jeszcze braku sensu. Boję się przyszłości i tego, że będę sobie egzystować bez celu.
I braku ambicji.

To wszystko jest straszne.
0 UP 0 DOWN
 
don B 
Panicz



Wiek: 35
Dołączył: 25 Wrz 2008

UP 0 / UP 0


Skąd: Skrabimierz Brzeg

Wysłany: 2009-04-14, 15:40   

A ja mimo że jestem duzy chłopczyk to boje się czy tam mam obrzydzenie do pajaków ale tych większych :P
0 UP 0 DOWN
 
OlaMania 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Sie 2006

UP 2 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-04-14, 22:29   

don B napisał/a:
mam obrzydzenie do pająków ale tych większych :P

Hmmm ja też mam obrzydzenie do pająków, z tym że tylko tych małych. Wydaje mi się to dziwne, bo zazwyczaj jak ktoś nie lubi tych stworzonek na długich nogach to małe mu nie przeszkadzają.
0 UP 0 DOWN
 
Krzysieq
[Usunięty]


UP 0 / UP 0



Wysłany: 2009-04-14, 22:39   


I jeszcze to:
Clowns are scary
Ostatnio zmieniony przez Krzysieq 2009-04-14, 22:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
Trifonas 
twoja stara


Wiek: 40
Dołączył: 24 Lut 2008

UP 31 / UP 12



Wysłany: 2009-04-15, 01:35   

Krzysieq napisał/a:
Obrazek
I jeszcze to:
Clowns are scary



eee. ten to nic. zbadaj tego:

0 UP 0 DOWN
 
krt 



Wiek: 47
Dołączył: 08 Gru 2007

UP 41 / UP 37



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2009-04-16, 09:41   

nigdy sie nie bałem szczurów - nie przeszkadzały mi one jak były uciążliwe to pies polował na nie w piwmicy - był lepszy od kota.
Ale raz widziałem wielkiego szczura jak zaatakował chłopca we Wrocławiu wziąłem kija i podbiegłem, jakoś udało sie go od gonic ale chłopczyk został pogryziony i trafił do szpitala - od tamtej pory mam niezłego stracha przed szczurami
0 UP 0 DOWN
 
don B 
Panicz



Wiek: 35
Dołączył: 25 Wrz 2008

UP 0 / UP 0


Skąd: Skrabimierz Brzeg

Wysłany: 2009-04-16, 12:57   

spiros napisał/a:
Krzysieq napisał/a:
Obrazek
I jeszcze to:
Clowns are scary



eee. ten to nic. zbadaj tego:

Obrazek


Ja tak wyglądam po mocno zakrapianej imprezie xP
Mnie tam Clowny jakoś nie przerażają czasem mi jest zal nawet bo w cyrkach maja smutne miny:(
a i jeszce mam wsręt przed pszczołami osami i szerszeniami ale to dlatego że jestem na ich jad silnie uczulony :)
Z lekow lubie sobie i znajomym jeszcze wkręcać że w pustym domu <a mam nawet spory> gdy nikogo nie ma oprocz nas że słyszę jakieś kroki stuki <stary dom to ma prawo i rzeczywiscie słychac czasem > :P ja jestem przyzwyczajony do tego , ale np koleżanki gdy oglądamy horrory u mnie to maja ataki paniki czasami :P
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: lek


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 31
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu