Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Ile płacicie za ubezpieczenie auta?
Autor Wiadomość
Ewa26 



Wiek: 36
Dołączyła: 28 Maj 2013

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2014-04-22, 21:53   Ile płacicie za ubezpieczenie auta?

Szukam taniego i nie nie wiem czy brać Ac.
0 UP 0 DOWN
 
slawq 



Wiek: 45
Dołączył: 01 Wrz 2006

UP 37 / UP 6


Skąd: Skarbimierz

Wysłany: 2014-04-23, 00:56   

Ja znalazłem najtaniej w mDirect tylko trzeba mieć konto w mBanku. Sporo znajomych wyceniało u mamy, kuzyna ze zniżkami "klanowymi"... i tak wychodziło 10-15% drożej i więcej.... Mówię o samym OC
0 UP 0 DOWN
 
Necia 
*zakręcony pechowiec*



Zaproszone osoby: 2
Wiek: 34
Dołączyła: 18 Kwi 2006

UP 24 / UP 8


Skąd: LA

Wysłany: 2014-04-23, 20:14   

Ja najtaniej znalazłam w AXA i już 3 samochód tam ubezpieczyłam
0 UP 0 DOWN
 
slawq 



Wiek: 45
Dołączył: 01 Wrz 2006

UP 37 / UP 6


Skąd: Skarbimierz

Wysłany: 2014-04-23, 22:51   

Necia, uwierz że nie jest najtaniej , nawet z kodam i zniżkowymi od znajomego wychodziło mi zawsze drożej.
0 UP 0 DOWN
 
auri-star 
częściej wredna niż miła



Wiek: 46
Dołączyła: 21 Paź 2007

UP 49 / UP 31



Wysłany: 2014-04-23, 22:55   

Najtaniej wyszło w Avivie a sprawdziłam wszelkie możliwe kombinacje jak zawsze zresztą :P
0 UP 0 DOWN
 
kompnet 


Wiek: 38
Dołączył: 03 Lip 2005

UP 5 / UP 3



Wysłany: 2014-04-24, 15:13   

Kilka dni temu u pośrednika wyszło mi 370zł w Compensie OC + NNW silnik 1.0 wcześniej płaciłem w HDI ok 400zł rocznie
Ostatnio zmieniony przez kompnet 2014-04-24, 15:14, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Necia 
*zakręcony pechowiec*



Zaproszone osoby: 2
Wiek: 34
Dołączyła: 18 Kwi 2006

UP 24 / UP 8


Skąd: LA

Wysłany: 2014-04-25, 12:45   

slawq jest wiele czynników, pojemność, wiek właściciela itp ;) tak czy siak mam taniej jak wcześniej i to się liczy :)
0 UP 0 DOWN
 
slawq 



Wiek: 45
Dołączył: 01 Wrz 2006

UP 37 / UP 6


Skąd: Skarbimierz

Wysłany: 2014-04-27, 00:19   

Necia napisał/a:
slawq jest wiele czynników, pojemność, wiek właściciela itp ;) tak czy siak mam taniej jak wcześniej i to się liczy :)

Czy myślisz że porownywałem za każdym razem inne auto ?? :)
0 UP 0 DOWN
 
Necia 
*zakręcony pechowiec*



Zaproszone osoby: 2
Wiek: 34
Dołączyła: 18 Kwi 2006

UP 24 / UP 8


Skąd: LA

Wysłany: 2014-04-27, 16:20   

Nie chodziło mi o to że jeśli mi wyszło najtaniej to nie znaczy ze u Ciebie było tak samo, bo mamy inny wiek, inne auta inny staż itp
0 UP 0 DOWN
 
Dagmara 


Wiek: 33
Dołączyła: 19 Lut 2014

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg, Wołów, Wawa

Wysłany: 2014-05-06, 12:24   

My nasz samochód ubezpieczamy w lipcu. Ac zawsze bierzemy, bo to różnie bywa w życiu,. Najlpiej porównaj sobie na jakimś dobrym kalkualtorze, jest dużo w necie. Najwięcej ubezpieczycieli ma chyba Cuk w porównywarce, my sobie na nim przeliczamy.
0 UP 0 DOWN
 
nyeri 


Wiek: 42
Dołączył: 13 Maj 2014

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2014-05-13, 08:30   

Porównanie kalkulacyjne będzie najlepszym wyjściem z tej sytuacji.
0 UP 0 DOWN
 
Komentator 


Wiek: 54
Dołączył: 20 Cze 2012

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2014-06-06, 12:31   

Jeśli interesuje Cię tylko OC, to faktycznie szukaj najtańszego. To nie Ty z niego skorzystasz, tylko ktoś kogo poszkodujesz. Jeśli nie chce Ci się szukać, to faktycznie są porównywarki, które Ci pokażą gdzie jest najtańsze ubezpieczenie dla Ciebie i na Twój samochód.
Nie ma co się sugerować tym, że ktoś będzie zachwalał, że ma ubezpieczenie w AXA, HDI, Compensie itp. i jest najtaniej. Ubezpieczenie zależy od takich rzeczy, jak:
- z jednej strony Twoich danych - np. ile masz lat, jak długo masz prawo jazdy, czy masz małżonka, potomstwo, płci, dotychczasowe zniżki
- z drugiej strony danych Twojego samochodu – np. rodzaj i marka pojazdu, jego wiek, przebieg, gdzie jest zarejestrowany (w dużym mieście, mniejszym, wsi)
To oznacza, że ubezpieczając ten sam samochód , składka ubezpieczenia OC będzie dużo niższa dla Twojej mamy (która mieszka na wsi i oprócz Ciebie ma jeszcze 14-letnią córkę) niż dla Ciebie (który masz 22 lata i mieszkasz we Wrocławiu).

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jeśli jednak chcesz ubezpieczyć coś więcej niż tylko OC, to zastanów się 5 razy, czy warto ryzykować w tych AXAch, Compensach i HDI. W razie problemów odszkodowania albo nie uświadczysz, albo będzie ono zaniżone. Miałem (nie)przyjemność w HDI i Warcie. Powiem krótko - nigdy więcej.

Teraz tylko ubezpieczenia Allianz i tylko p. Dorota Sikora.

Dostałem od niej takie zniżki (m. in. za ubezpieczenie mieszkania dodatkowe chyba 20% na OC/AC i tyle samo na mieszkanie, dodatkowe ileś tam za to, że wziąłem łącznie OC i AC i dodatkowe ileś tam za to, że zapłaciłem od razu), że te internetowe kalkulatory mogą się schować.
Co więcej - miałem okazję wypróbować, jak działa to ubezpieczenie. W zeszłym miesiącu zderzyłem się z sarną - w środku lasu 30 km od Brzegu. Policja z Namysłowa była po 20 min. Laweta była po 50 min. a po 1:20 był samochód zastępczy (jechał z Opola). Samochód zastępczy miałem 10 dni, tj. do czasu wypłacenia mi odszkodowania za szkodę całkowitą. Ponieważ miesiąc wcześniej kupiłem ubezpieczenia samochodowe, więc zwróciłem się o zwrot nie wykorzystanej składki (za 11 miesięcy) z tytułu OC (bo przecież skorzystałem i z Assistance i z AC). Po kolejnych 5 dniach miałem na koncie zwrot nie wykorzystanej składki z tytułu ubezpieczenia OC, AC, NW, Assistance i OP. :brawo:
Więc zastanów się, czy nie warto wziąć coś więcej niż tylko OC, bo na własnej skórze przekonałem się - wielokrotnie - że wypadki chodzą po ludziach.
0 UP 0 DOWN
 
Dariana 


Wiek: 37
Dołączyła: 09 Cze 2014

UP 0 / UP 1



Wysłany: 2014-06-09, 12:07   

Właśnie kupiłam auto i szukam dla niego ubezpieczenia. Rozumiem, że post powyżej sprowadza się do informacji, że nie ma co patrzeć na obiegową opinię o "taniości" firmy, bo i tak dla konkretnego przypadku ten niby najtańszy ubezpieczyciel, wcale nie musi mieć najtańszej oferty dla mnie.
Bardziej zainteresowała mnie informacja o rzetelności Allianz.
Komentator napisał/a:

...
Teraz tylko ubezpieczenia Allianz i tylko p. Dorota Sikora.

Dostałem od niej takie zniżki (m. in. za ubezpieczenie mieszkania dodatkowe chyba 20% na OC/AC i tyle samo na mieszkanie, dodatkowe ileś tam za to, że wziąłem łącznie OC i AC i dodatkowe ileś tam za to, że zapłaciłem od razu), że te internetowe kalkulatory mogą się schować.
...

Bo oprócz auta niedługo skończy mi się ubezpieczenie domu, a do ubezpieczenia mam jeszcze sklep. Jak można skontaktować się z tą Panią? Rozumiem, że sklep też ubezpieczy?
0 UP 1 DOWN
 
Komentator 


Wiek: 54
Dołączył: 20 Cze 2012

UP 0 / UP 0



  Wysłany: 2014-06-10, 10:19   Ubezpieczenia - Dorota Sikora

Ubezpieczenia Allianz Brzeg przy ul. Reja - taki budynek z niebieską elewacją na dole. Ale lepiej po prostu do niej zadzwonić 695 92 95 92. Pani Dorota, to solidna firma - polecam z czystym sumieniem. Ale czy ubezpieczy sklep, to nie wiem - nie mam. :) Ja kupiłem tylko ubezpieczenie mieszkania, ubezpieczenie auta i jeszcze kiedyś ubezpieczenie turystyczne.
0 UP 0 DOWN
 
Anneta 



Wiek: 42
Dołączyła: 28 Wrz 2013

UP 0 / UP 2



Wysłany: 2014-06-21, 18:36   

Dagmara napisał/a:
My nasz samochód ubezpieczamy w lipcu. Ac zawsze bierzemy, bo to różnie bywa w życiu,. Najlpiej porównaj sobie na jakimś dobrym kalkualtorze, jest dużo w necie. Najwięcej ubezpieczycieli ma chyba Cuk w porównywarce, my sobie na nim przeliczamy.

Znam ten kalkulator, on wylicza najtańszą ofertę z 30 towarzystw, bardzo pomocne narzędzie.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: Brak tagów.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 32
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu