Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Radny Kamil Szeremet
Autor Wiadomość
steve 
w.w.j.d??



Zaproszone osoby: 4
Wiek: 38
Dołączył: 25 Kwi 2005

UP 6 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-12-14, 18:06   

aha ok Szanowny Panie PK... :)
0 UP 0 DOWN
 
PK 
PK


Wiek: 53
Dołączył: 25 Sie 2006

UP 1 / UP 11


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-12-14, 19:03   

steve napisał/a:
aha ok Szanowny Panie PK... :)

uhh fufu fafa ok. Wielce Szanowny Panie steve
0 UP 0 DOWN
 
Baba Riba 
Baba Riba


Wiek: 46
Dołączyła: 23 Sie 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-12-14, 19:10   

SMB napisał/a:
Użytkowniku Babo Ribo w obliczu poważnych zarzutów jakimi są przeinaczanie podczas kampani faktów dotyczących zadłużenia miasta,

A kto je przeinaczał (jeśli coś takiego w ogóle miało miejsce)?
Ja?
Czy Pan nie myli adresów?

SMB napisał/a:
wysuwanie kwestii dotyczącej kto kogo zakleił i mantrowanie jak dziecko w przedszkolu "kto kłamie, ty kłamiesz, on kłamie" jest żenadą i śmiechem z mieszkońców naszego miasta.

Śmiechem z mieszkańców naszego miasta jest publiczne kłamanie w prasie na jakikolwiek temat, nawet, jeśli przedmiot kłamstwa jest, zdaniem kłamcy - błahy.

SMB napisał/a:
Naprawdę uważasz, że sprawa plakatów jest tego samego kalibru co przypuszczalne oszustwo dokonane przez kandydata na burmistrza?

1. Nie pamiętam, żebyśmy przeszli na Ty, Panie Kamilu.
2. Kaliber innych spraw mnie nie interesuje, bo nie o nich (na razie) rozmawiam. Próbuje uzyskać od Pana odpowiedź na proste pytanie i - jak do tej pory - Pan mi nie odpowiedział. Więc widocznie sprawa nie jest aż tak błaha, skoro boi się Pan udzielić odpowiedzi.
3. Zarzut "oszustwa" to poważna sprawa. Może wymieni Pan jednak z imienia i nazwiska, kto się go dopuścił, czy też,
z właściwą dla niektórych członków SMB odwagą, pozostawi Pan swój zarzut niedomówionym?

SMB napisał/a:
To mi przypomina niektóre sztucznie wyławiane afery z TV kiedy działo się nie dobrze w sprawach budżetowych wcześniejszych ekip rządzących naszym państwem.

Panie Kamilku, ja nie łowię afer, bo nie jestem prokuratorem, ani dziennikarzem. Chcę tylko wiedzieć, kto publicznie skłamał. Pan, czy zdjęcia, czy Panorama?

SMB napisał/a:
Na twoje pytania odpowiem , krótko powtarzając to co wcześniej powiedziałem, w tekście z Kuriera nie dokonałem przekłamań, a tekst pisany w Panoramie przez Młodych Demokratów to manipulacja faktami (i przed każdym niezawisłym sądem, jestem w stanie obronić się w tej sprawie bez pomocy adwokata).

Nie jestem także sądem. Nie musi się Pan przede mną bronić. Wystarczy powiedzieć, czy skłamały zdjęcia, czy Panorama, skoro Pan "nie dokonał przekłamań"!

SMB napisał/a:
Baba Riba napisał/a:
Poza tym, czy zadawanie pytań jest krytyką?
Tak mogą uważać tylko ci, którzy mają coś do ukrycia!


Tu, aż się prosi o pytanie dlaczego stary/obecny burmistrz tak bardzo nie znosi krytyki

Nie mam pojęcia, Panie Kamilku, dlaczego tak jest ani czy tak jest. Nie rozmawia Pan z burmistrzem. Ja tylko zapytałam, czy zadawanie pytań radnemu, to już krytyka?


SMB napisał/a:
i skąd biorą się tacy ludzie jak Baba Riba???

Zazwyczaj z łona matek, podobnie jak "tacy ludzie" jak Kamil Szeremet.
Warto czasem pamiętać o tym wspólnym mianowniku...
0 UP 0 DOWN
 
steve 
w.w.j.d??



Zaproszone osoby: 4
Wiek: 38
Dołączył: 25 Kwi 2005

UP 6 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-12-14, 19:24   

PK napisał/a:
steve napisał/a:
aha ok Szanowny Panie PK... :)

uhh fufu fafa ok. Wielce Szanowny Panie steve


I prosze tak do mnie ciągle mówić PK !!
0 UP 0 DOWN
 
PK 
PK


Wiek: 53
Dołączył: 25 Sie 2006

UP 1 / UP 11


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-12-14, 19:36   

Zawsze i wszędzie
uhh fufu fafa ok. Wielce Szanowny Panie steve
0 UP 0 DOWN
 
SMB 



Wiek: 37
Dołączył: 22 Sie 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-12-14, 19:46   

Baba Riba napisał/a:
Nie mam pojęcia, Panie Kamilku, dlaczego tak jest ani czy tak jest. Nie rozmawia Pan z burmistrzem. Ja tylko zapytałam, czy zadawanie pytań radnemu, to już krytyka?


Czyżby jakiś doktorat ukończony z technik wpływu i manipulacji, przecież to powyższe stwierdzenie to czysty przykład "odkręcania kota ogonem". Pani nie wie dlaczego burmistrz mówił tak, a nie inaczej, ale delikatnie jednocześnie daje do zrozumienia, żeby dać mu już spokój, ale za to pytanie do radnego nie może być zostawione bez odpowiedzi. Pytania w stosunku do burmistrza są pomijane milczeniem, ale te do mnie są tak ważne, że nie można ich pominąć. Odpowiem pani, pytanie nie jest krytyką, a więc pytam po raz kolejny dlaczego burmistrz boi się pytań, a osoby takie jak pani i cały skład redakcyjny Panoramy, bronią burmistrza przed nimi (pytaniami). Na szczęście na sesjach rady miasta, będzie musiał sam na nie odpowiadać bez państwa pomocy.
0 UP 0 DOWN
 
PK 
PK


Wiek: 53
Dołączył: 25 Sie 2006

UP 1 / UP 11


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-12-14, 19:53   

SMB napisał/a:
Na szczęście na sesjach rady miasta, będzie musiał sam na nie odpowiadać bez państwa pomocy.

Żebyś Sznowny Panie Kamilu z sensem zadał pytanie. Nie tak jak na forum. Proszę tylko nie pytaj o przeprawę mostową.
czuwaj :evil:
0 UP 0 DOWN
 
Devon 



Wiek: 38
Dołączył: 28 Kwi 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-12-14, 19:55   

Widze ze ostro jedziemy Panowie :)
0 UP 0 DOWN
 
misterio 



Zaproszone osoby: 1
Wiek: 47
Dołączył: 03 Maj 2005

UP 17 / UP 6


Skąd: B R Z E G

Wysłany: 2006-12-14, 20:06   

PK nie zachowuj się jak cham i okaż troche szacunku dla radnego. Z każdej gazety byś już wyleciał za posługiwanie się takim lekceważacym tonem wobec jakiegokolwiek polityka no ale pewnie w panoramie paszkwile smażyć będziesz pewnie jescze przez najblizsze 4 lata.
0 UP 0 DOWN
 
PK 
PK


Wiek: 53
Dołączył: 25 Sie 2006

UP 1 / UP 11


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-12-14, 20:12   

misterio napisał/a:
PK nie zachowuj się jak cham i okaż troche szacunku dla radnego. Z każdej gazety byś już wyleciał za posługiwanie się takim lekceważacym tonem wobec jakiegokolwiek polityka no ale pewnie w panoramie paszkwile smażyć będziesz pewnie jescze przez najblizsze 4 lata.

Przecież tytułuję tego wielkiego polityka w następujący sposób Wielce Szanowny Pan Kamil.
Nie wiem jak lepiej okazać swój szacunek
Może mi podpowiesz?
czuwaj
:evil:
czy ty jesteś szefem fan klubu Wielce Szanownego Pana Kamila

[ Dodano: 2006-12-14, 20:12 ]
SMB napisał/a:
pytanie nie jest krytyką

Skoro Wielce Szanowny Pan Kamil tak mówi to ośmielę się go zapytać.
Napisał Wielce Szanowny Pan Kamil [w skrócie WSPK] w swej ulotce, którą na pół dzielił z Charyzmatycznym:
"... nasze miasto posiada wiele świetnych obiektów, które po odpowiedniej renowacji można wykorzystać jako obiekty kulturalno-rozrywkowe lub rekreacyjne..."
Jakie obiekty miał Pan na myśli? Proszę podać choć 3 i wyjawić o jaka renowację chodzi i jakie funkcje po renowacji będą spełniać te obiekty? Kto za to zapłaci? Czy WSPK będzie wnosił poprawki do budżetu zakładające takie renowacje?
To na początek
czuwaj
0 UP 0 DOWN
 
SMB 



Wiek: 37
Dołączył: 22 Sie 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-12-14, 21:02   

PK napisał/a:
Jakie obiekty miał Pan na myśli? Proszę podać choć 3 i wyjawić o jaka renowację chodzi i jakie funkcje po renowacji będą spełniać te obiekty? Kto za to zapłaci? Czy WSPK będzie wnosił poprawki do budżetu zakładające takie renowacje?


1. Basen miejski
2. Park Wolności
3. Amfiteatr

Powyższe obiekty są, że tak to określe w niełasce przez całą kadencję starego/obecnego burmistrza, a mogły by pełnić funkcje wymienione przeze mnie powyżej. Oczywiście można powiedzieć, że park Wolności przecież jest w porządku bo nowe nasadzenia były, a wogle to w parku tylko potrzebne są drzewa, bo przecież oprócz ludzi z psami nikt tam nie przychodzi. W takim razie za przykład chciałbym ukazać chociażby parki, które są we Wrocławiu, które to w weekendy tętnią życiem, dzięki np. obiektom gastronomicznym, fontannom na środku jeziorka i odpowiedniej estetyce, czego naszym parkom brakuje.
Przykłady można by mnożyć.
0 UP 0 DOWN
 
PK 
PK


Wiek: 53
Dołączył: 25 Sie 2006

UP 1 / UP 11


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-12-14, 21:17   

SMB napisał/a:

1. Basen miejski
2. Park Wolności
3. Amfiteatr
[...]
chociażby parki, które są we Wrocławiu, które to w weekendy tętnią życiem, dzięki np. obiektom gastronomicznym, fontannom na środku jeziorka i odpowiedniej estetyce, czego naszym parkom brakuje.
Przykłady można by mnożyć.


Jeśli dobrze zrozumiałem, WSPK, to renowacja parku zakłada budowę knajpki (z czy bez alkoholu???), postawienie fontanny, wykopanie jeziorka i napuszczenie tam wody. A co z resztą czyli amfiteatrem i basenem?
WSPK nie odpowiedział niestety, kto za to zapłaci? Cóż mało istotny problem.
WSPK nie odpowiedział, czy wniesie poprawki do budżetu, zakładające budowę fontanny, knajpki oraz jeziorka.
Na marginesie, kto będzie pracował w takiej samorządowej/utworzonej przez radnych knajpce? Czyżby sam WSPK?
papa
czuwaj :mrgreen:
0 UP 0 DOWN
 
SMB 



Wiek: 37
Dołączył: 22 Sie 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-12-14, 22:06   

PK napisał/a:
Jeśli dobrze zrozumiałem


Źle pan zrozumiał, renowacja parku, to nie budowa knajpki, tylko dokonanie tzw. kosmetyki, a miejsce na knajpke uważam za dobry pomysł, zbiornik z wodą już jest w tym parku, a nawet dwa, ale najwidoczniej pan nie wychyla nosa z redakcji i nigdy nie był w tym parku, osobiście lubie ten park, ale żal mi, że nie jest on tak eksponowany jak być winien.

PK napisał/a:
A co z resztą czyli amfiteatrem i basenem?


Te obiekty są nieużywane, bo nie są doprowadzone do odpowiedniego stanu, a to jest marnotrawienie posiadanego potencjału.

PK napisał/a:
kto za to zapłaci?


Jeżeli stworzymy odpowiednią grupę specjalistów w urzędzie miasta i starostwie, to te pieniądze przyjdą do nas z UE i w dodatku nie tylko na tą inwestycję, cóż pan nie musi o tym wiedzieć, w końcu w ostatnich latach nie było u nas zbyt wiele inwestycji finansowanych z funduszy strukturalnych.
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2006-12-14, 22:22   

SMB napisał/a:
Jeżeli stworzymy odpowiednią grupę specjalistów w urzędzie miasta i starostwie, to te pieniądze przyjdą do nas z UE
Śpieszę donieść, że w starostwie już powstała. Szybkość działania godna pozazdroszczenia. To teraz czekamy na te pieniądze z UE.
0 UP 0 DOWN
 
jaz-z 



Wiek: 45
Dołączył: 07 Kwi 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-12-14, 22:23   

SMB napisał/a:

Te obiekty są nieużywane, bo nie są doprowadzone do odpowiedniego stanu, a to jest marnotrawienie posiadanego potencjału.

PK napisał/a:
kto za to zapłaci?


Jeżeli stworzymy odpowiednią grupę specjalistów w urzędzie miasta i starostwie, to te pieniądze przyjdą do nas z UE i w dodatku nie tylko na tą inwestycję, cóż pan nie musi o tym wiedzieć, w końcu w ostatnich latach nie było u nas zbyt wiele inwestycji finansowanych z funduszy strukturalnych.


To są tylko czcze mrzonki. Niestety, miasto, ani też powiat nie są w stanie udźwignąć finansowo remontu kapitalnego tych obiektów. Tu nie chodzi też o brak odpowiednich ludzi w Urzędzie Miasta czy też Starostwie. Tu chodzi przede wszystkim o zabezpieczenie środków własnych na realizację projektów z UE. Jak wiem w SEP (Systemie Ewidencji Projektów) RPO (Regionalnego Programu Operacyjnego) zawartch jest wiele brzeskich projektów - w tym remont kapitalny odkrytego basenu i remont kapitalny amfiteatru. Należy mieć w tym miejscu nadzieję, że któryś z tych projektów "przejdzie". Aby Panie Kamilu uczestniczyć w pozyskiwaniu funduszy strukturalnych należy mieć zapisane w budżecie środki własne (15%-20%) na ich realizację. Bez takiego zapisu nie ma co "startować" o pozyskiwanie środków czy to z RPO, czy też z ZPORR. W tej chwili, przy zrównoważonym budżecie miasta jest szansa, aby takie środki zabezpieczyć. Wcześniej, niestety, takiej szansy nie było.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: kamil, radny, szeremet


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 32
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu