Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Czy nauczyciele mają zbyt dużo,czy rzeczywiście są zmęczeni?
Autor Wiadomość
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2011-01-21, 22:35   

HS-R, Ty pracujesz w cięższych warunkach, nie ma co porównywać. Masz o 200% więcej pracy jak nauczyciele w zwykłych szkołach.

Cytat:
Dla tych co może nie do końca uważali na matematyce podpowiem, że osoba kończąca studia i idąca do szkoły "nic nie robić" dostaje 1224 zł nett


Po studiach nauczyciel idzie na staż (płatny z góry, a nie po przepracowaniu miesiąca) za 1500 zł z groszami Netto, więc gdzie prawda?
0 UP 0 DOWN
 
kontrakt 



Wiek: 36
Dołączył: 25 Lis 2010

UP 46 / UP 22



Wysłany: 2011-01-21, 23:18   

Nie mam już siły na tych nauczycieli, tyle pracują, że do domu przychodzą tylko spać, w dodatku w warunkach cięższych niż chiński górnik, dostają tyle pensji, że jeszcze muszą dokładać do interesu...

Pozdrawiam tych "dobrych", uczących i nienarzekających nauczycieli.
Oby moje planowane dzieci na Was trafiły;)
0 UP 0 DOWN
 
HS-R 



Wiek: 41
Dołączyła: 10 Wrz 2006

UP 63 / UP 6


Skąd: Kraina Marzeń

Wysłany: 2011-01-22, 07:48   

Kontrakt, wiesz tylko co mnie jeszcze boli? Ciągle najeżdża się na nauczycieli, choć przyznałam już rację, że część z nas sama wystawia sobie opinię a nie doceni się tych co robią cudowną robotę i się nie chwalą. Nasza polska mentalność, dokopać komuś i już. Może zamiast negatywnych problemów poruszanych na forum będziemy zakładać dla równowagi pozytywne. Jest tylu ludzi niedocenionych w moim zawodzie, ale WY przez tą swoją zajadłość nawet nie dostrzegacie ich. Dlaczego? Dlatego, że często ich nie widać. Mówię tu o nauczycielach pracujących z dziećmi głęboko upośledzonymi, ale nie tylko, z niepełnosprawnościami wszelkiego rodzaju, dysfunkcjami itp. Wszystkim bez wyjątku specjalistom mojego dziecka jakbym mogła dałabym taką wypłatę jaką by sobie wymarzyli. Wszystkim! Lekarzom też, rehabilitantom no i pracownikom na kartę nauczyciela - psychologom, surdologopedom, surdopedagogom, oligofrenopedagogom.
Dzisiaj właśnie jadę do DPS do Czarnowąs. Myślę, że każdy raz w życiu powinien udać się do takiej placówki. Wtedy może będzie potrafił docenić pracę drugiego człowieka. A u nas w Polsce drużyna piłkarska po przegranym meczu dostaje milion pln zl do podziału (wymyślona kwota) a Mateusz Marzec - osoba z autyzmem, który wygrał złoty medal w pływaniu na Mistrzostwach Europejskich Olimpiad Specjalnych w Irlandii w 2003r. dostał plecak czy breloczek, nie pamiętam dokładnie. Jakie to porównanie? Jaka sprawiedliwość? Ale to już zaczęlam offa,

Się wzburzyłam. :wink: :wink:

Spadam. Czas jechać .
Ostatnio zmieniony przez HS-R 2011-01-22, 07:49, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2011-01-22, 09:17   

HS-R, ja zawsze chwalę nauczycieli którzy przekazali mi wiedzę którą pożytkuję do dziś.
0 UP 0 DOWN
 
kontrakt 



Wiek: 36
Dołączył: 25 Lis 2010

UP 46 / UP 22



Wysłany: 2011-01-22, 12:22   

HS-R napisał/a:
Może zamiast negatywnych problemów poruszanych na forum będziemy zakładać dla równowagi pozytywne. Jest tylu ludzi niedocenionych w moim zawodzie, ale WY przez tą swoją zajadłość nawet nie dostrzegacie ich.


Jestem za, sam chętnie dopiszę dwa nazwiska brzeskich nauczycieli, którzy moim zdaniem zasługują na najwyższe uznanie.

HS-R napisał/a:
Dlatego, że często ich nie widać. Mówię tu o nauczycielach pracujących z dziećmi głęboko upośledzonymi, ale nie tylko, z niepełnosprawnościami wszelkiego rodzaju, dysfunkcjami itp.


To prawda, nie widać ich. Żaden z moich postów nie dotyczył tej grupy pedagogów, bo jak dotąd, nie miałem z nimi żadnej styczności. Nie zaznaczyłem tego, za co przepraszam. Jestem w stanie sobie jednak choć po części wyobrazić rozbieżności między ich pracą, a pracą "zwykłego" nauczyciela z gimnazjum.

I jeszcze raz:
HS-R napisał/a:
Nasza polska mentalność, dokopać komuś i już. (...) WY przez tą swoją zajadłość

Cały ten temat polega na tym, że:
1. Stwierdzono, że nauczyciele wiecznie narzekają na swoje zarobki.
2. Duża część osób, w tym ja, wyraziła pogląd: "macie 18 godzin w tygodniu, zarabiacie tyle, co niektórzy za ponad 40 godzin. I jeszcze Wam źle?"
3. I tu się zaczęła burza, zajadłość największą widać w postach nauczycieli właśnie, a ich posty aż krzyczą, że są przepracowani i nie zarabiają nic.

Gdzie tu zajadłość? Ja próbowałem komuś dokopać? W którymkolwiek z postów napisałem "nic nie robicie"? "Powinni Wam obniżyć pensję"? Nie! Konsekwentnie kontunuuję politykę rozpoczętą pierwszym postem.
Nie zawsze to "atak" jest zajadły, często obrona go w tym znacznie przewyższa.

HS-R napisał/a:
przyznałam już rację, że część z nas sama wystawia sobie opinię

No niestety, odznaczające się zachowanie części, wyrabia opinię o ogóle. W końcu chyba nikt nie wierzy, że wszyscy politycy są wolni i nieuczciwi, wszyscy urzednicy wredni itd...
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2011-01-22, 13:30   

Napisałem na początku. To typowe napuszczanie jednych grup zawodowych na inne i to tych, które niewiele zarabiają. Średnia płaca netto nauczyciela to 1870 zł. Polecam artykuł http://biznes.interia.pl/...ac,1584239,4200 . Jak to się ma do 250 tyś zł kwoty proponowanej (jak podała "superstacja") dla każdego członka rodziny ofiar pod Smoleńskiem? Tak było napisane na przewijającym się pasku pod obrazem w dniu 21.01. Dlaczego nie płaci rodzina tego co zapraszał na pokład, na w zasadzie prawie prywatny wyjazd?
Ostatnio zmieniony przez Roztropek 2011-01-22, 13:31, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2011-01-22, 13:46   

Roztropek napisał/a:
Napisałem na początku. To typowe napuszczanie jednych grup zawodowych na inne i to tych, które niewiele zarabiają. Średnia płaca netto nauczyciela to 1870 zł. Polecam artykuł http://biznes.interia.pl/...ac,1584239,4200 . Jak to się ma do 250 tyś zł kwoty proponowanej (jak podała "superstacja") dla każdego członka rodziny ofiar pod Smoleńskiem? Tak było napisane na przewijającym się pasku pod obrazem w dniu 21.01. Dlaczego nie płaci rodzina tego co zapraszał na pokład, na w zasadzie prawie prywatny wyjazd?


Roztropku, nie mieszaj w to proszę smoleńska, bo i ja mogę wtedy zapytać jak to się ma do tego, że w zakładzie w którym pracuję 3 miesiąc nie dostaję wypłaty? Takimi ludźmi się nikt nie interesuje i nikt nawet groszem nie wspomoże. Temat jest o nauczycielach a nie o Smoleńsku, Katyniu czy też babci Kloci spod Pcimia Małego (pod warunkiem, że nie jest nauczycielką :P )
0 UP 0 DOWN
 
AXL 



Wiek: 54
Dołączył: 06 Sie 2010

UP 11 / UP 7



Wysłany: 2011-01-23, 00:31   

No i powoli cała sprawa, czy raczej "manipulacja" się wyjaśnia:

http://www.solidarnosc.or...hc-pracowa.html


http://www.znp.edu.pl/ele...est_bardzo_duzo


Ciekawi mnie kto miał interes pisząc ten nierzetelny artykuł...> niestety coraz więcej podobnych
0 UP 0 DOWN
 
damian1217 



Wiek: 45
Dołączył: 26 Maj 2010

UP 204 / UP 216


Skąd: brzeg

Wysłany: 2011-01-23, 10:49   

AXL, Ale to są wypowiedzi tylko ludzi związanych z nauczycielami!!!Ja proponuję aby w ferie i wakacje murarze w Polsce mieli wolne!!!Oni też ciężko pracują!!!Czemu pan z solidarności o tym nie wspomina!!!!Nie wspomnę o sprzątaczkach i wielu innych zawodach!!!Niech każdy zawód ma swoją "Kartę nauczyciela"!!!!I oczywiście etaty obniżyć do 18 godz. tygodniowo!!!
0 UP 0 DOWN
 
AXL 



Wiek: 54
Dołączył: 06 Sie 2010

UP 11 / UP 7



Wysłany: 2011-01-23, 19:50   

damian1217 > coś ty się tak tych nauczycieli czepił ?? W cywilizowanych krajach edukacja, nauka, kultura mają jakieś priorytety (te branże stanowią o przyszłości i rozwoju...), u nas raczej nie... > mamy Europę gonić ??? :(

http://www.poradnik-praca...ads/krakow1.jpg

O ile się orientuję etat nauczyciela to 40h. Wiele zawodów ma dokumenty (odpowiednik karty nauczyciela) regulujące ich warunki pracy i płacy (np. policja, wojsko, sędziowie, górnicy, hutnicy, rybacy, leśnicy itd) Nie wiem skąd ta nagonka ostatnimi czasy właśnie na nauczycieli....
0 UP 0 DOWN
 
Dziedzic_Pruski 



Wiek: 63
Dołączył: 19 Lut 2007

UP 4808 / UP 7273



Wysłany: 2011-01-23, 20:05   

AXL napisał/a:
damian1217 > coś ty się tak tych nauczycieli czepił ??
Pewnie ma jakieś deficyty i zaległe żale. :wink:
0 UP 0 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2011-01-23, 20:58   

AXL napisał/a:
O ile się orientuję etat nauczyciela to 40h.



Masz ku temu jakieś dokumenty?
0 UP 0 DOWN
 
kontrakt 



Wiek: 36
Dołączył: 25 Lis 2010

UP 46 / UP 22



Wysłany: 2011-01-23, 21:09   

AXL napisał/a:
O ile się orientuję etat nauczyciela to 40h.

No to źle się orientujesz. To jest etat dwóch nauczycieli :P
0 UP 0 DOWN
 
damian1217 



Wiek: 45
Dołączył: 26 Maj 2010

UP 204 / UP 216


Skąd: brzeg

Wysłany: 2011-01-23, 21:35   

Dziedzic_Pruski napisał/a:
Pewnie ma jakieś deficyty i zaległe żale.
Deficyt to ty masz,co niejednokrotnie udowodniłeś,zresztą finansowy pewnie też!!!Siedzisz leszczu schowany za klawiaturą i szczekasz jak pies!!!Daj namiar na siebie napriva to zobaczymy czy w rzeczywistości też taki bohater będziesz.I w przeciwieństwie do ciebie nie chodziłem do szkoły za komuny,ile tatuś z mamusią nalatali się do partii żebyś przeszedl do następnej klasy!!
AXL napisał/a:
damian1217 > coś ty się tak tych nauczycieli czepił ??
ja się ich nie czepiam,przecież temat jest o nauczycielach.Mam w rodzinie paru nauczycieli więc jeżeli piszę zle to tylko o tych bez powołania!!!
Ostatnio zmieniony przez damian1217 2011-01-23, 21:41, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
AXL 



Wiek: 54
Dołączył: 06 Sie 2010

UP 11 / UP 7



Wysłany: 2011-01-23, 21:37   

yasiu, kontrakt > znalezienie tego zajeło mi 2 min. w googach:

jako, że Karta Nauczyciela to dla mnie (i dla większości) niezrozumiały dokument prawniczy, rzuciłem okiem na "wersję skróconą" dla ludzi tj:

"Przepisy o czasie pracy nauczycieli z komentarzem"

http://pracownik.net.pl/p...i_z_komentarzem

[cyt.] Mimo że nauczycieli obowiązuje 40-godzinny tydzień pracy, nie oznacza to, że przez tyle godzin prowadzą zajęcia. Wymiar zajęć dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych jest zupełnie inny. Ile zatem faktycznie pracują oraz jak traktowane są inne ich obowiązki, zależy bezpośrednio od placówki, w której są zatrudnieni. W ramach 40-godzinnego tygodnia pracy nauczyciel nie tylko musi realizować przypisane mu zajęcia dydaktyczne, wychowawcze i opiekuńcze, ale również czynności wynikające z zadań statutowych szkoły, jak branie udziału w posiedzeniach rady pedagogicznej, przeprowadzanie wywiadówek z rodzicami, sprawdzanie pisemnych prac uczniów, przygotowywanie się do prowadzenia zajęć. Do 40 godzin pracy nauczyciela zaliczamy również czas dokształcania we własnym zakresie oraz doskonalenia zawodowego.

- O ile udokumentowanie prowadzonych przez nauczyciela zajęć nie stanowi problemu, o tyle są problemy z ewidencjonowaniem czasu przygotowywania się do zajęć, samokształcenia czy doskonalenia zawodowego. Brak jest zatem możliwości pełnej ewidencji czasu pracy nauczyciela, w tym dokładnego rozliczania go z 40-godzinnego tygodnia pracy. Nauczyciel nie ma więc obowiązku przebywać w szkole 40 godzin w tygodniu. W ramach tak określonego czasu pracy nauczyciel może również wykonywać ciążące na nim obowiązki poza terenem szkoły, czyli np. w domu. W ramach 40-godzinnego czasu pracy musi on realizować:

> zajęcia dydaktyczne,

> wychowawcze i opiekuńcze, prowadzone bezpośrednio z uczniami lub wychowankami albo na ich rzecz,

> inne czynności i zajęcia wynikające z zadań statutowych szkoły, ze szczególnym uwzględnieniem zajęć opiekuńczych i wychowawczych wynikających z potrzeb i zainteresowań uczniów,

> zajęcia i czynności związane z przygotowaniem się do zajęć, samokształceniem i doskonaleniem zawodowym (art. 42 ust. 2 KN).
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: czy, czy, duzo, maja, nauczyciele, rzeczywiscie, sa, zbyt, zmeczeni


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 28
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu