Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziura na drodze? Powalone drzewo? Sąsiad który pali opony w domowym piecu?
Napisz do nas na adres forumbrzeg@forumbrzeg.pl a zajmiemy się każdą sprawą.
Tak się parkuje w Brzegu - NTO
Autor Wiadomość
Pandzik 
Nic na siłę,wszystko młotkiem!



Zaproszone osoby: 1
Wiek: 36
Dołączył: 06 Lut 2008

UP 3 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-06-02, 12:02   

Nie mało że połowa dziadków na moim osiedlu nie korzysta z garaży, które mają i zajmują miejsca na parkingu to jeszcze taki sie znajdzie, zeby jeszcze zaparkował na 5 minut albo nie miał wspomagania i sił żeby krecić kierownicą to bym zrozumiał...

parking.JPG
Plik ściągnięto 137 raz(y) 84,35 KB

0 UP 0 DOWN
 
Zbychoo 
desperate househusband ;)



Wiek: 46
Dołączył: 01 Cze 2007

UP 72 / UP 23



Wysłany: 2009-06-02, 12:38   

Ooo, widzę że zdjęcie zrobione z przed "mojej" klatki, i jeszcze widać najprawdopodobniej kawałek mojej "gabloty" (skrajnie po lewej) zaparkowanej oczywiście (jak zawsze) prawidłowo :wink:
0 UP 0 DOWN
 
Guzik 
Pan Guzik,nieduży



Wiek: 33
Dołączył: 07 Sty 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Łosiów

Wysłany: 2009-06-02, 12:46   

Ja jestem osobiście pod wrażeniem xD
0 UP 0 DOWN
 
Zbychoo 
desperate househusband ;)



Wiek: 46
Dołączył: 01 Cze 2007

UP 72 / UP 23



Wysłany: 2009-06-10, 10:06   

Co niektórym parkującym przydałaby się akcja edukacyjna jak niżej
http://www.joemonster.org...alogowego_losia
:wink:
0 UP 0 DOWN
 
ślicznotka-e-34 
Transporter



Wiek: 36
Dołączył: 31 Maj 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: stąd

Wysłany: 2009-06-10, 10:31   

Kierowcy wjadą wszędzie :)


Ostatnio zmieniony przez ślicznotka-e-34 2009-06-10, 10:35, w całości zmieniany 3 razy  
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-06-10, 23:36   

Żebyście (my!) nie popadli całkowicie w kompleksy jako Brzeżanie w wolnej, niedzielnej chwili zrobiłem dwie fotki w Opolu (ul. Żwirki i Wigury) :)



0 UP 0 DOWN
 
Brzeski
Brzeski


Dołączył: 05 Wrz 2005

UP 110 / UP 54


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-06-11, 09:20   

No nie wiem czy to jest najlepszy przykład kierowców lekceważących przepisy.
Bo moim zdaniem to raczej przykład totalnej głupoty zarządcy terenu. Bo co zakazy zatrzymywania na chodniku, którego nie ma... (zdj. 2) lub na pustawej ulicy (zdj. 1)?

Oczywiście nie znam lokalnej infrastruktury, ale z obu zdjęć wynika jednoznacznie, że znaki są postawione od czapy. Łatwiej postawić znak niż przemyśleć sprawę. W obu miejscach aż się prosi, by olbrzymie betonowo-granitow0-asfaltowe powierzchnie jakoś zorganizować.
0 UP 0 DOWN
 
Guzik 
Pan Guzik,nieduży



Wiek: 33
Dołączył: 07 Sty 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Łosiów

Wysłany: 2009-06-11, 10:11   

Brzeski, zwróć uwagę na lewy dolny róg zdjęcia nr 2. Widać chodnik ;P. A jeżeli nawet na 1 zdjęciu znak wg Ciebie postawiony jest bezmyślnie,to i tak myśle że auta parkujące pod oknami, przeszkadzają lokatorom.
0 UP 0 DOWN
 
tytus 


Wiek: 79
Dołączył: 16 Gru 2008

UP 6 / UP 0



Wysłany: 2009-06-11, 13:09   

Pandzik !
Kierowca jest kierowcą, dlaczego twierdzisz , że tylko dziadkowie żle parkują ? Uważam, ze to naduż :D ycie.
0 UP 0 DOWN
 
Pandzik 
Nic na siłę,wszystko młotkiem!



Zaproszone osoby: 1
Wiek: 36
Dołączył: 06 Lut 2008

UP 3 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-06-11, 19:23   

tytus napisał/a:
Pandzik !
Kierowca jest kierowcą, dlaczego twierdzisz , że tylko dziadkowie żle parkują ? Uważam, ze to naduż :D ycie.


Czy ja napisalem ze dziadki parkuja nieprawidlowo? Czytanie ze zrozumieniem sie kłania.
Dziadki u mnie na osiedlu parkuja bardzo dobrze, tylko sprawa jest taka ze maja garaze a auto chocby mialo stac caly dzien niepotrzebne to taki k.... nie schowa go do garazu, a wtedy mieszkancy ktorzy nie posiadaja garazu nie maja gdzie parkować, bo wszystkie miejsca zajete. Zrozumieles sens??
0 UP 0 DOWN
 
iero10 



Wiek: 38
Dołączył: 11 Maj 2005

UP 96 / UP 42


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-06-16, 11:46   

odświeżam trochę temat....

dla takich ludzi jak ci co przyjechali tymi autami, powinna być jedna kara, natychmiastowe zabranie prawa jazdy i ponowne skierowanie "delikwenta" na kurs w celu przyswojenia podstawowych znaków.

a co do samego znaku, jestem ciekaw czy zarząd dróg (bo chyba on jest odpowiedzialny za oznakowanie) ma podpisaną umowę z którąś z firm pomocy drogowej, w celu odholowania pojazdów.
we Wrocławiu taki system działa,w sobotę przejeżdżałem dwukrotnie w okolicach dworca Świebodzkiego, cała akcja trwała może z 30 min. wypisanie mandatu, wezwanie pomocy drogowej i zabranie auta na lawetę.

może czas w Brzegu zrobić parę ostrzegawczych akcji???

Zdjęcie058.jpg
znak sobie, kierowcy sobie
Plik ściągnięto 75 raz(y) 173,17 KB

Ostatnio zmieniony przez iero10 2009-06-16, 11:50, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
ślicznotka-e-34 
Transporter



Wiek: 36
Dołączył: 31 Maj 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: stąd

Wysłany: 2009-06-16, 11:56   

iero10, ale te samochody stoją na chodniku ?! a znak odnosi się ... hmm no właśnie jak to jest ? :) kilka postów wyżej widzimy na fotce z opola dodatkową informację "dotyczy również chodnika"
0 UP 0 DOWN
 
Pandzik 
Nic na siłę,wszystko młotkiem!



Zaproszone osoby: 1
Wiek: 36
Dołączył: 06 Lut 2008

UP 3 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-06-16, 12:03   

Kiedys przechodząc tamtędy widziałem jak policja wkładała za wycieraczki mandaty, ale widziałem tylko jeden taki przypadek
0 UP 0 DOWN
 
iero10 



Wiek: 38
Dołączył: 11 Maj 2005

UP 96 / UP 42


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-06-16, 13:36   

ślicznotka-e-34, co do opola, to te znaki są starszego typu, kiedyś trzeba było umieszczać takie tabliczki: "dotyczy również chodnika" lub "nie dotyczy chodnika", teraz zakaz to zakaz.


podając za http://www.v10.pl/prawo/Z...zakazu,112.html (pierwsza strona która znalazłem, tzw. pierwsza lepsza :) )


Zakaz zatrzymywania się Oznacza zakaz zatrzymywania pojazdu
(Zakaz wyrażony znakiem dotyczy tej strony drogi, po której znak się znajduje, z wyjątkiem miejsc, gdzie za pomocą znaku dopuszcza się postój lub zatrzymanie. Dotyczy również kolumn pieszych oraz jeźdźców i poganiaczy, nie dotyczy pojazdów unieruchomionych ze względu na warunki lub przepisy ruchu drogowego. Umieszczona pod znakiem tabliczka T-24 wskazuje, że pojazd pozostawiony w miejscu, w którym obowiązuje zakaz wyrażony tym znakiem, zostanie usunięty z drogi na koszt właściciela. Umieszczone pod znakiem tabliczki wskazują:
1). T-25a - początek zakazu wyrażonego znakiem,
2). T-25b - kontynuację zakazu wyrażonego znakiem,
3). T-25c - odwołanie zakazu wyrażonego znakiem.
Znak wraz z tabliczką T-26, umieszczony na placu równolegle do krawędzi jezdni, oznacza, że zakaz wyrażony tym znakiem dotyczy strony placu, przy której został ustawiony.).
Jeżeli zakaz wyrażony znakiem B-36 nie jest uprzednio odwołany przez taki sam znak z tabliczką T-25c lub znak B-35, to obowiązuje do najbliższego skrzyżowania.


oraz definicja z kodeksu drogowego

droga - wydzielony pas terenu składający się z jezdni, pobocza, chodnika, drogi dla pieszych lub drogi dla rowerów, łącznie z torowiskiem pojazdów szynowych znajdującym się w obrębie tego pasa, przeznaczony do ruchu lub postoju pojazdów, ruchu pieszych, jazdy wierzchem lub pędzenia zwierząt;


chyba nie pozostawia to już wątpliwości???
0 UP 0 DOWN
 
MakakRepArt 



Wiek: 30
Dołączył: 20 Sty 2009

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2009-06-16, 19:12   

Najłatwiej ponastawiać znaki.. nie robiąc parkingów. Gdzie parkować? Pod marketami?
Chyba wiadomo czyja to wina :|
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: brzegu, nto, parkuje, sie, tak


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 32
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu