Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: ManiekBRG!
2012-01-23, 19:37
Tworzenie Stron www
Autor Wiadomość
derdy 


Wiek: 41
Dołączył: 07 Paź 2007

UP 8 / UP 21



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2010-11-09, 17:07   

że tak spytam... to gdzie Wy kupujecie serwery ?
0 UP 0 DOWN
 
Janio 
Express IT



Wiek: 35
Dołączył: 13 Sie 2005

UP 17 / UP 4


Skąd: www.ExpressIT.pl

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2010-11-10, 00:37   

alleceno napisał/a:
że tak spytam... to gdzie Wy kupujecie serwery ?


Ogólnie w tym temacie ktoś myli serwery z kontami WWW, a to jest spora różnica ;)
0 UP 0 DOWN
 
powiew 



Wiek: 41
Dołączył: 08 Sie 2010

UP 0 / UP 0



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2011-01-03, 14:35   

Nie zgodzę się z tobą serwery dzieli się na:
1. Serwery Wirtualne (które określiłeś jako konta www, można je tak nazwać ale nie używa się już tego pojęcia dla tego typu serwerów)
2. Serwery Dedykowane

Jak ktoś będzie chciał to opisze czym się różnią Serwery Wirtualne od Serwerów Dedykowanych.
0 UP 0 DOWN
 
Janio 
Express IT



Wiek: 35
Dołączył: 13 Sie 2005

UP 17 / UP 4


Skąd: www.ExpressIT.pl

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2011-01-03, 20:18   

powiew napisał/a:
Nie zgodzę się z tobą serwery dzieli się na:
1. Serwery Wirtualne (które określiłeś jako konta www, można je tak nazwać ale nie używa się już tego pojęcia dla tego typu serwerów)
2. Serwery Dedykowane

Jak ktoś będzie chciał to opisze czym się różnią Serwery Wirtualne od Serwerów Dedykowanych.


Konto www - konto na którym możesz umieszczać pliki html i wykonywać skrypty php, korzystać z baz danych.

Serwer wirtualny (VPS) - normalny (lecz wirtualny) komputer, z przydzielonymi zasobami procesora, pamięci i dysku na którym możesz zainstalować dowolny system operacyjny.
Serwer wirtualny jest częścią jednej maszyny fizycznej (np 1/4), która została zwirtualizowana w celu tworzenia tworzenia takich właśnie serwerów. Przykładem wirtualizacji w komputerach stacjonarnych jest np. program VirtalBox, Virtual PC 2007, VMware player, w serwerach np. OpenVZ, Proxmox.

Serwer dedykowany - cała fizyczna maszyna, która zostaje wydzierżawiona dla użytkownika na jego potrzeby. Może on robić na niej co chce, wykorzystać całe jej zasoby dla jednego systemu lub podzielić ją właśnie na serwery wirtualne i na konta www.

:)

BTW. znajdź mi serwer wirtualny za 40 zł/rok, to biorę 10 i odpalam ci 50% marży za każdy ;)
Ostatnio zmieniony przez Janio 2011-01-03, 20:20, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
powiew 



Wiek: 41
Dołączył: 08 Sie 2010

UP 0 / UP 0



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2011-01-03, 22:02   

hehe myślałem że epoka kont www dawno się skończyła, ale jednak NIE i dalej taki shit oferują firmy.

Tutaj masz ofertę Wirtualnego serwera za 100zł rocznie http://www.ovh.pl/serwer_..._techniczna.xml
z przestrzenią dyskową 25GB i nieograniczonym transferem 1 domena w cenie, dodatkowo możesz tam podpiąć dużo domen subdomen. Serwerownia stoi we Francji co do stabilności bez awaryjna mam u nich serwery od 8 lat i nic nigdy nie było żadnej awarii.
Dziennie mam wejść na swoje strony 10 000 unikalnych odsłon, w tym fora internetowe.
I żadnych przeciążeń nie zaobserwowałem :D

Napisz co o tej ofercie sądzisz hehe każdemu szczena opada i się dziwi czemu tak tanio.

W SHICIE nazwa pl musiał byś zapłacić za to 10 krotną cenę.


PS. nie jest to może 40zł rocznie które chciałeś ale jak byś kupił ofertę tą: http://www.ovh.pl/serwer_..._techniczna.xml
to możesz porobić w niej takie shit konta www i sprzedać ludziom po jakieś 40zł za rok hehe bo tak właśnie robią psełdo firmy.
Ja nie mam sumienia tak robić i wole dać konto komuś za darmo albo za dobre piwko :wink:
Ostatnio zmieniony przez powiew 2011-01-03, 22:10, w całości zmieniany 3 razy  
0 UP 0 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2011-01-03, 22:25   

powiew, myślę, że prowadzenie chociażby forumbrzeg.pl na tych serwerach by Cię zweryfikowało. Poczytaj na forum przema :) Popatrz na ograniczenia bazy danych czy też poczty :P
0 UP 0 DOWN
 
Janio 
Express IT



Wiek: 35
Dołączył: 13 Sie 2005

UP 17 / UP 4


Skąd: www.ExpressIT.pl

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2011-01-03, 22:39   

powiew napisał/a:
hehe myślałem że epoka kont www dawno się skończyła, ale jednak NIE i dalej taki shit oferują firmy.

Tutaj masz ofertę Wirtualnego serwera za 100zł rocznie http://www.ovh.pl/serwer_..._techniczna.xml
z przestrzenią dyskową 25GB i nieograniczonym transferem 1 domena w cenie, dodatkowo możesz tam podpiąć dużo domen subdomen. Serwerownia stoi we Francji co do stabilności bez awaryjna mam u nich serwery od 8 lat i nic nigdy nie było żadnej awarii.
Dziennie mam wejść na swoje strony 10 000 unikalnych odsłon, w tym fora internetowe.
I żadnych przeciążeń nie zaobserwowałem :D

Napisz co o tej ofercie sądzisz hehe każdemu szczena opada i się dziwi czemu tak tanio.

W SHICIE nazwa pl musiał byś zapłacić za to 10 krotną cenę.


PS. nie jest to może 40zł rocznie które chciałeś ale jak byś kupił ofertę tą: http://www.ovh.pl/serwer_..._techniczna.xml
to możesz porobić w niej takie shit konta www i sprzedać ludziom po jakieś 40zł za rok hehe bo tak właśnie robią psełdo firmy.
Ja nie mam sumienia tak robić i wole dać konto komuś za darmo albo za dobre piwko :wink:


Ale to nadal nie jest serwer wirtualny, tylko konto zwyczajne konto WWW z "dobrymi" parametram (jedyne co w nim dobre to transfer). Nazwa serwer wirtualny to zapewne zabieg marketingowy.

Nie ma podanych dostępnych zasobów pamięci czy procesora.

Nie zainstalujesz tam żadnego systemu operacyjnego typu linux czy windows.

Poza tym nie ma możliwości abyś mógł mieć stronę z taką ilością odwiedzin, gdy baza danych ma takie ograniczenia:


Rozmiar bazy danych - 25 MB
Ilość jednorazowych połączeń do bazy w 1 ms - 10


A konta WWW, czy jak Ty to nazywasz "shity" to napopularniejsza forma hostingu która zaspokaja 90% potrzeb stron WWW jakie znajdziesz w sieci (strony firmowe, małe fora, blogi).

Poza tym linuxpl.com, który jak twierdzisz oferuje "shitowe" konta www, nie ma ograniczeń co do rozmiarów bazy SQL

Trzeba przyznać, że kreatywną ściemę musisz wmawiać klientom, no ale można to wybaczyć tym, że robisz to nieświadomie :)

EDIT:

Tutaj masz przykładową ofertę serwerów wirtualnych http://vps.serveradmin.pl/

A tutaj serwerów dedykowanych: http://www.ovh.pl/produkty/superplan_best_of.xml
Ostatnio zmieniony przez Janio 2011-01-03, 22:43, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
powiew 



Wiek: 41
Dołączył: 08 Sie 2010

UP 0 / UP 0



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2011-01-03, 22:43   

Uwierz mi że mam tyle odsłon jak się ma pierwszą pozycję w google, strona jest bez bazy danych, jak nie wierzysz to na PW ci podam adresy.

Nie wiem na czym stoi te forum czy na dedyku czy na wirtualnym,
ale chyba na raz na forum nie siedzi 1000 osób więc aż takich obciążeń nie ma na pewno.
Ja osobiście nie lubię skryptu phpbb by przemo wole nowsze ale to tylko moje zdanie każdy na swoje gusta :P

Parametry można u nich rozszerzać bazę za niewielką kwotą powiększać itp.
W tej firmie dużo innych firm wykupuje serwery i sprzedaje dalej za zawyżoną cenę.
Ostatnio zmieniony przez powiew 2011-01-03, 22:46, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2011-01-03, 22:45   

Mam serwer wirtualny z dedykowaną bazą danych, i koszta są o wieeeeele większe. A jak to dokupisz to i tamto i wyjdzie prawie na jedno, a przy większym forum się serwer przy,uli i podziękują Ci za hosting.
0 UP 0 DOWN
 
powiew 



Wiek: 41
Dołączył: 08 Sie 2010

UP 0 / UP 0



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2011-01-03, 22:49   

Ja mam ten plan i jest ok.
http://www.ovh.pl/serwer_...ograniczony.xml

Każdy i to będzie najmądrzejszy i swoje będzie zachwalał
a tego czegoś linuxpl.com nie nazwałem shitem bo pierwszy raz to widzę.
Ostatnio zmieniony przez powiew 2011-01-03, 23:02, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
KtOŚ 
<--(x_x)-<<



Wiek: 37
Dołączył: 10 Kwi 2006

UP 18 / UP 25


Skąd: a domyśl się :P

Wysłany: 2011-01-04, 00:03   

powiew napisał/a:
. Serwerownia stoi we Francji


a adminów mają z Hiszpani :P , wiem bo na rozwiązanie problemu dostępu do strony musiałem troszkę czekać, bo im się parametry o jedno "0" przesuneły. chociaż ogólnie firma dobra jest :)
0 UP 0 DOWN
 
Gaderep 



Wiek: 62
Dołączył: 16 Mar 2007

UP 1191 / UP 1171



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2011-01-04, 12:31   

A moim zdaniem to właśnie nazwa "Konto www" jest śmieszna bo konto to ja mam w banku a jeśli jakiś program podaje komuś moje strony www to to jest serwer czy się to komuś podoba, czy nie.

Serwer to jest każda rzecz, która coś komuś podaje - czyli serwuje. Jak ktoś postawi automat rozdający lody to będzie to serwer lodów bez względu na to, czy lody będą z polewą, czy bez. Nawet jak administracja serwera lodów wyłączy opcję serwowania lodów i serwer będzie serwował same wafelki to nie przestanie być serwerem tyle, że już nie lodów a lodowych wafelków.

W zakresie informatycznym serwer jest PROGRAMEM podającym jakieś dane innym programom. W celu połączenia serwera z klientem (np. przeglądarką internetową) stosuje się pewne ścisłe reguły porozumiewania się nazwane protokołami komunikacyjnymi. W interesującym nas zakresie protokół http (bądź szyfrowany https) serwuje naszą stworzoną w http stronę www , protokół ftp serwuje nasze pliki, protokół SMTP wysyła naszą pocztę elektroniczną a prot. POP3 (lub bardziej zaawansowany IMAP) kierowaną do nas pocztę odbiera. Czyli takie typowe "konto www" to najczęściej trzy serwery - serwer ftp, serwer poczty i serwer http, do tego dochodzi jeszcze serwer PHP, który "wykonuje podwykonawstwo" dla serwera http przetwarzając instrukcje PHP na prot. http zrozumiały dla klienta (przeglądarki). Serwer, żeby cokolwiek serwować musi działać na jakiejś maszynie oraz musi być i jest SERWEREM bez względu na to, jakie użytkownik ma prawo do zarządzania nim i bez względu na to jakie zostały przydzielone użytkownikowi prawa dostępu do tej maszyny. Oczywiście, w przypadku serwerów dedykowanych te prawa są zdecydowanie większe niż w przypadku serwerów wirtualnych ale w żaden sposób nie wpływa to na sam fakt, że serwer musi być serwerem, żeby cokolwiek serwować.

Gdzie wybrać serwer? To w zasadzie obojętne - ważne są jego parametry. Oczywiście, większa odległość od serwera może wpłynąć w jakimś tam stopniu na transfer ale, że nie tylko odległość na transfer wpływa więc zanim wybierzemy serwer warto na początek sprawdzić, jaki jest transfer z tego serwera do grupy docelowej naszych klientów. Jeśli kierujemy treść swojej strony internetowej do odbiorcy francuskiego z pewnością dobrze jest pomyśleć o serwerze we Francji ale to też nie może być jakimś sztywnym kryterium - ja mam serwer w USA, domenę z Meksyku a grupa docelowa odbiorców to Rosja. Dla mnie istotnym czynnikiem było to, że mam nielimitowaną powierzchnię dyskową, nielimitowany transfer i nielimitowany dostęp do bazy danych ale za to na przykład max 3 skrzynki mailowe, max 2 bazy danych - zależy co dla kogo ważne. Istotne jest też jaki będziemy mieli panel administracji serwerem, jeśli mamy dużo plików i często je wymieniamy to istotne jest jak działa prot. ftp, czy często zrywa połączenie i wiele innych (od dostępu do stron błędów po parametr memory_limit) bo najważniejsze jest to do czego serwer ma służyć - dla jednych istotną rzeczą będzie blokada hotlinków - dla innych interpreter Perla.

Zasadniczo to jest tak, że jeśli ktoś się pyta o takie rzeczy to znaczy, że zanim zainwestuje w jakiś serwer powinien skorzystać z jakiejś darmowej opcji, nauczyć się czym to się je i wtedy świadomie podjąć decyzję.
Ostatnio zmieniony przez Gaderep 2011-01-04, 12:47, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Sebol1204 
tak


Wiek: 31
Dołączył: 14 Gru 2009

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2011-01-05, 00:21   

Cytat:
Poza tym linuxpl.com, który jak twierdzisz oferuje "shitowe" konta www, nie ma ograniczeń co do rozmiarów bazy SQL

Trzeba przyznać, że kreatywną ściemę musisz wmawiać klientom, no ale można to wybaczyć tym, że robisz to nieświadomie


Firma serveradmin (linuxpl.com) to dobra firma. Servery są wydajne, a od kiedy mam tam stronę server padł tylko raz (i zanim zgłosiłem awarję to już działał)
Warto też dodać (jak już wspomniał Janio) że brak tam ograniczenia bazy mysql oraz max ilości połączeń do bazy na godzinę (gdzie wiele firm posiada takie ograniczenia a przekroczenie max liczby = blokada strony)

Konto www - jest to konto na Twoją stronę www (php, html, cgi, perl i python ale te 3 ostatnie zależą od wybranego hostingu i firmy).


Cytat:
Ale to nadal nie jest serwer wirtualny, tylko konto zwyczajne konto WWW z "dobrymi" parametram (jedyne co w nim dobre to transfer). Nazwa serwer wirtualny to zapewne zabieg marketingowy.

Nie ma podanych dostępnych zasobów pamięci czy procesora.

Nie zainstalujesz tam żadnego systemu operacyjnego typu linux czy windows.


Zgadzam się w 100% :]


Cytat:
Nie wiem na czym stoi te forum czy na dedyku czy na wirtualnym,
ale chyba na raz na forum nie siedzi 1000 osób więc aż takich obciążeń nie ma na pewno.


Obciążenia zależą od optymalizacji skryptu a nie tylko od ilości userów :D można mieć skrypt że wytrzyma w tym samym czasie 3000 userów a można mieć taki który wytrzyma 30 userów.
Trzeba też pamiętać że każdy user na stronie to osobny proces uruchamiany przez apache a jak wiadomo - im bardziej "zasyfiony kod" tym więcej zasobów servera będzie używał ten proces.
:)
0 UP 0 DOWN
 
bandit 
Grzegorz



Wiek: 41
Dołączył: 13 Wrz 2007

UP 7 / UP 3


Skąd: Brzeg/Leeds

Wysłany: 2011-01-06, 11:44   

powiew napisał/a:

ale chyba na raz na forum nie siedzi 1000 osób



Może i to forum nie jest osadzone na ovh ale ma taki przemial użytkowników że głowa boli

www.darkwarez.pl

sorki że taki podaje ale naprawde tam ludzi prawie 1000 na raz siedzi.

Pozdrawiam

mały edit, wlasnie teraz sprawdzilem :

Na Forum jest 4660 użytkowników :: 3832 Zarejestrowanych, 16 Ukrytych i 812 Gości


:)
Ostatnio zmieniony przez bandit 2011-01-06, 11:46, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Sebol1204 
tak


Wiek: 31
Dołączył: 14 Gru 2009

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2011-01-06, 12:46   

bandit napisał/a:
powiew napisał/a:

ale chyba na raz na forum nie siedzi 1000 osób



Może i to forum nie jest osadzone na ovh ale ma taki przemial użytkowników że głowa boli

www.darkwarez.pl

sorki że taki podaje ale naprawde tam ludzi prawie 1000 na raz siedzi.

Pozdrawiam

mały edit, wlasnie teraz sprawdzilem :

Na Forum jest 4660 użytkowników :: 3832 Zarejestrowanych, 16 Ukrytych i 812 Gości


:)



Po takiej liczbie zajerestrowanych userów można sie domyślić że mają dedyka (albo świetnie zoptymalizowany cms) :]

A do Pana powiew mam następujące pytanie - czy przyszłości ma Pan zamiar stworzyć jakiś autorski system cms i dostosowywać jego możliwości do potrzeb klientów?
I czy w Pańskich usługach jest oferta stworzenia i zakodowania szablonu do innych systemów cms?

Pytam tylko z czystej ciekawości.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: stron, tworzenie, www


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu