Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Kobieta za kółkiem = katastrofa :P
Autor Wiadomość
nana571 


Wiek: 29
Dołączyła: 08 Lut 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Michałowice

Wysłany: 2007-02-08, 19:00   

ja tak będę jeździła jak dostanę prawo jazdy :D
0 UP 0 DOWN
 
Bartosz 



Wiek: 35
Dołączył: 11 Lut 2006

UP 2 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-02-08, 21:35   

nana571 napisał/a:
ja tak będę jeździła jak dostanę prawo jazdy


Dobrze ubezpiecz samochód :wink:
0 UP 0 DOWN
 
Sawka 
Diablica [;



Zaproszone osoby: 5
Wiek: 34
Dołączyła: 14 Lip 2006

UP 1 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-05-04, 15:05   

Naukowcy mają coraz więcej dowodów na to, że przedstawicielki płci pięknej są dużo lepszymi kierowcami niż mężczyzni.

Poprawianie makijażu, malowanie paznokci, niekończące się rozmowy przez komórkę, do tego problemy z jednoczesną zmianą biegów, kontrolowaniem sytuacji w lusterku wstecznym i włączaniem kierunkowskazu – taki obraz kobiety-kierowcy od lat pokutuje w społeczeństwie.

Opinia, że kobiety i samochody to nie koniecznie dobre połączenie, są dość powszechne. Ale czy prawdziwe?

Może i panie prowadzące auto rzeczywiście są często mało zdecydowane, ale za to stanowią na drodze mniejsze zagrożenie niż mężczyzni. Potwierdzają to policyjne statystyki. Panowie jeżdżą dużo szybciej, bardziej agresywnie, co częściej kończy się wypadkami drogowymi. W ruchu ulicznym panie są ostrożniejsze, rzadziej ponosi je fantazja.

Poza tym panie są często mniej podatne na zagrożenia, które czyhają na nas na drodze. Weźmy choćby prowadzone w czasie jazdy rozmowy przez telefon komórkowy. Naukowcy zaobserwowali, że takie telefoniczne dyskusje angażują nas tak bardzo, że nie pamiętamy, co innego robiliśmy. Wiele z nas pewnie doświadczyło tego na sobie, kiedy prowadząc auto podczas rozmowy telefonicznej, niespodziewanie znalazłyśmy się u celu podróży, ale za nic nie pamiętałyśmy przebytej drogi…

Dlaczego rozmowa przez komórkę prowadzona w czasie jazdy angażuje nas tak bardzo? Badacze z Japonii doszli do wniosku, że dzieje się tak z powodu nie najlepszej jakości połączenia. Chodzi o to, że pokonując kolejne kilometry przełączamy się na kolejne stacje nadawczo-odbiorcze, przez co co ułamek sekundy sygnał zanika. A my, by nie uronić ani słowa, wytężamy umysł. Tym samym skupiamy się na rozmowie, kierowanie samochodem przestaje mieć pierwszorzędne znaczenie.

Taka sytuacja występuje jednak tylko u mężczyzn. Okazało się bowiem, że kobiety są w stanie skutecznie dzielić uwagę między dwie wymagające skupienia czynności. Czemu panie zawdzięczają tą wyższość nad płcią przeciwną? Odpowiedz na to pytanie brzmi: estrogenowi, czyli żeński hormon płciowemu, który wspomaga aktywność neuronów w płacie czołowym mózgu. A to właśnie ta część mózgu odpowiada za rozwiązywanie zadań wymagających najwyższego skupienia.

Niech za dowód poświadczy nam sytuacja z Wielkiej Brytanii. Policyjna kamera nagrała tam swego czasu, jak 22-letnia dziewczyna prowadziła samochód… kolanem. W tym czasem ręce miała zajęte robieniem makijażu. W jednej ręcej trzymała puderniczkę, w drugiej – tusz do rzęs. Taka niestandardowa jazda nie skończyła się wypadkiem. Brytyjska spokojnie dojechała do celu. Mimo to policja zdecydowała się wlepić dziewczynie mandat w wysokości 200 funtów.


Badania wykazały, że kierowcy w czasie jazdy najchętniej myślą o pracy i życiu prywatnym. Zaraz po tym najpopularniejszym tematem myśli jest seks. Zazwyczaj kierowców inspirują do tego stojące wzdłuż dróg billboardy z mocno roznegliżowanymi modelkami.

I w tym przypadku kobiety mają przewagę nad mężczyznami. W końcu reklamy dużo chętniej pokazują ponętne panie, za którymi oglądają się kierowcy w spodniach…


źródło
0 UP 0 DOWN
 
blaster 



Zaproszone osoby: 10
Wiek: 39
Dołączył: 26 Kwi 2006

UP 138 / UP 192


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-05-04, 15:30   

Kobieta wyjeżdza z parkingu :D hahahaha

Kobieta u Mechanika

Zawracanie :D
0 UP 0 DOWN
 
Sawka 
Diablica [;



Zaproszone osoby: 5
Wiek: 34
Dołączyła: 14 Lip 2006

UP 1 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-05-04, 15:31   

A wiesz ile jest tych filmików o mężczyznach za kółkiem?

No proooszę Ciebie...
0 UP 0 DOWN
 
blaster 



Zaproszone osoby: 10
Wiek: 39
Dołączył: 26 Kwi 2006

UP 138 / UP 192


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-05-04, 15:33   

pokaz mi faceta zawracającego tak na rondzie :D bueheheh :D


albo pokaż mi faceta tak tankującego samochód :D :>

Zakaz tankowania dla kobiet
Ostatnio zmieniony przez blaster 2007-05-04, 15:37, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Sawka 
Diablica [;



Zaproszone osoby: 5
Wiek: 34
Dołączyła: 14 Lip 2006

UP 1 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-05-04, 15:37   

Nie muszą koniecznie na rondzie. Że akurat ta kobieta nie ma talentu do prowadzenia, to nie należy skreślać całego rodu kobiecego w dziedzinie motoryzacyjnej.

Ileż to na samym forum było filmików gdzie mężczyźni prowadzili auta jak dosłownie idioci, jadąc pod prąd albo z zawrotną prędkością,

No i .... powiedz mi, ile aut potrafi doprowadzić do tragicznego stanu wielu mężczyzn

To mi bardziej zalatuje bronieniem przez mężczyzn tematu aut, jako ich teryotrium :-P
0 UP 0 DOWN
 
blaster 



Zaproszone osoby: 10
Wiek: 39
Dołączył: 26 Kwi 2006

UP 138 / UP 192


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-05-04, 15:43   

sawka :P nie skreślam kobiet jako ogółu ale sama popatrz

Wyjazd z Parkingu :D

i oceń mi ten filmik :> ile razy stukneła w samochody ? i na dodatek pojechała sobie i jak to sie nie kur.... jak wracasz z marketu i masz rozwalone auto
0 UP 0 DOWN
 
blaster 



Zaproszone osoby: 10
Wiek: 39
Dołączył: 26 Kwi 2006

UP 138 / UP 192


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-05-04, 15:56   

Kobieta wjeżdzająca do kałuży

nie no umarłem :D
0 UP 0 DOWN
 
Sawka 
Diablica [;



Zaproszone osoby: 5
Wiek: 34
Dołączyła: 14 Lip 2006

UP 1 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-05-04, 15:58   

To może dodasz też filmiki z udziałem mężczyzn? No bo dlaczego nie?
0 UP 0 DOWN
 
blaster 



Zaproszone osoby: 10
Wiek: 39
Dołączył: 26 Kwi 2006

UP 138 / UP 192


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-05-04, 16:01   

czekam aż ty coś wrzucisz typu facet parkuje czy też tankuje i np bak sie zapala :D ja takich nie widziałem albo faceta zawarac atak na rondzie :D czekam :)
0 UP 0 DOWN
 
BeZet 



Wiek: 50
Dołączyła: 14 Mar 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: pewnie, że Brzeg

Wysłany: 2007-05-04, 16:25   

blaster napisał/a:

i jak to sie nie kur.... jak wracasz z marketu i masz rozwalone auto


Zgadza się, z tym że w moim przypadku (znaczy się tego wkur...) to facet miał problem z wyjazdem z parkingu i porysował wiele fajnych aut.
Założę się, że właściciele porysowanych aut z automatu określiliby, że sprawcą była kobieta.. :x , gdyby nie to, że było kilku świadków...

Panowie również mają problemy z prowadzeniem samochodów i nie ma co szukać na siłę winnych wyłącznie w kobietach :P :evil:
0 UP 0 DOWN
 
Bartosz 



Wiek: 35
Dołączył: 11 Lut 2006

UP 2 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-05-04, 22:14   

heheh blaster, te filmiki po prostu rozbrajają :wink: :mrgreen:
0 UP 0 DOWN
 
Kaspersky 


Wiek: 36
Dołączył: 10 Cze 2005

UP 15 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-05-05, 00:55   

No ja miałem stanowczo bronić Sawke, ale te filmy po prostu robią swoje ;) Co nie zmienia faktu, że troche obiektywizmu by się przydało przy prześwietlaniu samochodowej braci :) Na własne oczy jeszcze nie widziałem, żeby jakaś przedstawicielka płci pięknej popełniła poważną gafę na drodze; co najwyżej zasłyszałem opowieści o takich zdarzeniach ;)

Natomiast ciągle widuję koleżanki zasuwające zgrabnie samochodzikami w najwięszym korku :mrgreen:

Re5pect My Ladies ;)
0 UP 0 DOWN
 
Devon 


Wiek: 38
Dołączył: 28 Kwi 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-05-05, 11:45   

dziwne bardzo przy takiej prędkości samochód się przewrócił
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: katastrofa, kobieta, kolkiem, za


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 32
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu