Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziura na drodze? Powalone drzewo? Sąsiad który pali opony w domowym piecu?
Napisz do nas na adres forumbrzeg@forumbrzeg.pl a zajmiemy się każdą sprawą.
Pomnik papieża w niedzielę
Autor Wiadomość
R002 



Wiek: 44
Dołączył: 29 Mar 2008

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2008-09-13, 20:53   

rastaman napisał/a:
No piękny pomnik. Kolor troszke dziwny, ale słyszałem ze z czasem ma się zmienić.


Poczekamy zobaczymy,

jeszcze kilka fotek wyczaiłem na http://panorama.info.pl/i...d=1367&Itemid=1
0 UP 0 DOWN
 
iero10 



Wiek: 38
Dołączył: 11 Maj 2005

UP 96 / UP 42


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-09-13, 22:32   

Kolor faktycznie dziwny.
Co do warunków atmosferycznych, to wydaje mi się że zdarzyły na niego (na pomnik) już zadziałać. na pewno wilgotność powietrza jest większa, niż była w pracowni.
ale mniejsza o kolor, bo i tak pomnik robi wrażenie.

ja mam nadzieję, że pomnik będzie pod stałą obserwacją, bo skoro altanka została zniszczona praktycznie w jeden dzień to strach pomyśleć co może stać się z pomnikiem.
dla wielu ludzi nie ma żadnych świętości.

p.s. od siebie również dodaje zdjęcie z początkowej fazy montażu:

Zdjęcie000.jpg
Plik ściągnięto 3410 raz(y) 13,46 KB

0 UP 0 DOWN
 
Yvvone 



Wiek: 33
Dołączyła: 23 Lut 2007

UP 66 / UP 12


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-09-13, 22:46   

iero10 napisał/a:
ja mam nadzieję, że pomnik będzie pod stałą obserwacją, bo skoro altanka została zniszczona praktycznie w jeden dzień to strach pomyśleć co może stać się z pomnikiem.
dla wielu ludzi nie ma żadnych świętości.

Jednak jest różnica między pomnikiem Jana Pawła II stojącym w centrum jednej z najbardziej ruchliwych ulic Brzegu, a altanką ukrytą w cieniu drzew Parku Wolności...
Aż z ciekawości się przejdę zobaczyć czy artystom udało się dobrze odtworzyć wygląd Karola Wojtyły, bo widziałam już kilka pomników Byłego Papieża wcale Go nie przypominających...
0 UP 0 DOWN
 
Dalville 


Wiek: 34
Dołączył: 19 Gru 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2008-09-14, 00:43   

Za 50-60 lat, kiedy zmieni się koniunktura polityczna, skończy jak Luter;]
0 UP 0 DOWN
 
sumienie


Wiek: 56
Dołączył: 05 Kwi 2006

UP 0 / UP 0



Ostrzeżeń:
 4/4/6
Wysłany: 2008-09-14, 07:00   

albo jakis inny lenin :(
0 UP 0 DOWN
 
iero10 



Wiek: 38
Dołączył: 11 Maj 2005

UP 96 / UP 42


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-09-14, 09:10   

@Yvvone: tak jest, ale jak znajdzie się jakiś idiota, to jemu nie będzie to sprawiało różnicy.

poza tym nie chodziło mi tylko o zarysowanie czy wypisywanie jakiś głupot, ale również o to co będzie się działo w najbliższym otoczeniu pomnika Jana Pawła II.
0 UP 0 DOWN
 
Lukasz10_2004 


Wiek: 31
Dołączył: 16 Mar 2008

UP 13 / UP 5


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-09-14, 11:52   

Pomnik Piękny :) tylko dziwny kolor :shock: ale może z biegiem czasu kolor sie zmieni

P.S A o której godzinie nastapi uroczyste odsłonięcie pomnika :wink:
0 UP 0 DOWN
 
krt 



Wiek: 47
Dołączył: 08 Gru 2007

UP 41 / UP 37



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2008-09-14, 12:09   

Ostatnio się ściąłem z kolesiem o idee charytatywności - teraz patrze na ten pomnik i się zastanawiam - nie chce klnąc na forum ale po jaki wuj to coś potrzebne??? no po co?? Sam papież kiedy jeszcze żył i stawiali mu pomniki (za życia!!!!!) sprzeciwiał się temu. Zadaje proste pytanie: czemu i po co to ma służyć?? że w każdym zapyziałym małym miasteczku jest pomnik papieża?? - ciągle słyszę o akcji Pajacyk, bo głodne dzieci itd no to k... na pomnik jest a na dzieci niema??
Może mi ktoś bez inwektyw i oskarżanie o obrazę papieża sensownie mi to wytłumaczyć?? bo wychodzi ze jestem tępy i ja tego nie rozumiem??
Komu i czemu ma to służyć nie wiem, rozumiem fontanna skwerek zrobić - nie no po co lepiej pomnik gdzie ptaszki będą załatwiać swoje fizjologiczne potrzeby
0 UP 0 DOWN
 
grampp 
www.gamer-olawa.pl



Wiek: 33
Dołączył: 24 Maj 2007

UP 14 / UP 7


Skąd: GAMER

Wysłany: 2008-09-14, 12:17   

Żeby ludzie mieli na czym gały zawiesić i zapamiętać coś co widzieli w Brzegu oprócz cyganow ;]
0 UP 0 DOWN
 
maaruda 



Wiek: 48
Dołączył: 23 Wrz 2007

UP 1 / UP 0



Wysłany: 2008-09-14, 12:21   

I tak ma być! My budujemy cmentarze i pomniki. A ta durna Europa niech se buduje autostrady, szkoły, stadiony. Takie nasze przesłanie. My wiemy lepiej!
0 UP 0 DOWN
 
Walter Gropius 


Wiek: 40
Dołączył: 02 Mar 2008

UP 12 / UP 2



Wysłany: 2008-09-14, 12:36   

iero10 napisał/a:

poza tym nie chodziło mi tylko o zarysowanie czy wypisywanie jakiś głupot, ale również o to co będzie się działo w najbliższym otoczeniu pomnika Jana Pawła II.


No właśnie też się tego obawiam, tylko w nieco innym aspekcie. Czy wokół pomnika nie wytworzy się sfera sakralna, swoiste przedłużenie sakralnego wnętrza Kościoła św. Mikołaja? Zakładam hipotetyczną sytuację, że teraz niektóre zachowania już nie będą mile widziane obok wizerunku "świętego człowieka". Czy nie jest to zbytnie ingerowanie religijności w przestrzeń miejską? Bo moim skromnym i subiektywnym zdaniem pomnik taki żadnych innych wartości nie przedstawia jak tylko religijne. Trudno mówić tutaj o sztuce, skoro, jak pisze krt, jest to powielanie tego samego obiektu, który funkcjonuje już w wielu miejscach w naszym kraju. Podchodzi to już raczej pod wyrobnictwo przemyslowe. Dlatego jestem przeciwnikiem tego pomnika, choć nie twierdzę- aczkolwiek na żywo jeszcze nie widziałem- że ul. Długa nie zyskała trochę na estetyce.
0 UP 0 DOWN
 
Marcim B. 



Wiek: 52
Dołączył: 05 Sty 2007

UP 855 / UP 1842



Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: 2008-09-14, 12:49   

krt napisał/a:
papież kiedy jeszcze żył i stawiali mu pomniki (za życia!!!!!) sprzeciwiał się temu.

Gdyby naprawdę był temu przeciwny to pomników by mu nie stawiano. A "nasz papież" podobno jest jedyny w swoim rodzaju. To nie była produkcja "przemysłowa". Na zamówienie wykonał projekt i odlew artysta związany z Brzegiem. Ciekawostka - nie jest katolikiem.
0 UP 0 DOWN
 
Berni 



Wiek: 36
Dołączył: 28 Paź 2006

UP 2 / UP 1



Wysłany: 2008-09-14, 12:50   

Ostatnio zmieniony przez Berni 2008-09-14, 12:50, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Yvvone 



Wiek: 33
Dołączyła: 23 Lut 2007

UP 66 / UP 12


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-09-14, 13:33   

Ja również zgadzam się z krt bo sama nie bylam i nie będę nigdy zwolenniczką pomników, tym bardziej w dość ubogim miasteczku, gdzie pieniądze mogłyby zostać spożytkowane na inny, według mnie szlachetniejszy cel niż postawienie pomnika w centrum miasta przed kościołem. Ładniej wyglądałby klomb ładnych kwiatów albo choć dwie ławki na miejscu figury...
Papież powinien być w naszych sercach, a nie na ulicach.
0 UP 0 DOWN
 
Walter Gropius 


Wiek: 40
Dołączył: 02 Mar 2008

UP 12 / UP 2



Wysłany: 2008-09-14, 14:05   

Marcim B. napisał/a:
To nie była produkcja "przemysłowa". Na zamówienie wykonał projekt i odlew artysta związany z Brzegiem. Ciekawostka - nie jest katolikiem.



Nie twierdzę, że jest to wyrób przemysłowy, jak najbardziej doceniam indywidualną pracę artysty (w sumie anonimowego jak dla mnie- może ktoś przybliżyć nam jego postać?). Tylko czy ten pomnik w swojej "treści" niesie z sobą coś znaczącego pod względem estetycznym dla miasta, skoro w setkach innych miejsc w kraju znajdują się "dzieła" podobne? Po prostu z perspektywy artystycznej zieje tutaj nudą. Nawet wielki humanizm Jana Pawła II, tak bardzo w nim ceniony przez niekatolicką część świata w tym przypadku się nie przebija. Ze względu na powszechność wykorzystywania tego wizerunku konotacje w tym przypadku odnoszą się jak dla mnie tylko i wyłącznie do religijności. Jak już tak bardzo chciano stawiać pomnik, dlaczego nie pomyślało się o tym, aby w tak centralnym miejscu miasta uwiecznić postać np. ks. Makarskiego. Na pewno byłoby to o wiele bardziej adekwatne.
Ostatnio zmieniony przez Walter Gropius 2008-09-14, 14:31, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: niedziele, papieza, pomnik


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 35
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu