Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: smooth
2007-03-14, 13:59
Gimnazjaliści grozili młodszemu koledze śmierci
Autor Wiadomość
Lord Martin 
forumowicz



Wiek: 38
Dołączył: 11 Kwi 2006

UP 0 / UP 0



  Wysłany: 2006-11-04, 17:24   Gimnazjaliści grozili młodszemu koledze śmiercią!!!

Czterech 15-latków z Gimnazjum nr 77 w Krakowie od dwóch miesięcy terroryzowało młodszego o dwa lata kolegę. W szkole nikt mu nie pomógł. Gdy oprawcy zagrozili chłopakowi śmiercią, zdesperowana matka powiadomiła policję.

Dla 13-latka z Kościelnik, na południowo-wschodnich peryferiach Krakowa, początek roku szkolnego wiązał się z ogromnym stresem. Mimo że uczył się w tym samym budynku, przy ulicy Sawy-Calińskiego, to w innej szkole - podstawówkę nr 141 zamienił na Gimnazjum nr 77. Wkrótce okazało się, że w nowym miejscu nie będzie miał łatwego życia. Upatrzyło go sobie czterech chłopaków z trzeciej klasy. 13-latek stał się kolejną ofiarą szkolnej fali: codziennie poniżany psychicznie i fizycznie, kopany, wyzywany, upokarzany na oczach innych dzieci. Gdy kilka dni temu podczas przerwy na szkolnym korytarzu oprawcy kolejny raz podeszli do swojej ofiary, chłopak zaalarmował o wszystkim dyżurującą nauczycielkę. Ta przyjęła skargę, ale nie zrobiła nic, żeby pomóc uczniowi. A ten po lekcjach został pobity za to, że ośmielił się naskarżyć.

Prześladowania ciągnęły się do wczoraj. Dzień wcześniej czwórka napastników zaciągnęła 13-latkowi sznurek w kapturze i zaczęła go podduszać. Na koniec rzucili, że następnego dnia na tym sznurku powieszą chłopca w szkolnym WC. Roztrzęsiony pierwszoklasista wrócił do domu i opowiedział o wszystkim matce. Ta postanowiła zawiadomić policję. Wczoraj w szkole w Kościelnikach zjawili się policjanci i zabrali czterech 15-latków na VIII komisariat. Trzech z nich miało na sobie szaliki w barwach Cracovii opatrzone hasłami: "Niewiernym psom spalimy dom po drugiej stronie Błoń", "Święta wojna niech trwa do śmierci ostatniego psa" i "Litość to zbrodnia, :censored2: Wisłę". Podczas przesłuchań żaden nie potrafił wyjaśnić, dlaczego prześladowali młodszego kolegę. Po południu trafili do sądu rodzinnego z zarzutem znęcania się nad 13-latkiem. W sądzie czekali na nich rodzice. Zapewniali policjantów, że ich dzieci nie mogły zrobić tego, co im się zarzuca. Po krótkim posiedzeniu sędzia orzekł jako środek zapobiegawczy nadzór kuratora.

W trakcie śledztwa policjanci przesłuchali także nauczycielkę, która zlekceważyła sygnał o szkolnej fali. Tłumaczyła, że miała oko na chłopca i na jej oczach nic mu się nie stało. - Nauczyciele powinni takie sytuacje zgłaszać dyrektorowi szkoły najszybciej, jak to możliwe, bo to on jest odpowiedzialny za reprezentowanie szkoły na zewnątrz - uważa jednak Józef Rostworowski, małopolski kurator oświaty. W poniedziałek w Gimnazjum nr 77 pojawi się wizytator.

Kronika ostatnich zgłoszeń:

Od czasu samobójczej śmierci 14-letniej Ani, upokorzonej wcześniej przez kolegów z klasy w gdańskim gimnazjum, policję zalała lawina zgłoszeń o przemocy w szkołach. Oto krótka kronika ostatnich dni:

- w czwartek w Trzebini uczeń I klasy gimnazjum stracił odtwarzacz MP3, zabrany przed szkołą przez 16-latka. Policja złapała złodzieja. Szybko okazało się, że ma on na koncie co najmniej trzy podobne czyny,

- również w czwartek w Dobczycach pedagog z gimnazjum powiadomił policję o 15-latku, który pobił swojego kolegę. Jak się okazało, uczeń sprawiał już problemy wychowawcze, m.in. grożąc jednemu z nauczycieli po otrzymaniu oceny niedostatecznej,

- we wtorek rano w autobusie dowożącym dzieci do gimnazjum w Podgórzu pobiło się dwóch uczniów,

- we wtorek dyrektorka jednego z krakowskich gimnazjów powiadomiła policję o uczniu II klasy, który kopnął w głowę rok młodszego kolegę,

- we wtorek krakowianka powiadomiła policję, że jej 7-letni syn został pobity na terenie szkoły przez równolatka.

Myślę że temat warty uwagi!!!!
0 UP 0 DOWN
 
Lord Martin 
forumowicz



Wiek: 38
Dołączył: 11 Kwi 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-11-04, 17:28   

Pomyślcie że w naszych brzeskich placówkach szkolnych może dojść do podobnych incydentów... jak sobie z tym radzić??? O to jest pytanie???
0 UP 0 DOWN
 
Pecik 
alias...Wapniak :D



Zaproszone osoby: 1
Wiek: 37
Dołączył: 25 Lis 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: pawłów

Wysłany: 2006-11-04, 17:37   

Lord Martin napisał/a:
może dojść do podobnych incydentów...
nie moze tylko dochodzi :/ tyle tylko ze nikt o tym nie mowi i nie zglasza tego na policje :!: prawda jest taka ze z roku na rok polska mlodziez jest coraz bardziej agresywna...
0 UP 0 DOWN
 
Sawka 
Diablica [;



Zaproszone osoby: 5
Wiek: 34
Dołączyła: 14 Lip 2006

UP 1 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-11-04, 17:48   

Nie chcę tu straszyć, ale agresywne i przebiegłe potrafią być już nawet przedszkolaki, a jaśniej rzecz mówiąc, takie małe, niewinne z wyglądu dzieci potrafią być niezłymi hienami, niedługo usłyszymy o aktach przemocy w.......przedszkolu :shock: :o



Kiedyś nie do pomyślenia było gimnazjum.... ( wtedy szkoła podstawowa )
0 UP 0 DOWN
 
KtOŚ 
<--(x_x)-<<



Wiek: 37
Dołączył: 10 Kwi 2006

UP 18 / UP 25


Skąd: a domyśl się :P

Wysłany: 2006-11-04, 17:50   

Cytat:
Kiedyś nie do pomyślenia było gimnazjum.... ( wtedy szkoła podstawowa )


tylko kiedys uczeń z podstawówki, był z podstawówki, czyli najniższej klasy szkoły :P ......a teraz porobili gimnazja :D i juz oni myślą,ze co to oni nie są w tym gimnazjum; przecież skończyli juz podstawówkę :P
0 UP 0 DOWN
 
Sawka 
Diablica [;



Zaproszone osoby: 5
Wiek: 34
Dołączyła: 14 Lip 2006

UP 1 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-11-04, 18:03   

KtOŚ napisał/a:
,ze co to oni nie są


No właśnie jak ja sobie przypomnę moje gimnazjum ,to porażka była, co rusz, to każdy udawał "pakera", - 'co to on to nie on' , każdy próbował zrobić z każdego ofiarę, zatem w każdej klasie była osoba (lub osoby) na których można było wyleczyć swoje kompleksy, co doprowadzało mnie do szału, gdy widziałam, jak ktoś rzuca głupie zaczepne teksty w stronę tych osób. Bo bądź co bądź, ale pacanów robili z siebie właśnie Ci ...prześladowcy!

Ja teraz mogłabym dużo na ten temat się rozpisać, bo to temat rzeka, obserwowałam całę "życie gimnazjalne" z perspektywy neutralnej, mogłam "podziwiać" głupotę prześladowców, i obronę prześladowanych

No ja sobie po prostu nie wyobrażam, co będzie za jakieś 10 lat, skoro poprzeczka wieku , w którym dzieciaki imają się przemocy (psychicznej i fizycznej) obniża się z roku na rok :!:
0 UP 0 DOWN
 
Makowa Panienka 
Siesnimi, siesnimi :]



Wiek: 32
Dołączyła: 31 Mar 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: BrzEg

Wysłany: 2006-11-04, 18:19   

nasze gimnazjum jest elo elo..jeszcze nie mialam problemów z nikim bo ze wszytskim sie dogaduje :) u nas w szkole wystarczy trzymac jezyk za zebami co do tajemnic a dupe masz chronioną ;D zreszta mlodszych powinno sie bronic i seya ;]

No kiedyś..

;] wkurza mnie tylko to ze niektorzy mowia na mnie ,,paniusia,, :x :x :x :x :x :x :?
0 UP 0 DOWN
 
Panna Nikt 


Wiek: 34
Dołączyła: 20 Maj 2006

UP 2 / UP 0


Skąd: z piekła rodem

Wysłany: 2006-11-05, 19:56   

e tam...PG 2 wcale świete nie jest...troszke sie działo(przynajmniej w mojej kadencji w tej szkole:))
Ostatnio zmieniony przez Panna Nikt 2006-11-05, 19:58, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-11-05, 20:11   

Dzieci w podstawówkach, gimanazjach... powinny wiedzieć, że w razie zgłoszenia przez nich przypadków znęcania się nad nimi zostaną podjęte zdecydowane kroki, żeby wiedziały, ze jest sens skarżenia. Obojętnym i mało zdecydowanym pedagogom mówimy stanowczo NIE.... no i ciągle czekamy na finał działania Pana Giertycha !
0 UP 0 DOWN
 
Sawka 
Diablica [;



Zaproszone osoby: 5
Wiek: 34
Dołączyła: 14 Lip 2006

UP 1 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-11-06, 17:51   

smooth napisał/a:
no i ciągle czekamy na finał działania Pana Giertycha !


Mam nadzieję, że nie wygra głupota, że do szkół wprowadzą jakąś dyscyplinę :!:
0 UP 0 DOWN
 
KtOŚ 
<--(x_x)-<<



Wiek: 37
Dołączył: 10 Kwi 2006

UP 18 / UP 25


Skąd: a domyśl się :P

Wysłany: 2006-11-06, 17:53   

teraz to juz jest kampania wyborcza LPR-u, a nie walka z patologią w szkołach......i to jeszcze za pieniądze rządowe, a nie partii :|
0 UP 0 DOWN
 
Sawka 
Diablica [;



Zaproszone osoby: 5
Wiek: 34
Dołączyła: 14 Lip 2006

UP 1 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-11-06, 18:00   

KtOŚ napisał/a:
teraz to juz jest kampania wyborcza LPR-u


Największa kampania, to jest teraz na internecie :wink:
0 UP 0 DOWN
 
KtOŚ 
<--(x_x)-<<



Wiek: 37
Dołączył: 10 Kwi 2006

UP 18 / UP 25


Skąd: a domyśl się :P

Wysłany: 2006-11-06, 18:02   

Saw_woman napisał/a:
Największa kampania, to jest teraz na internecie :wink:


to sobie prześledź planowane przez Romka w tym tygodniu wizyty w jakich miastach :P i w których ma wystąpić jako "minister edukacji" a w których jako szef lpr-u ;)
0 UP 0 DOWN
 
Sawka 
Diablica [;



Zaproszone osoby: 5
Wiek: 34
Dołączyła: 14 Lip 2006

UP 1 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-11-06, 18:27   

KtOŚ napisał/a:
to sobie prześledź planowane przez Romka w tym tygodniu wizyty w jakich miastach i w których ma wystąpić jako "minister edukacji" a w których jako szef lpr-u

Jak możesz, to zarzuć linkiem

:hmm:
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-11-06, 20:45   

No z pewnością KtOŚ, masz rację..ale, może przy okazji zyska ogół.. przynajmniej na to pozostaje nam liczyc !!
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: gimnazjalisci, grozili, koledze, mlodszemu, smierci1


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 36
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu