Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Lot 93.
Autor Wiadomość
steve 
w.w.j.d??



Zaproszone osoby: 4
Wiek: 38
Dołączył: 25 Kwi 2005

UP 6 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-10-29, 13:53   Lot 93.

Wlasnie obejrzalem sobie ten film, a mówiac szczerze gdyby ta pogoda to nigdy bym nie obejrzal, jednak ogladając go naprawde wczulem się w tragedie ludzi, którzy lecieli tym samolotem, jak i również przypomnial mi się rok 2001 i moje podejście do powstalej tragedii. Chociaz dalej nie wiem jakie są moje odczucia do tego ataku, czy to byl atak Allacha, a może sami Amerykanie to zrobili jednak film jest warty do obejrzenia w jesienny dzien :)

Lot 93.
Film jest retrospekcją zdarzeń, które miały miejsce dnia 11 września 2001 roku w Stanach Zjednoczonych. Właściwa akcja zaczyna się o godzinie 8.30, kiedy to zostaje porwany pierwszy pasażerski samolot.
Jednak głównym wątkiem filmu są wydarzenia na pokładzie samolotu linii American United. Od nocy, poprzedzającej porwanie, obserwujemy przygotowania do tej akcji, w której będzie uczestniczył m. in. Zaid (Khalid Abdalla), wraz z trzema innymi wyznawcami islamu. Ale to on ma pilotować porwany samolot. Jednak nie wszystko idzie od początku zgodnie z ich planem. Po wcześniejszych porwaniach innych samolotów Lot 93 do San Francisco zostaje opóźniony. Samolot zdąży się jednak wzbić w powietrze, zanim pierwsza z porwanych maszyn uderzy w jedną z wież World Trade Center. Napięcie dodatkowo potęgują sami zamachowcy, którzy podczas lotu ponaglają Zaida w celu rozpoczęcia akcji...
Film ukazuje bezradność nawet największych tego świata wobec nieprawdopodobnego i niespodziewanego zagrożenia. Wtedy właśnie doceniamy bohaterstwo zwykłych ludzi, takich jak pasażerowie Lotu 93.
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-10-29, 14:05   

steve napisał/a:
Film ukazuje bezradność nawet największych tego świata wobec nieprawdopodobnego i niespodziewanego zagrożenia


i dezorganizacje, brak przygotowania do takich sytuacji odpowiednich jednostek.

"Prezydent dał pozwolenie,żeby wojsko zajęło się porwanymi samolotami. Bojąc się przypadkowego zestrzelenia,dowódcy wojskowi zdecydowali się
nie przekazywać tych rozkazów pilotom w powietrzu.

steve napisał/a:
Wtedy właśnie doceniamy bohaterstwo zwykłych ludzi, takich jak pasażerowie Lotu 93


Szkoda tylko, ze z czterech samolotów porwanych tamtego dnia,
United 93 był jedynym,który nie doleciał do celu. Nikt nie przeżył.
0 UP 0 DOWN
 
TC 



Wiek: 42
Dołączył: 04 Gru 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-10-29, 14:34   

Jedyna co mnie zastanowiło dlaczego koleś dzwoniąc do swojej rodziny przedstawił się z imienia i nazwiska,dziwne nawet sama odbierająca zdziwiła sie dlaczego tak zrobił.NIe wiem czy wy zwróciliście na to uwage,bo mi się wydaje że człowiek dzwoniący w swoich ostatnich chwilach do rodziny nie przedstawia się z imienia i nazwiska.Może autor chciał cos zasugerować...

Ataki z 11 września to jedna wielka tajemnica a wszczególności atak na Pentagon i lot 93...
Oto link do artykułu który kiedyś znalazłem,przeczytajcie naprawde warto:

http://www.rzeszow.mm.pl/~gd/usa911/usa911_01.html
Ostatnio zmieniony przez TC 2006-10-29, 14:52, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: 93, lot


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 21
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu