Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Shine (1996)
Autor Wiadomość
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-09-30, 12:44   Shine (1996)

Drodzy forumowicze... wyjadacze filmowi... fani.. zwłaszca tych biograficznych ..tych o muzykach......

Od jakiegoś czasu poszukuje pięknego filmu opartego na motywach biograficznych australijskiego pianisty żydowskiego pochodzenia, Davida Helfgotta, który podjął sie zagrania (jak się okazało przeklętego dla niego) 3 Koncertu Fortepianowego Rachmaninowa.

Chciałbym ten film gorąco polecić i jednocześnie prosić o kontakt osoby która posiada ten film w wersji z oryginalnym językiem, gdyz niestety posiadam tylko z dubbingiem włoskim :) (co ma swój urok)
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2006-09-30, 21:21   

Na VHSie był kiedyś w Royalu na Staromiejskiej. Przyznam, że go nie widziałem, ale wiem o co chodzi. Był chyba Oscar za rolę pierwszoplanową...
Ale nie wiem, czy w tej firmie ktoś teraz dba o klientów o wytwornym guście filmowym...
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-09-30, 21:33   

Franco Zarrazzo napisał/a:
Na VHSie był kiedyś w Royalu na Staromiejskiej
...

Niegdyś zresztą owy Royal przyczyniał się do piątkowych wieczorow filmowych z flipsami i piwem.

Franco Zarrazzo napisał/a:
Przyznam, że go nie widziałem


Będe dążył do zakupu (w miare wolnych środków) filmu w formacie DVD (o ile będzie gdzies dostępny) ...wówczas z miła chęcią pożycze. :)

Franco Zarrazzo napisał/a:
Ale nie wiem, czy w tej firmie ktoś teraz dba o klientów o wytwornym guście filmowym...


Po krótkim wywiadzie obawiam sie, że filmu może nie byc w żadnej wypożyczalni :(
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2006-09-30, 21:38   

smooth napisał/a:

Niegdyś zresztą owy Royal przyczyniał się do piątkowych wieczorow filmowych z flipsami i piwem.


Miło słyszeć i dziękuję za te słowa. Ale ogólnie to dla mnie traumatyczny temat. Moge się pochwalić, że swego czasu Royal był nominowany do nagrody Srebrnej Kasety za najlepszą videotekę w Polsce /jako jedna z pięciu na ponad 20 tyś/. Wtedy jeszcze byłem kawalerem i przed poznaniem swojej Nemesis... No cóż "Nikt nie zna ścieżek gwiazd...". A "To, co nas nie zabija, czyni nas silniejszymi"....

Próbuję sobie przypomnieć nazwisko aktora bez uciekania się do Google. On póżniej grał w Elżbiecie i Zakochanym Szekspirze? Kurde.... takie nieangielskie chyba nazwisko...
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-09-30, 21:54   

Franco Zarrazzo napisał/a:
Moge się pochwalić, że swego czasu Royal był nominowany do nagrody Srebrnej Kasety za najlepszą videotekę w Polsce /jako jedna z pięciu na ponad 20 tyś/


Gratuluje ! Byłem zadowolony z usług :)

Pewnego dnia odwiedziłem koleżanke..poleciła i pożyczyła mi muzykę z filmu "Fortepian"..przybywszy do domu, szybko umieściłem cd odtwarzaczu a siebie wygodnie na łożu..nie wytrzymałem więcej niz 4 kawałki..szybka akcja i juz za 20 min byłem na Staromiejskiej..i jeśli pamietasz osobe z szaleństwem w oczach co to przyszła wypozyczyc "The Piano" ..to byłem ja (o ile powyższa wypowiedz jest potwierdzeniem mojego skojarzenia z innego posta :)


Franco Zarrazzo napisał/a:
Próbuję sobie przypomnieć nazwisko aktora bez uciekania się do Google
- Geoffrey Rush (ja wiedziałem, ale i tak musiałem sie upewnić - pisownia

"I wszyskie żywioły
Wszystkie będą ci złorzeczyć.."
ale
"...czas płynie i zabija rany"
Ostatnio zmieniony przez smooth 2006-09-30, 21:56, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: 1996, shine


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 24
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu