Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Jak napisać CV, które zwróci uwagę pracodawcy?
Autor Wiadomość
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2011-01-04, 14:37   

biedronka napisał/a:
o pracodawca może sprawdzić właśnie te znaki.


colutea napisał/a:
A tu problemu nie ma akurat, bo cv w formacie *.jpg

Tak na szybko przeczytałem i się zastanawiam o jakie znaki biedronka Ci chodzi ;) No i znajomość komputera zamieniłbym na znajomość edytora tekstowego ;)
0 UP 0 DOWN
 
colutea 


Wiek: 40
Dołączyła: 20 Mar 2007

UP 3 / UP 0



Wysłany: 2011-01-04, 16:02   

To ja też mam pytanie do Biedronki :) na jaki znak niedrukowany zamieniłaby spację? bo chyba ja aż tak się nie znam żeby wiedzieć, a już tym bardziej nie mam pojęcia jaki wpływ na wartość cv może mieć ilość tych znaków ...

(smooth znaki niedrukowane to te, które widać po włączeniu 'ptaszka' :) )

p.s. widzę, że ktoś miał niedawno lekcje z Worda na informatyce tudzież jakimś podobnym przedmiocie :D
Ostatnio zmieniony przez colutea 2011-01-04, 16:04, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
biedronka 



Wiek: 34
Dołączyła: 01 Sie 2007

UP 1 / UP 0



Wysłany: 2011-01-04, 17:24   

colutea, te lekcje miałam dawno... zapamiętałam z technikum informatycznego ;)

wiadomo- spacja to spacja. nie zamienisz jej na co innego :P ale istnieje coś takiego jak twardy, miękki enter, zamiast wciskanie tabulatora- zabawa z linijkami...
smooth, masz rację, mój błąd- obsługa edytora tekstowego. colutea, chodzi o to, że skoro deklarujesz taką umiejętność, pracodawca może ją sprawdzić na CV- właśnie przez ilość niepotrzebnych znaków niedrukowalnych. im ich mniej, tym lepiej.
wybaczcie, nie chciałam się wymądrzać czy coś w tym stylu. to jest temat o CV które zwróci uwagę pracodawcy. więc jeżeli na "x" zgłoszeń nasze jedno, mimo, że nie wyróżniające się na pierwszy rzut oka, może zostać zauważone właśnie przez te znaki. (oczywiście, jeżeli jest w formie elektronicznej w dokumencie tekstowym). wiadomo, że PDF-a czy jpga nikt nam nie sprawdzi w ten sposób :)
0 UP 0 DOWN
 
colutea 


Wiek: 40
Dołączyła: 20 Mar 2007

UP 3 / UP 0



Wysłany: 2011-01-11, 15:38   

Mam wieści :-P Pani nie wgłębiała się w moje cv (tak jak większość z Was mi przepowiedziała), popatrzyła na nie z myślą "a spadaj na drzewo" hahaha dosłownie to mi powiedziała przez telefon :lol: mam wysłać normalne cv po to, aby oszczędzić Jej czasu bo ludzie wysłali już ponad 400 maili :shock:

Za to Pani przyznała, że złapała się na czymś.. zdała sobie sprawę jak do rekrutacji podchodzą pracodawcy (w tym Ona), zero wysiłku własnego, byle szybciej.. a moje cv wymagało takiego wysiłku.. nawet nr telefonu zapisany z myślnikami jest lepszy niż napisany jednym ciągiem, bo zabiera mniej czasu na wklepanie odpowiednich cyfr (akurat do tej zasady zawsze się stosuję, bo mnie też wkurza jak ktoś pisze swój numer ciągiem :) )

Z tych 400 wysłanych cv pewnie połowa ludzi nie wie na jakie stanowisko aplikuje... nie wie jakie są wymagania i nawet nie zadała sobie trudu najpierw o to zapytać zanim wysłali swoje dokumenty... w dodatku miła Pani powiedziała mi, że niektórzy wysyłali cv do 40 firm na raz :/ i to z wpisaniem ich jednym ciągiem jako odbiorców.. to już jest szczyt i totalna porażka..


Na koniec rozmowy Pani dodała: do zobaczenie w tym tygodniu :) więc pozostało mi myśleć pozytywnie ;)
0 UP 0 DOWN
 
Puncher 


Wiek: 35
Dołączył: 13 Gru 2010

UP 1 / UP 0



Wysłany: 2011-05-19, 14:57   

CV powinno być proste i opisywać nas bez zbędnych bajerów, tak, żeby potencjalny pracodawca od razu wiedział, kogo ma przed sobą :) Odrobina kreatywności - owszem, ale bez przesady. Zresztą w necie jest tyle poradników że każdy powinien wiedzieć, jak napisać CV :)
0 UP 0 DOWN
 
pani.ania 


Wiek: 51
Dołączyła: 11 Lip 2011

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2011-07-11, 02:49   re

Kreatywne CV jest zalecane jedynie dla specyficznych zawodów jak np. projektant stron.
Na przeczytanie aplikacji przeznaczam zawsze kilkanaście sekund czym twój dokument jest mniej czytelny tym mniejsze szanse iż zostanie on w ogóle przeczytany.


Osobiście polecam stronę http://cv.pracanowo.pl/ jest darmowa a szablony na niej są czytelne

Reasumując nie kombinować a trzymać i sprawdzonych metod
0 UP 0 DOWN
 
Aurelia 


Wiek: 38
Dołączyła: 16 Sie 2011

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2011-08-16, 21:14   Re: Jak napisać CV, które zwróci uwagę pracodawcy?

Najciekawsze CV to będzie to które jest jasne, przejrzyste i profesjonalne... takie zawsze przyciągnie uwagę.
Prawda jest taka, że jak się CV na codzień nie pisze to trudno jest napisać je napradę dobrze. Dlatego myślę, że warto skorzystać ze wsparcia specjalisty. Osobiście polecam jeden portal: http://e-doradztwo.pl.tl/
...korzystałam i jestem zadowolona... wysyłałam mnóstwo CV i było zero odzewu... dobpiero jak wysłałam porządne CV to nagle zaczęli mnie zapraszać na spotkania.
0 UP 0 DOWN
 
marcini 


Wiek: 42
Dołączył: 17 Sie 2011

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2011-08-17, 14:33   szablony cv

Witam
Jeżeli nie macie żadnego pomysłu na szablon i wzór swojego cv polecam bezpłatne szablony:
darmowe szablony cv
0 UP 0 DOWN
 
colutea 


Wiek: 40
Dołączyła: 20 Mar 2007

UP 3 / UP 0



Wysłany: 2011-08-17, 15:12   

Jesooo ale się temat przerobił na reklamowy :roll: dzisiaj zarejestrowany użytkownik i w ten sam dzień sadzi reklamy :twisted: skoro jestem założycielką tematu, to wydaje mi się że mogę wnieść o ZAMKNIĘCIE GO :) więc wnoszę :evil:
0 UP 0 DOWN
 
calaveras 


Wiek: 38
Dołączyła: 05 Cze 2013

UP 1 / UP 0



Wysłany: 2013-06-05, 12:49   

Ja skorzystałam z gotowego szablonu ze strony http://cvwzor.com/ i jestem bardzo zadowolona. Wygląda trochę inaczej niż zwyczajne CV i się wyróżnia na tle innych.
1 UP 0 DOWN
 
maja21 



Wiek: 41
Dołączyła: 19 Lip 2013

UP 1 / UP 1



Wysłany: 2013-07-19, 15:59   

Ja pisząc swoje CV korzystałam z kreatora CV na stronie: http://mycv.pl/ . Bardzo pożyteczne narzędzie. Użytkownik uzupełnia jedynie swoje dane w gotowym szablonie, przez co CV wygląda bardzo profesjalnie. :)
0 UP 0 DOWN
 
clineczkaa 


Wiek: 35
Dołączyła: 02 Lip 2013

UP 0 / UP 1



Wysłany: 2013-07-22, 10:32   

Ja próbowałam napisać CV sama, ale efekty były dosyć opłakane (cóż, nie każdy ma talent w tym kierunku ;) ), więc znalazłam w necie firmę, która się tym zajęła. Polecam: http://cv.ca-team.pl/kreaktywnecv
Nie dość, że profesjonalnie, to jeszcze niedrogo, porównując ceny.
0 UP 0 DOWN
 
Tymcio 


Zaproszone osoby: 1
Wiek: 31
Dołączył: 07 Wrz 2006

UP 24 / UP 19


Skąd: Michałowice

Wysłany: 2013-07-22, 17:46   

Nie polecam kreatorów ani firm, ale poczytać, popytać hrowców i zrobić coś samemu :)
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: cv, jak, ktore, napisac, pracodawcy, uwage, zwroci


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 32
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu