Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Odszkodowanie za wypadek
Autor Wiadomość
maruch 


Wiek: 38
Dołączył: 29 Mar 2013

UP 3 / UP 5



Wysłany: 2013-04-26, 21:01   

LiuKhongSum
Ty to masz fanazję...nie powiem :)

LiuKhongSum napisał/a:
Żenada do kwadratu :) . Gołym okiem widać, że założyłeś konto na forumbrzeg aby sprowokować rozmowę na temat EuCO.


Założyłem temat, żeby ktoś mi doradził (za darmo) i żebym nie musiał łazić do adwokata, bo to kosztuje.

LiuKhongSum napisał/a:
Mówisz, że nie stać Cię nie adwokata a pieniądze na pokrycie kosztów sądowych znajdziesz?:) Poza tym jaki adwokat skoro kancelarie odszkodowawcze działają na systemie prowizyjnym tak jak EuCO i za porady ani ich działania nie płacisz ani złotówki.


Byłem w zwykłej typowej kancelarii, a nie jakiejś specjalnej kancelarii odszkodowawczej. Poza tym nie wszytskie działają w systemie prowizyjnym. Zobacz sobie w necie info. Przedstwiciel mi powiedział jasno, że jeśli by ta sprawa nie była do wygrania, to by się tym nie zajęli, bo w razie przegrania ja nic nie tracę.

LiuKhongSum napisał/a:
EuCO w przeciwieństwie do kancelarii, którą odwiedziłeś zagwarantowało Tobie wygraną i zapowiedziało, że możesz spodziewać się określonej kwoty? Dobry żart :) .


Przedstwaiciel nie dał mi gwarancji na piśmie, że wygram, ale powiedział że są na to duże szanse. Mieli ostatnio podobną sprawę i klient dostał ok. 7000zł. Ja nie liczę na tyle, choć mówił że prawdowpodobna kwota właśnie tyle wynosi.

LiuKhongSum napisał/a:
Wszystkie ostrzeżenia odnoszące się do niewłaściwego i nieprofesjonalnego podejścia do klienta zignorowałeś w imieniu czego?


Przeczytałem mase informacji nie tylko o tej firmie, ale i o Votum. We wszytskich przypadkach zdania są podzielone, a coś wybrać muszę.

LiuKhongSum napisał/a:
Dlaczego nie zadzwoniłeś do poleconej przez joanna27 kancelarii, aby chociaż wybadać sprawę? Widać, że nie zależało Tobie na niczym innym jak tylko na wypromowaniu EuCO poprzez nieetyczne prowokacje :) .

Dzwoniłem do tej firmy poleconej przez Joanne - Gold Group Incorporation sp. z o.o., ale to nie jest kancelaria tylko firma odszkodowawcza taka jak EUCO. W sumie to gdyby nie to, że wcześniej podpisałem umowę z EUCO, to pewnie bym się z nimi spotkał. Zadzwoniłem do nich bardziej z ciekawości. Rozmowa była na poziomie, ale w necie nie mogłem znaleźć opini o nich - ani pozytywnych, ani negatywnych. (Firma krzak?). Na jednym z serwisów było tylko info, że są złym pracodawcą, ale mnie to akurat nie interesuje. Gdyby Joanna wcześniej zamieściła swój post, to kto wie jaką firmę bym wybrał. Nie sądziłem, że kogoś zainteresuje ten telefon, więc o nim nie wspomniałem. Nie wiedziałem, że nowi użytkownicy tego forum muszą aż tak się tłumaczyć z każdego swojego posta :) Nie oceniajcie ludzi po okładce.

P.S. Nie znam Pana Wojtka i nie wiem kto to jest. Nie sugerowałem się też jego zachwalaniem firmy.
0 UP 0 DOWN
 
LiuKhongSum 


Wiek: 40
Dołączył: 25 Sty 2009

UP 205 / UP 73



Wysłany: 2013-04-27, 10:16   

Pomimo obiektywnych uwag oraz ostrzeżeń Ty decydujesz się na podpisanie z nimi umowy? Nie wspomnę już o obraźliwym tonie wypowiedzi PanWojtek, który jest pracownikiem tejże firmy. Sam fakt jak potraktował mnie w tej sytuacji powinien dać Tobie do myślenia z kim masz do czynienia. Opisałem jak wygląda jego praca i jak traktowani są klienci takich firm, ale tego nikt z EuCO już nie skomentował, przypadek?

Nie wspomnę już o tym, że tematy o EuCO pojawiały się kilka razy na tym forum i były od razu kasowane bowiem naruszały regulamin. Zatem to że wspomniałeś sam o EuCO na pewno nie było przypadkiem i tym bardziej nie zależało Tobie na darmowej poradzie :) . Opisałem Tobie wszystko w jasny sposób, a Ty wybrałeś i tak najgorszą opcję, brawo.

Zresztą nie będę upierał się przy swoim, niczego również udowadniać nie mam zamiaru bo wystarczy sam fakt, że głos w tej sprawie został zabrany. Myślę, że po przeczytaniu tego tematu nikt nie zdecyduje się na skorzystanie z usług EuCO bowiem sami sobie wystawili negatywne świadectwo. Jedyne co trzeba przyznać to fakt, iż PR (Public Relations) tejże firmy jest bardzo rozbudowany i swoim zasięgiem ogarnął nawet naszą mieścinę :) .
0 UP 1 DOWN
 
maruch 


Wiek: 38
Dołączył: 29 Mar 2013

UP 3 / UP 5



Wysłany: 2013-04-27, 23:05   

Szczerze mowiąc to nie intersuje mnie opinia postaci PanWojetek, ale zdziwiło mnie to co napisałeś, że Twoje oponie i ostrzeżenia o tej firmie są obiektywna. Korzystałeś kiedyś z jej usług? Bo ja nie. Jeśli Ty też nie korzystałeś to skąd masz takie info o nich? Nie wiem czy jest dobra czy nie i nie wiem jaki będzie rezultat mojej sprawy. To się wszytsko okaże w praniu. Wlazłem na stronę EUCO, bo po wpisaniu w wujka google słowa klucz /nawet nie wiem co wtedy wpisałem/ wyskoczyła mi ich strona bodajże na 2 czy 3 pozycji. Wcześniej byłem też na stronach innych firm, których nigdy nie znałem nawet ze słyszenia, więc stwiwrdziłem, że nie ma co z nimi zaczynać. Czytałem też opinie o tej firmie i o innych i zdania sa podzielone. Nie wiem kto pisze te opinie (zarówno złe jak i dobre) bo nie mam teraz czasu prowadzić dochodzenia, choć już czytałem gdzieś o tym, że w ten sposób firmy się nawzajem wykańczają - szczególnie widać to na ceneo i opineo :) Nie wiem też czemu twierdzisz, że wybrałem najgorszą opcję. Zobaczymy ile moja sprawa będzie trwała i ile kasy dostanę (i czy wogóle dostanę). Będę się cieszył z każdego tysiączka. Jak to mówią lepszy rydz niż nic :) Jeśli EUCO okaże się prażką, to wierz mi, że na pewno o tym napiszę i to na niejednym forum (i pewnie wtedy mnie będą inni oskarżać, że jestem z konkurencji;)) Póki co jestem dobrej myśli :) Sam bym do sądu nie poszedł, a jak ktoś pójdzie za mnie i to gratis, to uważam to za w miarę dobrą decyzję.
1 UP 1 DOWN
 
LiuKhongSum 


Wiek: 40
Dołączył: 25 Sty 2009

UP 205 / UP 73



Wysłany: 2013-04-28, 19:21   

maruch napisał/a:
Szczerze mowiąc to nie intersuje mnie opinia postaci PanWojetek, ale zdziwiło mnie to co napisałeś, że Twoje oponie i ostrzeżenia o tej firmie są obiektywna. Korzystałeś kiedyś z jej usług?


Drogi kolego nie trzeba za każdym razem korzystać z usług danej firmy, aby obiektywnie ocenić ich działalność. Temat dużych kancelarii odszkodowawczych prześwietliłem gruntownie bowiem miałem nieprzyjemność skorzystać z usług z jednej z nich. Natomiast jeśli chodzi o EuCO to przewertowałem kilka tematów na ogólnopolskim forum prawnym i to wystarczyło, aby stwierdzić, że system i podejście do klienta nie różni się zupełnie niczym od tego z którym ja się zetknąłem.

Uczciwie ostrzegłem Ciebie jak i pozostałych użytkowników forum, iż sposób w jaki działają tego typu kancelarie nie jest z pewnością właściwy i etyczny. Dzwoniąc na infolinię czy rozmawiając u siebie w domu z przedstawicielem masz do czynienia tak naprawdę ze zwykłą osobą, która pojęcie o prawie ma nikłe bądź nawet żadne. Jak taka osoba może sprzedać Tobie jakieś konkrety skoro nie ma zielonego pojęcia jak przebiega i czym charakteryzuje się postępowanie sądowe? Tym bardziej na jakiej podstawie osoba z infolinii może określić wysokość odszkodowania, które możesz uzyskać? Stwierdzenie, że mieli ostatnio podobną sprawę pada z ich ust za każdym razem, gdy chcą zwabić do siebie klienta. Trzeba mieć świadomość, że każda sprawa jest inna bowiem na wysokość odszkodowania wpływ ma kilkadziesiąt różnych czynników życiowych jak i zarówno zdrowotnych.

Bez długiej i wyczerpującej rozmowy z adwokatem pracującym w takiej kancelarii nie masz nawet co liczyć na zadowalającą wysokość odszkodowania. Sprawę należy rozpatrzyć indywidualnie i wycisnąć od poszkodowanego dosłownie wszystko co może się potem przydać w sądzie. Na podstawie wszystkich informacji uzyskanych od klienta adwokat może dopiero określić o jaką kwotę będzie można zawalczyć. Druki i formularze, które wypełniasz na prośbę przedstawiciela to jedynie przykład schematycznego podejścia do klienta. Nie wspominając już o tym, że na żadnym etapie nie masz w ogóle do czynienia z osobą, która może określić się mianem adwokata. Chyba, że dojdzie do rozprawy sądowej bo tak to wszystkie Twoje sprawy załatwiane są przez pośredników.

maruch napisał/a:
Nie wiem też czemu twierdzisz, że wybrałem najgorszą opcję. Zobaczymy ile moja sprawa będzie trwała i ile kasy dostanę (i czy wogóle dostanę).


Wybrałeś najgorszą z tych, które zostały przedstawione w tym temacie. Nie twierdzę, że firma EuCO to najgorsza opcja na rynku :) .

maruch napisał/a:
Będę się cieszył z każdego tysiączka. Jak to mówią lepszy rydz niż nic :)


Takie myślenie sprzyja rozwojowi partactwa i olewactwa ze strony każdej firmy skoro Tobie tak naprawdę nie zależy na jak najlepszym wyniku tylko na tym, aby dostać cokolwiek. Wybór powinien być świadomy i przemyślany, poparty do tego opiniami osób bezstronnych. Warto również zajrzeć na forum prawne i sugerować się jedynie opiniami z rzetelnego źródła informacji.

maruch napisał/a:
Sam bym do sądu nie poszedł, a jak ktoś pójdzie za mnie i to gratis, to uważam to za w miarę dobrą decyzję.


Nikt gratis do sądu za Ciebie nie pójdzie bo żądania odnośnie wysokości odszkodowania zawsze są adekwatne do sytuacji i nie ma opcji, aby taką sprawę można było umoczyć. Zatem zysk kancelarii jest 100% bo oni nie zajmują się sprawami, które przegrane są już na wstępie tj. oceniają czy warto angażować się w daną sprawę i czy zysk będzie adekwatny do poniesionych nakładów. Tutaj chodzi jedynie o kwestie właściwego podejścia i przygotowania tak, aby można było walczyć o jak najwyższe sumy a nie bezpieczne minimum i Twojego rzeczonego "rydza" :) .
0 UP 0 DOWN
 
PanWojtek 


Wiek: 48
Dołączył: 02 Kwi 2013

UP 1 / UP 6



Wysłany: 2013-04-29, 11:42   

Kolego spamerze.
Przyznałem się od razu to tego, że jestem agentem EuCO. W przeciwieństwie do Ciebie występuję z otwartą przybicą ale też uczciwie nie reklamuję swojej własnej działalności tylko występuję w obronie dobrego imienia firmy, pod szyldem której działam.

Ustawiłeś tę dyskusję na żenująco niskim poziomie - właśnie przez swoje niby mądre, dobre rady na temat osób i firm, których w życiu osobiście nie spotkałeś i z usług których, jak sam piszesz, nie korzystałeś.
Nie masz więc pojęcia w jaki sposób traktuję swoich klientów a pomimo to próbujesz manipulować opinią czytelników tego forum i imputować mi różne, dziwne grzeszki - opierając się ponoć na "własnym doświadczeniu", którego w moim przypadku i przypadku EuCO zwyczajnie nie masz. Po co więc te kłamstwa?

Opisujesz "w skrócie" jak wygląda moja praca... smutne i śmieszne zarazem. Śmieszne, że chcesz pokazywać mi jak wygląda moja praca nie mając o tym bladego pojęcia, smutne bo kłamiesz. Otóż olbrzymia część spraw moich klientów trafia do sądu, w której wywalczane są kwoty znacznie wyższe niż te proponowane przez TU. Inna część kończy się na etapie przedsądowym ale poprzedzona jest procesem negocjacyjnym i tutaj TU także ostatecznie wypłacają stawki wielokrotnie wyższe od ich pierwszych propozycji. Kilka takich przypadków opisanych w skrócie znajdziesz na stronie firmowej EuCO. I tak: sprawami zajmują się renomowani i wyspecjalizowani w odszkodowaniach radcy prawni, do których w imieniu mojego klienta mogę zadzwonić 24/7 a mój klient także może zadzwonić do mnie o każdej porze dnia i nocy.

Nazywasz mnie ignorantem choć w rzeczywistości nie masz bladego pojęcia kim jestem. Nie wiesz jaka jest moja historia, jakie mam wykształcenie i przygotowanie do zajmowania się odszkodowaniami. Nie wiesz nic a jednak masz wiele do powiedzenia na ten temat. Czymże to jest jeśli nie skrajną ingorancją?
Ja w żaden sposób nie podważałem Twoich kompetencji zawodowych, nie krytykowałem tego co i w jaki sposób robisz w swojej pracy, bo zwyczajnie nic o Tobie nie wiem - byłbym więc kłamcą i oszustem, gdybym cokolwiek na ten temat napisał. Gdybym przypadkiem dowiedział się, że zajmujesz się na przykład sprzedawaniem samochodów, a sam miałbym negatywne doświadczenia ze sprzedawcami samochodów - czy to upoważniałoby mnie do atakowania Ciebie personalnie i Twojej firmy? Wypisywania bzdur bez pokrycia i kłamstw?
Oczywiście, że nie.
Właśnie dlatego, że Ty tak rozpocząłeś rozmowę na temat EuCO nazwałem Cię spamerem i oszustem. Przekonaj mnie, że tak nie jest, po tym co napisałeś na mój temat, nie znając mnie...

To, że sparzyłeś się na kontakcie z inną dużą firmą (w co oczywiście nie wierzę) nie upoważnia Cię do atakowania i obmawiania EuCO. Jeśli koniecznie chcesz spotkać się w sądzie - proszę. Wskaż mi tylko kogo konkretnie zniesławiłem i udowodnij, że istnieje coś takiego jak dobre imię LiuKhongSuma, które naruszyłem. Ja bez trudu wskażę konkretną firmę na szkodę której działasz, wskażę zleceniodwców i udowodnię to - więc co, spotykamy się w sądzie?

Jesteś spamerem i z jakiegoś powodu utrzymujesz na tym forum kilka kont, z których sam lajkujesz własne wypowiedzi. Spotykam takich na wielu forach, na forum prawnym też się od nich roi. Zwykle udają kogoś zupełnie innego niż są, ale zadziwiająco dużo jak na elektryków czy mechanikow wiedzą o branży odszkodowań i pisaniu opinii po forach internetowych.

Na koniec - postaraj się czytać ze zrozumieniem, nie zmieszałem z błotem człowieka, który zadał pytanie w tym wątku, tylko nazwałem Ciebie po imieniu: spamer i oszust.

@maruch
Cieszę się, że wybrałeś rozsądnie.
0 UP 1 DOWN
 
LiuKhongSum 


Wiek: 40
Dołączył: 25 Sty 2009

UP 205 / UP 73



Wysłany: 2013-04-29, 16:56   

Po pierwsze trochę szacunku bo jeśli zwracasz się do mnie czy kogokolwiek innego to nie bądź przy tym wulgarny i arogancki. Mój nick doskonale widać, więc nie pajacuj i zrezygnuj z określenia spamer.

No to jedziemy...

PanWojtek napisał/a:
Przyznałem się od razu to tego, że jestem agentem EuCO. W przeciwieństwie do Ciebie występuję z otwartą przybicą ale też uczciwie nie reklamuję swojej własnej działalności tylko występuję w obronie dobrego imienia firmy, pod szyldem której działam.


Co w związku z tym? Nadal karmisz się urojeniami jakobym był z konkurencji? Nazywam się Łukasz Obodziński, mieszkam w Brzegu od 29 lat. Chcesz to mnie pozwij za to że napisałem prawdę :) . No tak zapomniałem, że nie masz styczności z prawem cywilnym czy karnym bo jesteś tylko zwykłym przedstawicielem, który obruszył się z nie wiadomo jakiego powodu. Doradziłem Twojemu podstawionemu koledze, aby rozejrzał się za jakimiś alternatywami zanim podejmie decyzję i wszystko w tym temacie.

PanWojtek napisał/a:
Nie masz więc pojęcia w jaki sposób traktuję swoich klientów a pomimo to próbujesz manipulować opinią czytelników tego forum i imputować mi różne, dziwne grzeszki - opierając się ponoć na "własnym doświadczeniu", którego w moim przypadku i przypadku EuCO zwyczajnie nie masz. Po co więc te kłamstwa?


Nie wiem jak traktujesz swoich klientów, ale kulturą nie grzeszysz. Niczego na Twój temat złego nie napisałem i chyba powinieneś wypić melisę na uspokojenie. Zamiast się pieklić wejdź na forumprawne.org i tam wylej swoje smuty to Cię wszyscy wyśmieją za cyrk, który odstawiasz.

PanWojtek napisał/a:
Opisujesz "w skrócie" jak wygląda moja praca... smutne i śmieszne zarazem. Śmieszne, że chcesz pokazywać mi jak wygląda moja praca nie mając o tym bladego pojęcia, smutne bo kłamiesz. Otóż olbrzymia część spraw moich klientów trafia do sądu, w której wywalczane są kwoty znacznie wyższe niż te proponowane przez TU. Inna część kończy się na etapie przedsądowym ale poprzedzona jest procesem negocjacyjnym i tutaj TU także ostatecznie wypłacają stawki wielokrotnie wyższe od ich pierwszych propozycji. Kilka takich przypadków opisanych w skrócie znajdziesz na stronie firmowej EuCO. I tak: sprawami zajmują się renomowani i wyspecjalizowani w odszkodowaniach radcy prawni, do których w imieniu mojego klienta mogę zadzwonić 24/7 a mój klient także może zadzwonić do mnie o każdej porze dnia i nocy.


TU z miejsca proponują śmieszne kwoty więc aż się prosi żeby zatrudnić adwokata i to jest oczywista oczywistość ;) . Negocjacje oczywiście praktycznie za każdym razem przynoszą oczekiwany rezultat bo TU łaski nie robi i wie, że w postępowaniu sądowym straci znacznie więcej jeśli nie wypłaci tych kilku groszy w ramach ugody. Na temat struktury firmy oraz renomowanych radców prawnych nie będę się wypowiadał bo nie chcę być ignorantem. Domysłów snuć również nie będę, ale w Twoje słowa nie wierzę :) .

PanWojtek napisał/a:
Nazywasz mnie ignorantem choć w rzeczywistości nie masz bladego pojęcia kim jestem. Nie wiesz jaka jest moja historia, jakie mam wykształcenie i przygotowanie do zajmowania się odszkodowaniami. Nie wiesz nic a jednak masz wiele do powiedzenia na ten temat. Czymże to jest jeśli nie skrajną ingorancją?


Owszem tak Cię nazwałem ze względu na Twoje marne, obraźliwe wywody i domysły, że jestem z konkurencji. Nie wnikam kim jesteś i jakie masz przygotowanie bo gdybyś coś sobą reprezentował to ujawniłbyś swoje prawdziwe dane personalne w momencie gdy Cię o nie poprosiłem i potrafiłbyś prowadzić dyskusję na poziomie bez grubiańskiego tonu.

PanWojtek napisał/a:
Ja w żaden sposób nie podważałem Twoich kompetencji zawodowych, nie krytykowałem tego co i w jaki sposób robisz w swojej pracy, bo zwyczajnie nic o Tobie nie wiem - byłbym więc kłamcą i oszustem, gdybym cokolwiek na ten temat napisał.


No ale jednak nie powstrzymało Cię to przed zmieszaniem niewinnej osoby z błotem? Zamiast uświadomić mnie w sposób kulturalny, iż mylę się w swojej opinii Ty zaczynasz wypisywać jakieś farmazony.

PanWojtek napisał/a:
Właśnie dlatego, że Ty tak rozpocząłeś rozmowę na temat EuCO nazwałem Cię spamerem i oszustem. Przekonaj mnie, że tak nie jest, po tym co napisałeś na mój temat, nie znając mnie...


Co takiego napisałem, że w tej sytuacji odwracasz wszystko o 180 stopni i robisz z siebie ofiarę? Zamiast grać na emocjach lepiej odnieś się do argumentów, które zawarłem w swoich poprzednich postach bowiem jak na razie jedynie żalisz się iż zostałeś niewłaściwie oceniony.

PanWojtek napisał/a:
To, że sparzyłeś się na kontakcie z inną dużą firmą (w co oczywiście nie wierzę) nie upoważnia Cię do atakowania i obmawiania EuCO. Jeśli koniecznie chcesz spotkać się w sądzie - proszę. Wskaż mi tylko kogo konkretnie zniesławiłem i udowodnij, że istnieje coś takiego jak dobre imię LiuKhongSuma, które naruszyłem. Ja bez trudu wskażę konkretną firmę na szkodę której działasz, wskażę zleceniodwców i udowodnię to - więc co, spotykamy się w sądzie?


Mogę podesłać Tobie na priv skan dokumentacji oraz pismo od prokuratora jeśli chciałbyś uwierzyć w moje słowa? Z gorzkich żali przeszedłeś do zastraszania, brawo. To co ja zawarłem w swoich postach na temat EuCO w żaden sposób nie godzi w interesy tejże firmy. Jeśli na ogólnopolskim forum prawnym ludzie opisują negatywnie sposób w jaki działa EuCO oraz reszta dużych kancelarii to chyba nie jest to dziełem przypadku? Szczególnie, gdy owe słowa popierają użytkownicy tego forum, którzy mają do czynienia z prawem na co dzień i do tego naklepali po kilka tysięcy postów - każdy. Nie są to podstawione pionki z PR tylko życzliwi ludzie, którzy bezinteresownie pomagają odnaleźć się nam zwykłym szaraczkom w gąszczu nieuczciwych kancelarii.

Jeśli już tak bardzo chcesz się sądzić to podaj mi swoje dane personalne bowiem chciałbym wiedzieć z kim mam do czynienia. Tym samym z nieodpartą chęcią i uśmiechem na ustach skompromituję Cię za owe nieuzasadnione zastraszanie.

PanWojtek napisał/a:
Jesteś spamerem i z jakiegoś powodu utrzymujesz na tym forum kilka kont, z których sam lajkujesz własne wypowiedzi. Spotykam takich na wielu forach, na forum prawnym też się od nich roi. Zwykle udają kogoś zupełnie innego niż są, ale zadziwiająco dużo jak na elektryków czy mechanikow wiedzą o branży odszkodowań i pisaniu opinii po forach internetowych.


Jeśli szukasz pomocy specjalisty to mam znajomego psychiatrę, który być może za darmo zajmie się Twoim przypadkiem bo wydaje się niecodzienny i ciekawy. "Kilka" wersów wyżej podałem Tobie moje prawdziwe dane personalne i możesz sobie sprawdzić, że nie jestem podstawionym pionkiem z PR żadnej firmy i tym samym będziesz mógł zakończyć ten żenujący cyrk.

Posiadam coś takiego jak intelekt, który pozwolił mi wyciągnąć naukę z błędu jaki popełniłem tj. ze skorzystania z usług dużej kancelarii. Do tego doszło kilka godzin rozmów z adwokatem, ludźmi z branży odszkodowawczej i dowiedziałem się kilku ciekawych rzeczy, które przedstawiłem w tymże temacie.

Dodam iż nie uważam, aby wszystkie duże kancelarie oszukiwały swoich klientów czy też prowadziły nieetyczne zagrywki i wykorzystywały dramat swoich klientów dla własnych celów, które są nadrzędne. Zasięgnąłem opinii na temat EuCO w wielu źródłach i wyszło na to, że nikt mi tej firmy nie polecił. Jako zatroskany użytkownik tego forum, który sparzył się na dużej kancelarii postanowiłem ostrzec założyciela tematu iż w tej sytuacji trzeba gruntownie prześwietlić daną firmę zanim podpisze umowę.

PanWojtek napisał/a:
Na koniec - postaraj się czytać ze zrozumieniem, nie zmieszałem z błotem człowieka, który zadał pytanie w tym wątku, tylko nazwałem Ciebie po imieniu: spamer i oszust.


Zatem przeczytaj moją wypowiedź z której wynika iż nie chodziło o osobę, która założyła temat lecz o mnie :) .

PanWojtek napisał/a:
@maruch
Cieszę się, że wybrałeś rozsądnie.


Zdziwiłbym się gdyby wybrał inaczej, prawda?;)
0 UP 1 DOWN
 
PanWojtek 


Wiek: 48
Dołączył: 02 Kwi 2013

UP 1 / UP 6



Wysłany: 2013-05-02, 15:39   

Miło, że się przedstawiłeś.
Mam na imię Wojtek i tyle wystarczy.
Jako dziecko zostałem nauczony, że przedstawiamy się na początku konwersacji a nie na jej końcu.
Tymczasem sam przedstawiłeś się dopiero w ostatnim poście a Twoje pierwsze zaproszenie do zmiany stopnia zażyłości brzmiało:

Cytat:
"Jako potencjalny klient EuCO proszę Cię o podanie telefonu bowiem chciałbym umówić się z Tobą na spotkanie. Będę miał okazję powiedzieć Tobie prosto w oczy kim dla mnie jesteś pisząc takie bzdury na forum publicznym żerując tym samym na czyimś dramacie. "


Nie wyczytałem w tym przyjaznego zaproszenia do współpracy. Gdybyś rzeczywiście chciał skorzystać z usług EuCO chętnie podeślę Ci na priv namiary do kilku kolegów z Twojej okolicy ponieważ osobiście nie jestem zainteresowany współpracą z Tobą, po prostu nie sądzę, że po takim starcie pracowałoby nam się komfortowo.

A teraz proponuję: wróć do swojego posta z 2013-04-01, 16:32 i zobacz co napisałeś na temat EuCO i przejrzyj kolejne swoje wpisy a potem zastanów się nad tym kto tu jest rzeczywiście wulgarny, arogancki i kto rzeczywiście pajacuje.

To Ty pierwszy zagroziłeś sądem:

Cytat:
W gruncie rzeczy to ja mógłbym Cię oskarżyć o pomówienia "kancelarii ze Świdnicy" oraz zniesławienie mojej osoby bowiem nazwałeś mnie kłamcą i spamerem.



na co odpowiedziałem Ci:

Cytat:
Jeśli koniecznie chcesz spotkać się w sądzie - proszę. Wskaż mi tylko kogo konkretnie zniesławiłem i udowodnij, że istnieje coś takiego jak dobre imię LiuKhongSuma, które naruszyłem. Ja bez trudu wskażę konkretną firmę na szkodę której działasz, wskażę zleceniodawców i udowodnię to - więc co, spotykamy się w sądzie?


Po czym w ostatnim poście podniecasz się i gorączkujesz, że próbuję Cię zastraszyć...

Przysięgam, że nie wiem jak reagować w takiej sytuacji.
Być może posiadasz "coś takiego jak intelekt" ale nauka czytania ze zrozumieniem z pewnością by Ci się przydała.
Ostatnią rzeczą na jaką mam ochotę jest strata czasu na sądzenie się ze szczekaczami z forów.

Zapytujesz:

Cytat:
Co takiego napisałem, że w tej sytuacji odwracasz wszystko o 180 stopni i robisz z siebie ofiarę?



No cóż, niezupełnie robię z siebie ofiarę a tylko upominam się o przywrócenie właściwego tonu tej rozmowie...
Jeśli jednak pytasz co takiego napisałeś, pozwól, że zacytuję kilka Twoich zdań (choć w gruncie rzeczy starczyłoby, żebyś przewinął ten wątek):

Cytat:
Daruj sobie Europejskie Centrum Odszkodowań bo to jedna z wielu firm, która nic nie robi i naciąga jedynie ludzi.


Cytat:
W skrócie opiszę jak wygląda Twoja praca. Nawiązujesz kontakt z klientem, wypełniasz druki które w gruncie rzeczy są niepotrzebne. Profesjonalista nie sugeruje się żadnymi wypocinami przelanymi na kartki papieru tylko bezpośrednio rozmawia z klientem i dowiaduje się tym samym w jakiej znalazł się sytuacji. Następnie klienta oddajesz do centrali i nie masz żadnego pojęcia co się z nim dalej dzieje. Wcześniej na spotkaniu zachwalałeś własną firmę, obiecywałeś niestworzone rzeczy i co następuje? Kontakt z Tobą urywa się i klient zmuszony jest szukać informacji w centrali


Cytat:
Wszystko załatwiane jest przez telefon, e-mail bądź Ignorantów takich jak Ty.



Masz tyle złego do powiedzenia na temat mój i EuCO i to wszystko nie dlatego, że miałeś okazję skorzystać z usług EuCO albo rozmawiać twarzą w twarz z przedstawicielem firmy ale dlatego, że wyczytałeś te mądrości na forum, na którym nikt rozsądny z EuCO się nie udziela ponieważ opanowane jest przez frustratów z branży cierpiących na brak zleceń:

Cytat:
Natomiast jeśli chodzi o EuCO to przewertowałem kilka tematów na ogólnopolskim forum prawnym i to wystarczyło, aby stwierdzić, że system i podejście do klienta nie różni się zupełnie niczym od tego z którym ja się zetknąłem.


Cytat:
Zasięgnąłem opinii na temat EuCO w wielu źródłach
wielu? Jakich jeszcze?
Cytat:
i wyszło na to, że nikt mi tej firmy nie polecił.

Cytat:
Jako zatroskany użytkownik tego forum, który sparzył się na dużej kancelarii postanowiłem ostrzec założyciela tematu iż w tej sytuacji trzeba gruntownie prześwietlić daną firmę zanim podpisze umowę.


Nie ostrzegłeś, żeby gruntownie prześwietlił firmę, tylko na starcie napisałeś, żeby dał sobie spokój z EuCO bo to jedna z wielu firm... (sprawdź sam co napisałeś). Po czym w kolejnym akapicie zupełnie bez żenady poleciłeś kancelarię ze Świdnicy.


Cytat:
Uczciwie ostrzegłem Ciebie jak i pozostałych użytkowników forum, iż sposób w jaki działają tego typu kancelarie nie jest z pewnością właściwy i etyczny.


Paskudne oszczerstwo! Pokaż czym różni się postępowanie dużej firmy i średniej kancelarii, udowodnij na jakim etapie nie jest to sposób "właściwy i etyczny".

Cytat:
Dzwoniąc na infolinię czy rozmawiając u siebie w domu z przedstawicielem masz do czynienia tak naprawdę ze zwykłą osobą, która pojęcie o prawie ma nikłe bądź nawet żadne.


Kolejne oszczerstwo: sam przyznajesz, że nie dzwoniłes, nie rozmawiałeś. Skąd więc ta pewnosć, ze w EuCO tak właśnie jest? Rozmawiam z Tobą tylko dlatego, że to nieprawda. Oczywiście, ze większość Agentów nie jest prawnikami ale wszyscy wiedzą czym się zajmują, znają podstawy prawne, procedury i mają wiedzę o tym jak przebiega i czym się charakteryzuje postępowanie sądowe. Bez urazy - ale z pewnością większe niż przeciętny elektryk, który zdobywa wiedzę czytając dyskusje na forach internetowych.

Czytajmy dalej:
Cytat:
Tym bardziej na jakiej podstawie osoba z infolinii może określić wysokość odszkodowania, które możesz uzyskać?


Nikt w EuCO nie podaje wysokości odszkodowania jakie możesz uzyskać przed dokładnym rozpoznaniem sprawy. Co najwyżej, na podobne pytania może przytoczyć kilka względnie podobnych przypadków, aczkolwiek każdy Agent ma

Cytat:
świadomość, że każda sprawa jest inna bowiem na wysokość odszkodowania wpływ ma kilkadziesiąt różnych czynników życiowych jak i zarówno zdrowotnych.


Zadziwiająco wysoką świadomość na temat branży odszkodowawczej masz Ty...

Szacunek - za to, że jako klient (którym jak twierdzisz jesteś) wiesz tak wiele na ten temat i chce Ci się spędzać długie chwile na forach udowadniając wyższość małych kancelarii (np. ze Świdnicy) nad dużymi firmami odszkodowawczymi.
BTW - wspomniałeś, że możesz: "mogę podesłać Tobie na priv skan dokumentacji oraz pismo od prokuratora jeśli chciałbyś uwierzyć w moje słowa?" Podeślij. Chciałbym zobaczyć, która z dużych firm tak mocno Cię skrzywdziła, że nabrałeś urazy do wszystkich dużych firm i postanowiłeś walczyć na forach i przekonywać niezdecydowanych do tego aby wybierali małe kancelarie.
Poproszę także o szczegóły współpracy z kancelarią ze Świdnicy, z której usług korzystasz - bo rozumiem, że po sparzeniu się na kontakcie z inną niż EuCO dużą firmą, kancelaria ze Świdnicy przejęła Twoją sprawę.


Cytat:
Druki i formularze, które wypełniasz na prośbę przedstawiciela to jedynie przykład schematycznego podejścia do klienta.


Czy kancelaria ze Świdnicy nie wypełnia żadnych druków i formularzy a sprawy sądowe prowadzi z głowy?


Przyjacielu, nie kontrolujesz emocji, słów, tego co piszesz i nie potrafisz czytać ze zrozumieniem.
Jednak nie chce mi się przytaczać Ci więcej twoich własnych słów, których nie pamiętasz albo nie kontrolowałeś pisząc. Sam przecież możesz przewinąć wątek wstecz i spróbować odnieść się do naszej wymiany zdań nieco bardziej subiektywnie.

Nie zapraszaj mnie więcej do zacieśniania naszej znajomości i przedstawiania się dopóki nie zrezygnujesz z kpiarskiego, mentorskiego i obraźliwego tonu. Przeczytałem kilkadziesiąt Twoich wypowiedzi w innych wątkach i widzę, że masz z tym ogólny problem.

To, że sam starasz się uwiarygodnić przez podanie nazwiska - świetnie. Ja nie zamierzam podawać imienia, nazwiska czy numeru telefonu bo nie prowadzę działalności reklamowej na forach - mam dość spraw z poleceń dotychczasowych klientów, mieszkam i działam w innej części kraju - a włączyłem się do dyskusji wyłącznie dlatego, że zaatakowałeś firmę, z którą współpracuję.

Upominasz się o zmianę tonu i szacunek podczas gdy sam wypowiadasz się w sposób chamski i gburowaty, wciąż powtarzając te same kłamliwe tezy. Odpowiadałem Ci dlatego, że rzucasz pomówieniami, używasz obraźliwych epitetów pod moim adresem i polecasz przy tym inną firmę z branży - jak inaczej można to interpretować niż słabą robotę wynajętego spamera? Przy tym odnosisz mylne wrażenie jakobym denerwował się przy tym i w jakikolwiek sposób mocniej przejmował. Niepotrzebnie :) Nie znasz mnie i nie wiesz, ze jestem chodzącą oazą spokoju a jeśli z kimś dyskutuję robię to w sposób spokojny i wyważony. Także z Tobą wolałbym rozmawiać bardziej merytorycznie i w innym tonie - na co zwróciłem uwagę w poprzednim poście. Niemniej, odnoszę wrażenie, że abym został przez Ciebie właściwie zrozumiany powinienem używać podobnego tonu i słów co Ty. Kontynuując więc w podobnym tonie:
nie zdziwię się, jeśli nadal będziesz zastanawiać się dlaczego uważam Cię za spamera.
Nie polecaj mi też więcej swojego psychiatry ponieważ jak widzę nie odniósł on specjalnego sukcesu w Twoim przypadku :)


Przy okazji - coś z Twojej branży:
Niedawno skończyłem budowę domu dlatego chciałbym ostrzec czytelników przed korzystaniem z usług małych, jednoosobowych firemek budowlanych i instalatorskich. Otóż, ponieważ nie chciałem użerać się z każdym tematem z osobna, zleciłem całość budowy dużej firmie. Kolega, który rozpoczął budowę mniej więcej w tym samym czasie, do każdego etapu wynajmował inne, często jednoosobowe firmy.

Zdecydowałem się na takie rozwiązanie bo doradzano mi je na wielu fachowych forach.
Cóż, kiedy ja miałem kłopot z niefachowym wykonaniem instalacji elektrycznej, zareklamowałem to, szef dużej firmy budowlanej przysłał bardziej kompetentnego elektryka, który wykonał prace zgodnie ze sztuką. Tymczasem kolega, kóry korzystał z usług pana prowadzącego jednoosobową działalność do dziś ma niedokończoną pracę a swoich praw dochodzi w sądzie bo trafił na podobnego kozaka jak Ty, który najwięcej wie, wtedy, gdy wypowiada się na forum internetowym.

Pomyślałem, że gdybyśmy mieszkali i działał bliżej Brzegu mógłbym polecić koledze Twoje usługi ale zaraz przyszło mi do głowy, że zastanawiałoby go skąd masz tak dużo czasu, że możesz marnować go na czcze dyskusje na forach...
Zastanawiałoby go z pewnością też to, że wspominasz o prowadzeniu własnej działalności podczas, gdy w innych wątkach interesujesz się szkoleniami dla bezrobotnych i żalisz na nieuczciwych pracodawców...



Oczywiście ostatni akapit to głupia prowokacja. Nie znam Cię, nie wiem jak wykonujesz swoją pracę, idiotyzmem jest wyrażanie opinii na temat grupy firm na podstawie doświadczenia z jedną z wielu i opinii wyczytanych na spamerskich forach.
Napisałem go tylko dlatego, żeby pokazać Ci w jaki sposób TY wyrażasz swoje opinie na temat osób i firm z branży, którą, jak twierdzisz, poznałeś wyłącznie poprzez kontakt z jedną dużą firmą, na której się zawiodłeś i kancelarią ze Świdnicy, której usługi polecasz. Pewnie masz rację w tym, że warto polecać usługi kancelarii ze Świdnicy (skoro jesteś zadowolony ze współpracy), ale powtarzanie fałszywych, oszczerczych i niesprawiedliwych opiii na temat EuCO i atakowanie mnie - przedstawiciela, który stanął w obronie dobrego imienia swojej firmy - naprawdę nie dowodzi, że posiadasz "coś takiego jak intelekt".

Rozumiem, że jesli rzeczywiście miałeś problem z inną dużą firmą z branży możesz być wściekły i chcieć odradzać wszystkim współpracę z nią, jednak proszę, zastanów się jak krzywdzące i niesprawiedliwe jest to dla podobnych firm, które działają uczciwie.

Zwróć uwagę, że do dziś najczęstszym zarzutem podnoszonym w kierunku EuCO jest sprawa z początków działalności - współpraca z pracownikami służby zdrowia i policji w sprawie zdobywania kontaktów z osobami Poszkodowanymi. Tymczasem była to i jest praktyka stosowana przez większość (jeśli nie wszystkie) firmy z branży w mniej czy bardziej zaowalowany sposób.
Po pojawieniu się sprawy w Uwadze, władze EuCO zakazały takich działań i dziś EuCO jest jedyną firmą w branży, której kodeks wewnętrzny zabrania niezgodnego z prawem zdobywania kontaktów z Poszkodowanymi i przestrzeganie tego zapisu jest skutecznie egzekwowane.

Kiedy klienci zaczęli zwracać uwagę na zbyt długie procedury i czas oczekiwania na pieniądze z TU. Centrala wprowadziła zmiany proceduralne i nowy system komunikacji z Klientami. Średni czas trwania sprawy i oczekiwania na pieniądze skrócił się o 40%. Pokaż mi inna dużą firmę z branży, która w ten sposób reaguje na sygnały od Klientów.

Osoby. które nie dostosowują się do tych zmian tracą możliwość współpracy z EuCO - znasz pewnie głośną ostatnio sprawę firmy ECO z Łodzi - założonej przez wydalonego z EuCO człowieka, lub pewnej niedużej kancelarii z Legnicy. Tacy, nieuczciwi ludzie wylatują ze struktur EuCO, czasem słyszymy potem o tym jak działając pod własnym szyldem oszukują setki ludzi. Czasem jako małe kancelarie, lub ich przedstawicie - bo wbrew temu co piszesz, także małe kancelarie mają własnych przedstawicieli, tylko w mniejszych ilościach i działających na mniejszą skalę. Myślę, że to całkiem prawdopodobne, że dorabiasz sobie właśnie jako przedstawiciel jednej z takich kancelarii - aczkolwiek mogę się mylić a jeśli tak, to przepraszam.
Jeśli nawet nie działasz formalnie i świadomie na jej korzyść, to powielasz powtarzane i rozpowszechniane przez małe kancelarie nieprawdy na temat dużych firm odszkodowawczych. Jeden z najczęstszych trików to przypisywanie grzechów jednej firmy całej grupie firm. Założyłem na początku naszej rozmowy, że robisz to świadomie i dlatego nazwałem Cię spamerem. Jeśli rzeczywiście nie działasz na ich korzyść świadomie i za wynagrodzeniem to będziesz zdolny do zrozumienia i przyjęcia prawdy, że nie wszystkie firmy działające w tej samej branży mają te same standardy.

Zrozumiesz też, że małe kancelarie także mają własne PRowe mity i wśród nich są te oszczerstwa i półprawdy na temat dużych firm, które niestety powtórzyłeś w swoich wypowiedziach.

Tymczasem EuCO ma własną kancelarię Radców Prawnych (to nieprawda, że trzeba być adwokatem, żeby przeprowadzać w sądzie sprawy o odszkodowanie), wyspecjalizowanych w odszkodowaniach. Własnie z tego powodu większość małych kancelarii będzie mniej skuteczna - ponieważ sprawy o odszkodowania są marginalną częścią ich działalności, pomiędzy rozwodami, sprawami spadkowymi, itd. Własnie dlatego ludzie z działów likwidacji szkód w większości TU widząc pismo z logiem EuCO inaczej podchodzi do tematu niż widząc pismo z logiem małej kancelarii skądkolwiek. Na rynku działa jeszcze tylko jedna "duża" firma odszkodowawcza z własną kancelarią - ale ta uruchomiła ją ledwie w zeszłym roku.

To prawda, że duże firmy - masą spraw - wpływają na zmiany zachowań TU. Na początku TU godziły się na każda propozycję firmy odszkodowawczej - sprawy najczęściej kończyły się ugodami, co stało się podwaliną mitu o tym, jakoby "duże firmy" nie prowadziły spraw w sądach. Kiedy TU zaczęło zaniżać wysokości proponowanych kwot coraz więcej spraw zaczęło trafiać do sądów, które zasądzały bardzo wysokie kwoty (w stosunku do pierwotnych propozycji TU) a w dodatku obciążały TU kosztami spraw sądowych. Dziś wiele spraw kończy się na etapie negocjacji przedsądowych - TU startuje ze śmiesznie niskimi propozycjami, nasza kancelaria żąda w imieniu Poszkodowanego wysokich, ale całkiem realnych kwot i proponuje spotkanie na sali sądowej, na co zwykle pada propozycja niewiele wyższej od naszej propozycji stawki, którą Poszkodowany akceptuje. Sprawy z reguły kończą się na kwotach znacznie wyższych niż te z punktu wyjścia. Jeśli jednak TU upiera się przy spotkaniu w sądzie - spotykamy się i wtedy w 99% przypadków sąd uznaje nasze roszczenia.
Oczywiście uogólniam, niemniej tak dzieje się w większości przypadków, którymi zajmuje się EuCO, bo oczywiście nie każda sprawa rokuje szanse na wygraną ale o tym wiedzą Radcy po jej gruntownym zbadaniu.
W ten sam sposób działają wszystkie uczciwe kancelarie - z większym lub mniejszym skutkiem. W przypadku EuCO - kontakcie z TU jest wielkość Firmy i ilość spraw, które prowadzi.

Formularze są wypełniane, ponieważ bez kompletu dokumentów i zeznań nie ma możliwości przeprowadzenia żadnej sprawy. TU wykorzysta każdą lukę w dokumentacji i nieścisłość w zeznaniu aby zaniżyć odszkodowanie lub całkowicie wymigać się z niego.

Piszę to wszystko po to, aby uświadomić Cię, że wiemy co robimy. Że Agenci są przygotowani merytorycznie do tego, żeby w profesjonalny sposób zająć się sprawą na etapie, za który odpowiadają - pośredniczą w zebraniu dokumentacji, zeznań i przygotowaniu Poszkodowanego do sprawy. Oczywiście rozpatrywaniem spraw i reprezentowaniem Poszkodowanych na sali sądowej zajmują się Radcy, niemniej przygotowanie i wiedza, którymi dysponuje większość Agentów są właściwe do wykonywania tej części sprawy, za którą jesteśmy odpowiedzialni. Napisałem "większość" bo skłamałbym gdybym napisał, że wszyscy przedstawiciele są równie ogarnięci i na takim samym etapie rozwoju zawodowego. Tak samo jak mówią nieprawdę ci, którzy twierdzą, że wszystkie małe (czy jakiekolwiek) kancelarie działają w równie profesjonalnym stopniu.
Bo tak oczywiście nie jest i w każdej branży i w każdej firmie trafiają się mniej lub bardziej ogarnięci ludzie. Sposób, w jaki wypowiadałeś się na temat przedstawicieli mojej firmy jest, delikatnie mówiąc, niesprawiedliwy i przedstawiał nieprawdziwy obraz.

Dlatego proszę: nie generalizuj, nie upraszczaj sprawy w krzywdzący sposób i nie przenoś własnych negatywnych doświadczeń z jedną firmą na inne. Nie powtarzaj cudzych opinii - opinii osób zainteresowanych propagowaniem fałszywego podziału firm odszkodowawczych na złe "duże firmy" i dobre "małe kancelarie" bo nie ma w tym odrobiny prawdy. Prawda nie jest czarno-biała.

Na koniec (uff ;) ) - może rzeczywiście zaczniemy od początku? W spokojniejszym i bardziej wyważonym tonie? ;)

Pozdrawiam i udaję się na zasłużony długi weekend!
0 UP 1 DOWN
 
LiuKhongSum 


Wiek: 40
Dołączył: 25 Sty 2009

UP 205 / UP 73



Wysłany: 2013-05-02, 18:06   

PanWojtek napisał/a:
Jako dziecko zostałem nauczony, że przedstawiamy się na początku konwersacji a nie na jej końcu.
Tymczasem sam przedstawiłeś się dopiero w ostatnim poście a Twoje pierwsze zaproszenie do zmiany stopnia zażyłości brzmiało:


Ręce opadają. Nie przedstawiłem się Tobie w celach towarzyskich a jedynie po to abyś zakończył ten żenujący cyrk z pomówieniami.

PanWojtek napisał/a:
A teraz proponuję: wróć do swojego posta z 2013-04-01, 16:32 i zobacz co napisałeś na temat EuCO i przejrzyj kolejne swoje wpisy a potem zastanów się nad tym kto tu jest rzeczywiście wulgarny, arogancki i kto rzeczywiście pajacuje.

To Ty pierwszy zagroziłeś sądem:


Trzymałem się twardo faktów. To była jedynie odezwa na Twój wcześniejszy wpis w którym nazywasz mnie wielokrotnie kłamcą i spamerem bez powodu. Trzeba być mocno zdesperowanym, aby w zwykłym stwierdzeniu, że to Ty łamiesz prawo doszukiwać się gróźb :) . Jesteś typem osoby, która swoim aroganckim podejściem i agresywną retoryką próbuje ustawić własną rację na piedestale za wszelką cenę. Stąd cały ten jad, który sączy się z Twoich wypowiedzi i tym samym robisz antyreklamę własnemu pracodawcy.

PanWojtek napisał/a:
Po czym w ostatnim poście podniecasz się i gorączkujesz, że próbuję Cię zastraszyć...

Przysięgam, że nie wiem jak reagować w takiej sytuacji.
Być może posiadasz "coś takiego jak intelekt" ale nauka czytania ze zrozumieniem z pewnością by Ci się przydała.
Ostatnią rzeczą na jaką mam ochotę jest strata czasu na sądzenie się ze szczekaczami z forów.


Nikt się tutaj poza Tobą nie gorączkuje. Zapewne żyjesz urojeniami dlatego z tego miejsca chciałbym podkreślić, że to Ty odstawiasz cyrk za który na branżowym forum wszyscy by Cię wyśmiali.

PanWojtek napisał/a:
Masz tyle złego do powiedzenia na temat mój i EuCO i to wszystko nie dlatego, że miałeś okazję skorzystać z usług EuCO albo rozmawiać twarzą w twarz z przedstawicielem firmy ale dlatego, że wyczytałeś te mądrości na forum, na którym nikt rozsądny z EuCO się nie udziela ponieważ opanowane jest przez frustratów z branży cierpiących na brak zleceń:


Tak się składa, że 2 osoby, które pracują dla EuCO udzielały się w temacie, który dotyczył działalności tejże firmy. Doskonale wiem, że jesteś ignorantem, ale nie musisz tego pokazywać na każdym kroku. Pomimo złych opinii owe 2 osoby potrafiły w cywilizowany i bezpretensjonalny sposób wziąć udział w dyskusji. Frustratów nie odnotowałem bowiem w przeczytanych tematach wypowiadały się osoby, które chciały pomóc i miały styczność z EuCO zarówno zawodowo jak i prywatnie jako klienci. Zbadaj najpierw sprawę zanim zaczniesz wyciągać pochopne wnioski.

PanWojtek napisał/a:
Nie ostrzegłeś, żeby gruntownie prześwietlił firmę, tylko na starcie napisałeś, żeby dał sobie spokój z EuCO bo to jedna z wielu firm... (sprawdź sam co napisałeś). Po czym w kolejnym akapicie zupełnie bez żenady poleciłeś kancelarię ze Świdnicy.


Nie sądziłem, że wmieszam się w ustawioną prowokację. Nie chciałem specjalnie się rozpisywać tylko rzuciłem ogólnikiem. Szczegół tkwi w tym, że zanim wysmarowałem owy ogólnik to prześwietliłem działalność EuCO w internecie tj. fora prawne, KRS, strona internetowa EuCO, wzór umowy. Sposób w jaki działa Twoja firma był identyczny z tym z którym ja się zetknąłem więc wniosek był prosty.

Cytat z portalu www.odszkodowania.info.pl

"Jedna z największych kancelarii odszkodowawczych w Polsce – EuCO – gwarantuje sobie w umowie horrendalną prowizję niezależnie od tego, czy cokolwiek zrobi w sprawie ofiary wypadku, której zobowiązała się pomóc. UOKiK uznaje taki zapis za niezgodny z prawem.

„Gazeta Wyborcza” ujawnia nieetyczne metody pracy kancelarii, które obiecują, że pomogą ofiarom wypadków drogowych wywalczyć godne odszkodowanie. Agenci kancelarii nagabują ludzi w szpitalach, na pogotowiu, a nawet na cmentarzach. By zdobyć dane ofiar wypadków, korumpują lekarzy, pielęgniarki, policjantów, laweciarzy, a nawet przedsiębiorców pogrzebowych.

Agenci przekonują, że ubezpieczyciel zrobi wszystko, by zaniżyć jego wysokość, a one mają prawników, znają kruczki. Często wykorzystują szok i rozpacz osób po wypadku, by podsunąć im umowę, która zagwarantuje kancelariom horrendalną prowizję, nawet 40 proc. odszkodowania przyznanego przez ubezpieczyciela (plus VAT i ew. koszty sądowe).

By odsłonić metody pracy kancelarii, dziennikarka „Gazety” odpowiedziała na ogłoszenia o pracy dwóch czołowych firm w Polsce – Europejskiego Centrum Odszkodowań oraz Grupy Finansowo Inwestycyjnej – Odszkodowania.

Przeszła wewnętrzne szkolenia, podczas których m.in. wręczono jej wzory umów o dochodzenie roszczeń. Sprawdziliśmy, czy są zgodne z prawem.

„Rażąco narusza interesy konsumentów”

W paragrafie 3 aktualnego wzoru umowy EuCO znaleźliśmy taki punkt:

„W razie wątpliwości przyjmuje się, że każde uzyskanie odszkodowania z tytułu określonego w par. 1 [a więc wypadku, którego dotyczyć ma odszkodowanie] od dnia podpisania nieniejszej umowy jest wynikiem działań Zleceniobiorcy i stanowi podstawę do naliczenia wynagrodzenia w wysokości określonej w par. 3 pkt 3 i 4 umowy”.

Dyr. Krystyna Krawczyk z biura Rzecznika Ubezpieczonych ocenia: – Taki zapis może mieć charakter klauzuli niedozwolonej (abuzywnej) – zawierającej treść sprzeczną z dobrymi obyczajami i rażąco naruszającą interesy konsumentów."


Gazeta Wyborcza

"Od stycznia śledztwo w sprawie bezprawnego przekazywania agentom kancelarii Europejskie Centrum Odszkodowań (EuCO) z Legnicy nazwisk ofiar wypadków i kolizji drogowych w tajemnicy prowadziła Prokuratura Apelacyjna w Rzeszowie. Materiały dostała z Biura Spraw Wewnętrznych Komendy Głównej Policji (policja w policji), która wpadła na trop nieuczciwych funkcjonariuszy. Śledczy właśnie postawili zarzuty pięciu policjantom, jednemu byłemu i trzem agentom EuCO.

- Proceder odbywa się na masową skalę - ocenia prowadzący śledztwo prokurator Piotr Dynia."


Właśnie o takich nieetycznych sposobach działalności EuCO pisałem.

Inny cytat i sytuacja z którą osobiście się spotkałem stąd skierowanie przeze mnie sprawy do prokuratora.

"Kraszewska: – Przez pół roku kancelaria EuCO się nie odzywała. Skierowali sprawę do komisji lekarskiej, dopiero gdy postraszyłam ich adwokatem. Z 70 tys. zł odszkodowania, które przyznał ubezpieczyciel, kancelaria przelała mi 40 tys. Resztę wzięła jako prowizję. Tak było w umowie. Mam niesprawną rękę i nie mogę pracować, ale nie dostałam renty. Kancelaria podpisała – w moim imieniu – ugodę z ubezpieczalnią. I zrzekła się prawa do dalszych roszczeń. Walczę teraz w sądzie o unieważnienie ugody."

Z tą różnicą, że kancelaria, której dałem pełnomocnictwo nie zdążyła zawrzeć ugody bo wkroczył do akcji mój adwokat.

PanWojtek napisał/a:
Zadziwiająco wysoką świadomość na temat branży odszkodowawczej masz Ty...


Mądry Polak po szkodzie. Wymieniłem źródła, które pozwoliły poznać mi podstawy działalności tej branży.

PanWojtek napisał/a:
Szacunek - za to, że jako klient (którym jak twierdzisz jesteś) wiesz tak wiele na ten temat i chce Ci się spędzać długie chwile na forach udowadniając wyższość małych kancelarii (np. ze Świdnicy) nad dużymi firmami odszkodowawczymi.


Kolejne urojenia. Nie przekonuję nikogo, że akurat kancelaria ze Świdnicy jest lepsza od firmy X. Napisałem jedynie w jaki sposób działają duże kancelarie i że załatwianie własnych spraw przez przedstawicieli to nieporozumienie.

PanWojtek napisał/a:
Czy kancelaria ze Świdnicy nie wypełnia żadnych druków i formularzy a sprawy sądowe prowadzi z głowy?


Wykonuje notatki podczas długich rozmów.

PanWojtek napisał/a:
Nie zapraszaj mnie więcej do zacieśniania naszej znajomości i przedstawiania się dopóki nie zrezygnujesz z kpiarskiego, mentorskiego i obraźliwego tonu. Przeczytałem kilkadziesiąt Twoich wypowiedzi w innych wątkach i widzę, że masz z tym ogólny problem.


Napisałeś tego posta podczas ostatniej wizyty, która trwała 18 minut i zdążyłeś jeszcze przeczytać kilkadziesiąt moich wypowiedzi? Winszuję :) .

PanWojtek napisał/a:
To, że sam starasz się uwiarygodnić przez podanie nazwiska - świetnie. Ja nie zamierzam podawać imienia, nazwiska czy numeru telefonu bo nie prowadzę działalności reklamowej na forach - mam dość spraw z poleceń dotychczasowych klientów, mieszkam i działam w innej części kraju - a włączyłem się do dyskusji wyłącznie dlatego, że zaatakowałeś firmę, z którą współpracuję.


Podałem swoje dane żebyś nie pajacował i nie oczerniał mnie bez powodu i żebyś przy okazji zszedł na ziemię. znalazłeś się tutaj przypadkiem jak rozumiem? Akurat 3 dni po założeniu tego wątku nie wspominając o tym, że spamerskie tematy o EuCO były już usuwane z tego forum bo naruszały regulamin.

PanWojtek napisał/a:
Upominasz się o zmianę tonu i szacunek podczas gdy sam wypowiadasz się w sposób chamski i gburowaty, wciąż powtarzając te same kłamliwe tezy. Odpowiadałem Ci dlatego, że rzucasz pomówieniami, używasz obraźliwych epitetów pod moim adresem i polecasz przy tym inną firmę z branży - jak inaczej można to interpretować niż słabą robotę wynajętego spamera? Przy tym odnosisz mylne wrażenie jakobym denerwował się przy tym i w jakikolwiek sposób mocniej przejmował. Niepotrzebnie :) Nie znasz mnie i nie wiesz, ze jestem chodzącą oazą spokoju a jeśli z kimś dyskutuję robię to w sposób spokojny i wyważony. Także z Tobą wolałbym rozmawiać bardziej merytorycznie i w innym tonie - na co zwróciłem uwagę w poprzednim poście. Niemniej, odnoszę wrażenie, że abym został przez Ciebie właściwie zrozumiany powinienem używać podobnego tonu i słów co Ty. Kontynuując więc w podobnym tonie:
nie zdziwię się, jeśli nadal będziesz zastanawiać się dlaczego uważam Cię za spamera.
Nie polecaj mi też więcej swojego psychiatry ponieważ jak widzę nie odniósł on specjalnego sukcesu w Twoim przypadku


Zatem powinieneś zacząć czytać ze zrozumieniem o którego brak oskarżasz mnie przy każdej nadarzającej się okazji. Rozumiem, że atak jest najlepszą obroną, ale krzykliwe stwierdzenia i niewybredne epitety nie zagwarantują Tobie obrony własnego stanowiska.

Nie komentuję reszty bowiem powyższe cytaty ze sprawdzonych źródeł mówią same za siebie.

Na koniec dodam, że zacząłeś cały cykl niepotrzebnych wywodów, domniemań, oskarżeń, pomówień zamiast podjąć się merytorycznej dyskusji. Dałeś poznać się z jak najgorszej strony bo jeszcze jak dotąd w mojej "spamerskiej, uwikłanej w spiski forumowej działalności" nie spotkałem się z osoba Twojego pokroju. Wrażenie jak najbardziej negatywne co dodatkowo utwierdza mnie w przekonaniu, że EuCO to nie jest dobry wybór ani dla mnie ani dla żadnej innej osoby, która będzie w potrzebie :) .

To byłoby wszystko z mojej strony. Dyskusja męcząca i błazeńska, ale mam satysfakcję, że miałem możliwość przytoczenia kilku faktów.

Nie pozdrawiam.
0 UP 0 DOWN
 
LiuKhongSum 


Wiek: 40
Dołączył: 25 Sty 2009

UP 205 / UP 73



Wysłany: 2013-05-04, 19:12   

Odetnę się na chwilę od tego co napisałem w poprzednich postach. Podejmę się konstruktywnej retoryki a Ciebie prosiłbym o odpowiedź na zadane pytania i odniesienie się do opisanej sytuacji.

Dla EuCO pracuje 3/4 wszystkich agentów działających na polskim rynku zatem Twoja firma ma zasięg ogólnokrajowy. Dla dokładniejszego zobrazowania należy wspomnieć iż jest to w tym momencie ponad 15. tys. osób. Agentów można podzielić na pasywnych i aktywnych.

Fundamentem struktury firmy są osoby, które pracują w służbach medycznych, warsztatach samochodowych, pomocy drogowej oraz innych dziedzinach gospodarki, które mają bezpośredni i szybki dostęp do poszkodowanego. To są właśnie agenci pasywni / osoby współpracujące, które "przy nadarzającej się okazji" podpisują umowę z poszkodowanym w imieniu EuCO bądź sprzedają informację agentom terenowym. Od każdej umowy otrzymują oczywiście prowizję, której wysokość zależna jest od wewnętrznych ustaleń, hierarchii oraz złożoności sprawy.

Natomiast agenci aktywni pracują w terenie tj. wyszukują poszkodowanych bądź kontaktują się z nimi z polecenia zleceniodawcy / osoby współpracującej. Warto odnotować, iż w tego typu działalności istotny jest czas dotarcia do poszkodowanego. Często bywa tak, że dzięki "uprzejmości" osób współpracujących Agent uzyskawszy dane na temat poszkodowanego nachodzi go bądź jego rodzinę w okolicznościach mocno nieodpowiednich np. w szpitalu, na cmentarzu, w chwilach głębokiej żałoby itp.

Od razu zaznaczam, że nie sugeruję, aby wszyscy agenci EuCO działali w sposób niemoralny i nieetyczny, ale takie sytuacje mają jednak miejsce. PR firmy EuCO świadomie pisze o tym problemie, ale tłumaczy się tym, iż żadna firma nie jest doskonała bowiem pracują w niej ludzie, którzy są niedoskonali.

Popularność EuCO nie jest bezpośrednio związana z zadowoleniem klientów, ale rozbudowaną siatką agentów, którzy docierają do poszkodowanych bądź ich rodzin przed konkurencją. Niewiele osób decyduje się świadomie na skorzystanie z usług danej kancelarii, ale z tego powodu, że umowy są im podsuwane pod nos. Kto tak naprawdę przed podpisaniem umowy zagłębia się w branżę kancelarii odszkodowawczych? Kontaktuje się z nami agent, opowiada o firmie, podobnych sprawach, oczekiwaniach, gdzieś po drodze przebąkuje o prowizji do której chciałbym się właśnie odnieść.

Na stronie EuCO możemy przeczytać:

"Wysokość prowizji pobierana za prowadzenie sprawy nie jest stała. Jej wysokość uzależniona jest od stopnia złożoności sprawy oraz od nakładu pracy EuCo, jaką trzeba włożyć w gromadzenie dokumentacji potwierdzającej zasadność i wysokość roszczeń, co umożliwi uzyskanie na Twoją rzecz jak najwyższego odszkodowania. O tym, ile wyniesie prowizja zostaniesz powiadomiony przed podpisaniem umowy. Przy tej okazji należy pamiętać, iż im w sprawie więcej jest profesjonalnie zgromadzonej dokumentacji, tym bardziej skuteczne jest dochodzenie roszczeń odszkodowawczych od sprawcy lub jego zakładu ubezpieczeń.
Zapewniamy jednak, iż pobierana przez nas prowizja jest jedną z najniższych stosunku do uzyskiwanych kwot odszkodowań, i przy tym jest adekwatna do naszego profesjonalizmu i wkładu pracy."


Dalej na stronie możemy przeczytać:

"Jakie muszę posiadać dokumenty, aby uzyskać odszkodowanie?

Przede wszystkim powinieneś przygotować:
- dowód osobisty;
- dokumentację medyczną (dotyczącą leczenia po wypadku, wszelkie faktury i rachunki za leki, środki opatrunkowe, rehabilitację, wizyty lekarskie lub zakup sprzętu medycznego);
- dokument potwierdzający odpowiedzialność sprawcy (notatka policyjna lub oświadczenie sprawcy wypadku);
- dokument potwierdzający przyjęcie odpowiedzialności za skutki wypadku (oświadczenie podmiotu, na którego terenie doszło do wypadku)."


Można zauważyć pewną nieścisłość, która uwarunkowana jest tym, iż przed podpisaniem umowy będziemy poinformowani o wysokości prowizji. EuCO warunkuje wysokość prowizji od poniesionego nakładu pracy. Czymże zatem jest tenże nakład pracy i co kryje się pod tym pojęciem?

Podsumowując:

1. Przed podpisaniem umowy jesteśmy zobowiązani do tego, aby dostarczyć EuCO stosowną dokumentację z wypadku, leczenia, sytuacji materialnej itp. Na jej podstawie określana jest wysokość prowizji i nakład pracy jak rozumiem? Owa dokumentacja to fundament roszczeń, które w naszym imieniu EuCO skieruje do Towarzystwa Ubezpieczeniowego. Sęk w tym, że to my jako poszkodowani właśnie oddaliśmy w ręce EuCO praktycznie całość potrzebnej dokumentacji oraz wypełnione formularze dostarczone przez agenta. Na podstawie tychże dokumentów oraz formularzy formułowane jest roszczenie.

2. Pamiętajmy, że jesteśmy na etapie przed podpisaniem umowy zatem EuCO nie wie czy sprawa zakończy się ugodą czy na drodze sądowej bowiem nie podjęli jeszcze żadnych działań a roszczenia nie trafiły do Towarzystwa Ubezpieczeniowego. Zatem jak można w tej sytuacji określić nakład pracy? Nie wiadomo czy będą potrzebne dodatkowe płatne specjalistyczne konsultacje medyczne, czy dojdą koszty sądowe, czy zajdzie potrzeba zaangażowania w sprawę adwokata itp.

Idąc dalej tym tokiem ewentualne koszty sądowe ponosi jak rozumiem poszkodowany?

Koszty konsultacji lekarskich zleconych przez sędziego również ponosi poszkodowany?

Kto uiszcza opłatę sądową w tym przypadku w wysokości 5% z tytułu wysokości dochodzonych roszczeń?

3. Złożoność sprawy. Etap formułowania roszczeń można określić jako schematyczny bowiem argumentujemy nasze żądania zgromadzoną dokumentacją, którą dostarczył poszkodowany. O złożoności sprawy możemy powiedzieć dopiero w momencie, gdy Towarzystwo Ubezpieczeniowe dopatrzy się jakichś nieprawidłowości i sprawa zacznie się komplikować bądź, gdy trafi do sądu albo gdy ktoś zaniedba swoje obowiązki :) . Z założenia dąży się do podpisania ugody z Towarzystwem Ubezpieczeniowym a rozprawa sądowa to ostateczność.

Zatem na jakiej podstawie określana jest wysokość prowizji?

Jakich spraw dotyczą umowy zawarte na 25% prowizji a jakie na np. 30/40% bo takie też się zapewne u was zdarzają?

Ile wynosi minimalny % prowizji?

Nie zapominajmy, że doliczany jest również podatek VAT bowiem prowizja to kwota netto a nie brutto, a to dodatkowe 5,75% od wywalczonej kwoty, które musimy oddać EuCO.

Dajmy na to nasza sprawa jest złożona :) w wyniku czego EuCO proponuje nam prowizję w wysokości 35%. Dodatkowo musimy być świadomi, że realny koszt usługi to 40,75% od wywalczonej kwoty. Dodajmy koszty sądowe, które albo będziemy musieli pokryć z własnej kieszeni albo będziemy zobowiązani zwrócić je firmie EuCO. Wyjdzie na to, że prawie połowa wywalczonej kwoty trafi na konto EuCO.

Czy w takiej sytuacji możemy mówić o pomocy w procesie uzyskania odszkodowania? W powyższym zacytowanym fragmencie ze strony EuCO możemy dowiedzieć się że profesjonalna usługa ma swoją cenę, ale czemu aż tak wysoką? Nie jest to przypadkiem wynik złożonej struktury firmy, gdzie na każdym szczeblu każdy musi uszczknąć dla siebie jakiś % od umowy i do tego trzeba pamiętać o pokryciu kosztów pracy radców, adwokatów, agentów itd. oraz należy wypracować zysk :) .

Dla przykładu ja skorzystałem z usług zdecydowanie mniejszej kancelarii i zaproponowano mi stałą prowizję 20% brutto niezależnie od złożoności sprawy :) . W moim przypadku ugoda nie przyniosła spodziewanych rezultatów zatem sprawa trafiła na drogę sądową.

Zatem w czym tkwi różnica w działalności mniejszych i większych kancelarii? Dlaczego mniejszy gracz proponuje mi 20% brutto a większy minimum 25% + VAT? Sprawa jest chyba oczywista tj. większe koszty prowadzenia działalności. Jeśli stwierdzisz, iż chodzi tutaj o profesjonalizm to już w tym momencie z Tobą się nie zgodzę.

W każdym przypadku i w każdej sprawie należy wykonać określone czynności, wnieść zaangażowanie i wywalczyć jak najwyższe odszkodowanie bowiem leży to w interesie obu stron. Kancelaria więcej zarobi a klient ową kancelarię poleci swoim znajomym jeśli będzie zadowolony.

Nie chcę uogólniać ani brać pod uwagę efektów działalności dwóch poszczególnych kancelarii bowiem każda sprawa jest inna, roszczenia dotyczą innych Towarzystw Ubezpieczeniowych co również ma ogromne znaczenie.

Nie skreślam dużych graczy, ale nie ma kompletnie żadnej gwarancji kto w takim przypadku uzyska dla mnie wyższe odszkodowanie. Duże nie znaczy lepsze i wolę za profesjonalizm zapłacić 20% brutto niż 40% brutto. Nikt mi również nie wmówi, że takie są koszty profesjonalnej usługi bo moim zdaniem to rozbój w biały dzień.

Ja jako poszkodowany daję pracę kancelarii i w tej sytuacji nie chciałbym być jeszcze oszukany i okradziony z pieniędzy, które w zdecydowanie większej części powinny trafić do mnie. To ja odniosłem uszczerbek zdrowotny i psychiczny w wypadku więc żerowanie na mojej tragedii jest nieetyczne i niemoralne.

Na koniec prosty rachunek:

EuCO
Złożona sprawa :) prowizja netto 35% czyli 40,75% brutto.
Wysokość roszczenia 100.000 tys. zł
Koszty sądowe 5% wartości roszczenia oraz 2% na konsultacje lekarskie.

Otrzymam: 52.250 tys. zł

Przykładowa kancelaria:
Złożona sprawa - prowizja 20,00% brutto.
Wysokość roszczenia 80.000 tys. zł
Koszty sądowe 5% wartości roszczenia oraz 2% na konsultacje lekarskie.

Otrzymam: 58.400 tys. zł przy założeniu, że skuteczność mniejszej kancelarii jest niższa stąd roszczenie w wysokości 80.000 tys. zł a nie 100.000 tys. zł

Przy założeniu, że profesjonalizm obu kancelarii stoi na takim samym poziomie:

Otrzymam: 73.000 tys. zł

Oczywiście to nic nie wnoszący przykład bowiem nie da się w obiektywny sposób porównać efektów pracy obu kancelarii, ale w moim mniemaniu 20% brutto to i tak niemała prowizja.

Większy nakład pracy > większa kwota roszczeń > większy zarobek kancelarii oraz klienta i tak to powinno działać w praktyce.

EuCO można scharakteryzować w następujący sposób:

Złożona struktura > duże koszty działalności > wyższa prowizja > większy zarobek kancelarii.

W tej sytuacji choćby EuCO wysuwało niebotyczne roszczenia to i tak klient za każdym razem będzie poszkodowany. Niech również przesadzi z wysokością roszczeń i przegra sprawę w sądzie to klient się chyba załamie jak straci 5%, które zainwestował :) . Stąd wniosek nasuwa się oczywisty tj. roszczenia zazwyczaj są adekwatne do sytuacji i nie są przesadzone zatem nie ma co mamić ludzi optymistycznymi efektami. Pewne jest jedno wysokość odszkodowania za każdym razem będzie wielokrotnie wyższa od tej proponowanej przez TU, gdy sprawą zajmie się kancelaria odszkodowawcza.
Ostatnio zmieniony przez LiuKhongSum 2013-05-04, 19:21, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: Brak tagów.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 27
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu