Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Kathia
2011-04-27, 21:50
Niepubliczny Żłobek "Słoneczko"
Autor Wiadomość
HS-R 



Wiek: 41
Dołączyła: 10 Wrz 2006

UP 63 / UP 6


Skąd: Kraina Marzeń

Wysłany: 2008-11-13, 22:27   

Tymcio pochwal się za mamę czy żłobek już jest otwarty :) Ciekawi mnie jak rozkręci się ten "interes". Sądzę, że Twoja mama będzie miała pracę non stop - przy takim zapotrzebowaniu na placówki pobytu dziennego dzieciaczków :)

ps. Powodzenia mamie życzę (można rzec nawet, że sąsiadka powodzenia życzy :lol: )
0 UP 0 DOWN
 
Silke 
wodniczek szuwarek :D



Wiek: 37
Dołączyła: 28 Kwi 2007

UP 2 / UP 0



Wysłany: 2008-11-13, 22:37   

Yvvone napisał/a:
Lukasz10_2004 napisał/a:
a nie pomyśleliście że w tym żłobku jest wiekszy poziom nauczania

Łukaszu, na etapie dzieci "żłobkowych" chyba nie można powiedzieć o poziomie nauczania, nie sądzisz?
Popieram stanowisko a2r ;)


Poziom nauczania jest ważny na etapie żłobka i zależy od kadry jaka pracuje w danej placówce. Chociaż żłobki podlegają pod służbę zdrowia to pracują tam opiekunki, które skończyły studia wyższe, w tym wypadku jest to pedagogika opiekuńczo-wychowawcza. Uwierz mi jest wiele metod nauczania takich małych dzieci, mam na myśli taniec, śpiewanie, rysowanie, zabawy edukacyjne, dotyczy to rzecz jasna dzieci starszych 2-3 letnich.
0 UP 0 DOWN
 
HS-R 



Wiek: 41
Dołączyła: 10 Wrz 2006

UP 63 / UP 6


Skąd: Kraina Marzeń

Wysłany: 2008-11-13, 23:01   

Silke napisał/a:
Yvvone napisał/a:
Lukasz10_2004 napisał/a:
a nie pomyśleliście że w tym żłobku jest wiekszy poziom nauczania

Łukaszu, na etapie dzieci "żłobkowych" chyba nie można powiedzieć o poziomie nauczania, nie sądzisz?
Popieram stanowisko a2r ;)


Poziom nauczania jest ważny na etapie żłobka i zależy od kadry jaka pracuje w danej placówce. Chociaż żłobki podlegają pod służbę zdrowia to pracują tam opiekunki, które skończyły studia wyższe, w tym wypadku jest to pedagogika opiekuńczo-wychowawcza. Uwierz mi jest wiele metod nauczania takich małych dzieci, mam na myśli taniec, śpiewanie, rysowanie, zabawy edukacyjne, dotyczy to rzecz jasna dzieci starszych 2-3 letnich.



I na etapie żłobkowym można mówić o poziomie nauczania. Można w żłobku zostawić dziecko i niech się bawi, a możemy zostawić i opiekunki niech go/ją stymulują do zabawy, słuchania dźwięków, rozmowy.
Mój synek ma dopiero 6 miesięcy a ja już muszę z nim ćwiczyć codziennie mowę. Sama kilka lat temu puknęłabym się w czoło, ale teraz wiem, że to najważniejszy moment na naukę aby dziecko mogło prawidłowo się komunikować (syn ma wadę słuchu i dlatego z nim ćwiczę). Także w wielkim błędzie jest osoba, która myśli, że żłobek to tylko przechowalnia.
0 UP 0 DOWN
 
Tymcio 


Zaproszone osoby: 1
Wiek: 31
Dołączył: 07 Wrz 2006

UP 24 / UP 19


Skąd: Michałowice

Wysłany: 2008-11-13, 23:26   

żłobek funkcjonuje :)
na stronie można zobaczyć jak wygląda aktualnie...
dzieci mają zabawy rytmiczne, ruchowe, itp :) zainteresowani mogą przyjść i zobaczyć w godzinach pracy żłobka :)
opiekunkami są osoby po studiach...moja mama robi właśnie magisterkę pedagogiczno-wychowawczą...blaster coś o tym wie :P

no i dzięki za miłe słowa, bo fakt, pracy jest nie mało...

planowana jest także kamera online dla rodziców, aby mogli mieć dostęp do oglądania jak miewa się ich pociecha :)
Ostatnio zmieniony przez Tymcio 2008-11-13, 23:27, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Tymcio 


Zaproszone osoby: 1
Wiek: 31
Dołączył: 07 Wrz 2006

UP 24 / UP 19


Skąd: Michałowice

Wysłany: 2011-04-27, 18:55   

Nasz klub otwiera się dla nowej grupy wiekowej, a mianowicie dla 3-latków. Poprowadzi ją przedszkolanka z 6-letnim doświadczeniem.

Wkrótce nowe informacje.
Ostatnio zmieniony przez Tymcio 2011-04-27, 22:33, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
ondraszek_ 


Wiek: 64
Dołączył: 27 Lip 2010

UP 1 / UP 1



Wysłany: 2011-05-12, 22:05   

Tymcio napisał/a:
opiekunkami są osoby po studiach...moja mama robi właśnie magisterkę pedagogiczno-wychowawczą...blaster coś o tym wie

No to gratuluję wykwalifikowanej kadry. blaster wie, bo on już skończył tę szkołę, którą twoja mama "robi właśnie". Ba, blaster nawet tam pracuje. :lol:
0 UP 0 DOWN
 
Tymcio 


Zaproszone osoby: 1
Wiek: 31
Dołączył: 07 Wrz 2006

UP 24 / UP 19


Skąd: Michałowice

Wysłany: 2011-05-12, 22:45   

Skończyła szkołę Blastera i szkołę w opolu ;)
Jakbyś nie zauważył, tamten post pisany był w 2008 roku :)
0 UP 0 DOWN
 
ulat73 


Wiek: 50
Dołączyła: 16 Paź 2011

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2011-10-16, 13:12   

Witam po raz pierwszy na Forum:)
mam zaszczyt poinformować, że Klub Malucha Słoneczko został przekształcony W Niepubliczny Żłobek Słoneczko i jest wpisany do Rejestru Żłobków i Klubów Dziecięcych w Urzędzie Miasta i Gminy Brzeg. Z tej okazji pragnę szczerze podziękować wszystkim rodzicom, którzy nam zaufali i powierzyli swoje pociechy, wszystkim osobom , które nieustannie służyły mi pomocą, jak też dobrą radą, dziękuję również sponsorom, bez których byłoby trudniej. Ja ze swej strony mogę zapewnić, że uczynię wszystko, żeby powierzone mi dzieciątka czuły się u nas jak w domu. Gorąco pozdrawiam też moich krytyków, bo każda krytyka została przyjęta i przemyślana, myślę że konstruktywnie.

Zdjęcia z nowego miejsca znajdują się tutaj:
www.klub-sloneczko.pl/galeria.html
Ostatnio zmieniony przez Tymcio 2011-10-16, 13:24, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
sabinsen 


Wiek: 39
Dołączyła: 09 Mar 2006

UP 24 / UP 3


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2012-01-05, 14:02   

Witam, chce zapisać swojego malucha do Słoneczka.
W przyszlym tygodniu wezmiemy karnet adaptacyjny i zobaczymy czy dziecię będzie zadowolone.
Czy są tu na forum rodzice, ktorych maluchy uczęszczają do Słoneczka?
I jakie są ich opinie?
0 UP 0 DOWN
 
zebrrra 


Wiek: 43
Dołączyła: 05 Sty 2012

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2012-01-05, 22:23   

Mój syn chodzi do Słoneczka od ponad roku i jak do tej pory jesteśmy bardzo zadowoleni (z 'dzieciem' włącznie) więc jak najbardziej polecam!
0 UP 0 DOWN
 
sabinsen 


Wiek: 39
Dołączyła: 09 Mar 2006

UP 24 / UP 3


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2012-01-09, 22:00   

Zebrrra dziękuje za pozytywną opnię.
Jutro udajemy się na pierwszą wizytę w Słoneczku.
0 UP 0 DOWN
 
sabinsen 


Wiek: 39
Dołączyła: 09 Mar 2006

UP 24 / UP 3


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2012-01-11, 16:25   

Niestety nie mogę już edytować swojego wcześniejszego posta i napiszę jednego pod drugim, jaka jest nasza opinia o żłobku Słoneczku.

Nasze dziecko chodzi tam już dwa dni i jest zachwycone.
Panie opiekunki wzbudzają zaufanie i sympatię nie tylko nas, ale i naszego dziecka.
Sale są bardzo dobrze zaopatrzone w sprzęt niezbędny dla takich maluchów.
Wszystko jest kolorowe a co najważniejsze jest bardzo czysto.
Nasze dziecko dzisiaj było obrażone, że musi wracać do domu co po dwóch dniach było dla nas szokiem, że tak się jej podoba w Słoneczku.
Opłaty to 600 zł za cały miesiąc plus 9 zł dziennie za wyżywienie za 4 posiłki w tym obiadek jest dwudaniowy.
Moim zdaniem nie jest to wygórowana cena dla kogoś kto musi oddać dzieciaczka, gdy jest w pracy, bo w przeliczeniu na godziny za cały miesiąc wychodzi naprawdę niewiele. Dużo mniej niż za prywatną opiekunkę.
Oczywiście nie są to też małe pieniądze, ale nikt nikogo nie zmusza, aby oddać dziecko do Słoneczka. Nam ta cena odpowiada.
Jesteśmy jako rodzice bardzo zadowoleni a nasz dzieciaczek w szczególności.
Niby to dwa dni, ale mam nadzieję że nic na gorsze się nie zmieni.
Sprawdziliśmy warunki i przystosowanie pomieszczeń dla dzieci i możemy w pełni polecić Słoneczko jako profesjonalny żłobek, gdzie dzieciaczek będzie dobrze się rozwijał i niczego mu nie zabraknie.
Pozdrawiamy wszystkie opiekunki.

Rodzice Jagódki U.
Ostatnio zmieniony przez sabinsen 2012-01-11, 16:28, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: Brak tagów.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 34
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu