Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Meka Delfinow
Autor Wiadomość
woyteg 
Glupota nie boli



Wiek: 49
Dołączył: 08 Sty 2006

UP 0 / UP 1


Skąd: Wies kolo Ciupago

Wysłany: 2008-02-06, 22:54   Meka Delfinow

Wszyscy zapewne znamy filmy pokazujace w jaki sposob zabijane sa zwierzeta, ktore potem trafiaja w postaci "kotletow" na stoly ludzi. Tutaj; ostatnio coraz glosniej o tym, w jaki sposob wiesniacy z wielu japonskich wiosek dokonuja polowu i jak zabijaja delfiny. Nie da sie zmienic tradycyjnej kuchni, czy tez nawykow zywieniowych pewnych grup spolecznych, w koncu w Polsce schabowy kroluje na stole, jednak sposob polowu i sposob w jaki te delfiny sa zabijane wola o pomste do nieba. Zobaczcie sami: http://www.glumbert.com/media/dolphin
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-02-07, 09:00   

:( Niestety w każdym zakątku ziemi, znajdą się miejsca gdzie zapewne regularnie dochodzi do takich niehumanitarnych zachowań. W Polsce w kontekście niehumanitarności mówi się często o uboju czy też nawet chowie świń
Ogólnie jak Ci zapewne wiadomo na terenie USA w tej sprawie działa organizacja VIVA (i pewnie nie ona jedna)
http://www.vivausa.org/
Nie wiem, pewnie już działa kampania skierowana przeciwko takiemu traktowaniu delfinów, a jeśli nie to z pewnością powinna kierując swe ostrze w stronę terenów japońskich wiosek..podobnie zresztą jak jest w przypadku fok, gdzie przykładowo w Kanadzie działa kampania pt. "Stop rzezi fok w Kanadzie" http://www.ratujfoki.pl/
0 UP 0 DOWN
 
Yvvone 



Wiek: 33
Dołączyła: 23 Lut 2007

UP 66 / UP 12


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-02-07, 15:57   

Ugh... Aż się prawie poryczałam...
Jak tak można? To straszne...
0 UP 0 DOWN
 
doko 
Dobry Miś



Wiek: 58
Dołączył: 15 Gru 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-02-07, 22:47   

Maksym Gorki kiedyś powiedział: "Człowiek, to brzmi dumnie" Czy na pewno ?
Straszliwa męka tych stworzeń dowodzi, że tylko nasz gatunek potrafi być tak okrutny.
Rozumiem, bo trzeba coś jeść. Nie jestem wegetarianinem. Wpierdzielam mięcho, jak większość z nas. Ale uśmiercanie zwierzęcia nie może mieć takiego charakteru, jak na tym filmie. To przecież nieludzkie (a może ludzkie...?)
0 UP 0 DOWN
 
Agnes 
zadziorra ;)



Zaproszone osoby: 3
Wiek: 35
Dołączyła: 26 Mar 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: CDŚ

Wysłany: 2008-02-08, 08:03   

ja nie dałam rady obejrzeć do końca... :( nie wiem skąd w ludziach tyle okrucieństwa i tak mało współczucia... 'Im bardziej poznaje ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta..' :roll:
0 UP 0 DOWN
 
Pandzik 
Nic na siłę,wszystko młotkiem!



Zaproszone osoby: 1
Wiek: 36
Dołączył: 06 Lut 2008

UP 3 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-02-09, 16:58   

Fakt wygląda to niezbyt jak tną go na żywca, ale nad kurczakiem czy kaczką, a nawet puszką sardynek nikt sie nie modli. Tak samo obcinając kurczakowi łeb na wsi przed niedzielnym obiadem...

Swoją drogą ciekawy jestem jak smakuje delfin :evil:
0 UP 0 DOWN
 
Agnes 
zadziorra ;)



Zaproszone osoby: 3
Wiek: 35
Dołączyła: 26 Mar 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: CDŚ

Wysłany: 2008-02-09, 17:41   

Pandzik napisał/a:
Fakt wygląda to niezbyt jak tną go na żywca, ale nad kurczakiem czy kaczką, a nawet puszką sardynek nikt sie nie modli.



tak, ale to nie znaczy, że to dobrze... przecież delfiny to ssaki, tak samo jak my... na dodatek bardzo inteligentne, wiec wg mnie człowiekowi w pewien sposób 'bliższe' niż sardynki czy kury... zresztą dla mnie wielką różnicą jest fakt, że kaczce czy kurze obcina sie główke, a delfinom podżyna gardła i to nie do końca, przez co dwa razy dłużej sie męczą...

Cytat:

Tak samo obcinając kurczakowi łeb na wsi przed niedzielnym obiadem...


z tego co sie orientuje to wygląda jednak troche inaczej niż w przypadku delfinów... ale może sie myle...
nie rozumiem jak ktoś może być tak nieczuły i 'tolerancyjny' dla takich 'ludzkich' :| zachowań...
0 UP 0 DOWN
 
umaturman1 



Wiek: 45
Dołączyła: 02 Wrz 2010

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2010-09-14, 22:58   

delfiny sa jak ludzie nawet w niektorych sytuacjach madzejsze nie obrazajac nikogo dzieki delfina dzieci dorosli z roznymi schorzeniami czasami wracaja do zdrowia przyklad;delfinoterapia-krym,floryda i wiele innych osrodkow :)
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: delfinow, meka


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 26
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu