Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: alferx
2006-09-23, 20:02
Konkurs foto. Marzec'06 (Słońce)

Wybierz fotkę miesiąca Marca'06
Dobranoc
5%
 5%  [ 2 ]
Białe Noce
13%
 13%  [ 5 ]
Odra
8%
 8%  [ 3 ]
Nad morzem
2%
 2%  [ 1 ]
Przelot wokół słońca
8%
 8%  [ 3 ]
Wroclaw
18%
 18%  [ 7 ]
Wschód słońca
5%
 5%  [ 2 ]
Zaćmienie
2%
 2%  [ 1 ]
Zachód słońca
18%
 18%  [ 7 ]
Wspomnienie lata
2%
 2%  [ 1 ]
W górach
13%
 13%  [ 5 ]
Głosowań: 22
Wszystkich Głosów: 37

Autor Wiadomość
Brzeski
Brzeski


Dołączył: 05 Wrz 2005

UP 110 / UP 54


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-04-18, 12:55   

Domel napisał/a:
...dokładnie tak, nie aparat, a fotograf robi zdjęcia :)

Ale uogólniac tego nie można w każdym przypadku. Dopiero od pewnego poziomu aparatu można przyjąc takie założenie.

Są aparaty typu "dla małpki", sam mam taki, którymi też się da robić typowe sytuacje w miarę poprawnie, trochę trzeba kombinować, by oszukać światłomierz, ale nie przeskoczysz pewnych ograniczeń: za ciemny obiektyw, zupełny brak regulacji głębią ostrości. No chyba, że potem w fotoszopie obrysujesz pierwszy plan, wysotrzysz co trzeba, a tło wygładzisz. :-)

Tak więc nie tylko fotograf się liczy. Aparat też.
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae


Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2006-04-18, 13:17   

Brzeski napisał/a:


Tak więc nie tylko fotograf się liczy. Aparat też.


Cytat z moich mistrzów:

"Do osiągnięcia dobrych, a nawet bardzo dobrych rezultatów w sztuce fotograficznej wystarczy aparat całkiem skromny, choćby nasz polski, młodzieżowy "Druh" lub "Ami" o formacie obrazka 6x6 w cenie dostępnej dla najskromniejszego budżetu...".
Roman Burzyński - "Zaczynam dobrze fotografować", Wydawnictwa Artystyczne i Filmowe rok 1973.

Z tej samej ksiązki:
"... nauczmy się patrzeć na obraz fotograficzny..."


Ode mnie - oczywiście nie mówię, że bym nie chciał dobrego aparatu. Jedną z najprostszych wad cyfrówek jest wolna migawka - czyli analizowanie obrazu przed jego zapisaniem. Zrobienie zdjęć np. będącemu w ruchu kotu graniczy z cudem. Do tego błona fotograficzna reagowała też na promienie niewidzialne /np. podczerwień/. Nie wiem jak jest z matrycami cyfrówek. A do tego i chyba nawet przede wszystkim - zdjęcie prezentowane na komputerze ŚWIECI WŁASNYM ŚWIATŁEM. Zdjęcie na papierze wręcz przeciwnie.

A Photoshop? Moim zdaniem to ciemnia - wbrew pozorom wcale nie taka tania, bo ceny oprogramowania są zawrotne. To narzędzie podobne do maskownicy i odczynnkiów fotochemicznych, tylko że elektroniczne. I nie rozumiem oburzenia pewnej grupy ludzi, będących przeciwnikami Photoshopa. Co ciekawsze ci sami krzykacze prezentują swoje zdjęcia w sposób nietradycyjny, na galeriach wirtualno-elektronicznych, wrzeszcząc jednocześnie o upadku rzemiosła.... <lol>

Pozdrawiam

PS
Żeby nie było, że się czepiam - ja po prostu uważam, że nawet najlepszy aparat w rękach zupełnego amatora nie zrobi dobrego zdjęcia. Geniusze trafiają się jeden na milion. Dlatego imho należy zaczynać od prostych aparatów i uczyć się patrzeć na świat nieco innym okiem /mocne punkty, kadr niecentralny, tonowanie światła/.

Foto-Zaraza
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: Brak tagów.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 24
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu