Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
aborcja i kościół
Autor Wiadomość
przem 



Wiek: 33
Dołączył: 19 Paź 2007

UP 158 / UP 235


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-03-09, 19:28   

krt napisał/a:
Stary rozwaliłes mnie tym tekstem - 17 latek wie cos o życiu buhahahahahahaa

Tutaj przyznam rację - mało wiem o życiu, ale mam swoją opinię, wartości, ideały, itp.
To niech ktoś mi odpowie, co jest temu winne nienarodzone dziecko :?:
0 UP 0 DOWN
 
Yvvone 



Wiek: 33
Dołączyła: 23 Lut 2007

UP 66 / UP 12


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-03-09, 19:37   

przem napisał/a:
To niech ktoś mi odpowie, co jest temu winne nienarodzone dziecko :?:

Postaw się na miejscu tej dziewczynki (zresztą - ona pewnie nie była dobrze zorientowana "skąd się biorą dzieci") - problemem jest mieć dla nastolatki jedno dziecko,a co dopiero 9latka miałaby urodzić bliźniaki, zważywszy również na to, że ciąża zagrażałaby jej życiu. Ale cóż - kobietą nie będziesz, pogląd masz inny - ok. Uważam, że każda kobieta powinna decydować o swoim życiu i nawet tego nienarodzonego dziecka, bo to w końcu ONA będzie je rodziła, a nie facet, Kościół, biskup czy jeszcze ktoś inny, a że `Bóg chciał inaczej`...

I za Roztropkiem (szkoda, że piw nie ma...).
0 UP 0 DOWN
 
przem 



Wiek: 33
Dołączył: 19 Paź 2007

UP 158 / UP 235


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-03-09, 19:50   

Yvvone napisał/a:
Postaw się na miejscu tej dziewczynki

Uważam, że powinno się na to patrzeć z obu stron, a nie tylko jednej.
0 UP 0 DOWN
 
Yvvone 



Wiek: 33
Dołączyła: 23 Lut 2007

UP 66 / UP 12


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-03-09, 20:16   

przem napisał/a:
Uważam, że powinno się na to patrzeć z obu stron, a nie tylko jednej.

Dlatego uważam, że aborcja w tej sytuacji jest JAK NAJBARDZIEJ na miejscu.
0 UP 0 DOWN
 
krt 



Wiek: 47
Dołączył: 08 Gru 2007

UP 41 / UP 37



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2009-03-10, 01:10   

przem napisał/a:
Uważam, że powinno się na to patrzeć z obu stron, a nie tylko jednej.


no wiesz jako mlody człowiek pewnie namiętnie trzepiesz sobie kapucyna a teraz pomyśl że w ten sposób zabijasz potencjalne życie :D

A już tak całkiem poważnie to bawisz sie w Boga wiesz o tym?? chcesz decydować o rzeczach które Ciebie i mnie przy okazji przerastają, dziecko ma urodzic dziecko dla mnie sprawa jest oczywista, a jeżeli czarni tak strasznie bronią życia poczetego to moze niech pomagają - uprzedzając twoje negatywne zdanie że Caritas pomaga - od razu ci odpowiem nie - bo Caritas utrzymuje sie z datków - nie jest wydzielonym majatkiem koscioła katolickiego.

Kościół jest niereformowalny dalej zyją w czasach zabobonów i niestety zawsze beda silni ze wzgledu na hipokryzje ludzi na zasadzie robie świństwa ale co tam pojde sie wyspowiadac wspomoge Kosciól i dostane pokute tylko że ludzie zapominaja o zasadniczym problemie Ksiądz to nie Bóg jest takim samym grzesznikiem jak ja czy Ty żaden proboszcz biskup czy inny ku...s nie ma prawa narzucać norm postępowania zwłaszcza zgwalconej malej dziewczynce - nie dosc że to ohydne to pokazuje jacy ludzie sa w KK

A co do Ciebie bardziej sie przejmujesz nienarodzonym niemowlęciem niz dziewczynką ktora przezyla horror - kazać jej urodzic skazujesz ją na cierpienie do końca życia
0 UP 0 DOWN
 
przem 



Wiek: 33
Dołączył: 19 Paź 2007

UP 158 / UP 235


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-03-10, 05:57   

krt napisał/a:
A już tak całkiem poważnie to bawisz sie w Boga wiesz o tym?? chcesz decydować o rzeczach które Ciebie i mnie przy okazji przerastają

Za nikogo nie mam zamiaru podejmować decyzji, przedstawiam tylko swoją opinię (pisałem, że dziecko powinno się urodzić a nie, że musi).
0 UP 0 DOWN
 
krt 



Wiek: 47
Dołączył: 08 Gru 2007

UP 41 / UP 37



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2009-03-10, 08:46   

przem napisał/a:
Za nikogo nie mam zamiaru podejmować decyzji, przedstawiam tylko swoją opinię (pisałem, że dziecko powinno się urodzić a nie, że musi).


wiesz przejdź sie po mieście wypatrz sobie dziewczynkę na oko 10 lat i sobie pomyśl czy taka dziewczynka może urodzić czy wogule przeżyje poród i jaka ona może być matką

Myślenie naprawdę nie boli

Poglądy wyrabia sie z własnego systemu wartości a nie to co mówią kościelni media czy też Ja :)
0 UP 0 DOWN
 
robin 


Wiek: 41
Dołączył: 30 Sty 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2009-03-10, 10:24   

Yvvone napisał/a:
Uważam, że każda kobieta powinna decydować o swoim życiu i nawet tego nienarodzonego dziecka,


A ten argument to już mnie rozbroił. Idąc Twoim tokiem rozumowania należy stwierdzić, że każda kobieta(matka) ma absolutną władzę nad swoim dzieckiem, czyli może swoją autonomiczną decyzją uśmiercić takie dziecko. Czy tak uważasz? Idąc dalej jeżeli kobieta utopi w Odrze swojego niemowlaka, to wg Ciebie nikogo nie powinno to obchodzić, bo to przecież każda kobieta powinna decydować o życiu swojego dziecka ...
I tylko mi nie mów, że jest jakakolwiek różnica pomiędzy nienarodzonym dzieckiem, a tym już narodzonym, bo tak naprawdę jedyna różnica to taka, że tego nienarodzonego przez 9 miesięcy jeszcze nie zobaczysz na własne oczy (chociaż możesz je zobaczyć np. podczas wizyty u lekarza).
0 UP 0 DOWN
 
Marcim B. 



Wiek: 52
Dołączył: 05 Sty 2007

UP 855 / UP 1842



Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: 2009-03-10, 11:41   

Źródłem wszystkich konfliktów na temat aborcji jest definicja dziecka. Nie jest dzieckiem zygota czy nawet kilkutygodniowy płód. Kościół i "obrońcy życia" mają w tej sprawie inne zdanie. Nie podzielam, ale szanuję. Tego samego można chyba oczekiwać od drugiej strony, tym bardziej, że uznanie za dziecko kombinacji komórek bez zdolności do czucia itd. niewiele ma wspólnego ze zdrowym rozsądkiem.
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2009-03-10, 11:50   

robin napisał/a:
A ten argument to już mnie rozbroił. Idąc Twoim tokiem rozumowania należy stwierdzić, że każda kobieta(matka) ma absolutną władzę nad swoim dzieckiem, czyli może swoją autonomiczną decyzją uśmiercić takie dziecko.
A tu cytat z Palikota str.13 Angora nr11. I nie w tym rzecz, że to właśnie Palikot, a w tym jakie moralne prawo ma Kościół do roztrząsania tej sprawy
Cytat:
Patrząc na... myślałem o pełnych frazesu przywódcach Kościoła-inkwizytorach, którzy przez lata, przez setki lat skazywali na śmierć i ból innych ludzi, w imię wiary lub w imię niezrozumiałych zasad
To znaczy w imię wiary i części niezrozumiałych zasad można uśmiercać, a w imię innej części niezrozumiałych zasad nie można uśmiercać? Zakładając oczywiście co też jest bzdurą, że można uśmiercić zarodek. Zresztą o śmierci zarodka nawet najstarszym filozofom się nie śniło. Nie rozpatrywali takich kwestii. To wymysł naszej współczesnej filozofii rodem z ciemnogrodu.
Ostatnio zmieniony przez Roztropek 2009-03-10, 11:52, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: aborcja, kosciol


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 28
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu