Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Zło dzieje się na poczcie
Autor Wiadomość
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2008-08-05, 12:12   Zło dzieje się na poczcie

Za: http://wyborcza.pl/1,7524...008-08-05-05-14

Zło dzieje się na poczcie
Piotr Miączyński; Zbigniew Domaszewicz 2008-08-05, ostatnia aktualizacja 2008-08-04 22:52:33.0

Rzeczy z paczek, pieniądze z listów znikają na poczcie jak kamfora. Często giną całe przesyłki - oficjalnie w 2007 r. Poczta zagubiła ich 200 tys. Ale wielu zaginięć klienci w ogóle nie zgłaszają. Interweniuje już Urząd Komunikacji Elektronicznej


Pani Joannie Gęsickiej, która prowadzi w Warszawie internetowy sklep z przedmiotami do dekoracji wnętrz, pierwsza paczka zginęła na poczcie rok temu. Klientka się wściekła, że serwetki nie doszły. Gęsicka wysłała je drugi raz. Bezskutecznie. - Od początku roku jest fatalnie - narzeka. - Nie ma tygodnia, aby choć jedna rzecz mi nie zginęła.

Na forach internetowych klienci Poczty skarżą się, że z paczek czy listów - zwłaszcza nadawanych z zagranicy - notorycznie wyjmowane są rzeczy: jedna ginie, trzy zostają. Z listów znikają pieniądze wysyłane przez emigrantów do kraju.

O tym, że Poczta ma poważne problemy z pilnowaniem mienia swoich klientów, przekonany jest Urząd Komunikacji Elektronicznej. Kilka dni temu przekazał operatorowi raport w tej sprawie.

UKE żąda od Poczty, aby zatrudniała ludzi, którzy "potrafią pracować z powierzonym mieniem" (innymi słowy takich, którzy nie kradną). Domaga się wprowadzenia wyrywkowej kontroli szafek odzieżowych i śniadaniowych pracowników. Chce, by Poczta robiła doraźne kontrole osobiste pracowników, gdy ci opuszczają teren, na którym przeładowuje się paczki. Wreszcie UKE chce, by w pocztowych magazynach było po prostu widniej.

Poczta raportu na razie nie chce komentować. Rzecznik Zbigniew Baranowski podkreśla za to, że wobec złapanych złodziei wyciągane są surowe konsekwencje. Z powodu kradzieży Poczta dyscyplinarnie wyrzuciła z pracy dwa lata temu ponad 200, a w ubiegłym roku ponad 100 osób. Złapanych złodziei jest mniej, bo jak twierdzi rzecznik, w Poczcie powstała specjalna komórka do zwalczania nadużyć.

Oficjalnie Poczta przyznaje, że w ubiegłym roku "zaginęło" jej ponad 200 tys. przesyłek. To 0,3 proc. wszystkich zrealizowanych przez operatora usług powszechnych.

Ale prawdziwa skala problemu może być kilkakrotnie, a nawet kilkunastokrotnie większa. Klienci często nie zgłaszają zaginięcia przesyłki. Na dodatek zdecydowanej większości (ponad 80 proc.) reklamacji składanych przez klientów przedsiębiorstwo nie uwzględnia. Reklamować można bowiem tylko przesyłki rejestrowane, czyli: listy polecone, paczki i przekazy pocztowe.

- Kłócić się z pocztą o zagubioną czy skradzioną przesyłkę się nie opłaca - przekonany jest Krzysztof Chorąży z Lanckorony. Jego niepełnoletni syn sprzedał na Allegro telefon za 364 zł. Telefon do kupującego nie dotarł. Poczta w ramach rekompensaty zaproponowała synowi p. Chorążego trochę ponad 70 zł.

Chorąży poszedł do sądu. Ten odszkodowanie podwyższył do... 84 zł, ale jednocześnie nakazał mu pokrycie kosztów procesu 77 zł. - To jakiś absurd - denerwuje się Chorąży.

- Mój dziadek, przedwojenny pocztowiec, jakby to wszystko zobaczył, toby się w grobie przewrócił - komentuje pani Maria z Warszawy, która, jak podkreśla, straciła serce do Poczty. Zamiast korzystać z jej usług przerzuciła się na kolejowe przesyłki konduktorskie. - Może i drożej, ale z całą pewnością szybciej i bezpieczniej - opowiada.


Co o tym sądzisz? Napisz: listydogazety@gazeta.pl


Piotr Miączyński; Zbigniew Domaszewicz

P.S. Od Franka - w czasach, kiedy trochę allegrowałem, zaginęły mi dwie pokaźne przesyłki (wysłane ode mnie). Od tamtej pory żądałem od kupującego oświadczenia o wyborze przesyłki - zwykła czy ubezpieczona. Ubezpieczone nigdy nie zginęły :) .

Powiedzmy, że rozumiem, kiedy zginie kartka pocztowa lub zwykły list. Ale PACZKA? KARTON? Wpadnie za biurko?
0 UP 0 DOWN
 
Angel 
carpe diem !



Wiek: 47
Dołączyła: 27 Kwi 2005

UP 29 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-08-05, 12:29   

Kupiłam na allegro ok 100 rzeczy,zaginęła jedna. Nieznalazła się do tej pory....... Od wysyłającego wyszła, na naszą pocztę nie dotarła i tak sobie krązy po świecie.......? na szczęście były to zabawki za 30zł ...po 2 miesiacach sprzedajacy wysłał inną zabawkę , a z pocztą reklamacje załatwia pewnie do tej pory........ :roll:
0 UP 0 DOWN
 
grampp 
www.gamer-olawa.pl



Wiek: 33
Dołączył: 24 Maj 2007

UP 14 / UP 7


Skąd: GAMER

Wysłany: 2008-08-05, 12:32   

Ale to było jest i będzie. Po prostu Polak próbuje sie dorobić na wszelkie sposoby.
Kiedyś nauczyłem sie że nie warto wysyłać pieniedzy w listach bo na 50% nie dojdzie... :roll:
Ostatnio zmieniony przez grampp 2008-08-05, 12:32, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
blaster 



Zaproszone osoby: 10
Wiek: 39
Dołączył: 26 Kwi 2006

UP 138 / UP 192


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-08-05, 12:54   

ja tez czekam na paczke z USA mam nadzieje ze mi nie zaginie :/
0 UP 0 DOWN
 
Sawka 
Diablica [;



Zaproszone osoby: 5
Wiek: 34
Dołączyła: 14 Lip 2006

UP 1 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-08-05, 17:02   

A mi kiedyś wyciągnęli maskotkę i koszulkę z przesyłki z zagranicy łohoho xD W paczce (rozerwanej i sklejonej) dotarł sam list :evil:
0 UP 0 DOWN
 
Emill 
Neutral Good



Wiek: 40
Dołączył: 13 Maj 2006

UP 196 / UP 148


Skąd: Stąd

Wysłany: 2008-08-05, 22:01   

Ja osobiście od dawna już nie korzystam z usług poczty.. bo jaki jest sens ryzykować bardziej wartościową paczkę, jeśli można dopłacić te 10zł i skorzystać z usług jednej z wielu dobrych firm kurierskich?

Kontakt b.dobry, kurier przyjeżdża pod dom, w zależności od firmy przesyłkę można zlokalizować poprzez www, mam pewność, że paczką nikt nie rzucał....

a poczta... do dziś mi się przypomina jak na poczcie pani w okienku metalową pieczątką stemplowała zamówioną przeze mnie kartę graficzną... modliłem się, żeby sprzedający oprócz tekturowego pudełka jeszcze jakoś dodatkowo zabezpieczył kartę...
0 UP 0 DOWN
 
Andrzejbrzeg 
OSCAR


Wiek: 46
Dołączył: 16 Mar 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-08-08, 08:54   

Poczta to chory wytwór postkomunistyczny. Już dawno powinni oddać monopol!
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2008-08-14, 20:18   

A co wspólnego ma niezaprzeczalny fakt, iż jest to "wytwór postkomunistyczny" działający w okresie początkowego drapieżnego i pierwotnego kapitalizmu (tak to w naszym kraju wygląda) z pospolitym złodziejstwem? Złodziejowi jest dokładnie wszystko jedno w jakim ustroju kradnie.
Ostatnio zmieniony przez Roztropek 2008-08-14, 20:18, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Puszkin 
Bractwo Rycerskie Ziemi Brzeskiej



Wiek: 35
Dołączył: 16 Kwi 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: Silesia

Wysłany: 2009-01-15, 13:03   

Cytat:
wytwór postkomunistyczny


Nie wiem czemu się czepiacie komunizmu?

Ale to co w Polsce "było" na pewno nie było komunizmem...

:offtopic:
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: dzieje, na, poczcie, sie, zlo


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 27
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu