Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
karetki pogotowia
Autor Wiadomość
but0la 


Wiek: 62
Dołączyła: 25 Mar 2008

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2008-06-07, 14:20   karetki pogotowia

W ostatnim okresie uwagę moją zwróciła znaczna częstotliwość przemieszczania się karetek pogotowia na sygnale dźwiękowym.
Szczytem było użycie sygnału dźwiękowego ok. 3 w nocy , czyżby ruch był tak duży, że nie wystarczyło użycie sygnału świetlnego , a była to noc z wtorku na środę, albo ze środy na czwartek. Po takim przebudzeniu pomyślałam sobie , czy aby ten przywilej nie jest nadużywany.
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2008-06-07, 14:43   

Nie wiem jak w Brzegu, bo jestem po godzinie 16-tej. We Wrocławiu zegarki można nastawiać znając godzinę, o której przejeżdżają pojazdy uprzywilejowane na sygnale. Trochę zajmowałem się tematem i np. karetki ze stacji krwiodawstwa jadą na określoną godzinę z próbkami krwi i to jest uzasadnione, ale przynajmniej 30% najprzeróżniejszych pojazdów uprzywilejowanych jeździ tam na sygnale, aby nie stać w korkach.
0 UP 0 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2008-06-07, 18:50   

Temat jazdy na sygnałach był już poruszany na forum i nie wiem czy warto znowu to tłumaczyć, bo są i przeciwnicy.

Dzisiaj podam dobry przykład, prowadziłem pojazd uprzywilejowany z włączonymi sygnałami dźwiękowymi i świetlnymi, nawet to nie zawsze pomagało w udrożnieniu drogi. Ludzie nie nauczyli się jeszcze ustępowania i zjeżdżania z drogi pojazdom uprzywilejowanym.
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2008-06-08, 09:48   

Jak da radę to można te tematy połaczyć. Zgadza się nie chcą ustąpić miejsca, ale częściowo również dlatego, że mają świadomość, iż może to być karetka przewożąca na sygnale p. doktora na spóźniony obiad. Odbija się to na wszystkich pojazdach uprzywilejowanych. Muszę jednak dodać, że jak widzę VIP-a na sygnale pędzącego przez zakorkowane ulice, to chciałbym mu zadać pytanie, co ten pan VIP zrobił, aby ulice przez które się nie może przecisnąć były mniej zakorkowane.
0 UP 0 DOWN
 
lipek 
służe pomocą...



Wiek: 36
Dołączył: 02 Lut 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-06-08, 17:21   

a ja myślałem ze kazde użycie sygnału dzwiękowo- świetlnego musi być zgłoszone do dyspozytora, czyż nie??
0 UP 0 DOWN
 
R002 



Wiek: 43
Dołączył: 29 Mar 2008

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2008-06-08, 19:22   

yasiu napisał/a:
Ludzie nie nauczyli się jeszcze ustępowania i zjeżdżania z drogi pojazdom uprzywilejowanym


No niestety, jeszcze ludzie mają problemy. Ale jak komuś przyjdzie wezwanie na komendę ze nie ustąpił pojazdowi uprzywilejowanemu to będzie miał się z pyszna.

but0la napisał/a:
a ja myślałem ze kazde użycie sygnału dzwiękowo- świetlnego musi być zgłoszone do dyspozytora, czyż nie??


Każde musi być zgłoszone. No chyba ze mamy np. sytuacje gdzie ścigamy pojazd to zgłaszamy ze użyliśmy. Do zatrzymania pojazdu nie trzeba zgody.


Zresztą nie wiem czemu to komukolwiek przeszkadza ? Jeśli dyspozytor kazał/zezwolił na użycie sygnałów świetlnych i dźwiękowych to musą być podstawy do ich użycia. Od tak o sobie nie włączają !! nawet o 3 w nocy. :twisted:
Ostatnio zmieniony przez R002 2008-06-08, 19:25, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: karetki, pogotowia


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 24
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu