Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Przyczyny wypadków
Autor Wiadomość
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2008-05-13, 17:18   

Ja polecam natomiast film puszczany w Australii, nie jest drastyczny lecz obrazuje przyczyny i skutki wypadków.

0 UP 0 DOWN
 
derdy 


Wiek: 41
Dołączył: 07 Paź 2007

UP 8 / UP 21



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2008-05-13, 17:34   

filmik yasia daje wiele do myślenia

zważywszy, iż dziś pod Oławą był kolejny śmiertelny wypadek :(
0 UP 0 DOWN
 
RaZoR 



Wiek: 33
Dołączył: 03 Maj 2008

UP 13 / UP 9


Skąd: http://oclab.pl/

Wysłany: 2008-05-13, 17:59   

Prawko powinno być od 25 roku życia
0 UP 0 DOWN
 
Yvvone 



Wiek: 33
Dołączyła: 23 Lut 2007

UP 66 / UP 12


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-05-13, 18:12   

RaZoR napisał/a:
Prawko powinno być od 25 roku życia

Jak to się ma do przyczyny wypadków?
Nie będę z Tobą o tym polemizować, bo to nie temat, ale uwierz, bezmózgowie nie ustępuje u niektórych nawet po 25 roku życia, a to nie wiek zależy od tego, czy ktoś powinien jeździć samochodem, czy też nie.
Ciekawe czy mówiłbyś tak 3-4 lata temu...


A co do filmu Yasia - bardziej mną wstrząsnął, niż tamte zdjęcia.
0 UP 0 DOWN
 
RaZoR 



Wiek: 33
Dołączył: 03 Maj 2008

UP 13 / UP 9


Skąd: http://oclab.pl/

Wysłany: 2008-05-13, 18:18   

Jak prawko na motocykl ma być od 24 roku życia to i na auto powinno być od 24.
Cytat:
Ciekawe czy mówiłbyś tak 3-4 lata temu...
Też bym tak mówił
0 UP 0 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2008-05-13, 20:08   

Dodam jeszcze filmik zrobiony przeze mnie (gdzieś już go dodawałem na forum ale dodam raz jeszcze), jest to film z naszego powiatu. Czytajcie uważnie i weźcie sobie do serca.

0 UP 0 DOWN
 
Kathia 
Czubek i Patol ;)



Zaproszone osoby: 2
Wiek: 35
Dołączyła: 27 Lip 2007

UP 4 / UP 2


Skąd: z kątowni :P

Wysłany: 2008-05-13, 20:31   

yasiu napisał/a:
A co do filmu Yasia - bardziej mną wstrząsnął, niż tamte zdjęcia.

Mam to samo odczucie. Bo o ile link zamieszczony przez Yashina jest dla mnie po prostu obrzydliwy, to filmik zamieszczony przez Alfixa i Yasia naprawdę robi wrażenie i daje do myślenia.
0 UP 0 DOWN
 
Grzech 


Wiek: 47
Dołączył: 06 Wrz 2005

UP 20 / UP 9



Wysłany: 2008-05-13, 20:55   

nie zgadzam się z Kathia, że "filmik Yashina jest obrzydliwy." Rozumiem, iz szanowna moderatorka miała na mysli to, iz "dla Niej zdjecia zlinkowane przez Yashina sa obrzydliwe." Dla mnie nie są, więc tym razem poproszę młodą odsobę, by za drugą młodą osobę nie decydowała. Zresztą, jak foty pokazujące prawdziwe oblicze tego, co dzieje się z ciałem człowieka po cięzkich zderzeniach moga byc obrzydliwe? Sa prawdziwe. Nie rozumiem zatem opinii Kathia, ale doceniam fakt, iż ta nastolatka ma w sobie tyle odwagi, by tak pretnesjonalną opinię zaprezentować - za to brawo i gratulacje, podziwiam odważną młodzież.
A teraz już nie ad personam (zresztą, od Kathia oczekuję riposty, make it as harsh, dear;-)) - dwa dni temu pijany młodzian zabił będacą w 8. miesiacu ciąży dziewczynę. Jej dziecko jeszcze przez godzine po wypadku zyło, ale lekarzom nie idało się go uratować. Sprawca kraksy nie odniósł większych obrażen. I teraz pytanie - na jaką karę zasługuje ten człowiek? Kodeks przewiduje maks. 12 lat. A ile dostają pijani kierowcy po wypadkach? Dwa lata w zawieszeniu i po jakimś czasie ponownie siadają za kółko. Prosze spróbować sobie wyobrazić, co czuje mąz, co czują rodzice tej kobiety? Podwyższenie kary maksymalnej może nie być najlepszym rozwiązaniem, raczej jej nieuchronność byłaby lepsza. Zreszta, to nie tylko sprawa kodeksów. To raczej sprawa mentalności nas, Polaków. Opowiadano mi, że w Holandii, gdy ktoś wychodzi z lokalu i jest wyraźnie pod wpływem, a chce wsiąść do auta i prowadzić, to obcy ludzie mu to uniemożliwiają. A u nas? Wyobrażacie sobie sytuację, w której jeden Polak nie pozwala drugiemu prowadzić po pijaku? Jakoś tego nie widzę. Piszecie coś o podwyższeniu wieku wydawania prawa jazdy - tak, 21 lat to akuratna liczba wiosen, by otrzymać ten dokument. Ale trzeba takze znacznie ulepszyć proces szkolenia polskich kierowców, bo te umiejętności, jakie otrzymuje polski młodzian podczas kursu sa tak niewielkie, że można o tym napisac prace magisterską zapewne. Poczytajcie sobie, jak jest w Szwecji, to oko Wam z orbity wyskoczy. No, ale trudno porównywac Szwecję z Polską pod wieloma względami...


Następnym razem nie liczymy na "pomoc" moderatora, tylko używamy funkcji edycji.
---> scalono <---


do Yvonne - moje zdanie jest takie - zgoda, iż u nie których "bezmózgowie nie ustepuje po 25. roku życia" - a nawet pełna zgoda. Ale jednocześnie, u niektórych w wieku 18-21 lat owo bezmózgowie jest częstsze, niż w wieku późniejszym całej populacji homo sapiens - zgodzimy się, prawda? Jeśli zatem podwyższenie dolnej granicy wieku otrzymywania prawa jazdy (napisałem z błędem gramatycznym w języku ojczystym, ale niech mi będzie - nie poprawiam) ma uratowac tylko jedną niewinną osobę, to ja będę za.
Fakt, i Yvonne, i ja, nieco generalizujemy, wkraczamy na niebezpieczne zatem szlaki, popełniamy tym samym błąd logiczny, który łatwo polemiście będzie obalić, ale doprawdy dośc już tak wielu ofiar na polskich drogach!! Każdego roku ginie równowartość populacji małego miasta! A w Szwecji mają wciąz opcję "0" - zero ofiar na drogach!! A podobno oba nasze kraje sa na Starym Kontynencie...
Ostatnio zmieniony przez Kathia 2008-05-13, 21:25, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Kathia 
Czubek i Patol ;)



Zaproszone osoby: 2
Wiek: 35
Dołączyła: 27 Lip 2007

UP 4 / UP 2


Skąd: z kątowni :P

Wysłany: 2008-05-13, 21:24   

Grzech napisał/a:
Rozumiem, iz szanowna moderatorka miała na mysli to, iz "dla Niej zdjecia zlinkowane przez Yashina sa obrzydliwe

Wydawało mi się, że wyraźnie zaznaczyłam w swoim poście, iż jest to obrzydliwe dla mnie. Jedyne uczucia jakie we mnie wywołał zaprezentowany wyżej link, to jak najszybsza chęć zamknięcia go. Z kolei przedstawione filmiki jakoś bardziej do mnie przemówiły i pozwoliły na chwilę refleksji na temat swojego bezpieczeństwa na drodze. Widać na każdego oddziałuje coś innego. :wink:
0 UP 0 DOWN
 
yashin 


Wiek: 35
Dołączył: 27 Lut 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2008-05-13, 21:29   

Kathia napisał/a:
Wydawało mi się, że wyraźnie zaznaczyłam w swoim poście, iż jest to obrzydliwe dla mnie. Jedyne uczucia jakie we mnie wywołał zaprezentowany wyżej link, to jak najszybsza chęć zamknięcia go.

Ja dalej nie rozumiem, wyraźnie było napisane co jest związane z tym linkiem. Ale każdy jest ciekawski, rozumiem...
0 UP 0 DOWN
 
Grzech 


Wiek: 47
Dołączył: 06 Wrz 2005

UP 20 / UP 9



Wysłany: 2008-05-13, 21:31   mea culpa

faktycznie, jest "dla mnie," - mea culpa, może być "maxima." Myslę jednak, ze generalnie chodzi nam o to samo - by było mniej ofiar na polskich drogach. Bo to, co się dzieje, dotyczy nas wszystkich.
0 UP 0 DOWN
 
$ Koral $ 



Wiek: 33
Dołączył: 20 Mar 2008

UP 2 / UP 3


Skąd: BrzeG

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2008-05-21, 20:12   

Przyczyną tak wielu wypadków na drogach jest nadmierna prędkość i zle warunki pogodowe.
Jak by kazdy jeździł jak należy to by ilość stłuczek spadłą grubo ponad połowe. :P
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: przyczyny, wypadkow


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 31
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu